صفحه 19 از 100 نخستنخست ... 917181920212969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 992
    نقل قول نوشته اصلی توسط aquaking
    دوستان من که گیج شدم دوز مترو نیدازول بالاخره چیه ؟ من به ازای هر 50لیتر یک قرص مترو انداختم ولی تو همین پیج یکی نوشته به ازای هر 30لیتر یکی نوشته با ازای هر 20لیتر و بالاخره کدوم درسته ؟ در ضمن مدت درمانم محبت کنین بگین چون از 3روز تا 10روز هر کی یه چیزی میگه !!

دوست عزیز بستگی داره که شما بخوای توی تانک قرنطینه با مترونیدازول حمام بدی یا توی تانک اصلی استفاده کنی. اینا هرکدوم دزش فرق داره درصد تعویض آبشم فرق داره. اینا رو مشخص کن. اگه تو مراحل اولیه باشی با مترونیدازل میشه رفع مشکل کرد ولی اگه خیلی پیشرفته شده نمیشه باید داروهای قوی تری استفاده کنی. اگه اولشه و ماهی هم هنوز غذا میخوره یه هفته روزی 3وعده بهش غذاهای مقوی بده که سرشار از پروتئین باشه (البته نه این غذاهای خشک که پروتئین بالا داره) مشکلت برطرف میشه.

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahmahi_discus
    سلام. بلو دایاموند من انگل پوستی گرفته، بدنش تیره شده خودشو به وسایل میزنه و چشماش هم بیرنگ شده. رنگ پوستش تو مایه های همین عکسی هست که این دوستمون گذاشته. البته فقط رنگ پوستش.

یه هفته هر روز بمدت 15دقیقه با محلول نمک 1.5درصد (سنگ نمک خریدم آسیاب کردم) توی تانک قرنطینه حمومش دادم.
    توی تانک اصلی هم هر هفته به ازای هر 20لیتر یه قاشق از همون نمک بدون ید استفاده میکنم.
    دوشنبه که بیاد یه هفته میشه که دمای تانک اصلی روی 34 تا 35 درجه هستش.
    فرمالین گیرم نیومد، ملاشیت گرین و پرمنگنات پتاسیم هم همینطور.

ولی هنوز خوب نشده. لطفا کمکم کنین. دیگه فقط امیدم به طی شدن این یه هفته با این دمای بالاست که ماهی ها و تانک رو ضدعفونی کنه.
    سلام
    براي درمان بيماري هاي انگل پوستي از سرا پروتوزول ( Sera Protazol ) استفاده كنيد .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

سلام
    من 3تا دیسکسمو با روش گفته شده تو سایت قرنطینه کردم ولی یکیشون از زمانی که سرا کاستوپورو استفاده کردم روی دمش لکه های سفید زده ولی غذا خوب میخوره هر چقدم ازش عکس گرفتم که تو سایت بزارم تو عکس معلوم نبود !!! یکیشونم که اصلا غذا نمیخوره مدفوعشم سفیده میدونم هگزاست ولی باید چیکار کنم تو اکواریوم قرنطینه ؟ در ضمن 13روز قرنطینشونم طی شده
    هنوز هم نمیدانم هر سالی که میگذرد یک سال به عمرم اضافه میشود یا یک سال از عمرم کم میشود !!!!

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط aquaking
    سلام
    من 3تا دیسکسمو با روش گفته شده تو سایت قرنطینه کردم ولی یکیشون از زمانی که سرا کاستوپورو استفاده کردم روی دمش لکه های سفید زده ولی غذا خوب میخوره هر چقدم ازش عکس گرفتم که تو سایت بزارم تو عکس معلوم نبود !!! یکیشونم که اصلا غذا نمیخوره مدفوعشم سفیده میدونم هگزاست ولی باید چیکار کنم تو اکواریوم قرنطینه ؟ در ضمن 13روز قرنطینشونم طی شده
    سلام
    سرا كاستاپور براي درمان سفيدك به كار ميره كه بهتره تاريخ انقضاشو چك كنيد ، اگه فاسد نبود دوره درمان را دوباره براي ماهي اولتون طي كنيد .
    اما براي درمان هگزاميتاي ماهي دوم بايد از سرا فلاجلول ( Sera Flagellol ) استفاده كنيد .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

سلام دوستان

یکی از مشتریا می گفت که روی بدن دیسکسش یه چیزی شبیه تب خال در اومده و اولش سفید بوده و الان یکم قرمز شده.ماهی سر حاله و غذا می خوره.به نظرتون مشکلش چیه؟؟؟؟ چطور درمان میشه؟؟؟؟؟

ممنون
    تازه كار ها حتما بخونن :::: سيكل ازت

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahi_nabati
    سلام دوستان

یکی از مشتریا می گفت که روی بدن دیسکسش یه چیزی شبیه تب خال در اومده و اولش سفید بوده و الان یکم قرمز شده.ماهی سر حاله و غذا می خوره.به نظرتون مشکلش چیه؟؟؟؟ چطور درمان میشه؟؟؟؟؟

