صفحه 394 از 421 نخستنخست ... 294344384392393394395396404 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,931 به 3,940 از 4206
    مدیر بخش گیاهان آکواریومی

من که شیبی تو اکواریوم شما نمیبینم . بله الان دیگه کاری نمیشه کرد .
    نور شما احتمال بسیار زیاد مناسب اک گیاهی نیست . حالا اینکه چکار میشه کرد من برای شما راه حل ندارم چون همشون در وضعیت فعلی بازار خراب کلی هزینه میبرند متاسفانه . برای همین بهتره اول و بیشتر روی CO2 متمرکز بشین . یه نکته هست درباره این موضوع که بارها نوشتم ولی با توجه به این نکته که کاربران این سایت فقط سوال میپرسند و کمتر مطالعه میکنن باز میگم . اکسیژن و دی اکسید کربن در اکواربوم با هم رابطه عکس ندارند یعنی اینطور نیست که اگر CO2 زیاد باشه حتما اکسیژن کم میشه . شما باید جریان سطحی داشته باشی . حالا یا با استفاده از خروجی فیلتر یا با استفاده از پمپ جداگانه یا با اسکیمر سطحی یا همشون !!. بعد اتمایزر یا دیفیوزرت را بگذار زیر این پمپ تا حباب ها در همه جا پخش بشه . حالا بعضی افراد این رو دوست ندارن و میگن تانکشون پر حباب میشه . در ایران نیست ولی در خارج اتمایزرهایی هست که سر راه فیلتر قرار میدن و بیشتر حباب ها جذب میشه . بعد حتما بشین در یک سایت مثلا تروپیکا انواع گیاهان اکواریومی را نگاه کن . بعضی از انها نگهداری سخت دارند . بعضی اسان تا متوسط . اینطوری از خرید اونهایی که نگهداری مشکل دارن خودت را خلاص میکنی . شما چون بعد از خرید امدی سوال میپرسی طبیعی است که احتمال خرابی گیاهات بیشتره ./

نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    من که شیبی تو اکواریوم شما نمیبینم . بله الان دیگه کاری نمیشه کرد .
    نور شما احتمال بسیار زیاد مناسب اک گیاهی نیست . حالا اینکه چکار میشه کرد من برای شما راه حل ندارم چون همشون در وضعیت فعلی بازار خراب کلی هزینه میبرند متاسفانه . برای همین بهتره اول و بیشتر روی CO2 متمرکز بشین . یه نکته هست درباره این موضوع که بارها نوشتم ولی با توجه به این نکته که کاربران این سایت فقط سوال میپرسند و کمتر مطالعه میکنن باز میگم . اکسیژن و دی اکسید کربن در اکواربوم با هم رابطه عکس ندارند یعنی اینطور نیست که اگر CO2 زیاد باشه حتما اکسیژن کم میشه . شما باید جریان سطحی داشته باشی . حالا یا با استفاده از خروجی فیلتر یا با استفاده از پمپ جداگانه یا با اسکیمر سطحی یا همشون !!. بعد اتمایزر یا دیفیوزرت را بگذار زیر این پمپ تا حباب ها در همه جا پخش بشه . حالا بعضی افراد این رو دوست ندارن و میگن تانکشون پر حباب میشه . در ایران نیست ولی در خارج اتمایزرهایی هست که سر راه فیلتر قرار میدن و بیشتر حباب ها جذب میشه . بعد حتما بشین در یک سایت مثلا تروپیکا انواع گیاهان اکواریومی را نگاه کن . بعضی از انها نگهداری سخت دارند . بعضی اسان تا متوسط . اینطوری از خرید اونهایی که نگهداری مشکل دارن خودت را خلاص میکنی . شما چون بعد از خرید امدی سوال میپرسی طبیعی است که احتمال خرابی گیاهات بیشتره ./
    شیب داره آما تو عکس خوب نیوفتاده و از طرفی شیبش رو میخواستم زیاد کنم که کمی خراب کاری کردم
    در مورد نور یعنی احتمالا از نور هم باشه؟
    کمی نور fpl رو ارتفاعش رو بالاتر ببرم ؟ یا بنظرتون بغییر از بالا بردن ارتفاع نور fpl ، یه نور صورتی دیگه اضافه کنم ؟بخاطر اینکه نور صورتی با اینکه 2تا هستش بازم مشخص نیست که روشنه یعنی فکر میکنم نور صورتی کم باشه :(
    در مورد co2 آقای مدیر جریان آب آکواریوم خوبه و دیفیوز رو هم دقیقا زیر خروجی آب قرار دادم و کاملا تو آکواریوم پخش میشه

