صفحه 3 از 40 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 400

نام
    محسن
    سلام دوست من

این پارامتر رو میتونی با استفاده از کیت هایی که توی بازار عرضه میشه

و برای همین منظور طراحی شده اندازه گیری کنید.

قیمت کیت ها بر اساس مارک و حجم محلول آن بین 9 تا 15 تومن متفاوت است.

دیسکس قوی ترین ماهی آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط fsb
    سلام

به قول یکی از بزرگترین و با تجربه ترین تکثیر کنندگان دیسکس در ایران ، این بحث ph , gh رو خیلی شلوغش کردن در ایران ..... درسته با اهمیته اما فقط برای تکثیر و باز شدن تخمها ... نه در هر شرایطی

دیسکس علاوه بر حساس بودن در مقابل انگلها ، ماهی بسیار مقاومی در برابر شرایط آب هست ، کافیست شما سلامت آب رو تامین کنید .... سیفون رو به شکل مرتب انجام بدید ، سیکل ازت طی شده باشه ..... من قول میدم به شما بازه 5-7.5 ph و سختی 20 رو دیسکاس تحمل کنه و به راحتی زندگی رو ادامه بده

این شرایط رو 80% آبهای کشور دارند

یک نکته بسیار مهم ..... تا جایی که برای دوستان مقدوره پیشنهاد میکنم دیسکس تکثیر داخل تهیه کنید که بسیار نسبت به دیسکسهای وارداتی راحتتر با آب ایران کنار میان
    به قول این دوست دیگه خیلی گندش کردن این ماهی در شرایط کاملا سخت دوم میاره فقط اول باید سالم بودن ماهی رو مطوئن بشین وقتی از سلامت اون مطمئن شدید دیگه خیالتئن راحت باشه . این ماهی در کناره های رآروم ودخانه آمازون زندگی میکنه در شرایط کاملا سخت و با شکارچیان بی شمار در اون شرایط تولید مثل هم داره میکنه . بهترین کار گذاشتن یک تکه کنده آفریقایی داخل تانک اونه با یک فیلتر شنی معمولی . من با همین شرایط دارم تکثیر میکنم در هر دوره هم حدود صد تا باز میکنه اگه سئوال خواصی داشتین پیام شخصی بزارید خوشحال میشم کمک کنم

سلام
    مطمئن نیستم سوالم رو باید اینجا می پرسیدم یا نه ولی خوب دیگه ...
    راستش من تانک نیمه گیاهی رو که داشتم گیاهاش رو خالی کردم و دو روز تو زاغ سفید گذاشتم.
    و بعد تو آبش متیلن بلو اضافه کردم طوری که آبش کاملا آبی شد. برای اطمینان یکم دیگه صدعفونی ایرانی زدم و دوباره برای اطمینان دما رو روی 36 گذاشتم.
    دقیقا 28 ساعت که گذشت شروع به تخلیه آب کردم که 5 6 تا حلزون دیدم و جمعشون کردم معلوم نیست این اوچ دلقک چی کار می کرده!! مفت می خورده مفت میگشته ول میگشته بیکار نباشه
    ولی این پایان کار نبود وقتی داشتم آب زیر شنا رو می کشیدم به یه موجودات سفیدی برخوردم که حدود نیم سانت طول داشتن و ضخامتشون به اندازه تارمو بود موندم که این جونورا چین؟ آیا ضرری داره؟ فعلا آکواریوم رو خشک گذاشتم(یعنی تا جایی که می شد آبش رو کشیدم فقط به اندازه 3میل آب زیر شنا مونده).
    حالا ریش و قیچی دست اساتید بفرمایید که تکلیف چیه.
    متفاوت فکر کنیم...

نام
    محمد رضا

Re: دیسکس قوی ترین ماهی آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط vvahid
    نقل قول نوشته اصلی توسط fsb
    سلام

به قول یکی از بزرگترین و با تجربه ترین تکثیر کنندگان دیسکس در ایران ، این بحث ph , gh رو خیلی شلوغش کردن در ایران ..... درسته با اهمیته اما فقط برای تکثیر و باز شدن تخمها ... نه در هر شرایطی

دیسکس علاوه بر حساس بودن در مقابل انگلها ، ماهی بسیار مقاومی در برابر شرایط آب هست ، کافیست شما سلامت آب رو تامین کنید .... سیفون رو به شکل مرتب انجام بدید ، سیکل ازت طی شده باشه ..... من قول میدم به شما بازه 5-7.5 ph و سختی 20 رو دیسکاس تحمل کنه و به راحتی زندگی رو ادامه بده

این شرایط رو 80% آبهای کشور دارند

یک نکته بسیار مهم ..... تا جایی که برای دوستان مقدوره پیشنهاد میکنم دیسکس تکثیر داخل تهیه کنید که بسیار نسبت به دیسکسهای وارداتی راحتتر با آب ایران کنار میان
    به قول این دوست دیگه خیلی گندش کردن این ماهی در شرایط کاملا سخت دوم میاره فقط اول باید سالم بودن ماهی رو مطوئن بشین وقتی از سلامت اون مطمئن شدید دیگه خیالتئن راحت باشه . این ماهی در کناره های رآروم ودخانه آمازون زندگی میکنه در شرایط کاملا سخت و با شکارچیان بی شمار در اون شرایط تولید مثل هم داره میکنه . بهترین کار گذاشتن یک تکه کنده آفریقایی داخل تانک اونه با یک فیلتر شنی معمولی . من با همین شرایط دارم تکثیر میکنم در هر دوره هم حدود صد تا باز میکنه اگه سئوال خواصی داشتین پیام شخصی بزارید خوشحال میشم کمک کنم
    آقا دمت گرم دقيقا" حرفت درسته خودمون داريم گندش ميكنيم نگهداريش يك مقدار رسيدگي بيشتر ميخواد راستي دوست عزيز دنبال يك ماده براي جفت زدن ميگردم يك نر ردملون 1.5 ساله مالزي دارم كه خيلي بزگ و عاليه يك ماده ميخوام كه رنگش به نرم بخوره اگه داري خريدارم

