صفحه 1 از 60 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 595

آکواریوم گیاهی M.M.-T

سلام به همه دوستان. علی الخصوص عزیزانی که با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون بسیار باعث بالا رفتن اطلاعات بنده شدند و اعتماد به نفس راه اندازی یک تانگ گیاهی رو به من دادند.
    خب با صحبتهایی که توی تاپیک های مربوطه داشتیم سرانجام سایز تانک 150 در 50 در 50 در نظر گرفته شد. شیشه 10 میل با 5 تا پل 10 میل. دو تا چسبیده در کف آکواریوم و 3 عدد هم بالای آکواریوم. مجموع اندازه پلها برابر مساحت کف آکواریوم یعنی 150 در 50 هست.
    بعد از ساخت و کامل شدن آکواریوم اقدام به خرید لامپ برای نورپردازی کردم. از اونجایی که حدود 300 لیتر آبگیری خواهیم داشت با ضریب 2/3 به ازای هر لیتر حدود 200 وات نور مورد نظر بود که با خرید 5 عدد لامپ 150 سانتی هالی استار 6400 کلوین T5 که هر کدوم 35 وات توان دارند حدود 175 وات نور سفید داریم. برای تکمیل کار ، دو عدد لامپ 50 سانتی هالی استار صورتی T5 در نظر گرفته شد که هرکدام 12 وات و در مجموع 24 وات نور صورتی خواهیم داشت. با این حساب 199 وات سیستم روشنایی داریم که به نظر دوستان مطلوب هست.
    سیستم co2 هم یه کپسول 5 کیلویی خریداری شد. مانومتر دو گیج maxy ایتالیا بعلاوه یک شیر برقی برای زمان بندی اعمال گاز co2 به تانک.فقط هنوز موندم که دفیوژر کار منو راه میندازه یا احتیاج به راکتور دارم برای این حجم ؟
    امشب عکس های تا اینجای کار رو واسه دوستان قرار خواهم داد و انشاا... با مشورت بقیه مراحل رو پی خواهیم گرفت.

منتظر عکساتون هستیم...

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام

تانک رو ساختی ؟ ارتفاع 50 با لامپ T5 ==> فکر نکنم بشه با این ارتفاع گیاهای کف پوش کار کنی .
    البته کار هم نکنی بهتره چون هم خیلی هزینه برن و هم خیلی کار میبرن .
    من که خودم زدم تو کار کریبتون WENDTII ( تنبلی )
    طول تانکت هم خیلــــــــــــــــــــــــــی زیاده .
    یکی از دلایلی که من تانکم را با طول 80 سفارش دادم این بود که با شیشه 10 میل احتیاج به هیچ پلی نه در کف و سقف داشت .
    بیشتر تانکهای خارجی اندازشون 90X45X45 است .

والا در مورد ارتفاع چون 5 سانت بالا آبگیری نمیشه و 5 سانت هم حداقل بسترها میشه، میشه گفت با احتساب فاصله لامپها از بالای آکواریوم تقریبا تا گیاهای کف 45 سانت فاصله کلی هست که 40 سانتش آبه. که البته توان بالایی برای نورپردازی در نظر گرفتم.
    در مورد طول زیاد من خودم آکوا 90 سانتی دارم. میخواستم حجم رو بیشتر کنم و تنوع در اکوسیستمی که ایجاد میشه بالا باشه تا ماهی های مختلف بنا به سن و سال و نیازشون از محیطهای تو در تو درختی و گیاهی و یا از فضای آزاد شنا کردن در گوشه گوشه تانک لذت ببرند. و نکته دیگه اینکه این افزایش حجم پایداری نسبی در فاکتورهای مختلف سلامت آب رو در بر خواهد داشت. که البته دردسرها و هزینه های زیادی هم داره به طبع.
    ممنون از نظر شما دوست عزیز.
    توی نورپردازی هنوز موندم که از بکگراند سیاه استفاده کنم یا آبی بسیار کمرنگ به همراه نور پس زمینه ؟

