صفحه 1 از 123 1231151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 1228

پل آکواریوم - Aquarium Bracing

با سلام خدمت دوستان عزیز. از اونجا که استحکام آکواریوم و ضریب ایمنی بالای اون یه چیزیه که اگه در نظر گرفته نشه ممکنه یه فاجعه پیش بیاد و اینکه در مورد چگونگی نصب پلها و انواع اونا برای خود من سوالات زیادی وجود داره تصمیم گرفتم یه تاپیک مختص اون ایجاد کنم. البته این حقو به مدیران عزیز سایت می دم که اگه این تاپیک تکراریه یا در جاهای دیگه در موردش صحبت شده اونو حذف کنن. به هر حال اگه قسمت به موندن این تاپیک بود در پستای بعدی اطلاعاتی که در مورد پلها دارم ارائه می دم.
    بجز از علی که دارد پسری ابو العجایب/ که علم کند به عالم شهدای کربلا را

سلام
    دیدم چنین بخشی در سایت نداریم اسمونم تخصصی هست گفتم این تایپیک برگرده و راش بندازم
    چون هممون از پل خبرداریم و کارایی شو میدونیم برای همین این تایپیک قفل شد ولی فکرکردم یه بنده خدا تازه کار که خبرنداره و کلی دردسر ممکنه براش پیش بیاد برای همین اطلاعتمو درمورد پل قرار میدم و دوستان نیز اطلاعاتشونو قرار بدن و بچه ها سوالات پلی شونو اینجا بپرسن
    به نام خدا
    همونطور که دوستمون گفت برای استحکام و چسبیدن شیشه ها به هم از یه قطعه شیشه با همون قطر یا کمتر برای نگهداری استفاده میشود که در 2نوع می باشد:
    1- پل سرتاسری = به شیشه یکدست و همان اندازه کف(داخل تانک) گفته میشود که به صورت سرتاسری قرار گرفته و قابل اطمینان می باشد ولی در حاضر منسوخ شده
    2- پل تکه ای= به قطعات مختلف شیشه در ابعاد و قطرهای متفاوت که در گوشه و کناره و بالا تانک قرار گرفته. هزینه کمتری داشته و نصب راحتی دارد

برای پل سرتاسری می بایست اندازه کف تانک را از داخل گرفته ترجیحا 2میل کمتر و به راحتی قرار میگیرد و دردسر نداره فقط زمان زیادی برای خشک شدن لازم دارد

برای پل های تکه ای = بسته به ابعاد تانک متناوب است حال ما برای طول 130عرض 50 و ارتفاع 50 در نظر میگیریم
    شیشه کف 8میل و بدنه 6میل
    پل های این تانک با این ابعاد و قطر شیشه به تعداد 9عدد درصورتی که برای کناره ها کف 2قطعه قرار دهیم
    ولی من برای کناره ها از 1شیشه برای هر کناره استفاده میکنم در ابعاد 20طول عرض 47 و بعد پل وسط(کف) می توان هم به صورت عرض و هم طولی قرار داد به این صورت که شیشه 6میل عرض 8 و طول 40 (به صورت طولی) که این پل شیشه جلویی و کف را نگه داشته یکی را برای جلو دیگری یکی برای عقب
    ولی در روش عرضی شیشه ای با قطر 6میل عرض 30 و 47 بریده و در وسط قرار داده اینجوری هم شیشه کف و هم شیشه جلویی و عقبی رو نگه داشته که این بهتره
    پل های بالا
    تانکی با این ابعاد 1تا2پل در بالا نیاز دارد به صورت=
    1شیشه در ابعاد 30 عرض و 50طول و در وسط قرار میگیره ولی اگر بخواهیم 2یا بیشتر قرار دهیم به این صورت که 2عدد شیشه در ابعاد 20طول و 30 عرض در کناره ها قرار میدهیم
    همین بود
    اگر ابهامی بود درخدمتم
    ببخشید خلاصه