چند تا گیاه بگید گه نور کم بخواد با co2 کم و مقاوم باشه لطفا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iR4j نمایش پست ها
    شیب داره آما تو عکس خوب نیوفتاده و از طرفی شیبش رو میخواستم زیاد کنم که کمی خراب کاری کردم
    در مورد نور یعنی احتمالا از نور هم باشه؟
    کمی نور fpl رو ارتفاعش رو بالاتر ببرم ؟ یا بنظرتون بغییر از بالا بردن ارتفاع نور fpl ، یه نور صورتی دیگه اضافه کنم ؟بخاطر اینکه نور صورتی با اینکه 2تا هستش بازم مشخص نیست که روشنه یعنی فکر میکنم نور صورتی کم باشه :(
    در مورد co2 آقای مدیر جریان آب آکواریوم خوبه و دیفیوز رو هم دقیقا زیر خروجی آب قرار دادم و کاملا تو آکواریوم پخش میشه
    lightintensitchart.jpg

همانطور که میبینید شدت نور لامپ شما در ارتفاع کم است و با بالا بردن انرا کمتر میکنید .
    نور ضورتی را هم نمیشه تایید یا تکذیب کرد تا زمانی که چارت رنگها را در اختیار نداشته باشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط aref willo نمایش پست ها
    چند تا گیاه بگید گه نور کم بخواد با co2 کم و مقاوم باشه لطفا؟
    لیست گیاهان آکواریومی محتاج به نور کم تا متوسط

image.jpgبا سلام
    من مدتی هست که اکواریو پلنت هم برگهای گیاهان دچار پوسیدگی و زرد شدگی می شوند. به انها کپسول دی اکسید کربن ، نیتروژنو فسفات و اهن و ریز مغذی ها دادم ولی باز این مشکل ادامه داشت با تستر اندازه مواد را گرفتم همه چیز نرمال بود بجزسختی اب را بسایر بالا و مقدار دی اکسید کربن را حتی با توجه به اینکه با کپسول و دفیوز به اب تزریق میکنم بسیار ناچیز نشان میداد. راهنمایی بفرمایید باید چیکار کنم؟ ممنونم
    ویرایش توسط mirsalar : 07-27-2018 در ساعت 12:23 AM

با سلام
    من مدتی هست که اکواریو پلنت هم برگهای گیاهان دچار پوسیدگی و زرد شدگی می شوند. به انها کپسول دی اکسید کربن ، نیتروژنو فسفات و اهن و ریز مغذی ها دادم ولی باز این مشکل ادامه داشت با تستر اندازه مواد را گرفتم همه چیز نرمال بود بجزسختی اب را بسایر بالا و مقدار دی اکسید کربن را حتی با توجه به اینکه با کپسول و دفیوز به اب تزریق میکنم بسیار ناچیز نشان میداد. راهنمایی بفرمایید باید چیکار کنم؟ ممنونم
    درود . گیاهات که بنظر انوبیاس و خزه و احتمالا یک شمشیری است . برای گیاه باید co2تامین بشه ولی پلاتی های شما را کم کم مریض میکنه . اگر شمشیریت برکهاش زرده از قرص ریشه استفاده کن ./

سلام
    اسم این نوع آنوبیاس چیه و آیا برای تکثیر آمادس؟

[b.jpg.jpg
    ویرایش توسط Delafonte : 08-01-2018 در ساعت 12:03 PM

نام
    علیرضا
    سلام اسم این گیاه رو کسی میدونه

3.jpg2.jpg1.jpg0.jpg
    عکس آکواریوم گیاهی من

https://www.aqua-quest.ir/forum/thre...18/#post312318

نام
    Plankton
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1285 نمایش پست ها
    سلام اسم این گیاه رو کسی میدونه

3.jpg2.jpg1.jpg0.jpg
    سلام
    توی تاپیکتون گفتم
    آلترنانترا رینیکی مینی

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام
    اسم این نوع آنوبیاس چیه و آیا برای تکثیر آمادس؟

[b.jpg.jpg
    سلام
    آنوبیاس بارتری هست
    برای تکثیر نمیدونم!
    faezeh.aqua

سلام ب دوستان گیاهان من برگ های جدید همشون سوراخ روش داره و با سوراخ بزرگ میشه.
    بسترم دست ساز و co2دست ساز