صفحه 40 از 40 نخستنخست ... 30383940
نمایش نتایج: از 391 به 396 از 396

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط kara_media نمایش پست ها
    دوستان اگه از رزین و هوزینگ دستگاه های تصفیه به صورت جداگونه و با پمپ و از نوع رزین کاتیونی آنیونی (میکس) استفاده کنیم آیا PH آب تو سطح مطلوب میمونه یا باز هم قابل کنترل نیست؟
    توی یه تاپیک دیگه هم بهتون گفتم
    استفاده از رزین توی سیستم آکواریوم کاملا اشتباه هست ، تغییرات شدید و غیر قابل کنترل هست و رزین هم تنها توی چند ساعت دی شارژ میشه (اگه رزین واقعا شارژ باشه - اکثر رزین های توی بازار به دلیل نگهداری غلط دی شارژ هستند)

نام
    امید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    توی یه تاپیک دیگه هم بهتون گفتم
    استفاده از رزین توی سیستم آکواریوم کاملا اشتباه هست ، تغییرات شدید و غیر قابل کنترل هست و رزین هم تنها توی چند ساعت دی شارژ میشه (اگه رزین واقعا شارژ باشه - اکثر رزین های توی بازار به دلیل نگهداری غلط دی شارژ هستند)
    دوست من پس ای رزینهایی که توی فیلترهای خونگی استفاده میشه و ۵-۶ ماه طول عمر داره و برای متعادل کردن ph آب آشامیدنی استفاده میشه و بهش رزین میکس میگن چی هستن؟
    تو اطلاعاتی که سایتا دادن دامنه رو تو رنج ۶.۵ تا ۷.۵ نگه میداره

اضافه شده پس از 3 minutes :

دوست من پس ای رزینهایی که توی فیلترهای خونگی استفاده میشه و ۵-۶ ماه طول عمر داره و برای متعادل کردن ph آب آشامیدنی استفاده میشه و بهش رزین میکس میگن چی هستن؟
    تو اطلاعاتی که سایتا دادن دامنه رو تو رنج ۶.۵ تا ۷.۵ نگه میداره
    گروه صنعتی سوفیلتر ، تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی و صنعتی | فیلتر آب | تصفیه آب | هوزینگ | فیلتر تصفیه آب | فیلتر کربن | فیلتر پلی فسفات |فیلتر نمک فسفات| فیلتر نخی | آب شیرین کن | فیلترهای آب خانگی و صنعتی | فیلترهای آب سوفیلتر - فیلتره
    گروه صنعتی سوفیلتر ، تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی و صنعتی | فیلتر آب | تصفیه آب | هوزینگ | فیلتر تصفیه آب | فیلتر کربن | فیلتر پلی فسفات |فیلتر نمک فسفات| فیلتر نخی | آب شیرین کن | فیلترهای آب خانگی و صنعتی | فیلترهای آب سوفیلتر - فیلتره
    گروه صنعتی سوفیلتر ، تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی و صنعتی | فیلتر آب | تصفیه آب | هوزینگ | فیلتر تصفیه آب | فیلتر کربن | فیلتر پلی فسفات |فیلتر نمک فسفات| فیلتر نخی | آب شیرین کن | فیلترهای آب خانگی و صنعتی | فیلترهای آب سوفیلتر - کارتری
    اینا یه نمونه هست
    متاسفانه اون سایتی که دامنه PH رو مشخص کرده بود پیدا نکردم
    اینا برای کاهش سختی آب هم استفاده میشه
    ویرایش توسط kara_media : 02-03-2016 در ساعت 03:20 AM

نام
    رضا
    هر اطلاعاتی که توی هر سایتی دید رو نباید جدی بگیرید !
    من چندین سال هست شخصا از رزین استفاده میکنم ، رزین برای کاهش سختی آب توی شرایطی که نیاز به tds ــی در حد 0 باشه استفاده میشه (اصلا و ابدا رزین هیچ ارتباط مستقیمی با ph نداره و هیچ جایی به عنوان بافر و یا تنظیم کننده ph استفاده نمیشه)
    هیچ دلیلی وجود نداره که توی سیستم های تصفیه خونگی از رزین استفاده بشه

در مورد سیستم های تصفیه ، رزین پس از ممبران قرار میگیره ، به شکلی که TDS آب ورودی به کارتریج رزین خیلی کم هست و TDS خروجی هم باید حدود 0 باشه
    توی این شرایط اگه TDS آب ورودی حدود 25 باشه ، پس از حدود 1000 لیتر TDS آب خروجی بیشتر از 1 خواهد بود
    اگه رزین به طور مستقیم استفاده بشه و اگه برای مثال TDS آب حدود 250 باشه ، یک کارتریج رزین برای تنها 100 لیتر آب کافی خواهد بود و پس از اون باید شارژ بشه
    شارژ رزین کاری سخت هست (لینک آموزش توی امضا ــم هست) و تعویضش هم هزینه زیادی داره

