صفحه 11 از 571 نخستنخست ... 9101112132161111511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 5709

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط poisson
    سلام
    من تازه امروز تو این سایت عضو شدم و تقریبا نزدیک 2ماه می شه که یک اکواریوم خریدم اما متأسفانه تو این مدت به نبوغ و استعداد خودم تو قتل عام ماهیهای بیچاره و زبون بسته پی بردم و قریب 10ماهی رو به کام مرگ کشوندم 3تا از ماهیهام دیشب مردن و الان داغدارم
    سوالام اینه که
    1-موقع سیفون کردن آب آیا نیازی به خارج کردن ماهیها از آکواریوم هست که با اضافه کردن آب جدید و تغییر دما دچار شوک نشن؟اگر نه چه راه حلی داره؟
    2- موقعی که سیچلایدم براش کرم مکعبی (به قول مامانم کنسرو کرم) می ریختم با حالت هجوم و کاملا سرحال می رفت و اونها رو می گرفت اما یک غذا برای رنگشون که ریختم بعد چند ساعت ماهیهایی که اونها رو خورده بودن مردن
    3- دمای آب چقدر باشه بهتره؟ همکارم می گه 32 (آب پز می شه) درصورتیکه من قبلا رو 28 گذاشته بودم.

یک نکته جالب و عجیب هم براتون بنویسم که گوپی های من با دوتا سیچلاید زندگی کاملا مسالمت آمیزی داشتن و هیچگونه اختلافی تو زندگی مشترک زیر یک سقف با هم نداشتن
    سلام
    1- نه . ماهي ها را نمي خواد جابجا كنيد و سيفون اگه به مقدار كم انجام بشه باعث تغيير دماي زيادي نمي شود ولي اگر مجبور بوديد مقدار زيادي از آب را سيفون كنيد مي توانيد از آب هم دما استفاده كنيد .
    2- مارك غذا چي بود ؟ ممكنه غذاش فاسد شده باشه ولي باز هم مرگ ماهي به اين سرعت ؟ شما عوامل ديگه را تو تانكتون چك كنيد شايد از چيز ديگه اي باشه .
    3- اگه تو تانكت همون سيچلايد و گوپي هست ، دما روي 27 درجه باشه .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

از پاسختون ممنونم متاسفانه غذا مارک نداشت و وقتی به همون آکواریوم فروشی مراجعه کردم گفتم این غذا پروتئین هست و هیچ اشکالی نداره اما امروز صبح پ هاش آب رو سنجیدم از 7.4 پررنگتر بود

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط poisson
    از پاسختون ممنونم متاسفانه غذا مارک نداشت و وقتی به همون آکواریوم فروشی مراجعه کردم گفتم این غذا پروتئین هست و هیچ اشکالی نداره اما امروز صبح پ هاش آب رو سنجیدم از 7.4 پررنگتر بود
    سلام
    PH مشكلي نداره و سيچلايدها آب قليايي را دوست دارند و تا PH=8 را مي پذيرند و احتمال داره مشكل از همون غذا باشه كه ممكنه دست ساز باشه يا آلوده .

سلام من یه اکواریوم دارم که دوتا پرت توشه که واقعا شیطون هستن و مدام 24 ساعته چاله وسط اکواریوم می کنن و چون سنگ های من کوچک هستن یکی از پرت هام مدام سنگ قورت می ده و من تا حالا سه بار مجبور شدم سنگ رو از دهانش بیرون بیارم

و با این چاله کندنشون اب رو هم به شدت کثیف می کنن طوری که بعد از 2 هفته نمی شه ماهی ها رو توی اب ریخت

البته دو تا پرت من جفت هستن و ماده مدام تخم ریزی می کنه

حالا می خوام برای جلوگیری از اینکه مدام اب رو کثیف کنن ویا سنگ قورت بدن سنگ ریزه اکواریوم رو عوض کنم یکی از ماهی فروش ها گفت که سنگ مرمر رو بریزم ولی می خواستم بدونم مثل سنگریزه کف رودخانه کار تصفیه رو به خوبی انجام می دن؟

