صفحه 501 از 571 نخستنخست ... 401451491499500501502503511551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,001 به 5,010 از 5709
    مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط fcbm10 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام یه آکواریوم رو بسازم ممنون میشم یکی طرز دقیق چسپ زدن رو توضیح بده و چسپ نهایی و کی باید زد آموزش تصویری رو هم نگاه کردم اما چیز دقیقی دست گیرم نشد شیشه کف رو که گذاشتم بعد شیشه های طولی رو بذارم؟؟؟یا اول عرضی رو؟؟؟
    سلام
    ابتدا شیشه ها را خوب تمیز کنید(به خصوص ضخامت شیشه ها)
    ابتدا باید شیشه طولی را قرار بدید و بعد دو شیشه عرضی و در آخر شیشه طولی دوم.محل تماس شیشه ها به یکدیگر چه در قسمت کف و چه در قسمت دیواره ها باید یک لایه نازک چسب زده بشه(چسب آبندی)
    شخصا"1 تا 2 ساعت بعد از سوار کردن شیشه ها ، چسب نهایی رو میزنم.
    جهت آشنایی بیشتر:
    kak-sdelat-akvarium-svoimi-rukami.jpg
    موفق باشید.

سلام دوستان.ميخاستم ي اك طول 185 و عرض 60 و ارتفاع 70 درست كنمۀخاستم ببينم با شيشه ده ميل امكان پزيره؟مشكل من اينه ك اينجا هيچكس اصلا تسمه بلد نيست بزنه يني نميدونه چيه.ايا تسمه زدن مهارت ميخاد؟تسمه كم بزنم بهتره يا ي شيشه ديگه سرتاسر بندازم كف؟طول 185 قطعي هست اما از اونجايي ك شيشه بيشتر 10 ميل اينجا گير نمياد ميخام بدونم بهترين و مطمعن ترين عرض و ارتفاع رو چند ميتونم بزنم جوري ك مطمعن باشم و شب بدون ترس از اكواريوم بتونم بخابم؟اصلا نميفهمن اينجا تسمه چيه و فقط زير پل ميزنن

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran71 نمایش پست ها
    سلام دوستان.ميخاستم ي اك طول 185 و عرض 60 و ارتفاع 70 درست كنمۀخاستم ببينم با شيشه ده ميل امكان پزيره؟مشكل من اينه ك اينجا هيچكس اصلا تسمه بلد نيست بزنه يني نميدونه چيه.ايا تسمه زدن مهارت ميخاد؟تسمه كم بزنم بهتره يا ي شيشه ديگه سرتاسر بندازم كف؟طول 185 قطعي هست اما از اونجايي ك شيشه بيشتر 10 ميل اينجا گير نمياد ميخام بدونم بهترين و مطمعن ترين عرض و ارتفاع رو چند ميتونم بزنم جوري ك مطمعن باشم و شب بدون ترس از اكواريوم بتونم بخابم؟اصلا نميفهمن اينجا تسمه چيه و فقط زير پل ميزنن
    سلام
    اگر شیشه ضخیمتراز 10 میل نمی تونید تهیه کنید بهتره که ابعاد را کوچکتر کنید:185 طول/50 عرض/75 ارتفاع(آبگیری70)
    در مورد پل و تسمه هم که فرمودید کسی با اینا آشنایی نداره ،بهتره یه مقدار تحقیق کنید و ساخت این تانک را به کسی بسپارید که مطمئن باشه.طرح های تسمه و پل در انجمن هست،تصاویر را ذخیره کنید و نشون سازنده بدید تا بهتر توجیح بشن.
    اگر بتونید کف را دوبل کار کنید خیلی بهتر از تسمه هست.فقط شیشه دوم باید از کناره ها 1 سانت کوچکتر باشه که شیشه های عمودی این قسمت را پر کنند.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    سلام
    اگر شیشه ضخیمتراز 10 میل نمی تونید تهیه کنید بهتره که ابعاد را کوچکتر کنید:185 طول/50 عرض/75 ارتفاع(آبگیری70)
    در مورد پل و تسمه هم که فرمودید کسی با اینا آشنایی نداره ،بهتره یه مقدار تحقیق کنید و ساخت این تانک را به کسی بسپارید که مطمئن باشه.طرح های تسمه و پل در انجمن هست،تصاویر را ذخیره کنید و نشون سازنده بدید تا بهتر توجیح بشن.
    اگر بتونید کف را دوبل کار کنید خیلی بهتر از تسمه هست.فقط شیشه دوم باید از کناره ها 1 سانت کوچکتر باشه که شیشه های عمودی این قسمت را پر کنند.
    موفق باشید.
    ممنون اقاي رحيمي.اگه شيشه كف سرتاسر بندازم چسب كاريش ب چ نحو هست/اول چسب شيشه كف وطولط رو بگم كامل برنه بعد اينو بزاره و كامل بزنه.؟اين اكواريوم فروشي شهر ما اكواريوم دومتري چندين دفه ديدم درست كرده برا مشتري اما همشون عرضشون نهايتش 35 بوده.چندتا چسب بخرم؟15تا كافيه؟اك فيكس خوبه؟الان ي نمونه سيستا اومده تو بازار ك قيمتش هم حدودا ده تومنه اين كيفيتش مثل سيستا قبل هست يا تقلبي شده؟

