صفحه 417 از 420 نخستنخست ... 317367407415416417418419 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,161 به 4,170 از 4199

نام
    محمد جواد
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidjs نمایش پست ها
    کسی از دوستان مطلع نیست؟؟
    سلام ،آیا نقطه ها عمقی هستن یا نه،اگر عمقی بود که کار یکی از ماهی هاتون ،اگرم نه که شاید حلزون آفت دارید ولی به چشم نمیخوره،آک رو با دقت بگردید.

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidjs نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز

نقطه های سفید رنگ متوالی رو ساقه گیاها مخصوصا کریپتون میبینم، نمیدونم چیه و چطور باید درمان و پیشگیری کنم!! دوستانی که اطلاع دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.
    عکس هم ضمیمه کردم

فایل پیوست 116598
    به نظر میاد تخم حلزونی چیزی باشه...

نام
    محسن
    سلام. دوستان من یه آک پلنت درست کردم و کفش رو چمن کردم. اول همه چیز خوب بود و بسیار زیبا اما بعد حدود یه هفته یهو همه چمن ها از جا کنده شدن و اومدن روی آب!!!!! چمن ها رو بذر کاشته بودم. کسی میدونه چرا و حالا واسه درست کردنش چه باید بکنم؟ اینم عکس ها
    img_20190906_142420_343.jpg

img_20190906_142426_617.jpg

img_20190911_123731_807.jpg
    آکواریوم گیاهی من http://www.aqua-quest.ir/forum/thread9030/
    عکس ها صفحه های 1 4 5 6 7 8 9 10 11

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

کیاه برای اینکه تو بستر بمونه احتیاج به ریشه داره . شما نگاه کن اگر این چیزی که کاشتی
    ریشه نداره یا ریشه اش خیلی کوتاهه این داستان ادامه داره . بین این گیاهای چمن شکل بنظر من
    گیاه مونت کارلو برای شما انتخاب مناسبی است ./

نقل قول نوشته اصلی توسط 132222 نمایش پست ها
    درود
    ۳ سال پیش راه اندازی کردم تانک رو
    ۲۰۰ لیتر
    کود امازونیا
    زیر بستر پوکه
    موقع راه اندازی اینارو زدم
    تورمالین بی سی
    کلیر سوپر
    باکتر ۱۰۰

که تا ۳ ماه پیش مونت کارلو داشتم همه چی هم عالی بود که همشو کندم برا تغییر

مجدد هر گیاهی میکارم بعد دوسه روز شروع میکنه زرد شدن

نور
    co2
    فیلتراسون
    سیفون منظم
    tds روی ۱۴۰

کود ماکرو دست ساز هر روز میدم
    ولی همچنان گیاها رشد نمیکنن و زرد میشن و میریزن

این روند رو تو این سه سال دارم انجام میدم
    ولی بعد خالی کردن تانک از گیاه اینطور شد
    بنظرم دیگه بعد از سه سال باید کل بستر و تعویض کنید عمر بستر معمولا بیش از یک یا جنسش خوب باشه دوسال نیست. گیاهان قبلی بمرور اداپته شده بودن اما برای گیاه جدید شرایط مناسبی نیست

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

نقل قول نوشته اصلی توسط dmco نمایش پست ها
    سلام. دوستان من یه آک پلنت درست کردم و کفش رو چمن کردم. اول همه چیز خوب بود و بسیار زیبا اما بعد حدود یه هفته یهو همه چمن ها از جا کنده شدن و اومدن روی آب!!!!! چمن ها رو بذر کاشته بودم. کسی میدونه چرا و حالا واسه درست کردنش چه باید بکنم؟ اینم عکس ها
    img_20190906_142420_343.jpg

