صفحه 39 از 40 نخستنخست ... 2937383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 396

نام
    علیرضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط thosein نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از شما ، سالن تکثیر بنده به خاطر اینکه از اول درست طراحی نشد و مدیریت بسیار ضعیف و بدونه برنامه ای هم که داشت محکوم به شکست شد و الان دو سالی هست که به کل تعطیله و تمام تجهیزات رو به نازل ترین قیمت فروختم .

تکثیر اسکار زیاد سخت نیست ولی شرط اولش داشتن مولدهای خوبه که اونم به نظر من خرید مولد از دیگران کار بسیار اشتباهیه ، خرید یه گله ده تایی اسکار و جدا کردن مولدا از تو گله بهترین کاره .

نمیگم نیاین تو این حرفه ولی بدون دانش قبلی یعنی اینکه از اول شکست خوردین
    سلام برادر ممنونم که جواب دادی
    و ممنونم که پیامهامو هم جواب دادی
    در مورد اسکار خیلی ازش خوشم میاد و باید تکثیرش کنم ولی تو خونه مولد گیری سخته یه آکواریوم 375 لیتری دارم که نمیشه این همه اسکار توش ریخت
    تازه بشه هم بعد جفت دادن باید اسکارو دونه 50 یا 40 بخری بعد جفت پیدا کردن باید دونه 7 یا 8 بفروشی بره
    برای همینم یه جفت مولد بشه پیدا کرد به نظرم بهتره
    تانکم 150 طول داره 50 عرض و 60 ارتفاع که تا 5 سانت شن داره و 50 سانت هم آبش میکنم 5 سانت هم از بالا خالیه
    اینم عکس انجلهام که خودم تکثیر کردم و بزرگ کردم گه گداری جاشون که تنگ میشه چند تا میفروشم و دوباره سایز میکنم
    ۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۳۲.jpg۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۴۱.jpg۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۴۵.jpg۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۴۹.jpg

امید وارم خوشت اومده باشه و بتونی کمکم کنی .
    از اینکه عکس آکواریومم و ماهی هامو میزارم اینجا معذرت میخوام ولی خواستم بدونی خیلی هم دستو پا بسته یا نابلد نیستم فقط شاید یه جفت اسکار مولد بتونه مشگلم رو حل کنه .
    شما تخم اسکارهارو تو سایز تانکی میزاشتی تا به لارو تبدیل بشه من چند تا تانک هچری برای تخم انجل دارم یه تانک 50 در 45 در 40 هم دارم
    موفق و پیروز باشید
    عکس آکواریوم گیاهی من

https://www.aqua-quest.ir/forum/thre...18/#post312318

نام
    حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1285 نمایش پست ها
    سلام برادر ممنونم که جواب دادی
    و ممنونم که پیامهامو هم جواب دادی
    در مورد اسکار خیلی ازش خوشم میاد و باید تکثیرش کنم ولی تو خونه مولد گیری سخته یه آکواریوم 375 لیتری دارم که نمیشه این همه اسکار توش ریخت
    تازه بشه هم بعد جفت دادن باید اسکارو دونه 50 یا 40 بخری بعد جفت پیدا کردن باید دونه 7 یا 8 بفروشی بره
    برای همینم یه جفت مولد بشه پیدا کرد به نظرم بهتره
    تانکم 150 طول داره 50 عرض و 60 ارتفاع که تا 5 سانت شن داره و 50 سانت هم آبش میکنم 5 سانت هم از بالا خالیه
    اینم عکس انجلهام که خودم تکثیر کردم و بزرگ کردم گه گداری جاشون که تنگ میشه چند تا میفروشم و دوباره سایز میکنم
    ۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۳۲.jpg۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۴۱.jpg۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۴۵.jpg۲۰۱۸۰۹۰۹_۲۰۰۹۴۹.jpg

