صفحه 98 از 109 نخستنخست ... 488896979899100108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 971 به 980 از 1081

نام
    E-H-S-A-N
    نقل قول نوشته اصلی توسط eajaz14 نمایش پست ها
    سلام.
    1ـ اشکالی داره بخاری تا همون محدوده ای که المنتهاش قرار داره تو آب باشه؟
    2ـ چطور میشه یک آکواریوم رو که به چهار قسمت تقسیم کرده ایم (مثلا با ورق پلی کربنات یا شیشه که سورخهایی در اون ایجاد شده) برای نگهداری فایتر. با یک بخاری، هر چهار قسمت رو گرم نگه داشت؟ اگر بخاری توی یکی از قسمت ها باشه [مثل عکس زیر، گرمای مورد نیاز فایتر به تمام خونه های دیگه هم منتقل میشه؟
    خودم فکر میکنم با آکواریوم سه خونه ای که بخاری در خونه وسط قرار داده بشه میشه خونه های مجاور رو هم گرم نکهداشت، اما برای چهار خونه یکی از خونه ها گرم نمیشه!!
    سلام با اجازه اساتید عزیز...
    در مورد سوال اول مشکل خاصی پیش نمیاد اما یک درصد احتمال داره که به واسطه جریان آب و بالا پایین شدن آب ، سرد و گرم شدن شیشه بخاری بشکنه ، اما حتما تو اون قسمت شوره میزنه ...
    در مورد سوال دوم هم شما اگه خودت دماسنج بزاری متوجه این تغییرات دمایی میشی دمای خونه های کناری معمولا 1.5 درجه با دمای قسمتی که بخاری هست تفاوت داره حالا اگه سوراخ های بیشتری داشته باشه تغییرات به مراتب کمتره ....
    ویرایش توسط ghasem rahimi : 07-02-2015 در ساعت 04:42 PM دلیل: لطفا"تصاویر را نقل قول نزنید.

سلام.
    2ـ چطور میشه یک آکواریوم رو که به چهار قسمت تقسیم کرده ایم (مثلا با ورق پلی کربنات یا شیشه که سورخهایی در اون ایجاد شده) برای نگهداری فایتر. با یک بخاری، هر چهار قسمت رو گرم نگه داشت؟ اگر بخاری توی یکی از قسمت ها باشه [مثل عکس زیر، گرمای مورد نیاز فایتر به تمام خونه های دیگه هم منتقل میشه؟
    خودم فکر میکنم با آکواریوم سه خونه ای که بخاری در خونه وسط قرار داده بشه میشه خونه های مجاور رو هم گرم نکهداشت، اما برای چهار خونه یکی از خونه ها گرم نمیشه!!
    ابتدا این که نیازی نیست بخاری بطور کامل داخل آب باشه 5 سانت بیرون از آب باشه مشکلی بوجود نمیاد
    اگر آب در گردش باشه و سوراخهایی توی جدارها تعبیه کرده باشین هر 4 خونه گرم میشه
    ویرایش توسط ghasem rahimi : 07-02-2015 در ساعت 04:43 PM دلیل: لطفا"تصاویر را نقل قول نزنید.

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

نام
    علی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1362 نمایش پست ها
    ابتدا این که نیازی نیست بخاری بطور کامل داخل آب باشه 5 سانت بیرون از آب باشه مشکلی بوجود نمیاد
    اگر آب در گردش باشه و سوراخهایی توی جدارها تعبیه کرده باشین هر 4 خونه گرم میشه
    ممنونم. اما من سوالم این نبود که بخاری همش داخل آب باشه ایراد داره یا نه؟. سوالم بر عکس بود. یعنی که اگر فقط تا محدوده المنت داخل آب باشه اشکالی داره؟ تو خیلی بخاریها محدوده المنت میشه نصف ارتفاع بخاری. در واقع سوال اینه که آیا بالای محدود المنت هم گرم میشه که اگر بیرون از آب باشه مشکلی پیش بیاد؟
    همانطور که میدونید فایتر خیلی به فیلتر نیاز نداره. لذا سوال من در فرض عدم وجود فیلتر و گردش آب بود.
    با سپاس

ممنونم. اما من سوالم این نبود که بخاری همش داخل آب باشه ایراد داره یا نه؟. سوالم بر عکس بود. یعنی که اگر فقط تا محدوده المنت داخل آب باشه اشکالی داره؟ تو خیلی بخاریها محدوده المنت میشه نصف ارتفاع بخاری. در واقع سوال اینه که آیا بالای محدود المنت هم گرم میشه که اگر بیرون از آب باشه مشکلی پیش بیاد؟
    همانطور که میدونید فایتر خیلی به فیلتر نیاز نداره. لذا سوال من در فرض عدم وجود فیلتر و گردش آب بود.
    با سپاس
    وقتی المنت گرم میشه نه تنها شیشه اون قسمت چند سانت بالاتر رو هم گرم میکنه ریسکه بیرون باشه بازدهی بخاری هم کم میشه
    اگر گردش آب نباشه مشکله دمای تمام خونها یکی بشه حتی سنگ هوا هم کمک میکنه

