صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

ساخت سیفون پیشرفته

با عرض درود،سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان

راستش نمی دونستم چه عنوانی برای این تاپیک انتخاب کنم

یک طرحی توی ذهن من اومد که اگر واقعا بشه عملیش کرد خیلی طرح خوبیه (شایدم قبلا کسی به ذهنش رسیده)،این طرح ساخت یک نوع سیفون هست که با اون میشه آب رو تصفیه کرد و دوباره آب تصویه شده رو به تانک برگردوند ،اگر بشه به نظرم سیفون کردن خیلی راحت تر میشه و همین باعث میشه آدم دل و رمق بیشتری برای سیفون کردن پیدا کنه و زود به زود تانک رو سیفون کنه . خود من به دلیل این که آکواریومم روی اوپن قرار گرفته یکم سیفون کردن برام سخته به دلیل حساسیت های خانواده هم نمیشه آب رو همینجوری توی آشپزخونه رها کرد تا از خروجی آشپزخونه به بیرون بره و مجبورم از لگن استفاده کنم که سختی های خودش رو داره و با این طرح دیگه چنین مشکلی پیش نمیاد
    مزیت دیگه این طرح اینه شما هر چقدر بخواید می تونید آب رو سیفون کنید تا آّب پاک پاک بشه چون آب دوباره بر می گرده به تانک و سیکل به هم نمی خوره
    ببخشید پر حرفی کردم خلاصه اگر دوستان فکر می کنند چنین چیزی امکان پذیر هست طرح هاشون رو بدن تا باهم یک سیفون پیشرفته بسازیم

من توی پینت یه طرح ساده در آوردم تا دوستان اظهار نظر کنند
    منتظر نظرات هستم ...

سپاس

بدرود و یاعلی
    untitled.png

نام
    StarFish
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza0097 نمایش پست ها
    با عرض درود،سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان

راستش نمی دونستم چه عنوانی برای این تاپیک انتخاب کنم

یک طرحی توی ذهن من اومد که اگر واقعا بشه عملیش کرد خیلی طرح خوبیه (شایدم قبلا کسی به ذهنش رسیده)،این طرح ساخت یک نوع سیفون هست که با اون میشه آب رو تصفیه کرد و دوباره آب تصویه شده رو به تانک برگردوند ،اگر بشه به نظرم سیفون کردن خیلی راحت تر میشه و همین باعث میشه آدم دل و رمق بیشتری برای سیفون کردن پیدا کنه و زود به زود تانک رو سیفون کنه . خود من به دلیل این که آکواریومم روی اوپن قرار گرفته یکم سیفون کردن برام سخته به دلیل حساسیت های خانواده هم نمیشه آب رو همینجوری توی آشپزخونه رها کرد تا از خروجی آشپزخونه به بیرون بره و مجبورم از لگن استفاده کنم که سختی های خودش رو داره و با این طرح دیگه چنین مشکلی پیش نمیاد
    مزیت دیگه این طرح اینه شما هر چقدر بخواید می تونید آب رو سیفون کنید تا آّب پاک پاک بشه چون آب دوباره بر می گرده به تانک و سیکل به هم نمی خوره
    ببخشید پر حرفی کردم خلاصه اگر دوستان فکر می کنند چنین چیزی امکان پذیر هست طرح هاشون رو بدن تا باهم یک سیفون پیشرفته بسازیم

من توی پینت یه طرح ساده در آوردم تا دوستان اظهار نظر کنند
    منتظر نظرات هستم ...

سپاس

بدرود و یاعلی
    untitled.png
    نمیشه

فضولات حتما حتما باید خارج بشن مگر نه کیفیت آب رو حسابی پایین میارن و دردسر ساز میشه
    نمیشه آب سیفون شده رو برگردون به داخل
    حتما باید آب تازه و برای ماهی هایی مثل دیسکس آب Ro اضافه کرد

درسته فضولات بر نمی گردن به آب توسط طوری محبوس بعد از از طوری خارج میشن یعنی بعد از این که کار تموم شد طوری رو میاریم بیرون و تمیز می کنیم

اگر یک درصد هم میشه روش فکر کرد ،لطفا فکر کنید که شاید شد یه کاری کرد

نام
    StarFish
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza0097 نمایش پست ها
    درسته فضولات بر نمی گردن به آب توسط طوری محبوس بعد از از طوری خارج میشن یعنی بعد از این که کار تموم شد طوری رو میاریم بیرون و تمیز می کنیم

اگر یک درصد هم میشه روش فکر کرد ،لطفا فکر کنید که شاید شد یه کاری کرد
    ببین وقتی فضولات زیر شن و ماسه میرن اونجا تجزیه میشن مخصوصا وقتی شما ماسه ها رو با سیفون جا به جا میکنی فشاری که ماسه ها به فضولات میارن
    باعث بیشتر تجذیه شدنشون میشن
    انقدر ریز میشن که نمیتونی با توری مهارشون کنی

این کار فقط باعث زرد شدن و بد بو شدن و اقزایش آمونیاک آب میشه

اگر اینطوری بود که اصلا ابر فیلترهای جدید رو خارج از آب نمیزاشتن و فیلتر رو میزاشتن لای ماسه و هیچ وقت تعویض آب انجام نمیشد!
    همین که فکر کردی تا یه طرح بدی خیلی با ارزش هست
    اگر هم مشکل اصلی شما فضولات ماهیه میتونی کف تانکت چمن طبیعی بکاری تا فضولات ماهی براش کود بشه
    ویرایش توسط StarFish : 01-30-2014 در ساعت 10:51 PM

نام
    محمد
    داداشه گلم این طرحی که شما دادین آمادش تو بازار هست نمیخوام جسارت کنما نه اما اونو بخری راحتتری

خرید پستی سيفون شارژي دلفين | NasimKala
    ویرایش توسط mohamad_noranii : 01-30-2014 در ساعت 10:54 PM
    تانک 2متری من با سامپ
    (http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8749/)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    ببین وقتی فضولات زیر شن و ماسه میرن اونجا تجزیه میشن مخصوصا وقتی شما ماسه ها رو با سیفون جا به جا میکنی فشاری که ماسه ها به فضولات میارن
    باعث بیشتر تجذیه شدنشون میشن
    انقدر ریز میشن که نمیتونی با توری مهارشون کنی

این کار فقط باعث زرد شدن و بد بو شدن و اقزایش آمونیاک آب میشه

اگر اینطوری بود که اصلا ابر فیلترهای جدید رو خارج از آب نمیزاشتن و فیلتر رو میزاشتن لای ماسه و هیچ وقت تعویض آب انجام نمیشد!
    همین که فکر کردی تا یه طرح بدی خیلی با ارزش هست
    اگر هم مشکل اصلی شما فضولات ماهیه میتونی کف تانکت چمن طبیعی بکاری تا فضولات ماهی براش کود بشه
    یعنی اگر گیاه طبیعی بکارم دیگه نیازی به سیفون نیست؟

ممنون آقا مهدی به خاطر دقتتون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_noranii نمایش پست ها
    داداشه گلم این طرحی که شما دادین آمادش تو بازار هست نمیخوام جسارت کنما نه اما اونو بخری راحتتری

خرید پستی سيفون شارژي دلفين | NasimKala
    ممنون چه جالب ندیده بودم اینو
    اما طبق اظهارات آقا مهدی آب زرد و بد بود میشه فکر کنم این هم همینطور باشه

نام
    محمد
    غزیزم شما اگه هر شب 10دقیقه وقت بزاریو این کارو انجام بدی دیگه فضولاتی نداری که آبو زردو بد بو کنن
    سیفونم دیر دیر انجام میدی
    با آرزوی موفقیت
    تانک 2متری من با سامپ
    (http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8749/)

این طرح یا همون سیفون برقی برا منی که تو تانکم شن ندارم عالیه
    برا بقیه هم باید خوب باشه
    بشرطی که زود به زود باشه
    مشکل سیفون اماده ارتفاع کم و پر پرو بودنشه
    اونقدری که کسی ازش استفاده نمیکنه
    من یبار خواستم این طرحو بزنم
    ولی واتر پمپپ قوی بود و اب رو با فشار وارد طوری کرد طوری که همش پودر شد و اومد بیرون
    وقت نکردم روش کار کنم
    اما اگ بشه یه مخزن بقل دسه زد که توش تریپ فیلتر باشه و فشار واتر پمپ منتسب باشه فک کنم جواب بده
    به نظرم اون مخزن میتونه سه متر شیلنگ باشه که توش فیلتر هود کردخ باشی و دور یه چیز نازک به صورت حلقه پیچیده باشی تا جمع باشه
    نمیدونم منظورمو گرفتی یا نه

اضافه شده پس از 2 minutes :

راستی تو طرحت واتر پمپ فراموش شده وگرنه ابی که بخوای به اکواریم برگردونی رو نمیتونی از قانون لوله های هم سطح استفاده کنی
    ویرایش توسط aliali5 : 01-31-2014 در ساعت 12:55 AM

نام
    رضا
    بدون واتر پمپ هم میشه . من پایین ورودی سیفون رو یک سنگ هوا زدم ، بالای لوله سیفون رو هم با جوراب زنونه پوشوندم .
    مکش خوبه ، فضولات هم جمع میشه ،( آب هم کدر میشه ).
    به جای جوراب باپارچه ای که منفذای کوچیکتری داشت هم امتحان کردم که دیگه مکش اونقدری نبود که بتونه فضولاتو جمع کنه
    در هر صورت این دستگاه که آمادشم میشه خرید جایگزین سیفون نمیتونه باشه ولی برا خارج کردن فضولاتی که نمای تانک رو خراب میکنن چیز خوبیه .

بعله دوست عزیز
    منم واتر رو برا همین گفتم
    اگه مکش خوب باشه میتونی از موانع زیار و ریز و چگال استفاده کتی که هیچی دیگه تو خروجی نیاد
    اونی که شما بهش میگی کدری اب همون ذرات ریزیه که مشاهده میکنید و میشه با یه مانع درست مثل اونی که گفتم ردیفش کرد
    امادشم گفتم
    من تانکم 60 ارتفاعه جواب نمیده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین