صفحه 16 از 16 نخستنخست ... 6141516
نمایش نتایج: از 151 به 156 از 156

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid51 نمایش پست ها
    سلام. تا جایی که بنده اطلاع دارم چنانچه فشار آب منزل بالا باشه بدون پمپ هم قابل انجامه ولی سرعت تولید آب ار او بسیار پایین میاد و مقدار آب دور ریز هم بسیار زیاد خواهد بود.
    مقدار حداکثر خروجی فاضلاب در صورتی که توسط flow restrictor کنترل بشه ، در هر صورت تقریبا ثابت خواهد بود

سلام دوستان

تصفیه کننده آب خونگی ما مارک کریستال هست. سه تا مخزن عمودی داره، سه تام روی اون عمودی ها به حالت افقی قرار داده شده، نمیدونم هر 6تاش کار فیلتر انجام میدن؟
    (از نظر جرم و سختی آب کاملا بدونه جرم میشه در مقایسه با آب شیر، بقیه موارد رو نمیدونم)
    سوالم اینه برای فایتر میشه از این آب تصفیه استفاده کنم؟ ضد کلر تهیه نمیکنم و آب رو 48 ساعت مبزارم بمونه. اما چون همیشه آب 48 ساعت مونده داشتن کار سختیه، میخواستم بدونم آب تصفیه استفاده میشه کرد؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_pw نمایش پست ها
    سلام دوستان

تصفیه کننده آب خونگی ما مارک کریستال هست. سه تا مخزن عمودی داره، سه تام روی اون عمودی ها به حالت افقی قرار داده شده، نمیدونم هر 6تاش کار فیلتر انجام میدن؟
    (از نظر جرم و سختی آب کاملا بدونه جرم میشه در مقایسه با آب شیر، بقیه موارد رو نمیدونم)
    سوالم اینه برای فایتر میشه از این آب تصفیه استفاده کنم؟ ضد کلر تهیه نمیکنم و آب رو 48 ساعت مبزارم بمونه. اما چون همیشه آب 48 ساعت مونده داشتن کار سختیه، میخواستم بدونم آب تصفیه استفاده میشه کرد؟
    اگه صرفا حذف کلر واستون مهم هست میتونید بعد از سه مرحله اول (اون سه تا فیلتر عمودی پایین) خروجی بگیرید و از این برای آکواریوم استفاده کنید
    اما در مورد این که میتونید از خروجی کل دستگاه برای ماهی ها استفاده کنید ، این بستگی داره به این که اون فیلترهای بالا چی باشه و آب خروجی چه طور باشه ، آب با سختی خیلی پایین برای آکواریوم مناسب نیست (البته به طور کلی برای آشامیدن هم مناسب نیست)
    اگه میتونید یه tds متر تهیه کنید ...

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_pw نمایش پست ها
    سلام دوستان

سلام اره مشکلی نداره
    اون 3 تا بالایی ها یدونش فیلتر اصلی هست که سختی اب رو میتونه تا 5-4 بیاره پایین
    یدونه واسه اینه که بوی اب رو بگیره وقتی تو مخنتون مونده
    و یدونش یکم املاح مفید میده به اب ولی اونقدری تو سختی تاثیر نداره
    به فایتر بده ولی خوب هر وقت یکم اب بدون کلر گیرت اومد بریز روش که املاح مورد نیاز ماهی تامین بشه

با عرض ادب و احترام
    یه دستگاه سختی سنج آب خریدم و سختی آب شهر رو 412ppm نشون میده
    و توی آب ro عدد 12رو نشون میده
    اونوقت تو همین سایت دیدم که گفته بودن برای دیسکس سختی ۱۰۰ مناسبه
    میخواستم بدونم اصلا خوندنش چطوره؟
    آیا برای سیفون باید آب ro رو دپو کنیم آخه تو هر ساعت ۱۰ لیتر تصفیه میکنه در صورتی که من برای سیفون حداقل به ۲۰۰ لیتر آب احتیاج دارم.
    و اینکه تو آب roدپو شده باید سنگ هوا کار کنه؟
    ویرایش توسط Reza.0111 : 06-20-2018 در ساعت 12:32 AM

دوباره سلام. بالاخره کسی جواب سوالمو نداد و خودم بعد از خوندن فرومهای مختلف متوجه قضیه شدم. و یه اتفاق خوب اینکه با توجه به سختی بالای آب منطقه ما (بابل) که گاهی تا ۴۶۵ هم میرسه و وجود کلر و کلرآمین بسیار بالای آب مخصوصا تو این فصل تصمیم گرفتم که سیفون تانکمو با آب ro انجام بدم.
    با توجه به اینکه سیستم تصفیه ما ۶ فیلتره هست از خروجی بعد از فیلتر ممبران یه سه راهی زدم و از حاصل چهار فیلتر اول استفاده کردم و با توجه به اینکه هر ساعت ۱۰ لیتر آب رو تصفیه میکنه مجبور به دپو کردن آب شدم.
    تانکم ۴۵۰ لیتریه و خواستم که هفتاد درصدشو فیلتر کنم . که اینکارو با موفقیت انجام دادم. با اینکه ماهیام همشون غذای دل و غذای خشک رو خوب میخوردن ، بعد از سیفون آب با ro تازه لذت نگهداری از این ماهی رو احساس کردم.
    استرسشون کاملا برطرف شد.و با توجه به روشن بودن روشنایی روی تانک به راحتی همه جای آک گشت میزنن و میزان غذا خوردنشون بیشتر شد و یه چیزی که به عینه دیدم تنفس آروم و بدون فشارشونه. آخه قبلا خیلی تند تنفس میکردن و احساس میکردم که تنفسشون نرمال نیست.
    و حتما بعد از دو سه بار سیفون دیگه نتیجه بهتر و بهتر خواهد شد...
    ویرایش توسط Reza.0111 : دیروز در ساعت 11:49 AM

صفحه 16 از 16 نخستنخست ... 6141516