صفحه 407 از 421 نخستنخست ... 307357397405406407408409417 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,061 به 4,070 از 4206

نام
    j@v@d
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi Norouzi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    اگر بخواهیم تزریق co2 در آکواریوم نداشته باشیم چه گیاه هایی مناسب هستند که هم co2 نخواهند و هم کم توقع باشند و نگهداریشون راحت باشه
    بعضی از دوستان این گیاه ها رو معرفی کردند ، اگر دوستان تایید می کنند این گیاه ها رو امثال این گیاه را بی زحمت معرفی کنید :

اکینودوروس ( شمشیری)
    پشت قرمزی
    قدح مریم برزیلی
    والیسنریا یا نواری : فکر کنم همون گندمی باشه
    گندمی
    هیگروفیلا
    هيگروفيلا کوتوله
    آنوبیاس قهوه
    آنوبیاس پهن برگ
    آنوبیاس کالادی آیفولیا
    دم گربه ای
    والیزنریا نانا
    والیزنریا جنگل وال
    روتالای کوتوله
    خزه کریسمس
    سرخس جاوا
    خزه جاوا
    درود من شخصا تجربه نگهداری از خزه البته نه همه نوعش تنها نوع های مقاومش رو بدون co2 رو دارم وخیلی زیباست وگیاه کریپتون هم همچنین ولی گیاههای زیاد دیگه ای که تست کردم خیلی هاشون جواب ندادن وخیلی به نبودco2 حساس بودن
    هر کس بد ما به خلق گويد ما چهره دل نمي خراشيم ما خوبي او به خلق گوييم تا هردو دروغ گفته باشيم
    شریعتی

نام
    مصطفی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi Norouzi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    اگر بخواهیم تزریق co2 در آکواریوم نداشته باشیم چه گیاه هایی مناسب هستند که هم co2 نخواهند و هم کم توقع باشند و نگهداریشون راحت باشه
    بعضی از دوستان این گیاه ها رو معرفی کردند ، اگر دوستان تایید می کنند این گیاه ها رو امثال این گیاه را بی زحمت معرفی کنید :

اکینودوروس ( شمشیری)
    پشت قرمزی
    قدح مریم برزیلی
    والیسنریا یا نواری : فکر کنم همون گندمی باشه
    گندمی
    هیگروفیلا
    هيگروفيلا کوتوله
    آنوبیاس قهوه
    آنوبیاس پهن برگ
    آنوبیاس کالادی آیفولیا
    دم گربه ای
    والیزنریا نانا
    والیزنریا جنگل وال
    روتالای کوتوله
    خزه کریسمس
    سرخس جاوا
    خزه جاوا
    سلام وقت بخیر همه این گیاهان رو میشه بدون کربن دی اکسید نگهداری کرد.بستگی به سلیقه شما داره که از کدوم ها استفاده کنید
    اکواریوم گیاهی مصطفیhttps://www.aqua-quest.ir/forum/thre...61/#post420061

با سلام مجدد اب تصفیه از بیرون میگیرم، طول تانک 100 عرض 30 ارتفاع 50 .نور با سطح اب تقریبا 20-15 سانتی متر ارتفاع داره-من ال ای دی ر و از یه سایت فک کنم نورین الکترونیک بود سفارش دادم که فک کنم بریلوکس امریکایی هست. 36 وات که 6 تاش قرمزه بقیه سفید هستند.با فاصله هر سه تا سفید یک قرمز که از این قرمزها سه تا دیپ رد و سه تا صوتی معمولی هستش.ال ای دی ها یک وات هستش و یک ردیفه هستند.به طول 1 متر

- - - Updated - - -

چون سوالم صفحه قبل بود مجدد می نویسم اکواریومم که ابعاد و طولش رو بالا خدمتتون عرض کردم. سیفون هر یه هفته با اب تصفیه از بیرون.و واسه تصفیه هم تاپ فیلتر گذاشتم ولی واتر پمپ مال خودش نیست از اینایی هست که اب رو میکشه بالا یه گوشه ی تانک پایین پایین گذاشتم.واسه co2 هم یه شیشه تقریبا 2لیتری رو گذاشتم و سرش رو به یه واتر پمپ تاپ فیلتر وصل کردم و همزمان با نوردهی روش می کنم.ولی چندروزی چون جلبک زیاد شد خاموش کردم و گیاهام گندیدند که تو عکس ها مشخصه.البته از قبلش این فرایند شروع شده بود اما شدیدتر شد.الان کل اکواریوم درگیر این قضیه شده همه گیاهها تقریبا خراب شدند.حتی کریپتون های وندتی .نمیدونم مشکل از چیه ایا هوا نرسیده بهشون یا دی اکسید.منتظر راهنمایی های عزیزان هستم