نام
    ایمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.-T نمایش پست ها
    والا در مورد ارتفاع چون 5 سانت بالا آبگیری نمیشه و 5 سانت هم حداقل بسترها میشه، میشه گفت با احتساب فاصله لامپها از بالای آکواریوم تقریبا تا گیاهای کف 45 سانت فاصله کلی هست که 40 سانتش آبه. که البته توان بالایی برای نورپردازی در نظر گرفتم.
    در مورد طول زیاد من خودم آکوا 90 سانتی دارم. میخواستم حجم رو بیشتر کنم و تنوع در اکوسیستمی که ایجاد میشه بالا باشه تا ماهی های مختلف بنا به سن و سال و نیازشون از محیطهای تو در تو درختی و گیاهی و یا از فضای آزاد شنا کردن در گوشه گوشه تانک لذت ببرند. و نکته دیگه اینکه این افزایش حجم پایداری نسبی در فاکتورهای مختلف سلامت آب رو در بر خواهد داشت. که البته دردسرها و هزینه های زیادی هم داره به طبع.
    ممنون از نظر شما دوست عزیز.
    توی نورپردازی هنوز موندم که از بکگراند سیاه استفاده کنم یا آبی بسیار کمرنگ به همراه نور پس زمینه ؟
    سلام
    بیصبرانه منتظر عکساتون هستم
    به نظرمن توی تانگ گیاهی پس زمنیه مشکی خیلی خوب جواب میده وبعدا هم توی عکس گرفتن جلوه بیشتری به گیاهات میده

خب دوستان این از کپسول و مانومتر و شیر برقی.
    uploadfromtaptalk1377105050090.jpg
    اینم از آکواریوم خالی.
    uploadfromtaptalk1377105082591.jpg
    اینم تصویر لامپها.
    uploadfromtaptalk1377105109611.jpg

دوستان میشه نظرتون رو در مورد بک گراند و دفیوژر بفرمایید تا بتونم زودتر تهیه کنم ؟ در مورد بکگراند پیشنهادی و تکنیک اجراش اگر لینک و یا عکسی دارید لطفا دریغ نفرمایید.

سلام
    معلومه قراره تانک زیبایی بشه
    در مورد بکگراند من خودم یه زمانی خیلی حساس بودم ولی الان به این نتیجه رسیدم مشکی بهترین رنگه
    رنگ آبی آکواریوم رو با طراوت نشون میده ولی اصلا باکلاس نیست مخصوصا وقتی که یکمی جلبکی بشه اونوقت خیلی زشت میشه
    ولی رنگ مشکی خیلی از ایرادهای تانکو میپوشونه و خیلی باکلاس میشه
    بازم همه چی به سلیقه خودت بستگی داره
    این نمون ها رو ببین تانک های خودم هستن
    تانک با زمینه آبی کم رنگ و نورپردازی از قسمت پشتی تانک

اینم با بک مشکی که هنوز کامل نشده

نام
    امیر
    تا اینجا که همه چیز خوب بوده فقط واسه بستر چی در نظر گرفتی؟

فعلا دارم پایه و رفلکتور برای یکدست شدن مهتابی ها میزنم. مهتابی 12 وات صورتی هم به دستم رسید.
    واسه بستر یا باید از دو کود موجود و رایج استفاده کنم با نامهای turbo soil از شرکت rivertune و تترا کامپلیت سابستریت و یا آکوا بیسیس پلاس jbl رو بگردم و پیدا کنم.
    واسه روی کود و به اصطلاح بستر موندم. مانادو خوبه ولی خیلی سبکه ! خاویاری که دیدم خوبه ولی رنگش روشنه ! Premium soil شرکت ریورتون خیلی گرونه ! دوستان چی پیشنهاد میکنند ؟

بسیار زیباست
    کلی حال کردم

دوستدار شما دالتون رییس
    آیا این یک جنگله زیباست!!!؟ نخیر؛ شما اشتباه میکنید این رویای دالتون است که میبینید::
    http://www.aqua-quest.ir/forum/threa...tml#post326024

صفحه 1 از 60 1231151 ... آخرینآخرین