صفحه 1 از 19 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 188

پرورش و تکثیر آرتمیا به روایت تصویر

سلام.قبلا آرتمیا تکثیر کرده بودم به دلایلی جمع کردم.دوباره خواستم تکثیر کنم گفتم عکس هم بذارم سایر دوستان هم استفاده کنند.
    میزان شوری 35 گرم در لیتر(با ترازو وزن کردم)
    از نمک دریایی استفاده کردم(در عکس نشان داده شده) سه کیلو هزار تومن خریدم
    دما 28 که با لامپ 100 وات تامین میشه.فقط یه نکته لامپ رو زیاد به بطری نزدیک نکنید که دما راحت تا 35 میره.فاصله رو طوری تنطیم کنید که دما 25-28 باشه
    از یک عدد لامپ fpl 36w هم استفاده شده که با زرورق پوشانده شده
    سعی میکنم هر روز چند تا عکس بذارم تا شاهد بزرگ شدن روز به روز آرتمیا باشیم.
    متاسفانه از جایی تخم خریداری شده که اعتباری بهش نیست شاید هم ممکنه که هیچ نشند بهرحال توقع هیچ 100 درصد ندارم ولی هر چه قد هم خراب باشه راحت 20 یا 30 درصد که هیچ میشه با همون کار رو ادامه میدم
    اینم چند تا عکس
    در عکس فاصله مناسب بین لامپ 100 وات و بطری ها نشان داده شده
    آب سبز هم در عکس موجوده
    بچه هایی که اردبیل تشریف دارند.آب سبز به مقدار فراوان موجوده میتونند تشریف بیارند و هر چه قد خواستند تقدیم میشه
    فیلم روز دوم آرتمیا که یکم بزرگ تر شدند
    http://www.aqua-quest.ir/forum/attac...1&d=1387477998
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست dsc00822.jpg   dsc00820.jpg   dsc00824.jpg   dsc00818.jpg   dsc00827.jpg  

dsc00831.jpg  
    ویرایش توسط arash_dvb2010 : 12-19-2013 در ساعت 10:26 PM

نام
    مهرداد
    سلام دوست من
    خیلی خوبه که همچین تاپیکی ایجاد کردی، من و خیلی از دوستان دیگه استفاده خواهیم کرد.
    یه نکته میخوام بگم که تو یه کلیپ دیدم
    اگه با فاصله یک سانت از بالای بطری یه سوراخ کوچیک ایجاد کنی و شلنگ هوا رو از اون سوراخ رد کنی دیگه نیازی به گیره نیست
    فقط سوراخ یکم تنگ باشه واسه شلنگ هوا که توش فیکس بشه
    برای پایه بطری هچری هم به جای لیوان میتونی یه بطری دیگه رو از وسط نصف کنی و بطری هچری رو بذاری توی اون، اینجوری بهتر ثابت میشه ...
    سبحان الخلاق العظیم

نقل قول نوشته اصلی توسط meh0021 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    خیلی خوبه که همچین تاپیکی ایجاد کردی، من و خیلی از دوستان دیگه استفاده خواهیم کرد.
    یه نکته میخوام بگم که تو یه کلیپ دیدم
    اگه با فاصله یک سانت از بالای بطری یه سوراخ کوچیک ایجاد کنی و شلنگ هوا رو از اون سوراخ رد کنی دیگه نیازی به گیره نیست
    فقط سوراخ یکم تنگ باشه واسه شلنگ هوا که توش فیکس بشه
    برای پایه بطری هچری هم به جای لیوان میتونی یه بطری دیگه رو از وسط نصف کنی و بطری هچری رو بذاری توی اون، اینجوری بهتر ثابت میشه ...
    بله دادا منم دیدم و فرمایشات شما کاملا درسته.نصفه شبی دیگه با کمترین امکانات همینا رو سرهم کردم.ممنون که تجربیات خودتون رو در اختیار بقیه قرار میدین.

اضافه شده پس از 35 minutes :

یه فیلم از آرتمیای قبلیم میذارم.فیلم کیفیتش خوبه و کاملا میشه آرتمیاها رو دید که چه قد هم آبش تمیز و کرستالیه.امیدوارم دوستان لذت ببرند.
    پرورش و تکثیر آرتمیا به روایت تصویر فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط arash_dvb2010 : 12-18-2013 در ساعت 12:55 AM

نام
    پویا اعتمادی
    دست شما درد نکنه آقا آرش
    ببخشید اون لامپ
    fpl 36w برای چه کاری استفاده می کنید ؟
    یکمقدار هم اگر ممکنه راجب تهیه آب سبز مورد استفاده و نحوه تغذیه آرتمیا ها توضیح بدید ممنون میشم
    این آب سبز همون آب سبزی هست که به بچه آنجل هم داده میشه ؟

نام
    ایمان
    سلام ارش جان
    به نظر من کسی که بتونه ارتمیای هچ شده رو به این سایز که توی فیلم دیدم برسونه دیگه مشکلی برای تولید مثل هم نخواهد داشت
    فقط برای تکثیر حواست به مقدار نمک باشه تا به جای تخم گزاری زنده زایی کنه خوبی این کار اینه که شما دائم ارتمیای زنده داری
    منم یه مقدار اطلاعات و تجربه در زمینه ارتمیا دارم خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم
    گاهی وقت ها “سکوت” بهترین حرف و “نبودن ” بهترین حضور است . . .

آقا میگن کور از خدا چی میخواد؟!دو تا چشم بینا!
    امروز اومدم که یه سرچی بزنم ببینم داستان بزرگ کردن آرتمیا چیه و چجوری انجام میشه که دیدم شما زحمت کشیدید تاپیک زدید واسش.
    ممنون میشم اگه تاپیکو سر پا نگهدارید و آپدیت کنید که ایشالا همه استفاده کنن....

اضافه شده پس از 3 minutes :

راستی یه سئوال:
    شما از آرتمیاهاتون تا حالا فروش هم داشتید؟
    روش بسته بندی آرتمیا چیه؟
    نمیشه دونه دونه شمردشون ریخت داخل نایلون که!
    اگه لطف کنی یه راهنمایی در این مورد بکنی ممنون میشم....
    ویرایش توسط مرتضی یزدانی : 12-18-2013 در ساعت 09:14 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط ninisalen نمایش پست ها
    دست شما درد نکنه آقا آرش
    ببخشید اون لامپ
    fpl 36w برای چه کاری استفاده می کنید ؟
    یکمقدار هم اگر ممکنه راجب تهیه آب سبز مورد استفاده و نحوه تغذیه آرتمیا ها توضیح بدید ممنون میشم
    این آب سبز همون آب سبزی هست که به بچه آنجل هم داده میشه ؟
    سلام داداش پویا
    یه تانک ده لیتری دارم گذاشتمش پشت پنجره که نور آفتاب بهش بخوره بعد از کف تانک به همراه فضولات ماهی سیفون کردم ریختم تو همون تانک ده لیتری و دو برگ کاهو رو تیکه تیکه کردم ریختم توش بعد سی روز آب کاملا سبز بود
    بله میشه داد و این آب سبز اصلا بوی بدی نداره ولی آنجل نگه نداشتم تست نکردم.
    در رابطه با fpl به نظر خودم تجربه شخصی نور زیاد باعث رشد بهتر آرتمیا و جلبک هایی که قراره برای تغذیه استفاده بشه خوبه.و همیشه 24 ساعته روشنه

اضافه شده پس از 5 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط gopy نمایش پست ها
    سلام ارش جان
    به نظر من کسی که بتونه ارتمیای هچ شده رو به این سایز که توی فیلم دیدم برسونه دیگه مشکلی برای تولید مثل هم نخواهد داشت
    فقط برای تکثیر حواست به مقدار نمک باشه تا به جای تخم گزاری زنده زایی کنه خوبی این کار اینه که شما دائم ارتمیای زنده داری
    منم یه مقدار اطلاعات و تجربه در زمینه ارتمیا دارم خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم
    سلام داش ایمان
    بله درسته ولی متاسفانه میزان لیتر در نمک رو دقیقا یادم نمیاد.فکر میکنم 25 گرم در لیتر بود که زنده زایی میکردند.به هر حال 35 گرم رو تست میکنم
    در ابعاد بیشتر نتونستم نتیجه خوبی به دست بیارم و مشکل تغذیه پیدا کردم و بیشترشون تلف شد
    ممنونم میشم شما هم تجربیات خودتون در اختیار دیگران بذارید.
    در رابطه با اندازه آرتمیا به شخصه بزرگ تر از اینم دیدم.یه دوستی داشتم ایشون بزرگ تر از اینم سایز کرده بودند ولی لو نمیدادند!

اضافه شده پس از 4 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی یزدانی نمایش پست ها
    آقا میگن کور از خدا چی میخواد؟!دو تا چشم بینا!
    امروز اومدم که یه سرچی بزنم ببینم داستان بزرگ کردن آرتمیا چیه و چجوری انجام میشه که دیدم شما زحمت کشیدید تاپیک زدید واسش.
    ممنون میشم اگه تاپیکو سر پا نگهدارید و آپدیت کنید که ایشالا همه استفاده کنن....

اضافه شده پس از 3 minutes :

راستی یه سئوال:
    شما از آرتمیاهاتون تا حالا فروش هم داشتید؟
    روش بسته بندی آرتمیا چیه؟
    نمیشه دونه دونه شمردشون ریخت داخل نایلون که!
    اگه لطف کنی یه راهنمایی در این مورد بکنی ممنون میشم....
    سلام داش مرتضی
    همیشه آپدیت خواهد شد به امید خدا
    بله فروش داشتم در حد 20 تومن
    روش بسته بندی هم توی یه نایلون فریزر یه 40 تایی میریختم والا اتفاقا دونه دونه میشمردم.
    فکر نکنم به جز شمارش راهی باشه مگه این که یه مقداری برداری و حدس بزنی مثلا سی چهل تایی میشه.
    ویرایش توسط arash_dvb2010 : 12-18-2013 در ساعت 09:47 AM

نام
    ایمان
    سلام مجدد
    من مثل شما وزن نمیکردم
    اما میزان نمک یه قاشق سرخالی نمک بدون ید به ازای هر یک لیتر میریختم
    اره سایز بزرگتر هم تا یه سانت من داشتم نوع تغذیه خیلی مهمه
    گاهی وقت ها “سکوت” بهترین حرف و “نبودن ” بهترین حضور است . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط gopy نمایش پست ها
    سلام مجدد
    من مثل شما وزن نمیکردم
    اما میزان نمک یه قاشق سرخالی نمک بدون ید به ازای هر یک لیتر میریختم
    اره سایز بزرگتر هم تا یه سانت من داشتم نوع تغذیه خیلی مهمه
    یک قاشق نمک سرخالی میشه 17 تا 20 گرم نمک
    بله تغذیه خیلی مهمه.
    واسه پرورش آرتمیا یه متدی هست در یک وان 20 لیتری چند نوع کود ریخته شده بود و جلوی آفتاب گذاشته میشد و بعد ده روز آب سبز تولید شده.ومستقیما آرتمیای تازه هیچ شده به اون تانک ها منتقل میشد و بعد یک ماه جمعیت عظیم آرتمیا رو میشد برداشت کرد.
    متاسفانه کسی که تو این کاره اجازه نمیده تجربیاتش منتشر بشه!منم بهشون احترام میذارم و این متد یکی از بهترین روش هاست.دیگه غذا هم نمیخواد بهشون بدی فقط تبخیر آب رو جبران باید کرد.
    ویرایش توسط arash_dvb2010 : 12-18-2013 در ساعت 11:27 AM

نام
    پویا اعتمادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_dvb2010 نمایش پست ها
    سلام داداش پویا
    یه تانک ده لیتری دارم گذاشتمش پشت پنجره که نور آفتاب بهش بخوره بعد از کف تانک به همراه فضولات ماهی سیفون کردم ریختم تو همون تانک ده لیتری و دو برگ کاهو رو تیکه تیکه کردم ریختم توش بعد سی روز آب کاملا سبز بود
    بله میشه داد و این آب سبز اصلا بوی بدی نداره ولی آنجل نگه نداشتم تست نکردم.
    در رابطه با fpl به نظر خودم تجربه شخصی نور زیاد باعث رشد بهتر آرتمیا و جلبک هایی که قراره برای تغذیه استفاده بشه خوبه.و همیشه 24 ساعته روشنه
    ممنون آرش جان
    منم اب سبز درست کردم با کاهو اما بوی بد میده. از چند نفر پرسیدم بعضی ها میگن بو میده، بعضی ها گفتن بو نمیده. دلیلش چیه ؟
    توی تانک شما (فیلم پیوستی) آب تانک شفاف هست و فقط کف تانک جلبک زده، آرتمیا ها از همون کف تغذیه می کنند ؟ پس آب سبز چی میشه ؟

صفحه 1 از 19 12311 ... آخرینآخرین