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط malakeh
    سلام من یه اکواریوم دارم که دوتا پرت توشه که واقعا شیطون هستن و مدام 24 ساعته چاله وسط اکواریوم می کنن و چون سنگ های من کوچک هستن یکی از پرت هام مدام سنگ قورت می ده و من تا حالا سه بار مجبور شدم سنگ رو از دهانش بیرون بیارم

و با این چاله کندنشون اب رو هم به شدت کثیف می کنن طوری که بعد از 2 هفته نمی شه ماهی ها رو توی اب ریخت

البته دو تا پرت من جفت هستن و ماده مدام تخم ریزی می کنه

حالا می خوام برای جلوگیری از اینکه مدام اب رو کثیف کنن ویا سنگ قورت بدن سنگ ریزه اکواریوم رو عوض کنم یکی از ماهی فروش ها گفت که سنگ مرمر رو بریزم ولی می خواستم بدونم مثل سنگریزه کف رودخانه کار تصفیه رو به خوبی انجام می دن؟
    سلام
    اين كه پرت ها شن ها را حفر مي كنند طبيعيه و اونا اين كار را خيلي دوست دارند ولي شما مي توانيد از شن هاي كمي درشت تر استفاده كنيد تا تو دهانشون جا نشه . چون گذاشتن سنگ مرمر به جاي شن كار بيهوده ايست و علاوه بر اينكه جلوي انجام يك عادت مورد علاقه ي پرت را مي گيريد هيچ كمكي به تميزي آب نمي كنه و نمي تونه فضولات را بين خودش نگه داره و مثل تانكي مي شه كه اصلاً شن توش نيست و فضولات معلقند . پس بهتره به جاي استفاده از سنگ مرمر از همون شن هاي درشت تر استفاده كنيد .

با عرض سلام وخسته نباشد خدمت همه ي دوستان
    بنده 2تانك دارم به ابعاد
    120*45*65 طول*عرض*ارتفاع
    160*45*65 طول*عرض*ارتفاع
    سوالم درمورد وسايل ضروريش
    منجمله بخاري وفيلتروپمپو....
    كه چه ماركي و با چه بازدهي بگيرم؟ توسايت خوندم ايهام يا رنا ولي چه مدلي با ابعاد تانكهاي من سازگاره رو نميدونم
    واين دو تانك ابگيري شه و تزئيناتشم چيده بشه حدود چند كيلوگرم ميشه
    فيلتر داخلي وخارجي بايد باشه هردوش درسته ديگه
    براي ميزش چيكاركنم؟
    نورابي وسفيد خوبه و از گياه مصنوعي استفاده ميكنم
    درضمن براي بكگراند هردواز چي استفاده كنم
    توی مغازه ای که میرم پشت اکواریوم هاش رو رنگ مشکی کرده با نوردهی بالا خیلی خیلی خوشکل شده اما من یه طرح میخام که تک باشه ميشه كمكم كنيد سوالم جامع شد به بزرگي خودتون عف كنيد من جوم الان زوده
    با تشكر
    :D

سلام
    براي دوتانك به ابعاد160*45*65و120*45*65 ميز يا پايه ميخوام آيا كسي طرحي" ايده اي نداره؟اگه زحمت بكشين عكس بزارين ممنون ميشم
    با تشكر

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen66
    بنده 2تانك دارم به ابعاد
    120*45*65 طول*عرض*ارتفاع
    160*45*65 طول*عرض*ارتفاع
    كه چه ماركي و با چه بازدهي بگيرم؟
    براي ميزش چيكاركنم؟