سلام من اکواریومی که میخام درست کنم130*عرض40*60..با شیشه 10 میل(سکوریت نیستاااااا..)چندتا پل بزنم؟ابعاد پل هام چند باشه؟فاصله پل هام از دو طرف و از هم چند باشه؟پل پایینو ابعادشو چند بگیرم؟دقیقآ!!!!!!اصلا میخواد؟؟بعد اون تیکه شیشه ایکه زیر پل میزنن و پلو روش قرار میدن اون ابعادش چند باشه؟واسه چسبوندنش بین اون تیکه شیشه و شیشه اصلی رو چسب میزنن یا اطراف اون تیکرو؟

قضیه نواری چیه که کنار اکواریوم روی درز میزنن؟طول و عرضش چنده؟؟؟؟؟اونو میذارن بعد اطراف اونو چسب میزنن؟؟؟؟واجبه؟یا واسه اطمینانه؟
    ببخشیش خیلی شدمممنننننوووووون.فقط جواب همرو لطف کن بده.بازم ممنون
    تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی،همت کن و بگوماهی ها حوضشان بی آب است.(سهراب سپهری)

رنگین کمان سهم کسانیست که تا اخرین لحظه زیر باران می مانند

سکوتم از رضایت نیست.......!!!!!!

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima21
    سلام من اکواریومی که میخام درست کنم130*عرض40*60..با شیشه 10 میل(سکوریت نیستاااااا..)چندتا پل بزنم؟ابعاد پل هام چند باشه؟فاصله پل هام از دو طرف و از هم چند باشه؟پل پایینو ابعادشو چند بگیرم؟دقیقآ!!!!!!اصلا میخواد؟؟بعد اون تیکه شیشه ایکه زیر پل میزنن و پلو روش قرار میدن اون ابعادش چند باشه؟واسه چسبوندنش بین اون تیکه شیشه و شیشه اصلی رو چسب میزنن یا اطراف اون تیکرو؟

قضیه نواری چیه که کنار اکواریوم روی درز میزنن؟طول و عرضش چنده؟؟؟؟؟اونو میذارن بعد اطراف اونو چسب میزنن؟؟؟؟واجبه؟یا واسه اطمینانه؟
    ببخشیش خیلی شدمممنننننوووووون.فقط جواب همرو لطف کن بده.بازم ممنون
    سلام
    دو تا پل كف بزن ، سه تا هم رو . پل هاي كف هرچي بزگتر باشند بهتره . پل هاي رو هم دو تا پل با طول 15 و عرض 40 ( اندازه عرض آكواريومت ) بزن گوشه ها ، يك پل 25 در 40 هم بزن وسط . شيشه هاي زيرش هم بايد يكي دوسانت باشند ، طولشون هم به طول پل بستگي داره . براي چسبوندنش هم روي اون شيشه كوچيك و زير پل ( جايي كه به هم مي چسبند ) را چسب بزن .
    منظورتو از نوار هم نفهميدم ، اگه نوار جلوي آكواريومه كه تزئينيه ولي براي نگه داشتن شيشه ها تا زماني كه چسب محكم بشه ، شيشه ها را با نوار چسب نگه مي دارند . ضمن اينكه در آخر جاهايي كه شيشه به هم رسيده را چسب با ضخامت زياد مي ريزند و با پشت قاشق يا انگشت آغشته به ريكا صاف مي كنند كه راه نفوذ آب به بيرون گرفته بشه .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

عرض شیشه های عرضیرو از هر طرف 10میل کوتاهتر ببرم دیگه.آره؟؟؟؟؟یعنی 38 دیگه؟واسه چسبوندن شیشه طولی با شیشه کف(داخل از یه شیشه نواری به عرض 1یا2سانتی استفاده می کنن.تا حالا ندیدی؟؟؟؟؟؟؟
    نمیشه گوشه ها پل نزنم بجاش یه پل 55در وسط بزنم؟چند تا چسب سیستا احتیاج دارم؟؟؟قیمتشون چنده؟؟فکر میکنی حدودا چقد واسم تموم شه اکواریوم؟
    یه سوا دیگه...شرمنده یه اکواریوم 200*35*60دسته دوم حدودا چند بگیرم خوبه؟؟ینفر میخواد بفروشه..مرسی

ساقیا لطف نمودی قدحت پر می باد
    تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی،همت کن و بگوماهی ها حوضشان بی آب است.(سهراب سپهری)

رنگین کمان سهم کسانیست که تا اخرین لحظه زیر باران می مانند

سکوتم از رضایت نیست.......!!!!!!

