صفحه 1 از 23 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 223

شن مناسب و تزئینات داخل آکواریوم-انجمن دیسکس

مباحث مربوط به شن مناسب و تزئینات داخل آکواریوم

نام
    محسن
    سلام
    اگه بخوایم یه گله دیسکس رو واسه پیدا کردنه یه جفت حوب نگه داریم نیازی به شن و ماسه کف داریم با توجه به اینکه دلیل نگهداریمون زیبایی نیست
    و یا اگه یه جفت مولد داشته باشیم چطور؟نیازی به شن و ماسه داریم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط teruy
    سلام
    اگه بخوایم یه گله دیسکس رو واسه پیدا کردنه یه جفت حوب نگه داریم نیازی به شن و ماسه کف داریم با توجه به اینکه دلیل نگهداریمون زیبایی نیست
    و یا اگه یه جفت مولد داشته باشیم چطور؟نیازی به شن و ماسه داریم؟
    ممنون
    برای تانک دیسکس به هیچ عنوان استفاده از شن را توصیه نمی کنم مگر اینکه علاقه زیادی به گیاهان آبزی داشته باشید .

یکی از شرایط نگه داری دیسکس وجود گیاه مناسب هستش . اگه میخواین رفتار های طبیعی دیسکس ها رو مطالعه کنین و تخم ریزی و نگه داری از بچه ها شون رو وجود گیاه الزامیه . دیدن این لینک رو بهتون توصیه میکنم
    با درود و سپاس فراوان : شهرام

نقل قول نوشته اصلی توسط gardooneh
    یکی از شرایط نگه داری دیسکس وجود گیاه مناسب هستش . اگه میخواین رفتار های طبیعی دیسکس ها رو مطالعه کنین و تخم ریزی و نگه داری از بچه ها شون رو وجود گیاه الزامیه . دیدن این لینک رو بهتون توصیه میکنم

سلام دوست عزیز

دیسکس در هر محیطی که بزرگ شود و با آن انس بگیرد برای آن حکم زیست گاه طبیعی را داشته و تمام رفتارهای زیبای خود را به نمایش گذاشته و تخم ریزی کرده و تکثیر خواهد شد و این رفتار ها نیازی به شن و گیاه نداشته و هیچ ضرورتی برای استفاده از این اسباب دردسر نیست .
    اگر آقای فیلیپ برای زینت منزلش از تانک دارای شن و گیاه استفاده کرده دلیل بر این نیست که شما به همه توصیه کنید وجود شن و گیاه برای تانک دیسکس الزامی است حتی خوده آقای فیلیپ چنین ادعایی نکرده !!! در این قضیه هیچ بایدی وجود ندارد دوست عزیز.
    توصیه می کنم به منابع معتبری مثل کتاب های دکتر اکسلرود ، جک واتلی ، پروفسور گاردون ، اندره سو و غیره مراجعه کنید و با تجربیات دیگر اساتید در این خصوص بیشتر آشنا شوید .
    یک دیسکس باز حرفه ای هیچ گاه برای بستر تانک دیسکس از شن و شاخه های تیز استفاده نمیکنه مگر برای تنوع و فقط برای مدتی کوتاه . مجددا تکرار می کنم هیچ بایدی وجود ندارد که استفاده از گیاه و شن الزامی است .

موفق باشید .

نام
    سیامک
    سلام امیل جان.
    میشه نظرت رو در مورد سیلیس خیلی ریز(یکم بزرگتر از شکر) رو واسه تانک دیسکس هم بفرمائید.
    من 3تا دلیل دارم واسه استفاده از سیلیس برفی ریز(البته با استفاده از فیلتر زیر شنی و الیاف کارخانه سرا) :
    1- ریزه و غذا لا به لای سنگ باقی نمیمونه و ماهی ها میتونن تا ذره آخر غذاشون رو نوشه جان کنن.
    2- نیاز به عمل استرس زای سیفون نیست . و با گذاشتن فیلتر داخلی روی شن ها و ایجاد شیب به طرف فیلتر داخلی میشه فوضولات رو اونجا جمع کرد و بافیلتر و شنگ نازک (مثل شلنگ هوا)از تانک خارجش کرد.
    3- جلوی خاصی به تانک میده.
    البته من ناشی رو ببخشید. با کلی پرسو جو و فکر کردن به این نتیجه رسیدم و در حال حاظر مشغول شستن سیلیس هام هستم.
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم و از کمکت بهره بگیرم.
    ناله را هر چند میخواهم که پنهان دارمش سینه میگوید که من تنگ آمده ام فریاد کن

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak398
    سلام امیل جان.
    میشه نظرت رو در مورد سیلیس خیلی ریز(یکم بزرگتر از شکر) رو واسه تانک دیسکس هم بفرمائید.
    من 3تا دلیل دارم واسه استفاده از سیلیس برفی ریز(البته با استفاده از فیلتر زیر شنی و الیاف کارخانه سرا) :
    1- ریزه و غذا لا به لای سنگ باقی نمیمونه و ماهی ها میتونن تا ذره آخر غذاشون رو نوشه جان کنن.
    2- نیاز به عمل استرس زای سیفون نیست . و با گذاشتن فیلتر داخلی روی شن ها و ایجاد شیب به طرف فیلتر داخلی میشه فوضولات رو اونجا جمع کرد و بافیلتر و شنگ نازک (مثل شلنگ هوا)از تانک خارجش کرد.
    البته من ناشی رو ببخشید. با کلی پرسو جو و فکر کردن به این نتیجه رسیدم و در حال حاظر مشغول شستن سیلیس هام هستم.
    سلام
    سیامک جان و ائمیل جان ببخشبد که من دخالت میکنم و جواب میدم
    سیلیس خوبیش اینکه سختی رو تغییر نمیده و بدیش اینکه کار فیلتر زیرشنی مختل میشه و میگنده و عامل بیماری میشه
    حالا خواستی هنور بشور تا ائمیل جان بیاد بزنه توگوش و جواب شمارو بده(مزاح)