امید وارم خوشت اومده باشه و بتونی کمکم کنی .
    از اینکه عکس آکواریومم و ماهی هامو میزارم اینجا معذرت میخوام ولی خواستم بدونی خیلی هم دستو پا بسته یا نابلد نیستم فقط شاید یه جفت اسکار مولد بتونه مشگلم رو حل کنه .
    شما تخم اسکارهارو تو سایز تانکی میزاشتی تا به لارو تبدیل بشه من چند تا تانک هچری برای تخم انجل دارم یه تانک 50 در 45 در 40 هم دارم
    موفق و پیروز باشید
    دوباره سلام
    دوست عزیز خدای نکرده قصد بی ادبی نداشتم ، مطمئنا شما میتونین هم اسکار و هم هر ماهی دیگه رو به راحتی با کمی مطالعه و تجربه تکثیر کنین .
    ولی باید اول هدف رو مشخص کنیم .
    اگه صرفا برای تفریح و علاقه باشه ، بله با کمترین امکانات هم میشه یه کارایی کرد ولی اگه قرار به تاسیس سالن و صرف میلیون ها تومان پول باشه اونموقع دیگه فرق میکنه ، تکثیر ماهی راحتترین مرحله هستش ،
    تغذیه
    مدیریت آب ( آمونیاک )
    پرورش در تراکم مناسب
    آخرین هم مدیریت فروشه .

برای خودم تغذیه و مدیریت امونیاک مهمترین چالش هستش ، تا وقتی نتونم غذای زنده و مدیریت آب رو حل بکنم دیگه سراغ پرورش ماهی نمیرم .

راستی اکواریوم خیلی قشنگی دارین ، انجلهای خوبی هم پرورش دادین .
    عشق بازی بکنین ولی مراقب پولاتونم باشین .
    از رو نمیرم تا به تهش برسم .

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6287/index7.html سالن تکثیر کوچک من ( عکس از صفحه 7 به بعد )

نام
    علیرضا
    دوباره سلام
    دوست عزیز خدای نکرده قصد بی ادبی نداشتم ، مطمئنا شما میتونین هم اسکار و هم هر ماهی دیگه رو به راحتی با کمی مطالعه و تجربه تکثیر کنین .
    ولی باید اول هدف رو مشخص کنیم .
    اگه صرفا برای تفریح و علاقه باشه ، بله با کمترین امکانات هم میشه یه کارایی کرد ولی اگه قرار به تاسیس سالن و صرف میلیون ها تومان پول باشه اونموقع دیگه فرق میکنه ، تکثیر ماهی راحتترین مرحله هستش ،
    تغذیه
    مدیریت آب ( آمونیاک )
    پرورش در تراکم مناسب
    آخرین هم مدیریت فروشه .

برای خودم تغذیه و مدیریت امونیاک مهمترین چالش هستش ، تا وقتی نتونم غذای زنده و مدیریت آب رو حل بکنم دیگه سراغ پرورش ماهی نمیرم .

راستی اکواریوم خیلی قشنگی دارین ، انجلهای خوبی هم پرورش دادین .
    عشق بازی بکنین ولی مراقب پولاتونم باشین .
    فدایی داری دمت گرم من برای تفریح و قشنگی چند جفت انجل گرفتم و یه جفتش هم جفت خورد هم تخم کرد هم راحت بدون دارو لاروهاش در اومد که من فهمیدم آب این محلی که اومدیم به تازگی برای تکثیر عالیه و برای تفریح کم کم تانک هچری رو زیاد کردم شد 5 عدد
    ولی دیدم که دیگه جا ندارم مولد هامو که یه جفت بود رد کردم رفت هچری هارم ریختم تو تانک اصلی و شد این که میبینید هم عشق بازی هست هم قشنگی و هم درآمد جزیی
    ممنونم از راهنمایی شما
    نزدیک ما سالن پرورش ماهی خالی هست یعنی 5 نفر کننده هر کدوم یه قسمت از یه گاراژ رو گرفتن و دارن کار میکنن و یه قسمتش خالی مونده که خیلی بزرگه ولی هم پولش نیست باید تاکسی رو بفروشم که میترسم و ریسکه و هم مشگل اینهایی که شما گفتی هست
    با راهنمایی شما متوجه شدم فعلا بیخیال بشم و تو خونه خیلی کم و برای دل خودم کار کنم که هم آکواریوم زیبا بشه هم من با ماهی هام حال کنم بابت همه چی ممنونم
    و اما مشگل اصلی من ماهی هامو خیلی سریع تو دیوار فروش رفت یه بنده خدایی اسکار سفید مولد داره میگه جفتش 120 تمن نمیدونم گرونه یا خوبه ماهیی هاشم خالهای قشنگی ندارن
    از کجا بدونم جفت هستن ؟
    تو یه آکواریوم 375 لیتری یا 400 لیتری میشه 2 جفت اسکارمولد داشت ؟
    با دکور سخره و چوب که هم فشنگ باشه هم با هم دعوا نکنن هم آکواریو م خالی نباشه یا با هم جنگ میکنن ؟
    هدف تکثیرم خیلی کمه و هم پولشو ندارم هم جاشو
    و تخم اسکارها برای تبدیل به لارو شدن باید تو چه اندازه هچری قرار بگیره ؟ همون هچری انجل بسته ؟
    عکس آکواریوم گیاهی من