img_20190906_142426_617.jpg

img_20190911_123731_807.jpg
    شما احتمالا زود آبگیری کردی یعنی بذر ها هنوز بحد کافی ریشه ندوانده بودن البته اونهایی که روی چوب و سنگها رشد کردن طبیعیه قطعا روی آب میان چون مونت کارلو اونجور جاها نمیتونه بچسبه اما روی بستر اگر درست ابگیری بشه سالم میمونه. نمیدونم ماهی هم دارید یا نه اما بعضی ماهیها همین بلا رو سر چمن میارن مثلا اول من کت فیش معمولی(اسپرت) گرفتم خیلی هم کوچک بود اما دیدم داره نابود میکنه زود متوجه شدم و همون روز اول بردم با کت برنز عوضش کردم. یک چیز دیگه هم که از عکسها بنظر میاد اینه که جریان و گردش آب داخل آکواریم شدید باشه مثلا فیلتراسیون قوی چون چمن کنده هم بشه روی آب وامیسه الان در عکس همه جای آکواریم غوطه ور هستند اینهم در شرایطی که ریشه چمن ها هنوز بحد کافی قوی نشده میتونه باعث کنده شدن اونها بشه. اما اینکه چکار میشه کرد برای چمنها کاری نمیشه کرد چون دیگه تانک پر آب کردی میتونی بجای مونت کارلو گیاهان دیگه استفاده کنی

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

نام
    سعید
    درود
    دوستان من یه تانک ۱۲۰ لیتری دارم توش گیاه های گندمی جاوافرن کریپتون شویدی و آنوبیاس داشتم و تصمیم گرفتم که یه قسمت از تانک رو استروژن و چمن ساجتریا بکارم اما بعد یک هفته چمنا و استروژن شیشه ای و سوراخ سوراخ شدن و در نهایت همه خراب شدن منم سنگ ها رو جمع کردم یه کنده آماده از قبل داشتم گزاشتم جمع و از نو استروژن و چمن مونت کارلو زدم اما دوباره همون اتفاق داره میفته !
    تانک ۱۲۰ لیتری
    نور ال ای دی ۶۰ وات سه رنگ
    دما ۲۴ تا ۲۶
    Co2 کپسول و دفیوزر تکمیل تستر همیشه سبز روشن
    Ph مطلوب
    سختی در حدی که فقط آب تصفیه or میریزم
    بستر کود نو همرا با شن خاویاری مشکی
    کود مخلوط پتاس آهن و ... پاور پلنت میدم دوبار در هفته

ساجی تریا نگهداری بسیار راحتی داره و گیاهی نیست که بخواد اذیت کنه .
    یه چیزی تو تانک شما درست نیست . شاید بستر ./

با سلام چند ماهی هست که پلنتم رو راه اندازی کردم.ابعاد 100 طول، عرض 30، ارتفاع 50 .که میشه 150 لیتر. نور هم ال ای دی دست ساز وال واشر که ال ای دی ها امریکایی اسپکتروم هستش و به طول یک متر از تهران سفارش دادم 6 عدد صورتی ومابقی سفید.co2 کپسول و رگولاتور بدون شیربرقی هم تازه راه اندازی کردم.بستر هم ایستا دو مدل خریدم یه مدل چینی دونه ریز و یه مدل ژاپنی دونه درشت تر که اون درشته رو زیر ریختم و ریزه که چینی هست رو روی اون(احساس می کنم بستر ضعیفه و چنگی به دل نمیزنه..کود هم اهن ازو میدم هفته ای و یه کود دست ساز کریستالون ابی با نسبتی که اقا مهدی 3000 فرمودن دارم استفاده می کنم.قبل از co2 که گیاه ها رشد خاصی نداشتند و فقط بزور زنده بودند ولی الان دارن فتوسنتز میکنن و رشد دارن
    حالا مشکلات: اولا من مشکل شدید جلبک دارم به طوری که روی کف بستر و روی برگ ها مدام جلبک میزنه و هر هفته مشغول دست و پنجه نرم کردن با اونام.(نوردهی روزی تقریبا 8 الی 7 ساعت) مشکل بعدی اینه گیاه اکینودوروس که دارم برگ های جدید که درمیاد ریز هستن و اصلا به اون خوشرنگی و بزرگی برگ های اولیه گیاه نمیشن. حتی الودئا هم اینطوریه و رشد که می کنن برگ هاشون ریز و ضعیفه.علتش از چی میتونه باشه؟
    کود ابی کریستالون که خریدم هلندی هست npk که اعداش 35-5-15 هستش.با تشکر و سپاس بابت راهنمایی های مفیدتون.

از اکواریوم و گیاهان وجلبک و طریقه افزودن co2 و نحوه قرار گرفتن فیلتر که توضیحی درباره اش ندادی ؟ عکس بگذار ( 2 تا عکس کافیه ) ./