تشکر تشکر:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

ماهیها بوسیله دندان حرف میزند

سلام دوستان
    محققان دريافته اند كه ماهي ها قادرند با حركت دادن دندان ها و آرواره هاي خود با هم حرف بزنند.

گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه خبري " اشپيگل" ماهي هايي كه به صورت دسته جمعي زندگي مي كنند، با حركت آرواره ها و كشيدن دندان هايشان به يكديگر صداي جيرمانندي از خود در مي آورند و با يكديگر ارتباط برقرار مي كنند.
    براساس اين گزارش، دانشمندان بلژيكي و آمريكايي جزئيات دقيق اين عملكرد را در مجله تخصصي " ساينس" به چاپ رسانده اند.
    اين گزارش حاكيست، صداي اين ماهي ها كمتر از يك ثانيه طول مي كشد و هرچه دندان هاي آسياب آنها كوتاهتر باشد صداي توليد شده نيز كوتاه تر خواهد بود.
    بنابر اين گزارش، تمام 27 گونه ماهي كه در دسته ماهي هاي كلوني ( ماهي هايي كه بصورت دسته جمعي زندگي مي كنند) هستند داراي شكل دندان هاي متفاوتي هستند و هر كدام صداي خاص خود را توليد مي كنند.
    گفتني است، انواع ديگر ماهي ها نيز با ماليدن استخوان هايشان به يكديگر، توليد برق و يا ساختن حباب در آب با يكديگر حرف مي زنند و ارتباط برقرار مي كنند.

با احترام
    امضاء بلد نيستم http://s2.img7.ir/ovVas.jpg ميزنم
    (0_0)

Re: ماهیها بوسیله دندان حرف میزند

نقل قول نوشته اصلی توسط rodrigo
    سلام دوستان
    محققان دريافته اند كه ماهي ها قادرند با حركت دادن دندان ها و آرواره هاي خود با هم حرف بزنند.

گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه خبري " اشپيگل" ماهي هايي كه به صورت دسته جمعي زندگي مي كنند، با حركت آرواره ها و كشيدن دندان هايشان به يكديگر صداي جيرمانندي از خود در مي آورند و با يكديگر ارتباط برقرار مي كنند.
    براساس اين گزارش، دانشمندان بلژيكي و آمريكايي جزئيات دقيق اين عملكرد را در مجله تخصصي " ساينس" به چاپ رسانده اند.
    اين گزارش حاكيست، صداي اين ماهي ها كمتر از يك ثانيه طول مي كشد و هرچه دندان هاي آسياب آنها كوتاهتر باشد صداي توليد شده نيز كوتاه تر خواهد بود.
    بنابر اين گزارش، تمام 27 گونه ماهي كه در دسته ماهي هاي كلوني ( ماهي هايي كه بصورت دسته جمعي زندگي مي كنند) هستند داراي شكل دندان هاي متفاوتي هستند و هر كدام صداي خاص خود را توليد مي كنند.
    گفتني است، انواع ديگر ماهي ها نيز با ماليدن استخوان هايشان به يكديگر، توليد برق و يا ساختن حباب در آب با يكديگر حرف مي زنند و ارتباط برقرار مي كنند.

با احترام
    سلام
    rodrigoجان منبع مطالبم درج کن لطفا
    نهنگ قاتل که به صورت گله ای حرکت میکنند هرکدامشان در گله اسمی دارند
    زمان حمله برای تهیه غذا رئیس گله هر نهنگو به نام فرا میخونه و دستور حمله میده
    نهنگ ها صدای همو از فاصله های دور میشنوند و میفهمند مربوط به چه کسی است
    هر نهنگ لهجه خاصی دارد مثلا نهنگ های شمال لهجشون با جونوبیا فرق داره

Re: ماهیها بوسیله دندان حرف میزند

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl22
    نقل قول نوشته اصلی توسط rodrigo
    سلام دوستان

با احترام
    سلام
    rodrigoجان منبع مطالبم درج کن لطفا
    نهنگ قاتل که به صورت گله ای حرکت میکنند هرکدامشان در گله اسمی دارند
    زمان حمله برای تهیه غذا رئیس گله هر نهنگو به نام فرا میخونه و دستور حمله میده
    نهنگ ها صدای همو از فاصله های دور میشنوند و میفهمند مربوط به چه کسی است
    هر نهنگ لهجه خاصی دارد مثلا نهنگ های شمال لهجشون با جونوبیا فرق داره
    سلام تو خودش که نوشته باشگاه خبرنگاران جوان البته جوانشو من جا انداختم شرمنده منبع اصلی رو هم که اشپیگل المان
    امضاء بلد نيستم http://s2.img7.ir/ovVas.jpg ميزنم
    (0_0)

سلام
    من مدتیه که یه پوزه خرگوشی دارم
    به نظر من این ماهی فوق العادست - یه مشخصه جالب در مورد این ماهی که دوستان تو مطالبشون نگفتن و شاید بهش توجه نکردن یا هنوز ماهیشون به اونا عادت نکرده و اخت نشده اینه که این ماهی یه صدای جالب شبیه جیغ یا سوت از خودش درمیاره که خیلی برا من جالبه ( خصوصا وقتی دستمو تو اکواریوم میکنم یا بهش غذا میدم جیغ میکشه که فکر میکنم نشونه خوشحالی یا تشکر باشه )
    یه چیز دیگه هم هست که من در مورد این ماهی شنیدم ولی مطمئن نیستم و امتحانم نکردم و نمیکنم اینه که میگن این ماهی بیرون آب هم میتونه تا مدتی زنده بمونه و آبشش اون شبیه به شش میتونه عمل کنه !!!

سلام
    باتشكر ازمطلب مفيد شما يك سوال دارم چطورميشه صداي جيغ اين ماهي رو شنيد تاحالا صداي دلفين يا كوسه هار وتوفيلم هاي مستند با دستگاه هاي پيشرفته صداشنيدم ولي پوزه خرگوشي كه جيغ ميكشه رو اولين بار ازشما دارم ميشنم لطفا بيشتر توضيح بدهيد ودرمورد قسمت دوم مطلب شما بيشتر اين گونه ماهي هامثل لوچها وكت فيش ها مدت كوتاهي رو بيرون اب ميتونندزنده باشندحدود چند دقيقه بستگي دار كمتر يا بيشتر ولي فكر نكنم آبشش تبديل به شش بشه باز هم دوستا ن نظر بدند بهتره

نام
    ایمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasimhyper1
    سلام
    به نظر من این ماهی فوق العادست - یه مشخصه جالب در مورد این ماهی که دوستان تو مطالبشون نگفتن و شاید بهش توجه نکردن یا هنوز ماهیشون به اونا عادت نکرده و اخت نشده اینه که این ماهی یه صدای جالب شبیه جیغ یا سوت از خودش درمیاره که خیلی برا من جالبه ( خصوصا وقتی دستمو تو اکواریوم میکنم یا بهش غذا میدم جیغ میکشه که فکر میکنم نشونه خوشحالی یا تشکر باشه )
    یه چیز دیگه هم هست که من در مورد این ماهی شنیدم ولی مطمئن نیستم و امتحانم نکردم و نمیکنم اینه که میگن این ماهی بیرون آب هم میتونه تا مدتی زنده بمونه و آبشش اون شبیه به شش میتونه عمل کنه !!!
    سلام
    اولا بگم که از بابت مطلبت ممنون. در ضمن کسی قصد جبهه گیری نداره می خوایم برای بچه ها ابهامی نباشه
    تا اونجایی که من می دونم ماهی ها از طریق صدا با هم ارتباط بر قرار می کنند. البته این صوت ها به خاطر فرکانس پایین گوش انسام قادر به شنیدن نیست و برای شنیدن در نیاز به دستگاه داره. در صورتی که ماهی خارج از اب باشه و تولید صدا کنه می تونید به راحتی بشنوید ولی در اب نه. اگر شما 1 فنکوس رو از اب بیرون بیارید و صفت بگیرید صدایی از خودش در می یاره که راحت میب شه شنید. در مورد قسمت دوم هم ماهی هایی هستند که در اب و بیرون اب می تونند بمونند. اما نه پوزه خرگوشی.
    موفق باشی
    کوروش پاشو ببین کشور تو راه مهیبیه //// پاشو بنگر که ملت توی خواب عمیقیه
    ببین به دنیا داریم میگیم که ما برتریم //// در حالی که ما ها همه گدا پروریم
    ببین یه جوون داره از ته دلش بهت داره میگه //// اینجا لوات و ضنا جزءی از کردار نیکه
    کوروش ناموس فروشی رو دور قیمت //// کوروش ملت گفتار نیکش فحشو غیبته
    کوروش تو رو تحقیرو ویران کردن //// اسمت خط خورده از تقویم ایران رسما
    راستی مقبرت با سیل و بلاها رفته //// عکست فقط سر در قلیون سراها نصبه
    کوروش ارامش خیلی وقته زندانی شده //// نماد فروهر نماد شیطانی شده
    کوروش داره برمیگرده عقب زمونه //// کوروش راستی میدونستی خدا عرب زبونه
    یعنی جهنم جای ماست که فارسی خوندیم //// دنیا پیشرفت کرد ما دوره ی دارسی موندیم
    کوروش خلیجتو خلیج عرب نامیدن //// ولی بازم عربو تو وطن راه میدن