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran71 نمایش پست ها
    ممنون اقاي رحيمي.اگه شيشه كف سرتاسر بندازم چسب كاريش ب چ نحو هست/اول چسب شيشه كف وطولط رو بگم كامل برنه بعد اينو بزاره و كامل بزنه.؟اين اكواريوم فروشي شهر ما اكواريوم دومتري چندين دفه ديدم درست كرده برا مشتري اما همشون عرضشون نهايتش 35 بوده.چندتا چسب بخرم؟15تا كافيه؟اك فيكس خوبه؟الان ي نمونه سيستا اومده تو بازار ك قيمتش هم حدودا ده تومنه اين كيفيتش مثل سيستا قبل هست يا تقلبي شده؟
    اول باید شیشه کف را دوبل کنید و بعد شیشه ها عمودی را سوار کنید.بین دو شیشه کف باید چسب زده بشه.چسب هم طوری بزنید که بین دو شیشه فاصله نیفته.
    یه مقدار چسب دورتادور شیشه بزنید و یه مقدار هم در وسط شیشه (یا به صورت ضربدری یا زیگراگ) نوع و شکل چسب زدن زیاد مهم نیست و مهم اینه که بین دو شیشه فاصله نباشه ولی به خوبی بهم متصل بشن.
    از 15 عدد چسب فکر کنم 12 الی 13 عدد چسب مصرف بشه.
    هم سیستا و هم آک فیکس چسب خوبی هستند. تو این مدتی که خودم ازشون استفاده میکنم مشکلی نداشتم.

نام
    ali reza
    سلام
    میخوام یه تانک با سایز 70 طول . 25 یا 30 عرض . 25 یا 30 ارتفاع . این تانک رو میخوام به 4 قسمت مساوی تقریبا یه سه قسمت برای تکثیر شریمپ تقسیم کنم . به نظرتون 4 میل بزنم یا 6 میل ؟ چه مقدار چسب حدودا به کار میاد ؟
    http://www.aqua-quest.ir/forum/showthread.php?t=12575
    آکواریوم گیاهی vestlaif

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    میخوام یه تانک با سایز 70 طول . 25 یا 30 عرض . 25 یا 30 ارتفاع . این تانک رو میخوام به 4 قسمت مساوی تقریبا یه سه قسمت برای تکثیر شریمپ تقسیم کنم . به نظرتون 4 میل بزنم یا 6 میل ؟ چه مقدار چسب حدودا به کار میاد ؟
    سلام
    شیشه 6 میل و 1 عدد چسب.
    برای مقسم ها از شیشه 4 میل استفاده کنید.
    موفق باشید.

نام
    ehsan

Talking

سلام دوستان
    برای تانک نانو گیاهی دو تا ایده دارم
    به نظر شما یکی بسازم باابعاد 30*30*30 به نظرتون جالب میشه؟ (به نظر خودم تانک نانو به شکل مکعب مربع باید جالب باشه)
    یا از این تانک های آماده ماهیران رو پیشنهاد میکنید ؟
    سر دو راهی گیر کردم ...کمک

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط alvand نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای تانک نانو گیاهی دو تا ایده دارم
    به نظر شما یکی بسازم باابعاد 30*30*30 به نظرتون جالب میشه؟ (به نظر خودم تانک نانو به شکل مکعب مربع باید جالب باشه)
    یا از این تانک های آماده ماهیران رو پیشنهاد میکنید ؟
    سر دو راهی گیر کردم ...کمک
    سلام
    با همون ابعادی که مد نظرتون هست بسازید هم زیباست(بدلیل شکل مکعبی ــش) و هم هزینه اش کمتر خواهد شد.
    موفق باشید.

نام
    ehsan
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    سلام
    با همون ابعادی که مد نظرتون هست بسازید هم زیباست(بدلیل شکل مکعبی ــش) و هم هزینه اش کمتر خواهد شد.
    موفق باشید.
    ممنون از نظرتون
    با شیشه 4 میل بسازم خوبه؟