نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

ترکیبی از FBF + سامپ + رفوجیوم + ATS + DSB

سلام و تبریک سال نو به همه دوستان و بزرگان جمع.

والا من یه تانک گرفتم با مشخصاتی که عرض میکنم خدمتون. هنوز راش نداختم. سامپش رو میخوام به صورت زیر یسازم. خواستم هر نوع اشکالی که برش وارده و هر نکته ای که میتونه کامل تر و بهترش کنه رو بهم گوش زد کنید. تانک روی پایه قرار میگیره با ارتفاعی تقریبا 1m. واسه آب کشی تانک سوراخش نمیکنم و از اورفلو با PVC استفاده میکنم که هم تو سایت هستش و هم تو youtube.

ابعاد آکواریوم:
    310لیتر <----- (50-) لیتر <----- 357.5 لیتر <----- 50*130*55 <----- 50*130*60

یک سامپ میخوام
    لیتری 77.5 = 310 * 0/25

طول 115 سانتی متر، ارتفاع 50 سانتی متر که این سامپ به صورت پلکانی بوده و حداکثر ارتفاع آب در آن به ارتفاع 48 سانتی متر خواهد رسید. عرض آن نیز به 30 سانتی متر می رسد. (آبگیری مفید سامپ با کسر فضای اشغال شده توسط شن و بدون مدیا به 102 لیتر میرسد).

ATS: جریان آب مورد نیاز تقریبا بر با 4 لیتر در ساعت برای هر سانتی متر مربع از صفحه می باشد. مقدار صغحه مورد نیاز برای هر 4 لیتر آب برابر با 6.25 سانتی متر مریع است (تقریبا 1 اینچ مریع به ازای هر گالن آب). مجموع لیتراژ آب تانک و سامپ تقریبا 400 لیتر می باشد، لذا حداقل به 625 سانتی متر مربع صفحه برای کشت جلبک نیاز داریم. پس با توجه به فضا و محفظه در نظر گرفته شده، به دو صفحه 26*17 سانتی نیاز است که در دو طرف کناری محفظه Refugium & DSB قرار میگیره.

نکته: برای برگشت آب از سامپ به تانک، به یک واترپمپ یا پاورهد که داری قدرتی حداقل 4 برابر حجم تانک باشه و ارتفاع پرتاب آب هم حداقل نیم متر بیشتر از ارتفاع کف سامپ تا سطح آکواریوم. پس (1240 = 310 * 4) و (2m= 1/5 + 0/5).

نکته: در ضمن یه بخاری تو قسمت FBF و یدونه تو خروجی فیلتر و کنار واتر پمپ قرار میگیره.

س-ا-م-پ-.jpg

دوستان راجع به طرحی که دادم اینا سوالامه:

اندازه دی اس بی و رفیوجیوم با توجه به ترکیبش با ATS به منظور استفاده از مزیت های هرکدوم و با توجه به حجم تانک کافی هست؟

ats رو تو رفیوچیوم با بستر عمیق شنی استفاده کردم مورد نداره؟ البته سنگ هوا برای به جریان انداختن هوا درش استفاده میشه!!!

برای FBF از یه پاور هد که آب تصفیه شده رو از خونه آخر سامپ (که خونه واتر پمپ هستش)، به داخل FBF پمپ می کنه استفاده کنم، مناسب هست و جواب می ده؟؟؟؟!!!!!

خروجی آب از FBF که میشه ورودی آب Refugim & DSB، آیا وقتی از سطح وارد میشه و از همون سطح هم خارج میشه، مشکل ایجاد نمی کنه؟ البته دو عدد باکس کناری روی جداره های دو طرف برای ATS نصب میشه که به وسیله سنگ هوا، جریان خفیفی رو از پایین به بالا خودش ایجاد می کنه.

واتر پمبی که مدلش تو طرح ذکر شده جوابگو هست؟

برای آبشاری ریختن آب به طبقات از دو جداره شیشه استفاده میشه که 3*3 کامل خالی داره. یعنی مدیا تا کف سامپ پایین نمیاد و سه سانت زیر مدیا از کف خال میمونه. جریان آب کامل و یکنواخت جاری میشه؟؟!! تو خونه آخر سامپ با توجه به واتر پمپ و پاور هد، آب کم نمیاره؟؟؟!!!

ممنون میشم وقت بزارین و جواب کامل بدین.
    دم همه بزرگواران جلیز و ولیز
    ویرایش توسط ___Pejman___ : 03-25-2015 در ساعت 03:29 PM

کلمات کلیدی این موضوع