ممنون
    سلام دوست عزيز اطلاعات شما ناقص هستش تعداد ماهيها در تنگ و نوعشون مهمه آيا به ماهي ديگه هم سرايت كرده يا نه به هر حال چون ماهي مشكله ديگه اي نداره بايد چند روزي ماهي در قرنطينه تحت نظر باشه اگر مشكلي بزاش ايجاد نشد ماهي را با تور بگيريد محلول رقيق نمك و متيلن بلو را با پنبه روي محل زخم بماليد احتمال زياد بدن ماهي به يك شي تيز برخورد كرده

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahi_nabati
    سلام دوستان

ممنون
    سلام اطلاعات شما كامل نيست از تعداد و نوع ماهي چيزي بيان نكرديد ولي به هر حال اگر ماهي سر حاله و غذا ميخوره باله جمع نكرده و بدنش پوست نميندازه احتمالا" با يك شي تيز در آكواريم بر خورد كرده و درمانش اينكه ماهي را با تور بگيريد محلول رقيق نمك و متيلن بلو را با پنبه روي محل مورد نظر بماليد انشاال... كه مشكل حل بشه باز اگر نشد بنده را در جريان بگذاريد در ضمن اگر حالات بالا را(پوست انداختن-باله جمع كردن) خدايي نكرده داشت بيماري بسيار خطرناكيه كه جديدا" شايع شده كه خوشبختانه راه درمانشو پيدا كردم ولي خيلي سريع بايد رسيدگي بشه ببخشيد روده درازي كردم

سلام
    دیسکسهای من خال های سیاه زده روی بدنشون
    حس می کنم تعداد تنفسشون هم بیشتر از یکی در ثانیه شده
    بقیه علائمشون هم به نظر عادی می رسه، مثل چند تا گرگ گرسنه هم شدند، مخصوصا میکس دل رو با اشتهای زیادی می خورن
    به تازگی از تاپ فیلتر براشون استفاده کردم که توش از بیو سرامیک، ذغال، زئولیت و رزین استفاده می کنم
    PH آبم 7.7 و سختی آبم هم 6 هستش
    هر هفته هم سیفون می کنم
    روزی 3 وعده صبح ظهر و عصر هم ضیافت غذاخوری دارند
    این تنفسشون یه خورده نگرانم کرده،
    اساتید لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط parsua82
    سلام
    دیسکسهای من خال های سیاه زده روی بدنشون
    حس می کنم تعداد تنفسشون هم بیشتر از یکی در ثانیه شده
    بقیه علائمشون هم به نظر عادی می رسه، مثل چند تا گرگ گرسنه هم شدند، مخصوصا میکس دل رو با اشتهای زیادی می خورن
    به تازگی از تاپ فیلتر براشون استفاده کردم که توش از بیو سرامیک، ذغال، زئولیت و رزین استفاده می کنم
    PH آبم 7.7 و سختی آبم هم 6 هستش
    هر هفته هم سیفون می کنم
    روزی 3 وعده صبح ظهر و عصر هم ضیافت غذاخوری دارند
    این تنفسشون یه خورده نگرانم کرده،
    اساتید لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

ذغال رو اصلا داخل فیلتر نگه ندار. (هفته ای یه بار استفاده کن) رزین رو هم که کلا داخل فیلتر نذار (جورابی استفاده کن)
    PH هم خیلی بالاست بیارش زیر 7
    سه وعده غذا هم ندی باید 2بار در هفته سیفون کنی، الان سه بار میدی هفته ای یه بار سیفون میکنی؟! کمه.
    بنظر میرسه تیره شدن بدن دیسکسات ناشی از همین عوامل استرس زا و کیفیت بد آبه. اینا رو رفع کن اگه تیرگی از بین نرفت عکس بذار ببینیم اوضاع از چه قراره. موفق باشی.

سلام
    نژاد دیسکسات چیه؟؟
    رزین که اصلا نباید داخل فیلتر گذاشت بلکه فقط باید آبو ازش عبور داد وجود رزین در فیلتر سبب کاهش زیاد ph میشه
    شما مطمئنی تسترت درسته؟؟ سختی 6 باشه ph 7.7؟؟

بهتر از ذغال اکتیو درهفته فقط 2بار اونم به مدت 48 ساعت استفاده کنی
    برای کنترل ph از محصولات میکرولایف استفاده کن خوب جواب میده
    اگر از تورب استفاده کردی مطلبشو دقیق بخون چون خطرناکه

بهرته یک تنه درخت انگور بذار تا ph آبت همیشه ثابت باشه

صفحه 19 از 100 نخستنخست ... 917181920212969 ... آخرینآخرین