صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26

تولید وتکثیر اسکار

0CD"]سلام
    برای تولید اسکار ابتدا نیاز به مولد دارین که اگی یکی از مولدها رنگ مخالف باشه بجه های خوشکل تری میده
    باید جفت باشن اگه مطمین هستین نر و مادن اما جفت نیستن بهتره چند روز از هم جدا باشن یا وسطشون شیشه بزارین
    بعد چند روز شیشه رو بر دارین یه سنگ سیاه براشون بزارین سیاه باشه چون اسکار معمولا از چیزای سیاه خوشش میا اگه موقع تخم ریزی باهم دور سنگ تخم بگردن عالیه چون اینجوری تخم ها بیشتر و بهتر باز میشن
    تخمها رو اگه ار پدر و مادر جدا کنینت بهتره با آب سبک بزارین بعد دو روز و نصفی باز میشن
    و بعد دور روز و نصفی هم برای غذا روی سطح آب میان توی این چند روزی که میخوان روی سطح آب بیان باید مقداری از آب رو تعویض کنین باید وقتی تخمها رو میزارین یه مقدار متین بلو و فرمالین بزنین متین بلو به مقداری که یکم اب رو تیره کنه و فرمالین هم برای یه آکواریوم 40 در 40 در 100 نیز مقداره 3سیسی
    وقتی به سطح آب میان باید بهشون آلتمیرا یا همون تخم میگو بدین به مدت 1هفته مداوم بهشون بدین تا به سایزی برسن که بتونن غذای خشک بگیرن بهد به مدت 1 هفته هم آلتمیرا و هم غذای خشک که ترحیهن بیومار سایز 3دهم باشه بعد از اون دیگه فقط بیومار سایز 5ذهم بدین حله
    موفق باشین امیدوارم از این اطلاعات خوشتون اومده باشه من تازه راه افتادم توی سایه واسه همین هنوز نتونستم براتون عکساشون رو بزارم به زودی میزارم [/COLOR]
    مسعود

در آکواریومی با این ابعاد چه تعداد ماهی اسکار میتوانیم نگهداری کنیم:
    120 طول-40 عرض-65 ارتفاع

نام
    حامد
    نقل قول نوشته اصلی توسط .WD نمایش پست ها
    در آکواریومی با این ابعاد چه تعداد ماهی اسکار میتوانیم نگهداری کنیم:
    120 طول-40 عرض-65 ارتفاع
    دوست عزیز سوال شما هیچ ربطی به تاپیک نداره ...لطفاً به تاپیک مربوطه مراجعه کنید
    یا علی
    :.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.: عکس جدید ص 17 :.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:

نام
    ramin
    از کجا باید بفهمیم اسکارها مولد هستن؟
    آخه من 2تا اسکار نر و ماده دارم و خیلی باهم حرکت میکنن و یه جورایی جفت شدن اما نمیدونم میتونن تخم بذارن یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط ramintm نمایش پست ها
    از کجا باید بفهمیم اسکارها مولد هستن؟
    آخه من 2تا اسکار نر و ماده دارم و خیلی باهم حرکت میکنن و یه جورایی جفت شدن اما نمیدونم میتونن تخم بذارن یا نه
    دوست عزيز اين دوتا پست مطالعه كنيد راهنمای کامل ماهی های اکواریم اب شور وشیرین و همين طور تکثیر و پرورش ماهی اسکار وهمين طور ماهیران بیرجند - روش تکثیر و نگهداری ماهی اسکار مي تواند به شما كمك كنه

نام
    حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلاورآبی نمایش پست ها
    0CD"]سلام
    برای تولید اسکار ابتدا نیاز به مولد دارین که اگی یکی از مولدها رنگ مخالف باشه بجه های خوشکل تری میده
    باید جفت باشن اگه مطمین هستین نر و مادن اما جفت نیستن بهتره چند روز از هم جدا باشن یا وسطشون شیشه بزارین
    بعد چند روز شیشه رو بر دارین یه سنگ سیاه براشون بزارین سیاه باشه چون اسکار معمولا از چیزای سیاه خوشش میا اگه موقع تخم ریزی باهم دور سنگ تخم بگردن عالیه چون اینجوری تخم ها بیشتر و بهتر باز میشن
    تخمها رو اگه ار پدر و مادر جدا کنینت بهتره با آب سبک بزارین بعد دو روز و نصفی باز میشن
    و بعد دور روز و نصفی هم برای غذا روی سطح آب میان توی این چند روزی که میخوان روی سطح آب بیان باید مقداری از آب رو تعویض کنین باید وقتی تخمها رو میزارین یه مقدار متین بلو و فرمالین بزنین متین بلو به مقداری که یکم اب رو تیره کنه و فرمالین هم برای یه آکواریوم 40 در 40 در 100 نیز مقداره 3سیسی
    وقتی به سطح آب میان باید بهشون آلتمیرا یا همون تخم میگو بدین به مدت 1هفته مداوم بهشون بدین تا به سایزی برسن که بتونن غذای خشک بگیرن بهد به مدت 1 هفته هم آلتمیرا و هم غذای خشک که ترحیهن بیومار سایز 3دهم باشه بعد از اون دیگه فقط بیومار سایز 5ذهم بدین حله
    موفق باشین امیدوارم از این اطلاعات خوشتون اومده باشه من تازه راه افتادم توی سایه واسه همین هنوز نتونستم براتون عکساشون رو بزارم به زودی میزارم [/COLOR]
    سلام دوست عزیز به aqua-quest خوش اومدید .

ممنون از مطلبی که گذاشتید . ولی اگه بگیم تکثیر و پرورش بهتره و اینکه فکر کنم منظورتون از التمیرا همون ارتمیا باشه . یه چیز دیگه لارو اسکار به هیچ وجه بعد یه هفته ارتمیا خوردن نمیتونه بیومار بخوره . حتی پودر شدش و یا حتی دکپسوله .
    از رو نمیرم تا به تهش برسم .

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6287/index7.html سالن تکثیر کوچک من ( عکس از صفحه 7 به بعد )

نام
    بهنام
    سلام دوستان عزیز
    آیا امکان داره ماهی تغییر جنسیت بده؟؟؟
    من یک اسکار بزرگ دارم، تقریباً یکسال پیش که بهمراه جفش تخمریزی کردم، لوله تناسلی اون کوچیک بود و مال جفتش بزرگ بود. یعنی میشد نر و ماده را تشخیص داد. چند ماه پیش ماده برحمت خدا رفت
    امروز دیدم اسکارم تخمریزی کرده !!!! این چطور ممکنه؟؟ چی شده الان؟؟!!!!!! آیا ممکنه جنسیتش عوض شده باشه؟؟
    ---
    اینطور که مطالعه کردم ظاهراً دلقک ماهی آبشور توانایی تغییر جنسیت داره. وقتی از یک جفت ماهی دلقک، ماهی ماده بمیره، ماهی نر پس از مدتی به ماده تغییر جنسیت میده و دنبال جفت میگرده! آیا امکان داره اسکار هم اینطور باشه؟؟
    ویرایش توسط nicebluesky : 02-02-2015 در ساعت 10:38 AM

نام
    StarFish
    قبلا اشباه تعیین جنسیت کردی.
    کوچیک و بزرگ بودن لوله ی ماهی مربوط به فاصله داشتن ماهی تا زمان تولید مثل داره و سایز و سن خودماهی نه جنسیت.
    اسکار هم خیلی وقتا تعیین جنسیتش با دیدن لوله ی ماهی هم سخته

نام
    بهنام
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    قبلا اشباه تعیین جنسیت کردی.
    کوچیک و بزرگ بودن لوله ی ماهی مربوط به فاصله داشتن ماهی تا زمان تولید مثل داره و سایز و سن خودماهی نه جنسیت.
    اسکار هم خیلی وقتا تعیین جنسیتش با دیدن لوله ی ماهی هم سخته
    دقیقاً روز تخمریزی از روی شکل و اندازه لوله تناسلی و همچنین تماشای تخمریزی، تعیین جنسیت کردم. شک ندارم ماهی من تغییر جنسیت داده !

نام
    StarFish
    نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    دقیقاً روز تخمریزی از روی شکل و اندازه لوله تناسلی و همچنین تماشای تخمریزی، تعیین جنسیت کردم. شک ندارم ماهی من تغییر جنسیت داده !
    غیر ممکنه داری اشتباه میکنی.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین