صفحه 2 از 100 نخستنخست 12341252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 992

سلام emil جان
    1سوال داشتم
    خارج شدن يسري مواد لزجي از بدن ماهي نشونهاي بيماري كه عواملشون تاژكداران درست گفتم؟
    امضاء بلد نيستم http://s2.img7.ir/ovVas.jpg ميزنم
    (0_0)

نقل قول نوشته اصلی توسط rodrigo
    سلام emil جان
    1سوال داشتم
    خارج شدن يسري مواد لزجي از بدن ماهي نشونهاي بيماري كه عواملشون تاژكداران درست گفتم؟

سلام دوست عزیزم

خروج مواد لزج و سفید از مقعد ماهی نشانه وجود تاژکداران در روده می باشد ولی قضیه ترشحات پوستی کمی متفاوت است :
    ببینید هر انگل ، باکتری یا ویروسی که باعث تحریک پوست ماهی شود بدن ماهی بمنظور حفاظت از پوست عکس العمل نشان داده و از غده های خاصی مخاطی لزج به نام موکوس تولید می کند که نقش حفاظتی دارد حتی میزان PH آب اگر خارج از محدوده طبیعی گونه ماهی باشد چه کمتر و چه بیشتر ، باعث تحریک پوست شده و در نتیجه پوست ماهی تولید موکوس می کند .

موفق باشید .

سلام دوست عزیزم

خروج مواد لزج و سفید از مقعد ماهی نشانه وجود تاژکداران در روده می باشد ولی قضیه ترشحات پوستی کمی متفاوت است :
    ببینید هر انگل ، باکتری یا ویروسی که باعث تحریک پوست ماهی شود بدن ماهیبمنظور حفاظت از پوست عکس العمل نشان داده و از غده های خاصی مخاطی لزج بهنام موکوس تولید می کند که نقش حفاظتی دارد حتی میزان PH آب اگر خارج ازمحدوده طبیعی گونه ماهی باشد چه کمتر و چه بیشتر ، باعث تحریک پوست شده ودر نتیجه پوست ماهی تولید موکوس می کند .
    سلام
    مرسي منم منظورم همين موكوس بود اسمش نميدونستم.
    در مورد موكوس در هنگام ترس ممكن ماهي از خودش توليد كنه.
    .يا اينكه موكوس ماده پر از عوامل بيماري زا هس و در زمان وجود عوامل انگلي خود بخود بوجود مياد.
    و تتراساكلين قابليت درمان قطعي داره.چون محصول نماتول گيرم نمياد.
    (0_0)

سلام دوست عزیزم

ببینید هر انگل ، باکتری یا ویروسی که باعث تحریک پوست ماهی شود بدن ماهیبمنظور حفاظت از پوست عکس العمل نشان داده و از غده های خاصی مخاطی لزج بهنام موکوس تولید می کند که نقش حفاظتی دارد حتی میزان PH آب اگر خارج ازمحدوده طبیعی گونه ماهی باشد چه کمتر و چه بیشتر ، باعث تحریک پوست شده ودر نتیجه پوست ماهی تولید موکوس می کند .
    سلام
    .يا اينكه موكوس ماده پر از عوامل بيماري زا هس و در زمان وجود عوامل انگلي خود بخود بوجود مياد.
    سلام

ببخشید متاسفانه من ارتباط بین تتراسایکلین و نماتول متوجه نشدم چرا مقایسه کردید و همچنین ارتباط بین این دو دارو با انگلهای پوستی ! لطفا بیشتر توضیح دهید .

نقل قول نوشته اصلی توسط emil

سلام دوست عزیزم

سلام
    سلام

ببخشید متاسفانه من ارتباط بین تتراسایکلین و نماتول متوجه نشدم چرا مقایسه کردید و همچنین ارتباط بین این دو دارو با انگلهای پوستی ! لطفا بیشتر توضیح دهید .
    سلام
    شرمند من بد متوجه شدم ببخشيد حرفم اصلاح مي كنم.
    من يه ديسكس داشتم كه رنگش كاملا سر جاش بود ولي بشدت لاغر و از ناحيه شكم فرو رفتگي داشت و موكوس هم در كنارهاي تانك قرنتينه ميديدم اوايل يجوري پوستش حالت جمع شديگي داشت و روي پوست دونه هاي قرمز بود و بالهاشم خوردشده بود كه با اميناپور قرنتينه كردم بمدت 2هفته بالهاش خوب شد و از تعداد دونهاي قرمز كم شد و ماهي حالت عادي داشت اما وقتي وارد تانك اصلي ميشود بالهاش باز فاسد ميشود و چند دور درمان تكرار كردم باز همين طوري جواب داد.تا اينكه خيلي لاغر شد و مواد لزجي بعضي اوقات سفيد و گاهي سياه بود .دوباره ماهي به قرنتينه بردم و اميناپور و تتراساكلين و نمك استفاد كردم جوابي كه گرفتم ديگه اون مواد لزجيو نديدم دونه هاي قرمز رفع شد و فساد بالاها هم كاملا خوب شد و ماهي رنگش كاملا شاداب شود و پوست يك دست.وقتي به تانك اصلي بردم ماهي غذا ميخورد اما هنوز لاغر بود و مدفوع هم مثه باقي ماهي ها همشكل بود.اما بعد از يك هفته ماهي حالت وخيمي پيدا كرد كه ديدم گناه داره و در پلاستيك اي داخل فريزر گذاشتم...
    خلاصه كلام جريان چي بود عيب از چي بود من هر روز نصف اب سيفون ميكردم دارو رو به مقدار خارج شد اضافه ميكردم كل پارامتر هاي اب نرمال در سطح نياز بود.
    با احترام
    (0_0)

