صفحه 51 از 420 نخستنخست ... 41495051525361101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 4200
    سلام.
    برای کشتن حلزون و تخم های اون چه میزانی باید از پرمنگنات استفاده کرد .
    و اینکه چه مدت گیاه توی پرمنگنات بمونه قطعا حلزون ها و تخم ها از بین می روند و چه مدت که بگذره به گیاه صدمه می رسه ؟
    ممنون .

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط isaccmanage نمایش پست ها
    سلام به دوستان من دیسکس دارم و برای همین گیاهی میخوام که در دمای 30 درجه دوام بیاره و نیاز به بستر نداشته باشه و با همون فضولات ماهی ها و کود مایه دوام بیاره ممنون میشم همه این گیاها را بهم معرفی کنید
    سلام
    گیاهای گرمسیری مثل آنابیاس نانا و جاوا فرن و جاوا ویندلو که به سنگ و یا چوب بسته میشن و کریپتون - والیسنریا تابدار - شمشیر آمازون و شمشیر آرژانتین - نیلوفر ببری و نیلوفر آبی

نقل قول نوشته اصلی توسط adernalin_77 نمایش پست ها
    سلام.
    برای کشتن حلزون و تخم های اون چه میزانی باید از پرمنگنات استفاده کرد .
    و اینکه چه مدت گیاه توی پرمنگنات بمونه قطعا حلزون ها و تخم ها از بین می روند و چه مدت که بگذره به گیاه صدمه می رسه ؟
    ممنون .
    سلام
    یک چهارم قاشق چایخوری در 4 لیتر آب حل کنید و گیاهارو 20 دقیقه داخلش بزارید نه بیشتر . بعد از آبکشی داخل تانک بکارید . حلزون کیلر هم خیلی مناسبه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    گیاهای گرمسیری مثل آنابیاس نانا و جاوا فرن و جاوا ویندلو که به سنگ و یا چوب بسته میشن و کریپتون - والیسنریا تابدار - شمشیر آمازون و شمشیر آرژانتین - نیلوفر ببری و نیلوفر آبی

سلام
    یک چهارم قاشق چایخوری در 4 لیتر آب حل کنید و گیاهارو 20 دقیقه داخلش بزارید نه بیشتر . بعد از آبکشی داخل تانک بکارید . حلزون کیلر هم خیلی مناسبه
    ممنون .
    در واقع بعد از 4 تا 5 ماه که از 3 تا کیلر و چند نوع ماهی و تله گذاری نتیجه نگرفتم دارم اون ها رو خارج می کنم و از پرمنگتات استفاده می کنم .
    تصمیم دارم بعد از خارج کردن ماهی ها , اول 20 دقیقه پرمنگنات توی آکواریوم باشه . بعد کمی آب رو عوض کنم تا صورتی خیلی خیلی ملایم بشه و بعد از دو تا سه ساعت دوباره همین کار رو بکنم . و فردا کلا آب رو عوض کنم .
    یک هفته صبر کنم و غذا بگذارم و ببینم حلزون میاد بیرون یا نه . بعد هم دوباره یک سیفون کلی و ماهی رو با احتیاط برگردونم .
    امیدوارم خودشون و تخم هاشون از بین بره . اگر هم آخر نتیجه نگرفتم دیگه نمی دونم . :-(
    راه دیگری به ذهنم نمی رسه . البته سیکل و ... بهم می خوره ولی چاره دیگری نیست . ممکنه کمی هم تلفات ماهی و گیاه داشته باشم .

ممنون .
    در واقع بعد از 4 تا 5 ماه که از 3 تا کیلر و چند نوع ماهی و تله گذاری نتیجه نگرفتم دارم اون ها رو خارج می کنم و از پرمنگتات استفاده می کنم .
    تصمیم دارم بعد از خارج کردن ماهی ها , اول 20 دقیقه پرمنگنات توی آکواریوم باشه . بعد کمی آب رو عوض کنم تا صورتی خیلی خیلی ملایم بشه و بعد از دو تا سه ساعت دوباره همین کار رو بکنم . و فردا کلا آب رو عوض کنم .
    یک هفته صبر کنم و غذا بگذارم و ببینم حلزون میاد بیرون یا نه . بعد هم دوباره یک سیفون کلی و ماهی رو با احتیاط برگردونم .
    امیدوارم خودشون و تخم هاشون از بین بره . اگر هم آخر نتیجه نگرفتم دیگه نمی دونم . :-(
    راه دیگری به ذهنم نمی رسه . البته سیکل و ... بهم می خوره ولی چاره دیگری نیست . ممکنه کمی هم تلفات ماهی و گیاه داشته باشم .
    دوست عزیز کیلرهاتون سایز بزرگن ؟
    غذای ماهیاتون رو کم کردید کا باقیمانده غذا زیاد نشه ؟

ممنون .
    يك نوع دارو آمده داخل بازار مال شركت آكوا لايف هست فقط كيلر هات بيار بيرون كافي به ازاء هر 50 ليتر يك درب بريزي و سه روز داخل آب باشه و يك سوم بكشي و دوباره دارو تكرار كني تاثير خوبي داره.از سه تا كيلر توقع معجزه نداشته باش، و در ضمن حواستون باشه بسياري از انواع حلزون تخم خودشون زير ماسه ها مي گذارند،پس طوري از پرمنگنات استفاده كنيد كه روي تخم هاي بستر هم اثر داشته باشه.

الان از انجام عملیات برگشتم و متاسفانه تنها تعدادی از اونها تلف شدند و بعضی های دیگه هنوز زنده هستند . احتمالا تخم هاشون رو هم از بین نبرده یا اگر برده که حلزون زنده هست می تونه تخم بگذاره .
    احتمالا پرمنگنات کم بود داروخانه ها هم می گفتند نداریم (احتمالا به خاطر چهارشنبه آخر سال هست)
    فردا بروم ببینم داروی ضد حلزون چی توی بازار هست . دردسر تعویض آب با پرمنگنات خیلی زیاده و الان هم که ماهی ها رو جدا کردم جای ریسک نداره (جالبه که 10 تا میگوی ریز ریز هم اون وسط ها پیدا شده اند که از عملیات پرمنگنات جان سالم به در برده بودند- البته حدود یک قاشق چای خوری توی 80 لیتر آب حل کردم).

الان از انجام عملیات برگشتم و متاسفانه تنها تعدادی از اونها تلف شدند و بعضی های دیگه هنوز زنده هستند . احتمالا تخم هاشون رو هم از بین نبرده یا اگر برده که حلزون زنده هست می تونه تخم بگذاره .
    احتمالا پرمنگنات کم بود داروخانه ها هم می گفتند نداریم (احتمالا به خاطر چهارشنبه آخر سال هست)
    فردا بروم ببینم داروی ضد حلزون چی توی بازار هست . دردسر تعویض آب با پرمنگنات خیلی زیاده و الان هم که ماهی ها رو جدا کردم جای ریسک نداره (جالبه که 10 تا میگوی ریز ریز هم اون وسط ها پیدا شده اند که از عملیات پرمنگنات جان سالم به در برده بودند- البته حدود یک قاشق چای خوری توی 80 لیتر آب حل کردم).
    دوست عزيز ماركي كه به شما معرفي كردم قيمتش فقط 5000 تومن هست و نكته خوبي كه داره اين هست كه تاثيري روي ميگو وماهي ها نداره وحتي اگر دوز بالا استفاده كنيد هم مشكلي براي آكواريوم درست نميكنه، فقط اگر كريدوراس بالغ داريد و آماده تخم گذاري تحريك ميشه متعداد زيادي تخم روي شيشه آكواريوم ميگذاره.موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa1390 نمایش پست ها
    دوست عزيز ماركي كه به شما معرفي كردم قيمتش فقط 5000 تومن هست و نكته خوبي كه داره اين هست كه تاثيري روي ميگو وماهي ها نداره وحتي اگر دوز بالا استفاده كنيد هم مشكلي براي آكواريوم درست نميكنه، فقط اگر كريدوراس بالغ داريد و آماده تخم گذاري تحريك ميشه متعداد زيادي تخم روي شيشه آكواريوم ميگذاره.موفق باشيد
    ممنون .
    صحبت سر قیمتش نبود . موضوع گرفتن نتیجه هست . خوبه که شما هم در این مورد تجربه دارید . من احتمال گرفتن نتیجه رو بالا بدونم انجامش می دهم . اسم این دارو رو هم یادداشت می کنم و فردا هم احتمال زیاد پلاسکوی تهران باز هست . می روم ببینم می تونم بخرم یا نه .
    ممنون .

نام
    احسان
    با سلام
    در ابتدايه راه اندازيه آكواريم ،از چه نوع حلزون و ميگو بايد استفاده كرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط uraniumn نمایش پست ها
    با سلام
    در ابتدايه راه اندازيه آكواريم ،از چه نوع حلزون و ميگو بايد استفاده كرد؟
    دوست عزيز بستگي به علاقه خودتون داره، اما در ابتداي كار اگر تجربه نگهداري ميگو نداريد از ردچري و رد فاير نگهداري كنيد. و براي جلوگيري از تكثير حلزونهاي آفت بهتر حلزون كيلر هست.