صفحه 398 از 421 نخستنخست ... 298348388396397398399400408 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,971 به 3,980 از 4206
    باسلام و عرض خسته نباشید
    من میخوام پلنتم رو راه اندازی کنم و واسه چوب میخوام از ریشه گیاه استفاده کنم و ریشه یه درخت رو که شهرداری از خاک دراورده بود پیدا کردم و از شاخه هایی که مونده فک کنم چنار یا زیان گنجشگ باشه من میتونم از این چوب بعد از فراوری استفاده کنم.چه مراحلی واسه اماده سازیش لازمه و چقدرموندگاری داره تو اب؟باتشکر
    یک سوال دیگه من 7 کیلو بستر ایستا دارم اما میخوام در یک تانک 1 متری به عرض 30 استفاده کنم ایا میتونم از بستر دست ساز در بعضی از قسمت هاش استفاده همزمان با بستر ایستا داشته باشم.مثلا یه طرف اک با بستر ایستا و یه طرف بستر دست ساز؟ چون هزینه خرید بستر خیلی بالاست باتشکرمجدد

من از اول دبیرستان با دنیا ماهیان زینتی آشنا شدم.یه کمی سمتش رفتم تا اینکه درگیر قضیه کنکور شدم اما کماکان دورا دور مطالعه میکردم چون خیلی به شیمی و زیست علاقه داشتم و فهمیدم که محیط های پلنت چقدر جذاب اند. حالا یه تنگ پلنت پنج لیتری دارم با حلزون و میگو ردچری به همراه گیاه برگ بیدی و سراتفیلیوم و نخل مرداب(اینو به یبک خاص خودم کاشتم که حتمی عکسشم میفرستم براتون) حالا که کنکور دادیم و داروسازی قبول شدیم از شدت علاقه همین ترم اول یه طرح تحقیقاتی درباره زبرافیش گرفتم. چون من دانشگاه همدان و با شهر خودمون خیلی فاصله داره فقط یه هفته بین دو ترم فرصت دارم تا یه آکواریوم در حد ۴۰ ۵۰ لیتر اونم مشخصا پلنت رو راه اندازی کنم خیلی ممنون میشم که اساتید در این زمینه بهم راهنمایی بدن، قصدم اینه که مثل تنگم یه آکواریوم کاملا طبیعی و بدونه استفاده از بستر و co2بسازم و میگو های خونواده نئوکاردینال حتمی از مهمان های آک خواهند بود اما تو انتخاب گیاهان و ماهی ها خیلی مشکل دارم چون تنوع زیادی دارن و خودم هیچ نظری به ذهنم نمیرسه؟؟؟؟؟ از اساتید خواهش دارم کمک کنن
    ویرایش توسط Sonya : 04-15-2019 در ساعت 05:16 PM

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sonya نمایش پست ها
    سلام به دوستان علاقه مند به ماهیان زینتی من سونیاهستم از اول دبیرستان با دنیا ماهیان زینتی آشنا شدم.یه کمی سمتش رفتم تا اینکه درگیر قضیه کنکور شدم اما کماکان دورا دور مطالعه میکردم چون خیلی به شیمی و زیست علاقه داشتم و فهمیدم که محیط های پلنت چقدر جذاب اند. حالا یه تنگ پلنت پنج لیتری دارم با حلزون و میگو ردچری به همراه گیاه برگ بیدی و سراتفیلیوم و نخل مرداب(اینو به یبک خاص خودم کاشتم که حتمی عکسشم میفرستم براتون) حالا که کنکور دادیم و داروسازی قبول شدیم از شدت علاقه همین ترم اول یه طرح تحقیقاتی درباره زبرافیش گرفتم. چون من دانشگاه همدان و با شهر خودمون خیلی فاصله داره فقط یه هفته بین دو ترم فرصت دارم تا یه آکواریوم در حد ۴۰ ۵۰ لیتر اونم مشخصا پلنت رو راه اندازی کنم خیلی ممنون میشم که اساتید در این زمینه بهم راهنمایی بدن، قصدم اینه که مثل تنگم یه آکواریوم کاملا طبیعی و بدونه استفاده از بستر و co2بسازم و میگو های خونواده نئوکاردینال حتمی از مهمان های آک خواهند بود اما تو انتخاب گیاهان و ماهی ها خیلی مشکل دارم چون تنوع زیادی دارن و خودم هیچ نظری به ذهنم نمیرسه؟؟؟؟؟ از اساتید خواهش دارم کمک کنن
    سلام
    برای تانک بدون بستر میشه از دکور هایی با چوب و ریشه به همراه گیاه هایی بدون نیاز به بستر استفاده کرد مثل آنوبیاس بوسفلاندرا جاوا ها و خزه ها که سطح نگه داری راحت دارن البته میشه با مقدار کم بستر قسمت های خاصی رو گیاه بکارید
    چنتا نمونه
    img_20190113_225102_235.jpg
    img_20190113_225105_348.jpgimg_20190113_225115_715.jpgimg_20190113_225111_933.jpg
    img_20190113_225109_220.jpg
    تانک پلنتSAEED120
    لینک گروه تلگرام سایت https://t.me/joinchat/Coh9okhsiqZvJgGHH0VszQ
    آیدی تلگرام
    saeed120@