[quote="rodrigo"]

سلام
    شرمند من بد متوجه شدم ببخشيد حرفم اصلاح مي كنم.
    من يه ديسكس داشتم كه رنگش كاملا سر جاش بود ولي بشدت لاغر و از ناحيه شكم فرو رفتگي داشت و موكوس هم در كنارهاي تانك قرنتينه ميديدم اوايل يجوري پوستش حالت جمع شديگي داشت و روي پوست دونه هاي قرمز بود و بالهاشم خوردشده بود كه با اميناپور قرنتينه كردم بمدت 2هفته بالهاش خوب شد و از تعداد دونهاي قرمز كم شد و ماهي حالت عادي داشت اما وقتي وارد تانك اصلي ميشود بالهاش باز فاسد ميشود و چند دور درمان تكرار كردم باز همين طوري جواب داد.تا اينكه خيلي لاغر شد و مواد لزجي بعضي اوقات سفيد و گاهي سياه بود .دوباره ماهي به قرنتينه بردم و اميناپور و تتراساكلين و نمك استفاد كردم جوابي كه گرفتم ديگه اون مواد لزجيو نديدم دونه هاي قرمز رفع شد و فساد بالاها هم كاملا خوب شد و ماهي رنگش كاملا شاداب شود و پوست يك دست.وقتي به تانك اصلي بردم ماهي غذا ميخورد اما هنوز لاغر بود و مدفوع هم مثه باقي ماهي ها همشكل بود.اما بعد از يك هفته ماهي حالت وخيمي پيدا كرد كه ديدم گناه داره و در پلاستيك اي داخل فريزر گذاشتم...
    خلاصه كلام جريان چي بود عيب از چي بود من هر روز نصف اب سيفون ميكردم دارو رو به مقدار خارج شد اضافه ميكردم كل پارامتر هاي اب نرمال در سطح نياز بود.
    با احترام

سلام

دوست عزیزم به احتمال زیاد تانک اصلی شما به عوامل بیماری زا آلوده بوده و شما بعد از درمان وقتی ماهیها را به تانک اصلی منتقل می کردید دوباره ماهیها به این بیماری ها آلوده می شدند .
    اصولا وقتی ماهی بیمار را به تانک قرنطینه منتقل می کنیم باید تانک اصلی را ضدعفونی کرده و مجددا آبگیری کرد .

سلام emil جان
    نه همون موقع 7 تا ديسكس بزرگ داشتم كه كاملا سالم بودن اين روندي كه گفتم حدودا 1ماه وخوردي ادامه داشت ولي ماهي مريض بعد از انتقال به تانك اصلي باز معكوس ميزد .
    د رمورد وجود عوامل بيماري زا در تانك اصلي خوب بايد حداقل يكي از ماهي هاي ديگه هم نشانه هاي نشون ميداد.مرگ مير ماهيام بخاطر رسيدگي نكردن بود .
    راستي اون دونه هاي قرمز كه گفتم روي پوست بودن از عوامل بيماري هاي خوني بود يا انگل پوستي بود.

با احترام
    (0_0)

اساتید عزیز سلام و خسته نباشید

آبا دلیلی برای رنگ سیاه باله و دم وجود داره و دیگه چرا دیسکسام که قبلا ته تانک یا کمی بالاتر شنا می کردن الان تقریبا بالای تانک ترجیح میدن اکسیژنم خوب کار میکنه و آب صافه

حدود45روزه---دیسکس12تا--20روز و 13روز--140 لیترآب- الان جداشون کردم و کلا تو 140 لیتر آب18 تا ماهی 12تادیسکس 6تاآنجل---دما 30-- بقیه ثابت باید خوب باشه---دیشب 15 لیتر-بله 4 تا دیسکس 2اینچی 1مرد---بالای اب شنا و به پهلو و خیلی تند شنا میکنن-- یکم باله سیاه شده--بقیه را هم نفهمیدم--حمام نمک 20

نقل قول نوشته اصلی توسط alixx
    حدود45روزه---دیسکس12تا--20روز و 13روز--140 لیترآب- الان جداشون کردم و کلا تو 140 لیتر آب18 تا ماهی 12تادیسکس 6تاآنجل---دما 30-- بقیه ثابت باید خوب باشه---دیشب 15 لیتر-بله 4 تا دیسکس 2اینچی 1مرد---بالای اب شنا و به پهلو و خیلی تند شنا میکنن-- یکم باله سیاه شده--بقیه را هم نفهمیدم--حمام نمک 20
    سلام
    18تا ماهی تو 140 لیتر آب؟؟؟؟؟؟؟؟/
    داداش من این رفتار و مرگ میر
    به خاطر کمبود جا و استرس و افزایش نیترات و آمونیاک هست
    راه حل افزایش فضا و جدا نگهداری دیسکسه

صفحه 2 از 100 نخستنخست 12341252 ... آخرینآخرین