صفحه 40 از 41 نخستنخست ... 3038394041 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 404

نام
    حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1285 نمایش پست ها
    برات ممکنه راجبه سالنی که داشتی کمی توضیح بدی ؟ چند متر بود ؟ چند آکوایوم ؟ و چه گونه هایی رو کار کردی ؟
    خوب کل داستان کارم تو همین پیج هست ولی خلاصش میشه یه سالن تقریبا ۱۰۰ متری با ۲۰۰ تا اکواریوم و کلی هزینه بیخودی . گونه هابی هم که کار کردم خیلی زباده ولی اصلا کار درستی نبست که بخوای همه گونه ها رو کار کنی، باید یکی دوتا گونه رو انتخاب کنی سالنت رو برای اونا طراحی کنی و تا آخر همونا رو کار کنی اینطوری هم تو تکثیر این گونه ها موفق میشی هم اسمت تو بازار مطرح تر میشه .

بیشترین ضرر رو ، تو این کار وقتی دادم که فکر میکردم کارم ۱۰۰درصد درسته ، در حالی که اشتباه میکردم و مغرور به تصمیمم بودم .
    از رو نمیرم تا به تهش برسم .

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6287/index7.html سالن تکثیر کوچک من ( عکس از صفحه 7 به بعد )

نام
    علیرضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط thosein نمایش پست ها
    خوب کل داستان کارم تو همین پیج هست ولی خلاصش میشه یه سالن تقریبا ۱۰۰ متری با ۲۰۰ تا اکواریوم و کلی هزینه بیخودی . گونه هابی هم که کار کردم خیلی زباده ولی اصلا کار درستی نبست که بخوای همه گونه ها رو کار کنی، باید یکی دوتا گونه رو انتخاب کنی سالنت رو برای اونا طراحی کنی و تا آخر همونا رو کار کنی اینطوری هم تو تکثیر این گونه ها موفق میشی هم اسمت تو بازار مطرح تر میشه .

بیشترین ضرر رو ، تو این کار وقتی دادم که فکر میکردم کارم ۱۰۰درصد درسته ، در حالی که اشتباه میکردم و مغرور به تصمیمم بودم .
    چرا ضرر .
    ماهی هارو نمیخریدن یا تلفات میدادن ؟
    تراکم رو بالا که نبردی ؟
    سیفون هر چند وقت زدی ؟

- - - Updated - - -

راستی برادر اگر دوست داری کمکم کنی من تو تالارت مزاحم بشم و مکالمه داشته باشیم و اگر دوست نداری نیام و اینجا راهنمایی نخوام .
    عکس آکواریوم گیاهی من

https://www.aqua-quest.ir/forum/thre...18/#post312318

نام
    حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1285 نمایش پست ها
    چرا ضرر .
    ماهی هارو نمیخریدن یا تلفات میدادن ؟
    تراکم رو بالا که نبردی ؟
    سیفون هر چند وقت زدی ؟

- - - Updated - - -

راستی برادر اگر دوست داری کمکم کنی من تو تالارت مزاحم بشم و مکالمه داشته باشیم و اگر دوست نداری نیام و اینجا راهنمایی نخوام .

قصه کار من طولانی و دیگه گذشته ،
    من خوشحال مبشم اگه چیزی بلد باشم به دیگران یاد بدم ، با پیام خصوصی در خدمتتون هستم
    از رو نمیرم تا به تهش برسم .

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6287/index7.html سالن تکثیر کوچک من ( عکس از صفحه 7 به بعد )

نام
    احسان
    سلام داداش.
    چه خبر؟
    شناختی؟
    سالن جدید رو راه انداختی؟

سلام به همه دوستان
    از دوستان با تجربه میخواستم راهنمایی کنن
    اسکار هام تخم ریزی کردن ساعت 12 تا 14
    یکبار تخم ریزی کردن بعد پنج روز در نیومدن و تخم ها رو ریختم
    بار دوم تخم ها پیش خودشون گذاشتم و بعد دو روز بدون اینکه تخم ها قارچ بزنن تخم ها رو خوردن!
    الان بعد 13 روز دوباره تخم ریزی کردن
    میخواستم بپرسم بهترین راه واسه حفظ تخم ها چیه؟ جدا کنم یا بذارم پیش خودشون بمونن؟
    اگه بخوام جدا کنم چه شرایط باید داشته باشن؟
    آب تصفیه کافی یا آب جوشیده استفاده کنم؟
    الان تخم ها رو جدا کنم یا آخر شب یا فردا؟
    (هم دمایی و زدن متیلن بلو مرغوب رو هم رعایت میکنم) img_20200731_150524.jpg