نام
    امید
    هر اطلاعاتی که توی هر سایتی دید رو نباید جدی بگیرید !
    من چندین سال هست شخصا از رزین استفاده میکنم ، رزین برای کاهش سختی آب توی شرایطی که نیاز به tds ــی در حد 0 باشه استفاده میشه (اصلا و ابدا رزین هیچ ارتباط مستقیمی با ph نداره و هیچ جایی به عنوان بافر و یا تنظیم کننده ph استفاده نمیشه)
    هیچ دلیلی وجود نداره که توی سیستم های تصفیه خونگی از رزین استفاده بشه

در مورد سیستم های تصفیه ، رزین پس از ممبران قرار میگیره ، به شکلی که TDS آب ورودی به کارتریج رزین خیلی کم هست و TDS خروجی هم باید حدود 0 باشه
    توی این شرایط اگه TDS آب ورودی حدود 25 باشه ، پس از حدود 1000 لیتر TDS آب خروجی بیشتر از 1 خواهد بود
    اگه رزین به طور مستقیم استفاده بشه و اگه برای مثال TDS آب حدود 250 باشه ، یک کارتریج رزین برای تنها 100 لیتر آب کافی خواهد بود و پس از اون باید شارژ بشه
    شارژ رزین کاری سخت هست (لینک آموزش توی امضا ــم هست) و تعویضش هم هزینه زیادی داره
    پس یعنی هیچ راهی برای کنترل منظم PH - KH و سختی آب یه صورت سیرکوله نیست؟
    هیچ بافر یا فیلتر یا افزونه ای برای گذاشتن تو مسیر آب وجود نداره تا بشه با گردش آب اصلی آکواریوم از توی اونا این فاکتورهایی که گفتم رو توی یه سطح دلخواه یا حداقل مناسب اکثر آبزیا نگه داشت؟

نام
    رضا
    پس یعنی هیچ راهی برای کنترل منظم PH - KH و سختی آب یه صورت سیرکوله نیست؟
    هیچ بافر یا فیلتر یا افزونه ای برای گذاشتن تو مسیر آب وجود نداره تا بشه با گردش آب اصلی آکواریوم از توی اونا این فاکتورهایی که گفتم رو توی یه سطح دلخواه یا حداقل مناسب اکثر آبزیا نگه داشت؟
    به نظرم بهترین راه کنترل سختی ، توی تانک های عادی ، تعویض منظم آب و کنترل سختی آبی که برای سیفون استفاده میشه هست
    در مورد pH هم محلول های بافر موجود هست و هم فیلتر مدیا
    بستگی به این داره که محدوده هدفتون چه قدر هست و از چه موجوداتی قرار هست داخل آکواریوم نگهداری کنید

نام
    امید
    به نظرم بهترین راه کنترل سختی ، توی تانک های عادی ، تعویض منظم آب و کنترل سختی آبی که برای سیفون استفاده میشه هست
    در مورد pH هم محلول های بافر موجود هست و هم فیلتر مدیا
    بستگی به این داره که محدوده هدفتون چه قدر هست و از چه موجوداتی قرار هست داخل آکواریوم نگهداری کنید
    راستش رو بخواین من بیشتر هدفم اینه که اون سیستم فیلتراسیونی که لینکشو واستون فرستادم به یه فیلتراسیون inline کامل تبدیل کنم تا هم ph رو کنترل کنه هم فاکتورهای دیگرو هم محل قرارگیری مدیاداشته باشهو درکل مثلدستگاهای خونگی یه سامپ کامل و مجهزتر از سامپهای رایج بشه و علاوه بر اون تمام این چیزا مثل فیلترای خونگی فقط تو یه پکیج باشه و مثل یهدستگاهبشه که شما فقط برحسب
    نیازت بتونی بهش محفظه اضافه یا کم کنی مثلا ذغال رو موقع خاصیتو مدار اضافه کنی و بعد که کارت تموم شد خذفش کنی و این کار فقط با جابجا کردن دوتا پیچ انجام بشه
    درضمن همه اینارو دارم واسه خودمدرست میکنم و منم آب شیرین معمولی دارم ولی مشکل ph هم دارم و از ۷.۵ کمتر نمیشه

صفحه 40 از 40 نخستنخست ... 30383940