صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819
نمایش نتایج: از 181 به 188 از 188
    سلام برای پروش آرتمیا میخوام زندشو بگیرم برای پرورشش شبا باید نور بذارم براش یا نه؟؟نمک چند گرم به ازای هر لیتر نیاز داره؟ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaferegorbat نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز. من با شیر امتحان کردم شیر پاستوریزه الان 7 روزه که ارتمیاها زندن و نمردن اندازشونم بزرگ شده این عکس مخزن ارتمیاهام هست که گذاشتم کوچیکه فقط واسه امتحان گذاشتم ببنیم ایا شیر جواب میده واسه تغذیه تا حالا جواب داده اگه تا به 2 سانت بشن جواب بده و ارتمیاها نمیرن تانگ بزرگتر اماده کردم عکس دوم هم عکس تانک ه که اماده کردم اگه به امیده خدا جواب بده اینو استفاده میکنم.یه فیلم هم از ارتمیاها که بزرگ شدن گرفتم اونم میزارم

اضافه شده پس از 23 minutes :

اینم 3 تا ظرف که ارتمیا برا انجل ها و برای بزرگ کردن هچ میکنم اندازه نمک هم که به 1.5 لیتر اب میزنم میتونین سنگ نمک به اندازه گردو یکم کوچیکتر بندازین یا خوردش کنین 1.5 قاشق مربا خوری بریزید حل بشه تو اب بعد 2ساعت یا نهایت 3 ساعت بعد تخمهارو بریزید (تخم ارتمیا )که بدون نور هچ میشن درصد هچ شدنه تخم ها هم حدودا 80 به بالاست
    چه مقدار شیر میریزی؟

با سلام به همه دوستان عزیز
    من خیلی وقت گذاشتم و مطالب مختلفی خوندم اما هر کسی و هر جا یک چیزی گفتن منم گیج شدم برای همین خواستم قبل گذاشتن وقت بیشتر از این از تجربه دوستان عزیز استفاده کنم و خواستار کمک از شما دوستان عزیز بشم

اگه اینا رو کاملا جواب بدین خیلی ممنون میشم
    سوال 1: حتما باید از آب سبز آب شور برای تغذیه استفاده کنم؟پس یعنی آب سبز که شور نیست بدرد چی میخوره؟
    سوال 2: چگونه آب سبز شور درست کنم؟بهترین روش ها رو محبت کنید بگین
    سوال 3:مقدار شوری مخزن پرورش آرتمیا با بطری که آرتمیا هچ میشوند شوری آب متفاوت هست دیگه،درسته؟پس چجوری باید هم نمکش کنیم؟
    سوال 4: بهترین اندازه شوری لیتر برای آب سبز؟و بهترین اندازه گرم شوری برای هچ کردن چقدره؟

سلام من مشکل سایز کردن دارم.
    خوب هچ میکنم و راحت نگه داری میکنم ولی نمیتونم تغذیه کنم تلف میشوند
    لطفا در مورد تغذیه و سایز کردن یک مقدار توضیح بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_dvb2010 نمایش پست ها
    چند روزه آب سبز درست کردید؟
    من از آب آکواریوم همراه با فضولات ماهی استفاده میکنم هر موقع هم فیلتر آکواریوم رو تمیز میکنم آبش رو تو آب سبز میریزم.نزدیک به یه ماه پشت پنجره گذاشته بودم..اصلا بوی بدی نداره کاش اردبیل تشریف داشتین میاوردم خودتون هم بو میکردین
    همیشه هم کاهو رو همراه با فضولات ماهی استفاده کردم.دلیل این که آب سبز شما بوی بد میده احتمالا ده روز اول شاید بو بده بعد 30 روز دیگه بو نده.شده تا حالا 30 روز آب سبز پشت پنجره باشه؟
    کف تانک که جلبک زده جلبک آب شوره.که عملا اگه نور 24 ساعته نباشه بی استفاده میشه یه فیلم قرار میدم که لامپ واسه دو هفته خاموش بوده.ببینید چه بلایی سر اون آب تمیز اومده دوباره نور دهی شروع شد و بعد چند روز آب شفاف شد که خودش خیلی جالبه
    جلبک ها آب رو تصفیه میکنند و فتوسنتز هم میکنند.دیگه نیازی به تعویض آب هم نیست.
    هم از جلبک کف تانک تغذیه میشدند هم بهشون مخمر هم میدادم.

اضافه شده پس از 7 minutes :

سلام.ببین دوست عزیز به نظر خودم نمیدونم درسته یا نه
    جلبک باعث سبز شدن آب میشه.شما اگه آب سبز رو بذارید جای سرد(مثلا جایی که من زندگی میکنم اردبیل کلیه آبی که گذاشته بودم پشت پنجره همه کریستالی شدند دیگه سبز نیستند) بعد یه مدتی جلبک ته نشین میشه و آب تقریبا زلال میشه
    من با اون جلبک ته نشین شده کار دارم و از اون جلبک واسه تغذیه آرتمیا استفاده میشه.و جالب اینه که همون جلبک ته نشین شده رو هم بزنی دوباره آب سبز میشه.جلبک آب شیرین و آب شور با هم فرق داره و هر کدوم انواع مختلفی داره که همه رو میشه تو خونه تولید کرد متاسفانه اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم و دارم روی بعضی کودها تست میکنم.
    بهترین نور اول نور خورشید و بعدیش نور لامپ کم مصرف هستش.
    مخمر رو چجور و ب چ مقدار بهشون میدی؟؟؟

نام
    متین
    سلام آرتمیا گذاشتم هچ بشه بعد 36 ساعت دیدم دور ظرف کف کرده میخواستم ببینم برای شما ها اینطوری میشه ؟

سلام من در استان اردبیل هستم اب سبز چطوری واسه ارتیمیا درست کنم

نام
    Plankton
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد 87 نمایش پست ها
    سلام من در استان اردبیل هستم اب سبز چطوری واسه ارتیمیا درست کنم
    سلام
    برای درست کردن آب سبز یا انفوزوئر نیاز به دما حداقل 26.27 و نور مناسب به مدت 12ساعت در روز دارید و ماده اولیه که میتونه جلبک زنده آب سبز ، کلرا یا اسپرولینا باشه
    غیر از جلبک زنده راه دیگه گذاشتن کاهو داخل بطری با شرایط گفته شده هست و زمان درست شدن احتمالی هم 2 هفته
    بهتره چندتا بطری درست کنید
    همیشه ممکنه 1 بطری جواب نده و درست نشه!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط matin95 نمایش پست ها
    سلام آرتمیا گذاشتم هچ بشه بعد 36 ساعت دیدم دور ظرف کف کرده میخواستم ببینم برای شما ها اینطوری میشه ؟
    سلام
    اگر هوادهی زیاده کم کنید
    یکی از دلایل کف کردن ، هوادهی زیاد هست
    باید به حدی باشه که فقط تخم ها داخل آب شناور باقی بمونن و ته نشین نشن
    این احتمال هم هست که آرتمیا ها هچ شدن یا درحال هچ شدن باشن و علت کف کردن تجمع پوست تخم ها روی آب باشه!
    faezeh.aqua

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819