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
    بار دوم تخم ها پیش خودشون گذاشتم و بعد دو روز بدون اینکه تخم ها قارچ بزنن تخم ها رو خوردن!
    میخواستم بپرسم بهترین راه واسه حفظ تخم ها چیه؟ جدا کنم یا بذارم پیش خودشون بمونن؟

نام
    پوریا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ahmadi4097 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
    سلام وقت بخیر تخم ها رو جدا کن اما جایی که میزاری باید دقیقا مثل آکی باشه که اسکار ها توش تخم گذاشتن متلین بلو هم بزن یا اینکه اسکار ها رو جدا کن موفق باشی

سلام به همه دوستان
    میخواستم بپرسم اگه یه اسکار نر اسپرمش ضعیف باشه چی کار باید کزد؟
    چطور میشه تقویتش کرد؟
    یا اینکه اگه اسپرمش صعطف باشه انیدی بهش نیست و باید اسکار نر رو عوض کنم؟

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
    چطور میشه تقویتش کرد؟

سلام به همه دوستان
    چطور میشه تقویتش کرد؟

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
    چطور میشه تقویتش کرد؟
    سلام اول شما بگو چرا فکر میکنی اسکارت اسپرمش ضعیفه. ممکنه عقیم باشه .
    در هرصورت رژیم غذایی عوض کن پروتین بیار پایین ویتامینو ببر بالا کمتر غذا بده . سعی کن یه مدت مثلا یک ماه اگه ماده پیششع جدا کنی . ولی کار خاصی نمیشع کرد اول باید ازمایش بشع ببینی عقیمه یا تعداد کمه . بعد در رابطع با اون میشه دارو تجویز کرد حتی خیلی برات مهه از هورمون های مردونه یا چیزایی که باعث تحریک تستسترون میشه میتونی استفاده کنی. ویتامین kو a. استفاده کن سیرم تو غذاش اگه از دل استفاده میکنی اضافه کن . و سبزیجاتو بیشتر کن . کیفیت ابت اینا همه تاثیر داره. خود ماهی ژنتیکش ممکنه از اول همین جور بوده باشه . حالا باز اگه سوالی بود در خدمتم

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
    چطور میشه تقویتش کرد؟

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
    چطور میشه تقویتش کرد؟
    سلام اول شما بگو چرا فکر میکنی اسکارت اسپرمش ضعیفه. ممکنه عقیم باشه .
    در هرصورت رژیم غذایی عوض کن پروتین بیار پایین ویتامینو ببر بالا کمتر غذا بده . سعی کن یه مدت مثلا یک ماه اگه ماده پیششع جدا کنی . ولی کار خاصی نمیشع کرد اول باید ازمایش بشع ببینی عقیمه یا تعداد کمه . بعد در رابطع با اون میشه دارو تجویز کرد حتی خیلی برات مهه از هورمون های مردونه یا چیزایی که باعث تحریک تستسترون میشه میتونی استفاده کنی. ویتامین kو a. استفاده کن سیرم تو غذاش اگه از دل استفاده میکنی اضافه کن . و سبزیجاتو بیشتر کن . کیفیت ابت اینا همه تاثیر داره. خود ماهی ژنتیکش ممکنه از اول همین جور بوده باشه . حالا باز اگه سوالی بود در خدمتم