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima21
    عرض شیشه های عرضیرو از هر طرف 10میل کوتاهتر ببرم دیگه.آره؟؟؟؟؟یعنی 38 دیگه؟واسه چسبوندن شیشه طولی با شیشه کف(داخل از یه شیشه نواری به عرض 1یا2سانتی استفاده می کنن.تا حالا ندیدی؟؟؟؟؟؟؟
    نمیشه گوشه ها پل نزنم بجاش یه پل 55در وسط بزنم؟چند تا چسب سیستا احتیاج دارم؟؟؟قیمتشون چنده؟؟فکر میکنی حدودا چقد واسم تموم شه اکواریوم؟
    یه سوا دیگه...شرمنده یه اکواریوم 200*35*60دسته دوم حدودا چند بگیرم خوبه؟؟ینفر میخواد بفروشه..مرسی

ساقیا لطف نمودی قدحت پر می باد
    آره . شما گفتي نوار ، نگفتي شيشه نواري ، گفتم شايد نوار روي آكواريوم را مي گي .
    ميشه ولي پل هاي كنار استقامتش را خيلي بيش تر مي كردند . قيمت ندارم . اگه شيشه نداري حدود هفتاد هشتاد هزار تومان شيشش ميشه ، البته من قيمت دقيق ندارم فقط تخمين زدم .
    اون آكواريوم 400 ليتر حجم داره كه اگه با وسايله 200 هزار تومان هم مي ارزه ولي اگه وسايل نداره صد و ده بيست هزار تومان ازش بگير . البته بازم مي گم من اطلاع دقيقي از قيمت ها ندارم و بهتره دوستان نظر بدند .

نیاز به راهنمایی

سلام.
    اقا من می خوام یه آکواریوم با ابعاد :ارتفاع 50,عرض 40 و طول 70 درست کنم.البته این اولین تجربه ی منه!!
    خواستم راهنماییم کننودستان میگن شیشه 6 میل کافیه اما پل هم نیاز داره.
    میشه کمکم کنین که با چه ابعادی پل بزنم؟؟از چه نوعی بزنم؟اصلا پل لازم داره یا نه؟

ممنون از همتون.

نام
    رسول گل محمدی

Re: نیاز به راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط civileng66
    سلام.
    اقا من می خوام یه آکواریوم با ابعاد :ارتفاع 50,عرض 40 و طول 70 درست کنم.البته این اولین تجربه ی منه!!
    خواستم راهنماییم کننودستان میگن شیشه 6 میل کافیه اما پل هم نیاز داره.
    میشه کمکم کنین که با چه ابعادی پل بزنم؟؟از چه نوعی بزنم؟اصلا پل لازم داره یا نه؟

ممنون از همتون.
    سلام
    6 ميل كمه ، ولي اگه خواستي با 6 ميل بسازي 3 تا پل رو بزن ، يكي دو تا پل بزرگ هم پايين .
    در مورد اندازه هاي پل هم در پست هاي قبلي همين تاپيك توضيح دادم ، نسبت گيري كنيد تا اندازه ها بدست بياد .
    در مورد لزوم پل هم گفتم ، اگر 6 ميل بزنيد حتماً لازم داره .

یه تصویر از نحوه اجرای پل پایین کسی داره؟
    ***نعمت روی زمین قسمت پر رویان است**خون دل می خورد آنکس که حیایی دارد***

سلام
    مگرکسی که ساخت بذاره
    منظورت پل سرتاسری هست یا تکه ای؟
    به آکواریوم فروشی سر بزنی پل های تانکشون مشخصه

صفحه 1 از 123 1231151101 ... آخرینآخرین