نام
    حسین
    فدایی داری دمت گرم من برای تفریح و قشنگی چند جفت انجل گرفتم و یه جفتش هم جفت خورد هم تخم کرد هم راحت بدون دارو لاروهاش در اومد که من فهمیدم آب این محلی که اومدیم به تازگی برای تکثیر عالیه و برای تفریح کم کم تانک هچری رو زیاد کردم شد 5 عدد
    ولی دیدم که دیگه جا ندارم مولد هامو که یه جفت بود رد کردم رفت هچری هارم ریختم تو تانک اصلی و شد این که میبینید هم عشق بازی هست هم قشنگی و هم درآمد جزیی
    ممنونم از راهنمایی شما
    نزدیک ما سالن پرورش ماهی خالی هست یعنی 5 نفر کننده هر کدوم یه قسمت از یه گاراژ رو گرفتن و دارن کار میکنن و یه قسمتش خالی مونده که خیلی بزرگه ولی هم پولش نیست باید تاکسی رو بفروشم که میترسم و ریسکه و هم مشگل اینهایی که شما گفتی هست
    با راهنمایی شما متوجه شدم فعلا بیخیال بشم و تو خونه خیلی کم و برای دل خودم کار کنم که هم آکواریوم زیبا بشه هم من با ماهی هام حال کنم بابت همه چی ممنونم
    و اما مشگل اصلی من ماهی هامو خیلی سریع تو دیوار فروش رفت یه بنده خدایی اسکار سفید مولد داره میگه جفتش 120 تمن نمیدونم گرونه یا خوبه ماهیی هاشم خالهای قشنگی ندارن
    از کجا بدونم جفت هستن ؟
    تو یه آکواریوم 375 لیتری یا 400 لیتری میشه 2 جفت اسکارمولد داشت ؟
    با دکور سخره و چوب که هم فشنگ باشه هم با هم دعوا نکنن هم آکواریو م خالی نباشه یا با هم جنگ میکنن ؟
    هدف تکثیرم خیلی کمه و هم پولشو ندارم هم جاشو
    و تخم اسکارها برای تبدیل به لارو شدن باید تو چه اندازه هچری قرار بگیره ؟ همون هچری انجل بسته ؟
    120 هزار تومان برای جفت اسکار زیاد نیست ، جفت خوب اسکار بیشتر از یک میلیون هم قیمت داره که بحثش چیز دیگریست .
    به شرط تخم ریزی داد بخر ، دو تا نر یا دو تاماده نخری جای جفت ، وقتی میگم از تو گله باید جدا بشه به این دلیله .
    تو کمتر از ۴۰۰ لیتر هم میشه اسکار رو تکثیر کرد ولی حرفه ای ها مخازن با حجم بالا رو اختصاص میدن برای مولدای اسکار تا احساس اسارت نداشته باشن و همیشه سر حال باشن .
    اکواریوم رو هم کلا خالی کن هیچی جز سنگ تخم ریزی نباشه .
    اکواریوم هچری هم بهتر حجمش زیاد باشه تا مجبور نباشی بعد از هچ تخم ها لاروها رو جابه جا بکنی ، این رو هم مد نظر داشته باش که تخم ماهی دو برابر خود ماهی اکسیژن لازم داره .