نام
    hesam
    سلام.

در جواب حامد عزیز عرض کنم که صدای دلفینا رو میشه شنید.من پارک دلفین های کیش که رفته بودم این موضوعو تچربه کردم.
    حتی دلفیناشون ادای گریه بچه آدم رو هم درمیاوردن!

اما خدمت ایمان جان هم عرض کنم که لوچ دلقک تو آب یه صدایی از خودش در میاره که بیرون از آب هم شنیده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط reptal
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasimhyper1
    سلام
    سلام
    اولا بگم که از بابت مطلبت ممنون. در ضمن کسی قصد جبهه گیری نداره می خوایم برای بچه ها ابهامی نباشه
    تا اونجایی که من می دونم ماهی ها از طریق صدا با هم ارتباط بر قرار می کنند. البته این صوت ها به خاطر فرکانس پایین گوش انسام قادر به شنیدن نیست و برای شنیدن در نیاز به دستگاه داره. در صورتی که ماهی خارج از اب باشه و تولید صدا کنه می تونید به راحتی بشنوید ولی در اب نه. اگر شما 1 فنکوس رو از اب بیرون بیارید و صفت بگیرید صدایی از خودش در می یاره که راحت میب شه شنید. در مورد قسمت دوم هم ماهی هایی هستند که در اب و بیرون اب می تونند بمونند. اما نه پوزه خرگوشی.
    موفق باشی
    سلام
    جبهه گیری ؟!!
    فکر کنم منظور منو درست متوجه نشدید یا شاید من درست ننوشتم !

منظورم این بود >>> صدایی که به وضوح و بدون هیچ دستگاهی از بیرون اکواریوممون بشنویمو ماهی توی آب باشه توسط هیچ ماهی توی اکواریوم ( نه توی طبیعت ) نشنیدم جز پوزه خرگوشی

[center:fea550234c][/center:fea550234c]

نام
    عماد
    سلام
    آقا با اجازه منم وارد بحث بشم فضولیمو ببخشید!! دلفین که جزء ماهیا نیست داش حسام گل. من تو ماهیای آکواریومی تولید صدارو امتحان نکردم اما تا اونجایی که من میدونم بعضی از ماهیا با کمک یسه شنا و دندانهای حلقی میتونن یه صداهایی در بیارن اما کلا هیچ کدوم از ماهیا (تا اونجایی که من خوندم) اندام اختصاصی تولید صدا ندارن. بازم فضولی منو ببخشید.
    یا علی

نام
    hesam
    نقل قول نوشته اصلی توسط amooemad
    سلام
    آقا با اجازه منم وارد بحث بشم فضولیمو ببخشید!! دلفین که جزء ماهیا نیست داش حسام گل. من تو ماهیای آکواریومی تولید صدارو امتحان نکردم اما تا اونجایی که من میدونم بعضی از ماهیا با کمک یسه شنا و دندانهای حلقی میتونن یه صداهایی در بیارن اما کلا هیچ کدوم از ماهیا (تا اونجایی که من خوندم) اندام اختصاصی تولید صدا ندارن. بازم فضولی منو ببخشید.

یا علی
    سلام عمو عماد.
    من دلفینا رو در جواب حامد گفتم که گفته بود صدای دلفینا رو با دستگاه های خاص میشه گوش داد.
    فکر کنم این چیزی که در مورد صدای ماهیا گفتی درسته و با این تفاسیر در واقع وسط نظرات بقیه دوستانو گرفتی و
    یه جورایی حرف همه درست از آب در اومد.
    موفق باشی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین