صفحه 1 از 100 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 992

ارایه گزارش بیماری و راهنمایی دارویی - دیسکس

دوستان عزیز جهت تشخیص هر چه بهتر بیماری و راهنمایی دارویی اعلام نکات زیر الزامی می باشد.

1. تاریخ راه اندازی آکواریوم :
    2.نوع و گونه ماهی :
    3.مدت نگهداری :
    4.حجم آب :
    5.تراکم جمعیت :
    6.نوع فیلتر :
    7.میزان فاکتورهای شیمیایی آب : PH - GH - No2 - NO3 و دما
    8.تاریخ آخرین سیفون :
    9.آیا به تانک اصلی ماهی جدید اضافه کرده اید :

1. ناهنجاری های رفتاری :
    2.ناهنجاری های حرکتی :
    3.تغییرات فیزیکی :
    4.تغییرات رنگ :
    5.وضعیت باله ها :
    6.علایم پوستی :
    7.اطلاعات کلی از وضعیت آبشش ها و رنگ داخل غشائ آبششی :
    8. رنگ و حالت مدفوع :

1. اقدامات و درمان های انجام گرفته :
    2. توضیحات متفرقه :

در صورت امکان از ماهی بیمار عکس ارسال کنید .

موفق و پیروز باشید .

سلام دوستان عزيز.
    2 هفته هست که من ديسکس گرفتم تعداد 4 عدد يکي از ديسکس ها که از همه کوچکتر بود سه روز بعد مرد. الآن يکي ديگه از آنها به پهلو افتاده ته آکواريوم . و نگرانم چه کار کنم . از شما اساتيد درخواست راهنمايي دارم.
    يکي ديگه از ديسکسام حالت دمش حالت دم خوره گرفته از بالاي دم يک خم کوچک خوده .
    در آکواريوم من فيلتر کف ، تصويه و زغال اکتيو، سراميک، مرجان ، چوب و گياه موجود است.
    با تشکر.

دیسکسهام مریضند از 4 تا 2 تاش مرداند اینم عکس یکیشون تو تانکم گیاه ذغال اکتیو سرامیک و6 تا مولی 2تا پلاتی و2 تا دارف دارم حجم اب ان 280لیتر است . حدود دو هفته پیش دیسکسها(5تا) را گرفتم یکیشو از اول سرحال بوده وهست(چش نخوره) به تانکم انواع داروها را البته با فاصله زدم مترودینازول اسپرین انواع مواد ضد عفونی لطفا مرا راهنمایی کنید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 01_322.jpg  

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizi
    سلام دوستان عزيز.
    2 هفته هست که من ديسکس گرفتم تعداد 4 عدد يکي از ديسکس ها که از همه کوچکتر بود سه روز بعد مرد. الآن يکي ديگه از آنها به پهلو افتاده ته آکواريوم . و نگرانم چه کار کنم . از شما اساتيد درخواست راهنمايي دارم.
    يکي ديگه از ديسکسام حالت دمش حالت دم خوره گرفته از بالاي دم يک خم کوچک خوده .
    در آکواريوم من فيلتر کف ، تصويه و زغال اکتيو، سراميک، مرجان ، چوب و گياه موجود است.
    با تشکر.
    سلام
    زغال و مرجان را از تانک خارج کنید . با توجه به راهنمایی های انجام شده در مقاله ی دم خوره يا پوسيدگي باله ها یکی از روش های درمانی را اعمال کنید . ( پیش نهاد من درمان با تترا سایکلینه )

نقل قول نوشته اصلی توسط SAJAD88
    دیسکسهام مریضند از 4 تا 2 تاش مردانداینم عکس یکیشون تو تانکم گیاه ذغال اکتیو سرامیک و6 تا مولی 2تا پلاتی و2تا دارف دارم حجم اب ان 280لیتر است . حدود دو هفته پیش دیسکسها(5تا) راگرفتم یکیشو از اول سرحال بوده وهست(چش نخوره) به تانکم انواع داروها راالبته با فاصله زدم مترودینازول اسپرین انواع مواد ضد عفونی لطفا مراراهنمایی کنید
    سلام
    عکس اولی که گذاشتید چون از آدرس کامپیوتر خودتونه قابل نمایش نیست و باید در یک سایت هاستینگ مثل آپلود سنتر سایت تخصصی ماهیان آکواریومی آپلود شود تا برای همگان نمایش داده شود .
    اما از عکسی که ضمیمه شده بر میاد ماهی شما مبتلا به Pop Eye هست و بیماریهم خیلی پیشرفت کرده که باید سریعاً در یک تانک مجزا قرنطینه بشه و سپس بااستفاده از راهنمایی های موجود در مقاله ی بیماری برآمدگی چشم یکی از روش های درمانی را انتخاب کنید . ( پیش نهاد من استفاده از آموکسی سیلین است )
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

دیسکسهام مریضند از 4 تا 2 تاش مرداند اینم عکس یکیشون تو تانکم گیاه ذغال اکتیو سرامیک و6 تا مولی 2تا پلاتی و2 تا دارف دارم حجم اب ان 280لیتر است . حدود دو هفته پیش دیسکسها(5تا) را گرفتم یکیشو از اول سرحال بوده وهست(چش نخوره) به تانکم انواع داروها را البته با فاصله زدم مترودینازول اسپرین انواع مواد ضد عفونی لطفا مرا راهنمایی کنید
    سلام دوست من
    شما اگه لطف كنين ايتمهاي كع emil حان نوشته رو جواب بدين اون موقع ميتونيم كمك بهتري بهتون بكنيم اخه اين عكس يه ماهي داغون نشون ميده كه ممكن هر مشكلي داشته باشه شايد بخاطر كيفيت اب .شايد انگلهاي موجود بخاطر وجود باقي ماهيا وووو خيلي چيزاي ديگه شما اينارو جواب بده:

دوستان عزیز جهت تشخیص هر چه بهتر بیماری و راهنمایی دارویی اعلام نکات زیر الزامی می باشد.

1. تاریخ راه اندازی آکواریوم :
    2.نوع و گونه ماهی :
    3.مدت نگهداری :
    4.حجم آب :
    5.تراکم جمعیت :
    6.نوع فیلتر :
    7.میزان فاکتورهای شیمیایی آب : PH - GH - No2 - NO3 و دما
    8.تاریخ آخرین سیفون :
    9.آیا به تانک اصلی ماهی جدید اضافه کرده اید :

1. ناهنجاری های رفتاری :
    2.ناهنجاری های حرکتی :
    3.تغییرات فیزیکی :
    4.تغییرات رنگ :
    5.وضعیت باله ها :
    6.علایم پوستی :
    7.اطلاعات کلی از وضعیت آبشش ها و رنگ داخل غشائ آبششی :
    8. رنگ و حالت مدفوع :

1. اقدامات و درمان های انجام گرفته :
    2. توضیحات متفرقه :

در صورت امکان از ماهی بیمار عکس ارسال کنید .

موفق و پیروز باشید .
    امضاء بلد نيستم http://s2.img7.ir/ovVas.jpg ميزنم
    (0_0)

1. تاریخ راه اندازی آکواریوم : 40روز پیش
    2.نوع و گونه ماهی : مولی6تا-دارف2تا-پلاتی2تا(5تا بودند 3تامردندوحالا حدود25 تا بچه دارند)-دیسکس3تا(6تا بودند 3 تا مردند)- 2تاگورامی مرواریدی هم داشتم که بعد از ورود دیسکس ها مردند.-قبلا هم 2 تا انجل داشتم که مردند وقبل از خرید دیسکس 4تا بارب و اسکات داشتم که ردشون کردم
    3.مدت نگهداری : 1 ماه-1ماه-1ماه-15روز-
    4.حجم آب :280لیتر
    5.تراکم جمعیت : کم
    6.نوع فیلتر : buya 3 فیلتر که جهت خروجی آب به سمت شبشه هست
    7.میزان فاکتورهای شیمیایی آب : PH=7 - GH - No2 - NO3 و دما =31
    8.تاریخ آخرین سیفون :20روز پیش
    9.آیا به تانک اصلی ماهی جدید اضافه کرده اید : خیر