توی مغازه ای که میرم پشت اکواریوم هاش رو رنگ مشکی کرده با نوردهی بالا خیلی خیلی خوشکل شده اما من یه طرح میخام که تک باشه ميشه كمكم كنيد سوالم جامع شد به بزرگي خودتون عف كنيد من جوم الان زوده
    با تشكر
    سلام
    حجم تانك شما در حدود 350 ليتر ميشه و بهتره فقط از فيلتر اكسترنال قوي استفاده كنيد كه براي نمونه مي توانيد از فيلتر Eheim Professional 2229 و بخاري هم Tetratec HT 300 كه تا 400 ليتر آكواريوم را هم مي كشه .
    ميزش هم اگه آماده هست كه بخريد وگرنه بهتره يك ميز MDF سفارش بديد براتون بسازند .
    نور هم چون از گياه مصنوعي استفاده مي كنيد نياز نيست دو تا باشه ولي چون خودتون دوست داريد مشكلي نيست و از يك مهتابي سفيد و يك مهتابي آبي استفاده كنيد .
    بكگراند هم اگه مي خوايد تك باشه يه نگاهي به لينك زير بندازيد و ببينيد اگه مي توانيد و امكانات داريد چنين كاري انجام دهيد :
    http://www.aqua-quest.ir/ftopic-262-10.html

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen66
    بنده 2تانك دارم به ابعاد
    120*45*65 طول*عرض*ارتفاع
    160*45*65 طول*عرض*ارتفاع
    كه چه ماركي و با چه بازدهي بگيرم؟
    براي ميزش چيكاركنم؟

با تشكر
    سلام
    حجم تانك شما در حدود 350 ليتر ميشه و بهتره فقط از فيلتر اكسترنال قوي استفاده كنيد كه براي نمونه مي توانيد از فيلتر Eheim Professional 2229 و بخاري هم Tetratec HT 300 كه تا 400 ليتر آكواريوم را هم مي كشه .
    ميزش هم اگه آماده هست كه بخريد وگرنه بهتره يك ميز MDF سفارش بديد براتون بسازند .
    نور هم چون از گياه مصنوعي استفاده مي كنيد نياز نيست دو تا باشه ولي چون خودتون دوست داريد مشكلي نيست و از يك مهتابي سفيد و يك مهتابي آبي استفاده كنيد .
    بكگراند هم اگه مي خوايد تك باشه يه نگاهي به لينك زير بندازيد و ببينيد اگه مي توانيد و امكانات داريد چنين كاري انجام دهيد :
    http://www.aqua-quest.ir/ftopic-262-10.html

سلام اميدوارم ايام به كامتون باشه
    دوستان گرامي من فيلتر اكسترنال
    eheim professional 2229 رو قيمت كردم 235000
    eheim ecco2232 روقيمت كردم 125000
    eheim ecco2234 روقيمت كردم 155000
    eheim classic 2217 روقيمت كردم 145000
    بخاري Tetratec HT 300قيمت ندادن اگه ميدونين لطف كنيد بگين.

خدائيش زوره اينقد واسه يه فيلتر بدم خصوصآ واسه فيلتر اولي درسته كه كيفيت داره امابه صرفه نيست اصلآ يكي از دوستام قيمت 2217رو ميگفت 80000تومان اشتباه كرده يا اين قيمتشه نه 145000تومان.
    من 2تانك دارم يكي 432ليتر يكي ديگه اش 324ليتر فيلتر اكسترنال ميخوام بخرم آيا ا دونه كافيه واسه هردوش يا بايد جدا واسه هر كدومش بگيرم. مارك خوب وكارآمد ميخوام ولي هزينه ش خدائيش خيلي بالاست درسته كه مارك خوبو كارآمد پول خوبم ميخواد قبول دارم اما من به اين خاطر سوال كردم كه الان خريد نكنم چند روز ديگه يكي بگه مارك فلان هم همين كيفيتو داشت و ارزونتر بود شما چه مارك ديگهاي پيشنهاد ميكنيد. ببخشيد سرتونو درد اوردم
    باتشكر
    :)
    اندکی دوستم بدار ولی
    طولانییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
    ----------------------------------------------------
    مثل کبریت کشیدن در باد دیدنت دشوار است. من که به معجزه عشق ایمان دارم می کشم آخرین کبریت را در باد...

صفحه 11 از 571 نخستنخست ... 9101112132161111511 ... آخرینآخرین