صفحه 1 از 82 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 818

نام
    یوسف داداشی

Arrow گفتگو پیرامون LED در آکواریوم های گیاهی

سلام دوستان
    با اجازه مدیران محترم این تایپیکو زدم تا دوستان بیشتر با سیستمهای نوری ال ای دی و مزایای آن اشنا بشن
    نمونهای از مزایای استفاده از سیتمهای نوری

آیا می دانستید چرا لامپهای LED بر لامپهای دیگر برتری دارند؟ به 20 دلیل!

1) مضرات لامپهای کم مصرف (CFL) و مهتابی (FL) برای سلامتی انسان و محیط زیست:

2) هزینه بهره برداری کمتر:

3) راندمان بهتر:

4) عمر بیشتر:

5) انواع فوق العاده متنوع برای استفاده در مکانهای مختلف (منازل، دفاتر اداری، فروشگاهها، پارکها، خیابانها، تونلها و...) و کاربردهای مختلف (چراغهای ضد آب، نورپردازی ساختمانها، نورپردازی مخفی، چراغ خودرو، چراغ قوه، چراغ هشدار، چراغ کلاه ایمنی، لباسهای شبرنگ و ...) که این تنوع به دلیل کوچک بودن هر LED و قابلیت نصب در قابهای مختلف، سبکی و عدم نیاز به استارت است.

6) استقامت فیزیکی بالاتر در برابر ضربه و لرزش به دلیل عدم وجود حباب و فیلامان

7) عدم نیاز به بالاست و استارتر مجزا

8) کاهش هزینه کابل کشی به دلیل آمپراژ کمتر

9) شاخص تشخیص رنگ (CRI (Color Rendering Index بالا (نسبت به تشخیص رنگ ایده آل در نور روز)

10) کاهش بار حرارتی سیستم خنک کننده محیط به خاطر تولید گرمای بسیار کمتر

11) رسیدن آنی به حداکثر روشنایی. در حالی که لامپهای کم مصرف بین 4 تا 5 دقیقه طول می کشد تا به حداکثر روشنایی خود برسند.

12) عدم اتلاف توان نوری به خاطر تخت بودن منبع تولید نور و قابلیت جهت دهی بسیار بالا

13) تنوع رنگ خود لامپ بدون نیاز به پوشش یا فیلتر رنگی

14) عدم کاهش عمر مفید در صورت روشن و خاموش شدن مکرر (مثل روشنایی پاگردها و راه پله ها)

15) قابلیت جایگزینی کلیه سرپیچها و شکلهای مرسوم (معمولی، شمعی، مهتابی، هالوژنی، مدادی متال هالاید و FPL)

16) عدم کاهش محسوس روشنایی در صورت از کار افتادن یک LED از مجموعه (نوع SMD)

17) عدم نیاز به خازنهای اصلاح ضریب قدرت به دلیل دارا بودن ضریب قدرت خوب

18) عدم تولید اشعه مادون قرمز (IR) که موجب گرم شدن محیط می گردد.

19) جمع نشدن حشرات در اطراف چراغ به دلیل عدم وجود اشعه ماورای بنفش در طیف نوری لامپ (تجمع لاشه حشرات مرده در کاسه لوسترهای دارای لامپ کم مصرف یا قاب لامپهای مهتابی، نشان دهنده وجود اشعه ماورای بنفش در طیف نوری این نوع لامپهاست.)
    20) کاهش تولید گازهای گلخانه ای توسط نیروگاههای سوخت فسیلی به دلیل کاهش بار شبکه

دوستان اگر سوالی در این باره داشتید من در حد توان و تجربه در خدمتم

1w-high-power-led.jpg

7601_7_aquarium_led_beleuchtung.jpg

aqualeds.jpg
    ویرایش توسط captain : 07-22-2013 در ساعت 09:30 PM

نام
    احمد
    سلام به دوستان عزیز
    لطفا راهنمایی بفرمایید برای آکواریوم 200 لیتری با ارتفاع 50 اگر بخواهم led کار کنم:
    به چه تعداد led نیاز دارم؟
    ترکیب رنگ بندی چگونه باشد؟
    از چه درایوری استفاده کنم؟
    آیا نیاز به لنز هست و با چه درجه ای؟
    از چه مارکی از led و درایور استفاده کنم؟
    از کجا تهیه کنم؟
    به چه شکل مونتاژ کنم؟
    میانگین هزینه راه اندازی چقدر میشه؟
    عمر مفید این سیستم اگر روزی 9 ساعت روشن بشه چند روز است؟
    ببخشید طولانی شد، ممنون میشم اگر جواب سوالها کامل داده بشه
    ***************** آکواریــــــوم مــــــن *****************
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6097/index13.html

سلام . منم میخوام بر اکواریوم گیاهی که تازه راه انداختم وسیستم نور نداره . نور بزارم . طول 71 عرض 54 ارتفاع 50 --- ممنون میشم هزینه براورد شده رو بدید . اگر خودتون هم میفروشید اگه هزینه مناسب بود از شما بگیرم . تشکر .

من برای آکواریوم خودم از led smd نواری که 12 ولت هست استفاده میکردم .
    یه آبی و یه سفید .
    نور فوق العاده ای داشت .
    ولی چون یه سرش رو با چسب آب بندی نکرده بودم بخار گرفته بود و سوخت !!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست uploadfromtaptalk1376842721156.jpg   uploadfromtaptalk1376842807396.jpg  

مقدار نور بستگی داره که شما میخوای چه نوع تانکی داشته باشی و چند ساعت در روز روشن کنی. هر چی نور بیشتر باشه گیاه نیاز به مواد غذایی بیشتر و بستر بهتری داره. Co2 هم باید زیاد کنی. در غیراینصورت به استقبال جلبک ها میری.
    در مورد درایور شما به یه منبع تغذیه سوئیچینگ نیاز داری که 20% بیشتر از نیازت باشه. توان مصرفی رو با توجه به تعداد LED ها میتونی حساب کنی. مدار چاپی آماده برای استفاده این LEDها موجود هست که فقط کافیه اینا رو روش مونتاژ کنی. بعد کلشون رو روی یه تیکه چوب با روکش ملامین بچسبون که ضد آب هم هست( نظر منه).
    میتونی تعداد LED رو به ازای هر لیتر آب یک وات در نظر بگیری. اما همه رو با هم روشن نکنی. معمولا اوایل راه اندازی میخوای که گیاها سریع رشد کنن. میتونی نور و کود بیشتری اضافه کنی. اما از یه جایی به بعد فقط میخوای که گیاهات سالم باشن. و دیگه رشد زیاد مد نظر نیست. به نظر من از لنز استفاده نکن. لنز برای جایی هست که میخوای نور رو توی فضا پخش کنی. مثل لامپ اتاق. اینجا میخوای نهایتا 1 متر مربع جا رو روشن کنی. اما هیت سنک یادت نره.
    به نظرم یه سری برو پاساژ امجد یا فرقانی. اونجا چیزای خوبی هست و کلی ایده بهت میده. هزینه هم به نظرم به ازای هر 10وات حداقل 20 هزار تومان در نظر بگیر. البته کیفیت بالا اگه کار کنی. وگرنه کمتر هم میشه تمومش کرد.

من دو شاخه SMD 60 سانتی متری به تانک اضافه کردم ولی متاسفانه با انفجار جلبک های Black Brush Algae و Thread Algae روبرو شدم. حالا نمی دونم آیا مشکل از طیف نوری که این چراغ ها ساطع می کنند یا نه.

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط BlackCanopus نمایش پست ها
    من دو شاخه SMD 60 سانتی متری به تانک اضافه کردم ولی متاسفانه با انفجار جلبک های Black Brush Algae و Thread Algae روبرو شدم. حالا نمی دونم آیا مشکل از طیف نوری که این چراغ ها ساطع می کنند یا نه.
    سلام .

طیف نور مناسب تانک گیاهی همه جا هست و بسادگی در وب قابل دسترس ولی در مورد طیف لامپ ها یا LED های ساخت ناکجا آباد ( No Where ) نظر نمیشه داد .

فاکتور بعدی هم مقدار شدت نوره که باید توسط دستگاه PAR METER اندازه گیری بشه .

در مورد لامپ های فلورسنت بطور تقریبی میشه توسط جدول ( در امضا من لینکش موجوده ) به نتایجی از میزان شدت نور رسید ولی در مورد LED های مورد اشاره شما اصلا و ابدا ..

نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    سلام .

طیف نور مناسب تانک گیاهی همه جا هست و بسادگی در وب قابل دسترس ولی در مورد طیف لامپ ها یا LED های ساخت ناکجا آباد ( No Where ) نظر نمیشه داد .

فاکتور بعدی هم مقدار شدت نوره که باید توسط دستگاه PAR METER اندازه گیری بشه .

در مورد لامپ های فلورسنت بطور تقریبی میشه توسط جدول ( در امضا من لینکش موجوده ) به نتایجی از میزان شدت نور رسید ولی در مورد LED های مورد اشاره شما اصلا و ابدا ..
    کلا نمیشه مثل لامپ های T5 و T8 واسه تانک گیاهی حساب کتاب LED رو کرد مثلا حدود دو ماه پیش من از مهدی جان واسه نور یه تانک پرسیدم گفت باید 40 وات باشه، یه مغازه داری هست تو تبریز که خودش تو تانک گیاهیش ال ای دی استفاده کرده جلبک اصلا نداره و گیاهاش هم رشد و فتوسنتز خیلی محشری دارن در مورد اینجور مسائل فنی بهش اعتماد کامل دارم ایشون گفت اگه بخوای ال ای دی کار کنی باید نورت 24 واست باشه !!!
    نصف اون چیزی که مهدی گفته بود !
    من اصلا سر در نمیارم

دوست عزیز مهدی جان با لامپ فلورسنت فرمودند و اون توان مصرفی لامپ هست. از اونجایی که LED راندمان بالایی در تبدیل انرژی الکتریکی به نور داره ، در نهایت باید برای رسیدن به یک نتیجه مساوی از LED با رنج توانی پایین تری استفاده کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.-T نمایش پست ها
    دوست عزیز مهدی جان با لامپ فلورسنت فرمودند و اون توان مصرفی لامپ هست. از اونجایی که LED راندمان بالایی در تبدیل انرژی الکتریکی به نور داره ، در نهایت باید برای رسیدن به یک نتیجه مساوی از LED با رنج توانی پایین تری استفاده کرد.
    نه منظور من این نبود که مهدی خان استباه گفته ، منظورم این بود که کلا حساب کتاب ال ای دی با فلورسنت فرق میکنه
    حالا میشه دقیقا حساب کرد اگه تو فلورسنت 40 وات واسه یه تانک لازم باشه تو ال ای دی چند وات لازمه ؟

صفحه 1 از 82 1231151 ... آخرینآخرین