1. ناهنجاری های رفتاری : از تاریخ خرید دیسکس ها که حول حوش 30 دقیقه اونها را اب به اب کردم 5تا از 6 تای اونه گوشه گیری کرده وغذا نمی خوردن
    2.ناهنجاری های حرکتی : البته دیسکسها از تهران خریداری شده بودن وحدود شاید 10 ساعت در سفر بودن
    3.تغییرات فیزیکی : سیاه شدند وباله هاشونو جمع کردنوبعد از4 روز یکی شون مرد وبعداز 12 روز 2 تای دیگه که الان 2 تاشون همچنان هما وضعیت رو دارن
    4.تغییرات رنگ : سیاه شدن
    5.وضعیت باله ها : یکی جمع کرده اون یکی بد نیست
    6.علایم پوستی : روی بدن یکیشون مخاطی دیده میشه روی بدن اون یکی دونه های سفید
    7.اطلاعات کلی از وضعیت آبشش ها و رنگ داخل غشائ آبششی : ندیدم
    8. رنگ و حالت مدفوع : ندیدم

1. اقدامات و درمان های انجام گرفته : بار اول وارد یک سطل 20 لیتر با سنگ هوا وبخاری کردم 0.5 یک قرص مترونیدازول تو اب حل کردم 48 ساعت توی سطل بودن سپس به تانکم برگردوندم خوب نشدن به اب اصلی 400 میلی گرم اسپرین وجوشونده کاهو جهت کم کردن استرس اضافه کردم که فرقی نکرد
    2. توضیحات متفرقه : غذا هم کرم خونی منجمد وخشک میدم اخیرا هگزا متیا هم میدم
    با مدیر نوشت ماهیم برامدگی چشم داره 1-البته اون ماهیم مرده تو عکس بزرگش معلومه رو سرش سوراخه نشانه هگزا نیست ؟2- چقدر آموکسی سیلین بریزم؟ تو قسمت این بیماری هم نیومده. اینم عکس بزرگش
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_3016_852.jpg   img_2971_177.jpg  

سلام
    ائمیل استاده این قضیه هست
    ولی اینکه میگی جمع کردن باله و سیاهی و وجود نقاطی سیفید و.. اینا نشانه های قارچ پوستی هست
    دمارو 32 سیفون 30%آب برگشت 35% آب تمیز استفاده از پرمنگنات پتاسیوم یا متیرونیدوازول
    استفاده از نمک بدوون ید به ازای هر 8لیتر 1قاشق چای خوری

http://aquaquest.ir/img/uploads/2010...y/Image111.jpg">

http://aquaquest.ir/img/uploads/2010...y/Image112.jpg">
    سلاماین بخاطر باله خوره ی؟؟البته پارگی باله های اسکارم واسه گاز گرفتن سرسوسماریه.مرسی

[HIGHLIGHT=#ffffff]سکوتم از رضایت نیست!!!!![/HIGHLIGHT]
    تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی،همت کن و بگوماهی ها حوضشان بی آب است.(سهراب سپهری)

رنگین کمان سهم کسانیست که تا اخرین لحظه زیر باران می مانند

سکوتم از رضایت نیست.......!!!!!!

سلام
    نیما جان اسمتو درست گفتم؟
    اینجا تلار دیسکس هست و باید شما سوالتو در بخش بیماری و درمان بپرسی که مربوط به بقیه ماهیا میشه
    سوالتو اینجا جواب میدم
    سوالات بخش بيماري
    و ائمیل جان بعد اینارو حذف کنه

1. تاریخ راه اندازی آکواریوم : 40روز پیش
    2.نوع و گونه ماهی : مولی6تا-دارف2تا-پلاتی2تا(5تا بودند 3تامردندوحالا حدود25 تا بچه دارند)-دیسکس3تا(6تا بودند 3 تا مردند)- 2تاگورامی مرواریدی هم داشتم که بعد از ورود دیسکس ها مردند.-قبلا هم 2 تا انجل داشتم که مردند وقبل از خرید دیسکس 4تا بارب و اسکات داشتم که ردشون کردم
    3.مدت نگهداری : 1 ماه-1ماه-1ماه-15روز-
    4.حجم آب :280لیتر
    5.تراکم جمعیت : کم
    6.نوع فیلتر : buya 3 فیلتر که جهت خروجی آب به سمت شبشه هست
    7.میزان فاکتورهای شیمیایی آب : PH=7 - GH - No2 - NO3 و دما =31
    8.تاریخ آخرین سیفون :20روز پیش
    9.آیا به تانک اصلی ماهی جدید اضافه کرده اید : خیر

1. ناهنجاری های رفتاری : از تاریخ خرید دیسکس ها که حول حوش 30 دقیقه اونها را اب به اب کردم 5تا از 6 تای اونه گوشه گیری کرده وغذا نمی خوردن
    2.ناهنجاری های حرکتی : البته دیسکسها از تهران خریداری شده بودن وحدود شاید 10 ساعت در سفر بودن
    3.تغییرات فیزیکی : سیاه شدند وباله هاشونو جمع کردنوبعد از4 روز یکی شون مرد وبعداز 12 روز 2 تای دیگه که الان 2 تاشون همچنان هما وضعیت رو دارن
    4.تغییرات رنگ : سیاه شدن
    5.وضعیت باله ها : یکی جمع کرده اون یکی بد نیست
    6.علایم پوستی : روی بدن یکیشون مخاطی دیده میشه روی بدن اون یکی دونه های سفید
    7.اطلاعات کلی از وضعیت آبشش ها و رنگ داخل غشائ آبششی : ندیدم
    8. رنگ و حالت مدفوع : ندیدم

1. اقدامات و درمان های انجام گرفته : بار اول وارد یک سطل 20 لیتر با سنگ هوا وبخاری کردم 0.5 یک قرص مترونیدازول تو اب حل کردم 48 ساعت توی سطل بودن سپس به تانکم برگردوندم خوب نشدن به اب اصلی 400 میلی گرم اسپرین وجوشونده کاهو جهت کم کردن استرس اضافه کردم که فرقی نکرد
    2. توضیحات متفرقه : غذا هم کرم خونی منجمد وخشک میدم اخیرا هگزا متیا هم میدم
    با مدیر نوشت ماهیم برامدگی چشم داره 1-البته اون ماهیم مرده تو عکس بزرگش معلومه رو سرش سوراخه نشانه هگزا نیست ؟2- چقدر آموکسی سیلین بریزم؟ تو قسمت این بیماری هم نیومده. اینم عکس بزرگش

سلام

متاسفانه نتیجه عدم توجه و رعایت نکردن یکسری اصول پایه موجب شده دیسکسهای شما به چند نوع بیماری متفاوت مبتلا شوند
    1.ماهی های جدید حتما باید به مدت 3 الی 4 هفته قرنطینه می شدند و اقدامات لازم جهت اطمینان از سلامتشون انجام می شد و بعد به تانک اصلی منتقل می شدند
    2.نگهداری دیسکسها با گونه هایی که نام بردید صحیح نیست
    3.استفاده غیر اصولی از دارو ها
    4.دمای نا مناسب با توجه به نوع بیماری
    5.سیفون دیر به دیر ، سیفون هفته ای 2 مرتبه از کف تانک باید انجام شود
    6.استفاده از غذایی که نیازهای ماهی را به هیچ عنوان تامین نمی کند ، ضمنا شما فرمودید بهشون هگزامتا میدیم یعنی چی ؟
    ...............................
    با توجه به اینکه امید زیادی به زنده ماندن دیسکسها نیست ولی ما سعی خودمان را خواهیم کرد

اقدامات لازم :

ماهیهای بیمار را به تانک قرنطینه منتقل کنید ،

دما 29 درجه سانتیگراد + سرا امنیپور یا تترا جنرال تونیک + یک کپسول تتراسایکلین به ازای هر 50 لیتر + هوادهی پرفشار + یک گرم سنگ نمک به ازای هر لیتر +مکان تاریک + یک فیلتر اینترنال ضعیف دارای پشم یا اسفنج به مدت 7 روز .

هر روز 40 درصد آب قرنطینه را با آب هم دما و بدون کلر تعویض کرده و اسفنج فیلتر را تمیز یا تعویض کنید

بعد از هفت روز به درمان بیماریهای داخلی خواهیم پرداخت

موفق باشید .

صفحه 1 از 100 1231151 ... آخرینآخرین