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

نام
    علی
    سلام.
    2ـ چطور میشه یک آکواریوم رو که به چهار قسمت تقسیم کرده ایم (مثلا با ورق پلی کربنات یا شیشه که سورخهایی در اون ایجاد شده) برای نگهداری فایتر. با یک بخاری، هر چهار قسمت رو گرم نگه داشت؟ اگر بخاری توی یکی از قسمت ها باشه [مثل عکس زیر، گرمای مورد نیاز فایتر به تمام خونه های دیگه هم منتقل میشه؟]
    سلام.بخاری رو دوستان توضیح دادن.اگه سیستم جریان اب تو تانک خوب باشه هر 4 تا خونه همدما میمونن نهایتا تلورانسشن نیم درجه میشه ک اصلا مشکل ساز نمیشه.
    ویرایش توسط ghasem rahimi : 07-03-2015 در ساعت 01:03 AM دلیل: لطفا"تصاویر را نقل قول نزنید.
    بعضیا اینقد قشنگ دروغ میگن که ادم حیفش میاد باور نکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نام
    علی
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimehregan نمایش پست ها
    سلام.بخاری رو دوستان توضیح دادن.اگه سیستم جریان اب تو تانک خوب باشه هر 4 تا خونه همدما میمونن نهایتا تلورانسشن نیم درجه میشه ک اصلا مشکل ساز نمیشه.
    ممنون آقا علی. اما مشکل همین سیستم جریان آبه. برای تانک فایتر نمیشه پاور هد گذاشت که جریان ایجاد کنه. چون فایتر از تلاطم بیزار. مگر فیلتر هنگان که اون هم فقط توی یک خونه جریان ایجاد میکنه. البته همین الآن که دارم این مطلب رو مینوسیم یک فکر خوب به ذهنم رسید و اونم اینه که به جای چهار خونه، پنج خونه ایجاد شه که یکیش فقط 10 سانت باشه به اندازه ای که فقط یه پاور هد توش جا بشه. این جوری هم در بقیه خونه ها جریان ایجاد میشه و هم اینکه جریان آب در بقیه خونه ها هم ایجاد میشه. حتی میشه بخاری رو هم تو همین یک خونه گذاشت. البته باید در جداکننده ها سورا خهای لازم تعبیه بشه.
    222222.png
    ویرایش توسط eajaz14 : 07-02-2015 در ساعت 11:17 PM

سلام
    برای یه تانک 80*50*50 چه بخاری رو پیشنهاد میکنید.
    لازم به ذکر هستش که این تانک سامپ بیولوژیک داره و میخوام بخاری رو توی سامپ بذارمش.

ممنون
    زندگی بدون موسیقی قطعا یک اشتباه است.
    فردریش نیچه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria83 نمایش پست ها
    سلام
    برای یه تانک 80*50*50 چه بخاری رو پیشنهاد میکنید.
    لازم به ذکر هستش که این تانک سامپ بیولوژیک داره و میخوام بخاری رو توی سامپ بذارمش.

ممنون
    برای این حجم بخاری 200 وات مناسب هست

نام
    سعید
    ممنون آقا علی. اما مشکل همین سیستم جریان آبه. برای تانک فایتر نمیشه پاور هد گذاشت که جریان ایجاد کنه. چون فایتر از تلاطم بیزار. مگر فیلتر هنگان که اون هم فقط توی یک خونه جریان ایجاد میکنه. البته همین الآن که دارم این مطلب رو مینوسیم یک فکر خوب به ذهنم رسید و اونم اینه که به جای چهار خونه، پنج خونه ایجاد شه که یکیش فقط 10 سانت باشه به اندازه ای که فقط یه پاور هد توش جا بشه. این جوری هم در بقیه خونه ها جریان ایجاد میشه و هم اینکه جریان آب در بقیه خونه ها هم ایجاد میشه. حتی میشه بخاری رو هم تو همین یک خونه گذاشت. البته باید در جداکننده ها سورا خهای لازم تعبیه بشه.
    222222.png
    علی اقا با این شکلی که شما گذاشتین مشکل جریان آب حل میشه فقط یه کاری باید انجام بدین اونم اینکه یه شیلنگ یا لوله وصل کنید به خروجی پاور هد و تا خونه اول از سمت چپ ادامش بدین
    یعنی از سمت راست مکش کنه و ورودیش بشه خونه سمت چپ...البته میتونین بجای سوراخ ..شیشه ها رو 1-2 میل کوچکتر بگیرین تا آب از کناره ها هم جریان داشته باشه
    دیسکس من+سفره ماهی
    آبشور
    هرچه میخواهی بگو یا هرچه میخواهی بکن اما ریاکاری مکن ..می بخور منبر بسوزان مردم آزاری مکن

نام
    هادی
    سلام شیشه بخاریم شکسته.زاپاسشو دارم فقط کار خاصی نباید قبل تعویضش بکنم؟؟؟بعد شیشه شکسته رو چیجوری در بیارم؟؟؟

صفحه 98 از 109 نخستنخست ... 488896979899100108 ... آخرینآخرین