نام
    احسان
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladio2
    سلام
    مطمئن نیستم سوالم رو باید اینجا می پرسیدم یا نه ولی خوب دیگه ...
    راستش من تانک نیمه گیاهی رو که داشتم گیاهاش رو خالی کردم و دو روز تو زاغ سفید گذاشتم.
    و بعد تو آبش متیلن بلو اضافه کردم طوری که آبش کاملا آبی شد. برای اطمینان یکم دیگه صدعفونی ایرانی زدم و دوباره برای اطمینان دما رو روی 36 گذاشتم.
    دقیقا 28 ساعت که گذشت شروع به تخلیه آب کردم که 5 6 تا حلزون دیدم و جمعشون کردم معلوم نیست این اوچ دلقک چی کار می کرده!! مفت می خورده مفت میگشته ول میگشته بیکار نباشه
    ولی این پایان کار نبود وقتی داشتم آب زیر شنا رو می کشیدم به یه موجودات سفیدی برخوردم که حدود نیم سانت طول داشتن و ضخامتشون به اندازه تارمو بود موندم که این جونورا چین؟ آیا ضرری داره؟ فعلا آکواریوم رو خشک گذاشتم(یعنی تا جایی که می شد آبش رو کشیدم فقط به اندازه 3میل آب زیر شنا مونده).
    حالا ریش و قیچی دست اساتید بفرمایید که تکلیف چیه.

سلام
    دوست عزيز
    جواب شما در قسمت
    http://www.aqua-quest.ir/ftopicp-54655.html#54655
    لطفا مطالعه فرماييد.

سلام خدمت دوستان و اساتید.

من دنبال یه ph متر دیجیتال مخصوص آکواریم می گردم.می خوام بدونم همچین چیزی هست؟

آخه یه سری ph مترها هستن که قیمتشون خیلی گرونه و فقط لوازم آزمایشگاهی فروشی ها دارنش.
    قیمتش هم بالای 1 میلیونه و کار کردن باهاش خیلی درد سر داره،قبل و بعد استفاده باید تو ده تا محلول فرو ببری و درش بیاری
    تا ph رو نشونت بده.من دنبال یه چیزی هستم که همیشه جلو چشم باشه و ph رو نشونم بده.آقا محسن یه اشاره هایی کردن ولی کامل توضیح ندادن.

دوستان با تجربه لطفا کمکم کنید.ممنون

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedk2

آخه یه سری ph مترها هستن که قیمتشون خیلی گرونه و فقط لوازم آزمایشگاهی فروشی ها دارنش.
    قیمتش هم بالای 1 میلیونه و کار کردن باهاش خیلی درد سر داره،قبل و بعد استفاده باید تو ده تا محلول فرو ببری و درش بیاری
    تا ph رو نشونت بده.من دنبال یه چیزی هستم که همیشه جلو چشم باشه و ph رو نشونم بده.آقا محسن یه اشاره هایی کردن ولی کامل توضیح ندادن.

سلام
    شما ميتونيد از ph سنج مدادي استفاده كنيد كار كردن باهاش خيلي راحته فقط بعد از خريد بايد كاليبرش كني بهتر بدي يك ازمايشگاه اينكارو برات انجام بده قيمتش هم حدود 75 هزار تومنه موفق باشي

نقل قول نوشته اصلی توسط jokerman
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedk2

سلام
    شما ميتونيد از ph سنج مدادي استفاده كنيد كار كردن باهاش خيلي راحته فقط بعد از خريد بايد كاليبرش كني بهتر بدي يك ازمايشگاه اينكارو برات انجام بده قيمتش هم حدود 75 هزار تومنه موفق باشي

از راهنمایی تون ممنون،
    این ph متری که میگین(مدادی)دیجیتاله؟از کجا باید بخرمش؟

نام
    ایلیا
    فکر کنم داروخونه ها و یا اونجاهایی که آب شیرین کن دارن میفروشن
    اینجا هم یکچیزایی هست اگر درست همین باشه که من فکر میکنم
    این سایت
    همه با هم غریبن
    فقط چشارو بستن و چریدن
    آدما از کنار هم رد شدن ولی حتی همدیگه رو ندیدن
    به هم میگن عزیزم
    ولی شاید فقط از رو غریزه ست

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mbz
    فکر کنم داروخونه ها و یا اونجاهایی که آب شیرین کن دارن میفروشن
    اینجا هم یکچیزایی هست اگر درست همین باشه که من فکر میکنم
    این سایت
    اگه تو تهران ساكني خيابان سعدي مركزشه اگه نيستي همون آب شيرين كن دارها كه ايليا جان فرمود

صفحه 3 از 40 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین