صفحه 419 از 420 نخستنخست ... 319369409417418419420 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,181 به 4,190 از 4200
    مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام .

حالت پنبه که میگید را ندیدم تو عکس ها . تا حالا همچین چیزی هم نشنیدم و تجربه هم ندارم .
    حباب در بستر هم طبیعیه و بعد مدتی خارج میشه .
    بستر مانادو از jbl هم دقیقا پر هوا بود و نمیشد چیزی توش کاشت .
    تکمیل سیکل هم خیلی بیشتر از این حرف ها طول میکشه ./

نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    سلام .

حالت پنبه که میگید را ندیدم تو عکس ها . تا حالا همچین چیزی هم نشنیدم و تجربه هم ندارم .
    حباب در بستر هم طبیعیه و بعد مدتی خارج میشه .
    بستر مانادو از jbl هم دقیقا پر هوا بود و نمیشد چیزی توش کاشت .
    تکمیل سیکل هم خیلی بیشتر از این حرف ها طول میکشه ./
    به خاطر اینکه مجبور شدم سیفون 70 درصد کنم و اونارو از بستر جمع کردم, اما روز بعد دوباره آب به شدت در حال ابری شدنه، حدود 10 روزه بستر ریختم سنگ و چوبی هم که استفاده کردم مدت زیادی بدون بستر تو آکواریوم گذاشتم و آب همیشه شفاف بود دو روز پیش تمام سطح آب چربی جمع شده بود که جمعشون کردم از سطح، سری اول چند ماه پیش آب به معنای واقعی گندید و لجن شد و گند زد به فیلتر سطلی، الانم دوباره بعد چند ماه با بستر جدید درست کردم همون علایم ظاهر شده واقعا عجیبه خودمم موندم نمیتونم دلیلش رو بفهمم، وقتی شدید میشه تمام سطح آب پر کف ناشی از حباب های سنگ هوا میشه، من هیچ چیز اضافی اضافه نکردم، با آکواریوم 70 لیتری پلنتم هیچ وقت همچین چیزی وجود نداشت، اون حالت پنبه مانند مثل قارچه، مثل کپک رو سطح بستر ایجاد میشه و میچسبه با زحمت از طریق سیفون خارج میشه رنگش شیری رنگه یه مقدار خیلی کمش تو این عکس مشخصهimg_20191207_143546.jpg

سلام. وقتتون بخیر. من تازه 3 روزه اکواریوم گیاهیمو راه انداختم. بستر و کود به اندازه کافی ریختم، نور و دما هم مناسبه. ولی گیاهام اکثرا حال خوشی ندارن. گیاهان الودئا، کابومبا (شویدی) ، پشت بنفش(که نمیدونم اسم دقیقش چیه)، خزه و چمن مویی.

سلام دوستان من تازه به جمعتون اضافه شدم و دوست دارم از تجارب شما عزیزان استفاده کنم.... من به آک 100*38*60 دارم پلنت کار کردن و بعد از یک هفته ماهی داخلش ریختم.. ماهیا هم عبارتند از : آنجل - تترا - کالرفیش - کت فیش - شارک دم قرمز ( یه سفید یه مشکی) پرل گورامیی و یه دونه فایتر.
    خواستم بدونم ترکیبشون مناسب هست؟ شارک مشکیم خیلی دنباله سفیده و کت فیش هام میکنه جدیدن.... خواستم بدونم اینا عادی و بازی گوشیشه یا باید خارجش کنم؟؟؟ جدیدن یه کالرفیش هام سفیدک جزئی زده رو باله هاش و به سفارش دوستم قرار شد اونو جدا کنم و برای گیاهام که کمی پوسیده شدن دما رو از 28 به 26 بیارم خواستم بدونم این ئما اسیب به بقیه ماهیام نمیزنه؟؟؟ پیشاپیش خیلی خیلی ممنون از راهنمائیاتون

نقل قول نوشته اصلی توسط aliazari55 نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر. من تازه 3 روزه اکواریوم گیاهیمو راه انداختم. بستر و کود به اندازه کافی ریختم، نور و دما هم مناسبه. ولی گیاهام اکثرا حال خوشی ندارن. گیاهان الودئا، کابومبا (شویدی) ، پشت بنفش(که نمیدونم اسم دقیقش چیه)، خزه و چمن مویی.

سلام اگه تازه آک راه انداختی باید دما رو زیر 25 درجه نگه داری دایما آب رو تا 30 درصد سیفون کنید و آب بی کلر استفاده کلید یسری محلول ضد آمونیاک و باکتری ساز هم اضافه کتید... اینا چیزاییه که من میدونم و باز بهتره از دوستان صاحب تخصص پرسییده بشه و تنها پیشنهادی که میکنم اینه ککه تا شرایطت استیبل نشده به هیچ عنوان ماهی نریزید توش

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad206 نمایش پست ها
    سلام اگه تازه آک راه انداختی باید دما رو زیر 25 درجه نگه داری دایما آب رو تا 30 درصد سیفون کنید و آب بی کلر استفاده کلید یسری محلول ضد آمونیاک و باکتری ساز هم اضافه کتید... اینا چیزاییه که من میدونم و باز بهتره از دوستان صاحب تخصص پرسییده بشه و تنها پیشنهادی که میکنم اینه ککه تا شرایطت استیبل نشده به هیچ عنوان ماهی نریزید توش
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز. الان که چند روز از کار اکواریوم من میگذره گیاهام وضعشون خوبه ولی برگاشون دارن سفید میشن و رنگ سبزشونو دارن از دست میدن
    . من از کود اهن هفته ای دو بار، کود npk هفته ای 1 بار و قرص co2 روزی 1 عدد استفاده میکنم. به نظرتون مشکل چیه؟
    در ضمن روی بعضی گیاهام مثل شویدی و دم گربه ای لجن سیاه رنگی شکل میگیره
    ویرایش توسط aliazari55 : 03-21-2020 در ساعت 11:42 PM

باسلام
    خدا بخواد انگار قراره بالاخره صاحب یک تانک گیاهی بشم و آرزوی چند ساله برآورده بشه.
    بغیر از تانک و نور که خودم انتخاب کردم بقیه به انتخاب فروشنده بوده. لطفا نظرات خودتون رو بفرمایید که آیا سیستم خوبی میشه یا اینکه لازمه برخی چیزها رو اضافه کنم یا تغییر بدم و خلاصه هر چی که به ذهنتون میرسه :

تانک ریملس شیشه 10 میل سوپر کلیر طرح ADA با کمد هایگلاس سفید ترک 2.250.000 تومان
    بستر بصورت ترکیبی ( ایستا + تروپیکا ADA ) سه بسته 950.000 تومان
    نور مهتابی T5 شش تایی 39 وات ماهیران 1.600.000 تومان
    سیستم CO2 اتوماتیک ( کپسول 5 لیتری ) 1.250.000 تومان
    فیلتر سطلی CFS 500 اودیسه 1.150.000 تومان
    سنگ ، چوب ، گیاه و دیزاین 1.500.000 تومان

جمع کل 8.700.000 تومان

ابعاد تانک 50 * 50 * 100

سلام دوستان , من یه گلدون چمن عروس خریدم که توی خاک بود و کلا روی سطح گلدون ها کاشته میشه برای زیبایی , آوردم خونه بردم حموم تمام خاکش رو شستم و ریشه هاش موند , بستمش به یه سنگ و گذاشتم توی آب که ببینم زیر آب زنده میمونه یا نه , الان یه هفته ایی میشه تو آب هست و حالش کاملا خوبه , به نظرتون میشه اینو جای مونت کارلو کاشت تو بستر شن ؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط حمید مهدوی نمایش پست ها
    سلام دوستان , من یه گلدون چمن عروس خریدم که توی خاک بود و کلا روی سطح گلدون ها کاشته میشه برای زیبایی , آوردم خونه بردم حموم تمام خاکش رو شستم و ریشه هاش موند , بستمش به یه سنگ و گذاشتم توی آب که ببینم زیر آب زنده میمونه یا نه , الان یه هفته ایی میشه تو آب هست و حالش کاملا خوبه , به نظرتون میشه اینو جای مونت کارلو کاشت تو بستر شن ؟
    سلام
    چمن عروس مقاوت زیادی دربرابر رطوبت بالا و آب داره شاید 1ماه هم داخل آب بمونه
    و هیچ مشکلی پیش نیاد ولی احتمالش خیلی کمه موندگار باشه
    تانک پلنتSAEED120
    لینک گروه تلگرام سایت https://t.me/joinchat/Coh9okhsiqZvJgGHH0VszQ
    آیدی تلگرام
    saeed120@

سلام روز بخیر
    آنوبیاسی ک داخل تانک گذاشتم لبه هاش قهوه ای شده؛انگار که سوخته و احتمالا نیاز ب کود داره؛به نظر شما چه کودی میتونم استفاده کنم ک برا دیسکس هم ایجاد مشکل نکنه؟
    ممنون.