صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 311121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 131

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط dadashali نمایش پست ها
    آیا بستر دست سازی که در اون از ورمی کمپوست استفاده شده نیاز به کود دهی دوره ای (کود مایع یا جامد مخصوص بستر) داره؟
    اگر نداره، این نوع بستر دست ساز چقدر دوام میاره بدون افزودن کود تقویتی؟
    نیاز به کود مایع داره مثل هر تانک پلنت دیگه ای
    عمر بستر متناسب با گیاه ها و کود مایع و آب متغییر هست

امروز که اومدم بستر دست ساز رو درست کنم (ورمی کمپوست+پیت ماس+رو خاک) وقتی در کیسه پیت ماس رو باز کردم، بوی لجن خیلی تندی می داد در صورتی که روش نوشته 100% بدون بو! منم پهنش کردم تو آفتاب شاید بوش بپره.
    - حالا سوالم این هست که این بود قاعدتا مشکل ساز هست دیگه و باید بودن بو باشه این پیت ماس؟
    - اگر آفتاب بخوره و بوش بپره، میشه استفادش کرد؟ خاصیتش رو با آفتاب دیدن از دست نمیده؟
    - اصلا اگر کلا در بستر دست ساز ازش استفاده نکنم به خاطر این حالتی که داره مشکلی به وجود میاد تو بستر؟
    ویرایش توسط dadashali : 07-04-2019 در ساعت 03:55 PM

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط dadashali نمایش پست ها
    امروز که اومدم بستر دست ساز رو درست کنم (ورمی کمپوست+پیت ماس+رو خاک) وقتی در کیسه پیت ماس رو باز کردم، بوی لجن خیلی تندی می داد در صورتی که روش نوشته 100% بدون بو! منم پهنش کردم تو آفتاب شاید بوش بپره.
    - حالا سوالم این هست که این بود قاعدتا مشکل ساز هست دیگه و باید بودن بو باشه این پیت ماس؟
    - اگر آفتاب بخوره و بوش بپره، میشه استفادش کرد؟ خاصیتش رو با آفتاب دیدن از دست نمیده؟
    - اصلا اگر کلا در بستر دست ساز ازش استفاده نکنم به خاطر این حالتی که داره مشکلی به وجود میاد تو بستر؟
    نباید بوی لجن بگیره!! اگر بو گرفته خشک کردنش هم فایده نداره خاصیت اصلی خودش رو از دست داده

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehmeh نمایش پست ها
    فوت و فن های ساخت بستر دست ساز.
    با تشکر از مهدی 3000که پایه این بستر رو ایشون به من یاد دادن من فقط مشکلاتشو برطرف کردم.
    اول ساخت این بستر رو توضیح میدم.
    اگر بستر رو صد در صد در نظر بگیرید باید 35درصد اون ورمی منشا گیاهی باشه 15درصدش پیت ماست هلندی تاکید هلندی باشه چند گرم هم خاک رس 50درصد دیگه شن ریزیک میلی با این مخلوط بشه کاملا مخلوط بشه.
    توجه1:این بستر جمعا یک سانت و نیم بیشتر نمیشه اگه شما از این بستر بیشتر بریزید مشکلاتش با خودتون.
    دوم این بستر باید قبل از استفاده کاملا خیس بشه و در مقابل نور آفتاب و هوای آزاد خشک بشه.
    توجه3:خاک رس باید خیلی کم خیلی خیلی کم باشه.
    توجه 4:شنی که برای روی این بستر انتخاب میکنید از همون مدلی باشه که با بستر قاطی کردی.اندازشم باید همون یک میل باشه.
    1_اول کف تانک رو به اندازه ای که کفو بپوشونه باید شن با اندازه نیم بند انگشتی ریخت.
    2_بستر مورد نظر رو که طرز تهیه اونو بالا توضیح دادم به اندازه یک تا یک ونیم سانت رخته شود.آقا جان هرکی دوست داری وسوسه نشی که بیشتر بریزی.
    توجه مهم:بعد از ریختن این بستر تانک روآب کنید بسترداخل آب غرق بشه بعد با دستتون یکم تکونش بدین تا هیچ هوایی داخل بستر نمونه.بعد اقدام به ریختن رو بستر کنید.
    3_از همون شنی که با بستر مخلوط کردی به اندازه حداقل چهار سانت ریخته بشه.
    این بستر هوادهی لازم نداره بعد ازسه روز میتونی گیاه ها رو بکاری والبته اگه قبلش یه سیفون 80درصد بزنی بد نیست.
    سوالی بود جایی شک داشتید خلاصه هر سوالی بود در خدمتم.همه ی این موارد صد در صد دلیلی دارن پس از حذف هر بخش پرهیز کنین.
    دوستان این پست رو حتما مطالعه کنید

نام
    Unknown boy
    دوستان نظرتون در مورد کود مرغی چیه؟ یه فیلم راجع به کود دستساز پلنت دیدم ارکز کود مرغی و ورمی کومپست استفاده میکرد.