نام
    مصطفی
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD61 نمایش پست ها
    با سلام مجدد اب تصفیه از بیرون میگیرم، طول تانک 100 عرض 30 ارتفاع 50 .نور با سطح اب تقریبا 20-15 سانتی متر ارتفاع داره-من ال ای دی ر و از یه سایت فک کنم نورین الکترونیک بود سفارش دادم که فک کنم بریلوکس امریکایی هست. 36 وات که 6 تاش قرمزه بقیه سفید هستند.با فاصله هر سه تا سفید یک قرمز که از این قرمزها سه تا دیپ رد و سه تا صوتی معمولی هستش.ال ای دی ها یک وات هستش و یک ردیفه هستند.به طول 1 متر

- - - Updated - - -

چون سوالم صفحه قبل بود مجدد می نویسم اکواریومم که ابعاد و طولش رو بالا خدمتتون عرض کردم. سیفون هر یه هفته با اب تصفیه از بیرون.و واسه تصفیه هم تاپ فیلتر گذاشتم ولی واتر پمپ مال خودش نیست از اینایی هست که اب رو میکشه بالا یه گوشه ی تانک پایین پایین گذاشتم.واسه co2 هم یه شیشه تقریبا 2لیتری رو گذاشتم و سرش رو به یه واتر پمپ تاپ فیلتر وصل کردم و همزمان با نوردهی روش می کنم.ولی چندروزی چون جلبک زیاد شد خاموش کردم و گیاهام گندیدند که تو عکس ها مشخصه.البته از قبلش این فرایند شروع شده بود اما شدیدتر شد.الان کل اکواریوم درگیر این قضیه شده همه گیاهها تقریبا خراب شدند.حتی کریپتون های وندتی .نمیدونم مشکل از چیه ایا هوا نرسیده بهشون یا دی اکسید.منتظر راهنمایی های عزیزان هستم
    سلام تاپ فیلتر واسه تانک گیاهیی مناسب نیست.تلاطمش زیاده دی اکسید کربن هدر میده.کریپتونها همین مشکل دارن کریپتونام اینطور میشدن و علتش نفهمیدم

سلام خدمت دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    من دیروز یک گیاه برای آکواریوم خریدم ولی الان تو اینترنت نگاه کردم ظاهرا گیاه تراریومی است و نمی شود غرق آبی داخل آب باشه
    این مطلب درسته ؟
    الان پیشنهاد می کنید چیکار کنم ؟
    اسمش رو تو اینترنت پیدا کردم ولی مطمئن نیستم اسمش همین باشه ولی عکسش همینه

همیگرافیس کولوراتا

photo_2015-12-31_23-20-49.jpg
    ویرایش توسط mahdi Norouzi : 05-11-2019 در ساعت 01:00 PM

نام
    مجتبی لطفی
    سلام منم این گیاه زیبارو داشتم اما به طور دائم نمیشه داخل آکواریوم نگهداری کرد و از بین میره متاسفانه گیاه منم از بین رفت،اسم گیاه هم درست نوشتید زیر برگها بنفش یا ارغوانی و روی اونها سبز هست و بسیار هم زیبا
    ویرایش توسط مجتبی لطفی : 05-11-2019 در ساعت 07:56 PM

سلام
    یه سوال داشتم
    استفاده از زغال اکتیو در آکواریوم برای گیاه مشکل داره ؟
    اگه از کود مایع توی تانک استفاده کنیم زغال اکتیو مشکل ساز می شه ؟

سلام
    من ٥ ماهه اكواريوم جديد راه اندازي كردم و چمن مونت كارلو كاشتم.
    نور اكواريومم t5 ٢تايي هستش يكي صورتي يكي سفيد، كود مايع kent امركايي هستش، و روزي ٦ ساعت co2 روشنه و ٦ساعت نور، اب اكواريومم هفته اي يكبار يك سومش عوض ميشه ( ٢٤ ساعت ميزارم كنار) ولي چمنا زرد ميشن و رشد نميكنن و برگاشون كوچيك ميمونه همون اول كه ميكارم خوب رشد ميكنن بعد ١٠ ١٥ روز كم كم خراب ميشن و هيچكس نتونسته دليلشو پيدا كنه ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

نام
    مصطفی
    سلام دوست عزیز
    مونت کارلو ها به صورت بذر کاشتی یا کشت بافتن؟
    ازلاعاتی در مورد اکواریومت مثل حجم و مقدار وات نور و از کپسول و دفیوزر استفاده میکنی؟بستر چیه

مونت كارلو رو ازين پكا گرفتم كاشتم بذر نبود.
    ابعاد اكواريومم ٥٠*٣٤*٣٤ لامپام هر كدوم ٢٤w از كپسول و دفيوزر استفاده ميكنم. كود بسترو ماركشو يادم نيس ولي اونو ميدونم مارك خوبي بود .
    لامپم ٦٠ سانتيه اكواريومم ٥٠ سانتي از ايران پلنت گرفتم گفت مشكلي نداره. فاصله لامپ تا سطح اب تقريبا ٢٢ سانته