به احتمال زیاد از برگ شویدی با اتصال محکمش به سنگ و برگ بیدی و هیگروفیلیا اگه گیرم بیاد و کاهوی آبی. اما بیشتر تو انتخاب ماهی ها مشکل دارم. اینکه بچه میگو ها رو بخورن مشکلی نیس ولی اگه خود میگو ها رو بخورن بده میشه از کوریدوراس استفاده کنم؟؟؟؟ از چه نوع کف خواری میشه استفاده کرد؟؟؟

446621796_477240.jpg این از عکس اولین پلانتم

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sonya نمایش پست ها
    به احتمال زیاد از برگ شویدی با اتصال محکمش به سنگ و برگ بیدی و هیگروفیلیا اگه گیرم بیاد و کاهوی آبی. اما بیشتر تو انتخاب ماهی ها مشکل دارم. اینکه بچه میگو ها رو بخورن مشکلی نیس ولی اگه خود میگو ها رو بخورن بده میشه از کوریدوراس استفاده کنم؟؟؟؟ از چه نوع کف خواری میشه استفاده کرد؟؟؟
    کوریدراس و کت آتو کت سفره میتونید استفاده کنید کت برنز سیامی و پوزه بوته ای هم محدودیت اندازه دارن وقتی اندازشون بزرگ میشه میگو هارو اذیت میکنن
    از حلزون هم میتونید استفاده کنید
    تانک پلنتSAEED120
    لینک گروه تلگرام سایت https://t.me/joinchat/Coh9okhsiqZvJgGHH0VszQ
    آیدی تلگرام
    saeed120@

سلام میشه گیاه های که نیاز به بستر ندارن و تو شن معمولی هم میشه تو تانک گیاهی نگهشون داشت بگین ؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2010 نمایش پست ها
    سلام میشه گیاه های که نیاز به بستر ندارن و تو شن معمولی هم میشه تو تانک گیاهی نگهشون داشت بگین ؟ ممنون
    اکینودورس، کریپتون و باکوپا. البته این گیاها انواع مختلفی دارن و نمیدونم که میشه همه انواعشون رو توی شن کاشت. تحقیق در این مورد رو به خودتون میسپارم. اکینودوروس هم بزرگ میشه و توی آکواریوم های کوچیک نمای جالبی نداره. از لیسیماچیا و دم گربه ای هم میتونید استفاده کنید.

با سلام مجدد
    من دیگه تصمیم به خرید بستر شرکتی افتادم و هرچی بیشتر خوندم بیشتر به این نتیجه رسیدم هزینه بیشتر در نهایت بهترین گزینه ست.اما الان به یه مورد برخوردم در سایت ها نگاه کردم الان زیر بستر جی بی ال پرو اسکیپ ولکانو هستش 265 تومن 9 لیتر.وبستر معمولی هم تقریبا همین قیمته.باتوجه به اینکه حدود 7 الی6 کیلو بستر ایستا دارم بهتره زیربستر خوب مثل جی بی ال بخرم یا همون بسترمعمولی بگیرم و روی این بسترم بریزم.ابعاد تانک 100*30 .ممنون و با سپاس فراوان.

نام
    Mohammad
    سلام دوستان من یه پلنت را اندازی کردم و یسری گیاه داشتم توش کاشتم البته فقط تا بستر اب کردم تا گیاها خودشونو جابندازن حالا سفارش گیاه دادم تا اخر هفته دیگه میرسه بنظرتون تانکمو اب کنم و اون گیاهارو لکارم یا بزارم تا اون روز تانک فقط تا بستر اب داشته باشه و گیاهای جدید رو بکارم و یه چن روز بعدش اب کنم ( تانکم ۶۰ لیتره ) نظرتون چیه ممنون