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Unknownboy نمایش پست ها
    دوستان نظرتون در مورد کود مرغی چیه؟ یه فیلم راجع به کود دستساز پلنت دیدم ارکز کود مرغی و ورمی کومپست استفاده میکرد.
    پیشنهاد نمیکنم نیتروژن زیادی داره و چندین مدل داره جدا از بحث فرآوری

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed120 نمایش پست ها
    پیشنهاد نمیکنم نیتروژن زیادی داره و چندین مدل داره جدا از بحث فرآوری
    این خاک دست ساز ایده Diana walstad هستش که تو کتاب Ecology of the Planted Aquarium درباره اش توضیح داده، اتفاقا ایشون از کودی استفاده میکنه که فضله مرغ داخلش هست!
    کتاب رو سال پیش خوندم صفحه اش رو به خاطر نمیارم اما این لینک و این لینک رو براتون پیدا کردم.

نام
    Unknown boy
    الان من گیج شدم راستیاتش خخخخ
    هیدروژن چقد میتونه زیان آور باشه؟
    مثلا شما این محصول رو مشخصاتش رو چک کنید همه ی عناصر داره
    مشخصات، قیمت و خرید کود پلیت مرغی غنی شده پلنت استار 25 کیلوگرمی | دیجیکالا
    در کل پیشنهاد نمکنید؟

یه لایه نازک خاک رس کف آکواریوم بریز در حد یک میلی متر خاک رس آهن و فلزات رو جذب خودش میکنه و کم کم رها میکنه برای رشد گیاه خوبه بعد روش ۳ تا ۴ سانت همین کودی که لینک کردی رو بریز روی اون هم سنگ ریزه های نیم سانتی بریز در حدی که سطح رو بپوشونه.

آب رو تا ۵ سانت روی خاک بریز آروم آروم بعد گیاهات رو بکار، تانک رو تا نصفه پر کن (آب سیاه میشه) بعد سیفون کن آب رو و آب تازه پر کن اگه لازم بود ۲ بار سیفون رو انجام بده، بزار فیلترت کار کنه اون کدری کمی هم که هست یه روزه میره.

۱. اینا رو از دفتر یادداشتم که از کتاب نوت برداشته بودم برات نوشتم خودم امتحان نکردم.

۲. از دیجی کلا خرید نکن هم پدر سوخته ان هم گرون فروشن.

۳. هیدروژن؟ منظورت فکر کنم نیتروژن بود. نیتروژن به زبان ساده یعنی مواد مغذیی که برای رشد گیاه لازمه...

۴. نور مناسب خیلی مهمه، خود والستاد آکواریومش رو جلوی پنجره میزاره که نور خورشید ببینه.
    ویرایش توسط DOOM : 07-19-2019 در ساعت 10:14 AM

با سلام خدمت اساتید
    من یه پلنت راه اندازی کردم و متاسفانه تکه چوبها رنگ پس دادن و آب کدر شد
    بعد آب رو خالی کردم و کامل تعویض کردم
    روز بعد آب کامل سفید شیری شد و دوباره خالیش کردم
    به نظرتون سفید شدن آب دلیلش چی بوده؟

نام
    Unknown boy
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash1356 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    من یه پلنت راه اندازی کردم و متاسفانه تکه چوبها رنگ پس دادن و آب کدر شد
    بعد آب رو خالی کردم و کامل تعویض کردم
    روز بعد آب کامل سفید شیری شد و دوباره خالیش کردم
    به نظرتون سفید شدن آب دلیلش چی بوده؟
    سلام چه چوبی استفاده کردید؟
    به صورت عمومی شما هر چوب یا ریشه ای رو که اقدام به خرید میکنید باید دو سه بار به مدت 30 دقیقه بجوشونی این کار رو انجام بده مطمئن باش نتیجه میگیری اگ مشکلی پیش اومد حتما بگو.
    ما در خدمتیم.

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 311121314 آخرینآخرین