صفحه 2 از 571 نخستنخست 12341252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 5709

8O با سلام به همه دوستان
    كت آفريقايي تا چقدر ميتونه برا ماهيهاي ديگه مزاحمت ايجاد كنه ؟
    ممنون
    حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم....

دوست عزيز من چند سوال دارم :
    1 - نحوه كاشت گياه در آكواريم .
    2 - وسايل تزپيني در آكواريم .
    3 - وسايل تميز كننده آكواريم .
    حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم....

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariamohsen
    8O با سلام به همه دوستان
    كت آفريقايي تا چقدر ميتونه برا ماهيهاي ديگه مزاحمت ايجاد كنه ؟
    ممنون
    سلام
    1- پست پیاپی نزنید .
    2- کت آفریقایی را با چه نوع ماهی می خوای نگهداری ؟
    دوست عزيز من چند سوال دارم :
    1 - نحوه كاشت گياه در آكواريم .
    2 - وسايل تزپيني در آكواريم .
    3 - وسايل تميز كننده آكواريم .
    سلام
    جواب سوالات شما همگی در مقالت سایت و انجمن ها وجود دارد . جستجو کنید .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

با سلام ببخشيد دوست عزيز من تازه اومدم تو اين سايت .

با پنگوسي معمولي 27 سانتي

با سلام.من تازه ديروز عضو سايت شدم.خيلي خوشحال شدم كه همچين سايتي وجود داره.من يه تانك بزرگ به طول120 عرض50وارتفاع 70 سانتي متر دارم كه البته الان خاليش كردم چون دو دفعه صبح زود با صداي دلنشين شر شر اب از زير آكواريوم از خواب بلند شدم!!!خودتون تجسم كنيد حال من رو با يه تانك سوراخ وبيش از 500 ليتر آب در حال ريختن و كلي ماهي اونم وسط اطاق خواب!تا مدتها برام تبديل به يه كابوس شده بود.باور كنيد بدتر از اين نميشه از خواب پا شد.البته تقصير خودمم بود چون عرض شيشه كف رو اشتباهاً چند ميل كوچكتر از 50 سانت بريده بودم و تانك به مرور شكم كرده و از وسطاي تانك نشت كرده بود.
    ميخواستم بپرسم اگه دوباره بخوام تانكي تو اين سايز يا بزرگتر بسازم چه توصيه اي برام داريد؟منظورم سايز و نوع شيشه وچسب و روشهايي براي محكم كاري بالا و پايين تانك براي جلوگيري از شكم كردن تانك هست.شنيدم تانك هاي يك تكه خارجي هم وجود داره.البته فكر نكنم شيشه باشه .شايد از جنس پلكسي يا چيزي شبيه به اون.نظرتون راجع به اين تانك ها چيه و آيا از نظر قيمت به صرفه هست يا نه؟
    با تشكر از مديران سايت بابت زحماتشون.

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin
    با سلام.من تازه ديروز عضو سايت شدم.خيلي خوشحال شدم كه همچين سايتي وجود داره.من يه تانك بزرگ به طول120 عرض50وارتفاع 70 سانتي متر دارم كه البته الان خاليش كردم چون دو دفعه صبح زود با صداي دلنشين شر شر اب از زير آكواريوم از خواب بلند شدم!!!خودتون تجسم كنيد حال من رو با يه تانك سوراخ وبيش از 500 ليتر آب در حال ريختن و كلي ماهي اونم وسط اطاق خواب!تا مدتها برام تبديل به يه كابوس شده بود.باور كنيد بدتر از اين نميشه از خواب پا شد.البته تقصير خودمم بود چون عرض شيشه كف رو اشتباهاً چند ميل كوچكتر از 50 سانت بريده بودم و تانك به مرور شكم كرده و از وسطاي تانك نشت كرده بود.
    ميخواستم بپرسم اگه دوباره بخوام تانكي تو اين سايز يا بزرگتر بسازم چه توصيه اي برام داريد؟منظورم سايز و نوع شيشه وچسب و روشهايي براي محكم كاري بالا و پايين تانك براي جلوگيري از شكم كردن تانك هست.شنيدم تانك هاي يك تكه خارجي هم وجود داره.البته فكر نكنم شيشه باشه .شايد از جنس پلكسي يا چيزي شبيه به اون.نظرتون راجع به اين تانك ها چيه و آيا از نظر قيمت به صرفه هست يا نه؟
    با تشكر از مديران سايت بابت زحماتشون.
    سلام
    اول به سایت خوش آمدید .
    اما پیش نهاد من :
    شما بهتره از شیشه ی 10 میلی متری معمولی برای ساخت آکواریوم و از همین چسب آکواریوم هایی که همه جا می فروشند استفاده کنی . هم به صرفه است و هم مطمئن . تانک یک تکه و ... هم به دردت نمی خوره ، به قدرت خودت متکی باش و خودت آکواریومت را بساز . ( قیمتش هم که $$$$$ )
    برای آموزش نحوه ی ساخت صحیح آکواریوم هم ، در انجمن و در خود سایت 2 مطلب تصویری وجود دارد که فکر نکنم با دیدن آن مشکلی داشته باشید . برای محکم کاری هم در مطالب گفته شده که از پل استفاده کنید .
    در ضمن اینطوری که می گید شیشه را اشتباه بریده بودید ، دفعه ی بعد دو تا شیشه ی کناری را روی شیشه ی کف گذاشته که بتوانید آنرا دقیق ببرید .

دوست عزيز چه وسايلي براي تميز كردن كف آكواري وجود داره ؟

نام
    رسول گل محمدی
    دوست عزيز چه وسايلي براي تميز كردن كف آكواري وجود داره ؟
    سلام
    منظورتون چه زمانیه ؟ وقتی شن کف آکواریوم باشه دیگه نمی شه کف را تمیز کرد .
    ولی در کل برای پاک کردن شیشه ی کف از شیشه پاک کن ها و مسواک و فرچه و برای اینکه دفعیات ماهی ها ظاهر سایت را زشت نکند از فیلتر زیر شنی استفاده می کنند .

سلام.من در اكواريوم قبليم يه پمپ تصفيه داخلي داشتم.از اونايي كه توشون يه استوانه اسفنجي داره و با اتصال لوله هوا حباب هم با فشار از جلوش همراه آب بيرون ميده.اما تمييز كردن اسفنجش مكافات داشت چون هم باعث ترسيدن ماهيها ميشد هم با در آوردنش باز هم مقداري فضولات ماهي دوباره تو آب ميريخت.ولي همون زمانا هم ميدونستم پمپهاي تصفيه خارجي وجود داره كه با لوله اب رو به داخلش ميكشه و بعد از تصفيه به تانك برميگردونه.البته اون موقع ها هنوز تو بازار رايج نشده بود.ميخوام بدونم براي يه تانك بزرگ مثلاْ 500 ليتري از چه نوع از اين پمپها بايد استفاده كرد و آيا عملكردش تا حدي است كه از پمپ داخلي بي نياز بشم و با وجود همچين پمپي چند وقت يكبار توصيه ميكنيد كه آب تانك رو عوض كنم؟ اگه پمپ بتونه آب رو شفاف نگه داره و گياه هم فضولات رو تا حدي جذب كنه آيا باز هم لازمه هر چند وقت يكبار شنهاي كف تانك شسته بشن يا آب عوض بشه؟
    با توجه به اينكه تغيير شرايط آب ميتونه براي ماهيها مضر باشه آيا بهتره تا جاي ممكن آب خود اكواريوم را توسط پمپ تصفيه شفاف و تمييز نگه داريم و از تعويض آب اجتناب كنيم يا اينكه دايماْ در فواصل زماني خاصي مقدار كمي از آب را (مثلاْ يك سوم) با آب تازه عوض كنيم؟
    راستي آيا اضافه كردن كمي نمك يا قطعه اي سنگ نمك به آب كمكي به ضد عفوني آب ميكنه يا اثر منفي رو گياها نداره؟
    ممنون از وقتي كه كه صرف پاسخ به سوالها ميكنيد.

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin
    سلام.من در اكواريوم قبليم يه پمپ تصفيه داخلي داشتم.از اونايي كه توشون يه استوانه اسفنجي داره و با اتصال لوله هوا حباب هم با فشار از جلوش همراه آب بيرون ميده.اما تمييز كردن اسفنجش مكافات داشت چون هم باعث ترسيدن ماهيها ميشد هم با در آوردنش باز هم مقداري فضولات ماهي دوباره تو آب ميريخت.ولي همون زمانا هم ميدونستم پمپهاي تصفيه خارجي وجود داره كه با لوله اب رو به داخلش ميكشه و بعد از تصفيه به تانك برميگردونه.البته اون موقع ها هنوز تو بازار رايج نشده بود.ميخوام بدونم براي يه تانك بزرگ مثلاْ 500 ليتري از چه نوع از اين پمپها بايد استفاده كرد و آيا عملكردش تا حدي است كه از پمپ داخلي بي نياز بشم و با وجود همچين پمپي چند وقت يكبار توصيه ميكنيد كه آب تانك رو عوض كنم؟ اگه پمپ بتونه آب رو شفاف نگه داره و گياه هم فضولات رو تا حدي جذب كنه آيا باز هم لازمه هر چند وقت يكبار شنهاي كف تانك شسته بشن يا آب عوض بشه؟
    با توجه به اينكه تغيير شرايط آب ميتونه براي ماهيها مضر باشه آيا بهتره تا جاي ممكن آب خود اكواريوم را توسط پمپ تصفيه شفاف و تمييز نگه داريم و از تعويض آب اجتناب كنيم يا اينكه دايماْ در فواصل زماني خاصي مقدار كمي از آب را (مثلاْ يك سوم) با آب تازه عوض كنيم؟
    راستي آيا اضافه كردن كمي نمك يا قطعه اي سنگ نمك به آب كمكي به ضد عفوني آب ميكنه يا اثر منفي رو گياها نداره؟
    ممنون از وقتي كه كه صرف پاسخ به سوالها ميكنيد.
    سلام
    در مورد فیلتر پست بعدی را بخون .
    اما در مورد سایر :
    استفاده از فیلتر تنها باعث میشه کمتر نیاز به تمیز کردن آب داشته باشید و نباید سختی آب را فراموش کنید که با تجزیه ی فضولات ماهی ها در آب افزایش می یابد ، پس باید هر چند مدت یکبار آب آکواریوم سیفون شود . گاهی اوقات شن های کف با مقداری از آب تانک شسته شوند .
    در صورت استفاده از فیلتر اکسترنال هم نیازی به استفاده از فیلترهای داخلی ندارید .
    اما استفاده از نمک غیر یددار می تونه به ضدعفونی آب کمک کنه ولی اگه گیاه داشته باشید ، سبب از بین رفتن گیاه ها میشه .

صفحه 2 از 571 نخستنخست 12341252102502 ... آخرینآخرین