نام
    سیامک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl22
    سلام امیل جان.
    سلام
    سیامک جان و ائمیل جان ببخشبد که من دخالت میکنم و جواب میدم
    سیلیس خوبیش اینکه سختی رو تغییر نمیده و بدیش اینکه کار فیلتر زیرشنی مختل میشه و میگنده و عامل بیماری میشه
    حالا خواستی هنور بشور تا ائمیل جان بیاد بزنه توگوش و جواب شمارو بده(مزاح)
    سلام ابوالفضل جان
    آقا دست گلت درد نکنه . اما یه سوال ایجاد کردی .
    چرا میگی سیلیس کار فیلتر زیر شنی رو مختل مکنه و میگنده و باعث بیماری میشه؟
    اگه منظورت اینه که ریزه و زیر فیلتر زیر شنی رو پر میکنه اگه مطلبم رو یه بار دیگه نگاه کنی میبینی که داخل پرانتز نوشتم فیلتر زیر شنی و الیاف سرا.اگه دیده باشی که حتما هم دیدی سرا یه سری الیاف سفید رنگ پنبه مانند داره که واسه فیلتراسیون استفاده میشه . میخوامم بعد اینکه فیلتر رو نصب کردم الیاف رو روی فیلتر بزارم و سیلیس رو بریزم روی الیاف . فکر نکنم با این کار فیلتر زیر شنی از کار بیوفته . حقیقتش در مورد این الیاف کلی تعریف تمجید شندیم. حالا نظرت چیه؟
    اگه موافق باشید و به یه نتیجه مطلوب برسیم عکسهای از آماده کردن تانک برای دیسکس تهیه همیکنم و میزارم داخل این انجمن تا بقیه دوستان هم ازش استفاده کنند.
    ممنون از زحماتت.

سلام ابوالفضل جان
    اگه منظورت اینه که ریزه و زیر فیلتر زیر شنی رو پر میکنه اگه مطلبم رو یه بار دیگه نگاه کنی میبینی که داخل پرانتز نوشتم فیلتر زیر شنی و الیاف سرا.اگه دیده باشی که حتما هم دیدی سرا یه سری الیاف سفید رنگ پنبه مانند داره که واسه فیلتراسیون استفاده میشه . میخوامم بعد اینکه فیلتر رو نصب کردم الیاف رو روی فیلتر بزارم و سیلیس رو بریزم روی الیاف . فکر نکنم با این کار فیلتر زیر شنی از کار بیوفته . حقیقتش در مورد این الیاف کلی تعریف تمجید شندیم. حالا نظرت چیه؟
    اگه موافق باشید و به یه نتیجه مطلوب برسیم عکسهای از آماده کردن تانک برای دیسکس تهیه همیکنم و میزارم داخل این انجمن تا بقیه دوستان هم ازش استفاده کنند.
    ممنون از زحماتت.
    سلام سیامک جان
    باباهنوز اینقدر پیرنشدم که مطالب کم بخونم
    چون امتحان کردم و دیدم
    شن خیلی ریز اجازه حرکت به آب نمیده تا جریان داشته باشه و همین باعث گندیده گی ممیشه
    اون الیاف باید پشم شیشه باشه و برای تصفیه خوبه
    بیا یه کار کن فیلتر زیرشنی رو که گذاشتی الیافم گذاشتی اول شن متوسط بریز بعد اون ریزارو بریز هم نمای عالی پیدا .میکنی هم کارت خراب نمیشه

نام
    سیامک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl22
    سلام ابوالفضل جان
    ممنون از زحماتت.
    سلام سیامک جان
    باباهنوز اینقدر پیرنشدم که مطالب کم بخونم
    چون امتحان کردم و دیدم
    شن خیلی ریز اجازه حرکت به آب نمیده تا جریان داشته باشه و همین باعث گندیده گی ممیشه
    اون الیاف باید پشم شیشه باشه و برای تصفیه خوبه
    بیا یه کار کن فیلتر زیرشنی رو که گذاشتی الیافم گذاشتی اول شن متوسط بریز بعد اون ریزارو بریز هم نمای عالی پیدا .میکنی هم کارت خراب نمیشه
    سلام ابوالفضل جان. وقتت بخیر
    دست درد نکنه.خیلی زحمت کشیدی. من جسارت نکردم . فکر کردم شاید متوجه مطلب نشده باشی . ببخشید.
    ای خدا من پس چه کنم؟ آخه دوست ندارم شن هام قاطی بشه.تو سرویس بعدی عزاب میشه جدا کردنشون. اتفاقا شن دریای کرم رنگ اندازه مناسب دارم.میبینی هیچ چیز مطلقی وجود نداره.
    آقا اگه ارتفاع سیلیس رو کم کنیم مثلا3 یا 4سانت چطور میشه؟
    نظرت در مورد مزیت های سیلیس که من فکر میکنم چیه؟
    ممنون از زحماتت.
    راستی امیل جان کجاست ؟ چرا به پست های که گذاشتیم (رشد سوز)جواب نمیده؟

صفحه 1 از 23 12311 ... آخرینآخرین