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6287/index7.html سالن تکثیر کوچک من ( عکس از صفحه 7 به بعد )

نام
    علیرضا
    120 هزار تومان برای جفت اسکار زیاد نیست ، جفت خوب اسکار بیشتر از یک میلیون هم قیمت داره که بحثش چیز دیگریست .
    به شرط تخم ریزی داد بخر ، دو تا نر یا دو تاماده نخری جای جفت ، وقتی میگم از تو گله باید جدا بشه به این دلیله .
    تو کمتر از ۴۰۰ لیتر هم میشه اسکار رو تکثیر کرد ولی حرفه ای ها مخازن با حجم بالا رو اختصاص میدن برای مولدای اسکار تا احساس اسارت نداشته باشن و همیشه سر حال باشن .
    اکواریوم رو هم کلا خالی کن هیچی جز سنگ تخم ریزی نباشه .
    اکواریوم هچری هم بهتر حجمش زیاد باشه تا مجبور نباشی بعد از هچ تخم ها لاروها رو جابه جا بکنی ، این رو هم مد نظر داشته باش که تخم ماهی دو برابر خود ماهی اکسیژن لازم داره .
    لطف کردی دستت درد نکنه انشاالله جبران کنم
    عکس آکواریوم گیاهی من

نام
    علیرضا
    سلام حسین جان خوبی برادر .
    یه سوال راجبه انجل کله قرمزها داشتم .
    اینارو رنگ غذا میدن کلشون سرخه یا کلا کله سرخ هستن ؟
    و اگر کلا سرشون سرخه و بچه های اینها چند درصد مثل پدرو مادرشون کله سرخ میشن ؟
    بازار برای فروش داره یا نه اگر تولید کنیم ؟
    عکس آکواریوم گیاهی من

نام
    حسین
    سلام حسین جان خوبی برادر .
    یه سوال راجبه انجل کله قرمزها داشتم .
    اینارو رنگ غذا میدن کلشون سرخه یا کلا کله سرخ هستن ؟
    و اگر کلا سرشون سرخه و بچه های اینها چند درصد مثل پدرو مادرشون کله سرخ میشن ؟
    بازار برای فروش داره یا نه اگر تولید کنیم ؟

سلام دوست عزیز
    بستگی به خلوص پدر و مادرشون داره ، ولی معمولا تا ۵۰ درصد کله قرمز میدن بقیه بچه ها هم با غذا رنگ سرشون قرمز میشه یه تعداد هم کلا سفید میمونن .
    بازارشونم خوبه ارزش تکثیر داره ولی به شرط کیفیت .

نام
    علیرضا
    سلام دوست عزیز
    بستگی به خلوص پدر و مادرشون داره ، ولی معمولا تا ۵۰ درصد کله قرمز میدن بقیه بچه ها هم با غذا رنگ سرشون قرمز میشه یه تعداد هم کلا سفید میمونن .
    بازارشونم خوبه ارزش تکثیر داره ولی به شرط کیفیت .
    فدایی داری دستت درد نکنه . الآن چیکاره هستی ؟ تکثیر میکنی ؟ سالن داری ؟
    عکس آکواریوم گیاهی من

نام
    حسین
    فدایی داری دستت درد نکنه . الآن چیکاره هستی ؟ تکثیر میکنی ؟ سالن داری ؟
    سلام
    والا الان بیشتر از دو ساله که سالن رو به کل تعطیل کردم و اکواریوم ها رو فروختم ، دلیلشم عدم سوددهی قابل قبول و مشکلات زیاد تولید تو اون سیستم قدیمی بود ، تو این مدت هم تمام تمرکزم روی مطالعه و تحقیق و آزمایش روی سیستم مداربسته و خوراک زنده مثل دافنی و کرم خونی و توبیفیکس و چند تا غذای دیگه گذشته ، انشاله بعد از عید فاز اولیه رو شروع میکنم و اینبار دیگه هیچ اکواریومی در کار نیست .

نام
    علیرضا
    سلام
    والا الان بیشتر از دو ساله که سالن رو به کل تعطیل کردم و اکواریوم ها رو فروختم ، دلیلشم عدم سوددهی قابل قبول و مشکلات زیاد تولید تو اون سیستم قدیمی بود ، تو این مدت هم تمام تمرکزم روی مطالعه و تحقیق و آزمایش روی سیستم مداربسته و خوراک زنده مثل دافنی و کرم خونی و توبیفیکس و چند تا غذای دیگه گذشته ، انشاله بعد از عید فاز اولیه رو شروع میکنم و اینبار دیگه هیچ اکواریومی در کار نیست .
    برات ممکنه راجبه سالنی که داشتی کمی توضیح بدی ؟ چند متر بود ؟ چند آکوایوم ؟ و چه گونه هایی رو کار کردی ؟
    عکس آکواریوم گیاهی من

صفحه 39 از 40 نخستنخست ... 2937383940 آخرینآخرین