سلام
    ممنون بابت راهنماییتون
    من اسکار ها رو از یکی از دوستانم گرفتم به گفته خودش یکبار چندتا بچه ماخی ریز زیر صافی کف دیده واسه همین مطمئن نر و ماده هستن و تخم ها هم هچ شدن
    اسکار ها رو داد به من که ازشون تکثیر کنم
    اسکار ها پیش من تا حالا پنج بار تخم میریزن به فاصله 13 روز، اسکار ماده (تایگر) اسکار نر (آلبینو)
    موقع تخم ریزی هر دوشون حرکات جفت گیری و تمییز کردن رو انجام میدن لوله هر دوتاشونم بیرون میاد، ولی نمیدونم چرا لوله نر خیلی شبیه ماده! هر دو هم توی تخم ریزی شرکت میکنن
    تخن ها رو هم تا پنج روز بدون قارچ سالم نگه میدارم ولی بعدش قارچ میزنن
    از اونجایی که دوستم گفته ازشون بچه دیده پس باید نر و ماده باشن
    ولی تو این پنج بار چون تخم ها هچ نشده من گفتم احتمالا اسپرم نر ضعیف باشه
    البته تو این یک ماه یه اسکار مسی نر انداختم پیش ماده سه بار تخم ریخته ولی لوله اسکار نر بیرون نمیاد! حرکات جفت گیری هم انجام میدن و تمیزسازی میکنن ولی نر توی تخم ریزی شرکت نمیکنه!
    الان دوباره همون اسکار نر البینو رو گذاشتم پیشش
    از نظر تغذیه هم دل مرغ، سبزیجات، سیر، مولتی ویتانین، ماهی ریز زنده و.... بهشون میدم
    با توجه با توضیحاتی که دادم لطفا راهنماییم کنین که چی کار کنم تخم ها هچ بشن؟تغذیه چی بدم؟
    آیا اسکار نر رو دوباره عوض کنم؟
    چون اسکار ماده با این تسکار نر آلبینو از بچگی باهم بودن خیییلییی آرومن حتی موقع تخم ریزی، حتی دوبار تخم ها رو از پیششون بردم در حد ده دقیقه عصبانی شدن بعد خیلی راحت آروم شدن
    در کل جفت سازگار و آرومی هستن
    عکس و فیلم از تخم ریزیشون هم دارم خواستین اینجا یا وانس آپ بفرستم

ببین دوست عزیز اینکه دوتا ماده باهم مثل یه جفت تخم ریزی کنن خیلی نادره . ولی ممکنه . من خودم یک انجل ماده دوتا نر داشتم که سه تایی باهم تخم ریزی میکردن یعنی ماده تخم میریخت ی بار این نر بارور میکرد یه بار اون نر.
    شما سن ماهی نرتو بگو؟ این که میگی لوله جنسیش شبیع مادس با تفاسیر اینکه جفتیگیری هم کردن تخم ریزی هم صورت گرفته ولی تخم ها هچ نمیشه ممکنه ماهیتون مشکل جنسیتیم داشته باشه . اگه برات خیلی مهمه ماهیت برا مشخص شدن دقیق باید ازمایش بشه . وگرنه باید عوض کنی البته فاکتور های ابتم برای هچ شدن تخما و قارچ نزدن خیلی مهمه که ۱۰۰ درصد بار اولت نیس و خودت میدونی. حالا یه چیز دیگه مشکل شاید از مادت باشه ت حالا از ماده هه بچه گرفتی ؟

- - - Updated - - -

یه چیز دیگه شما میگی دوستت بچه دیده . ولی الان دیگه بچه ای در نمیاد از تخم ها . شاید دوستت داره اشتباه بهت میگه . اخه این موضوع چیزی نیس که یه دفعه ماهی اسپرمش ضعیف بشه بعد شما میگی تا ۵ روز نگه میداری عموما اگه تخمی بارور نشه زودتر قارچ میزنه . من پیشنهادم اینه حالا اگه میخوای نگهشون داری این کارارو بکن .
    اول جداشون کن
    دوم تغذیه اونایی که گفتی خوبه ولی کمش کن
    سوم کیفیت اب ببر بالا
    چهارم تو این مدت که باید حداقل دو هفته باشه اصلا از مواد شیمیایی استفاده نکن
    و ویتامین kوaبیار تو وعده غذاییشون و سیرم خیلی مهمه هم انتی بیوتیک قویه اگه عفونتی باشه تو دستگاه تناسلی هم باعث افزایش اسپرم ها میشه
    و اخر دمارو تو مدت ۳ شبانه روز دو درجه بیار پایین تاکید میکنم خیلی اروم بیار که سفیدک نزن
    یه چیز دیگه تو نوشته های بالا خوندم یه بار تخم هارو جدا کردی یه بار گذاشتی پیششون بمونه که بعد چند روز خوردن ۱۰۰ درصد میتونم بگم که تخما بارور نشده که خوردن وگرنه اصلا این اتفاق نمیوفته چون اسکار ن تخم هاشو سالم هارو ن بچه هاشو نمیخوره مگر در شرایط خاص مثل گشنگی. استرس و....
    ویرایش توسط m.d75 : 11-07-2020 در ساعت 12:24 PM

صفحه 40 از 41 نخستنخست ... 3038394041 آخرینآخرین