صفحه 219 از 222 نخستنخست ... 119169209217218219220221 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,181 به 2,190 از 2212
    سلام عرض ادب
    هفت عدد دیسکس در تانک طول۱۰۰ ارتفاع۶۰ عرض۳۰
    ده روزه که گرفتمشون..و کاملا سالم بودن تو تانک فروشنده
    دونه های سفید رو بدن بلو دایموندها
    رگه های قرمز بالای لب دوتا از نارنجی ها
    کشیدن بدن به اجسام داخل تانک
    تنفس نسبتا زیاد(نسبت به فرمایش دوستان که گفتن تو یک دقیقه باید هشتاد بار باز و بسته بشه)
    بجز دوتا از درشت تر ها باقی نمیخورن(هم غذای خشک و هم ارتمیا و دل رو امتحان کردم)
    دما هم به تدریج رسوندم به سی .سی و یک
    متیلن بلو و نمک بدون ید همراه با سیفون چهل درصدی یک روز در میون تو این مدت انجام شده
    البته از اکوا لایف ویتامینه واس ضعیف نشدنشون استفاده کردم..طبق دستور که نوشته به ازای هر پنجا لیتر یک درب پر..اما من یک در کمتر ریختم
    تاپ فیلتر با مدیای پد.کریستال و زغال اکتیو که بعد اخرین سیفون دیگه روشنش نکردم
    مدفوعشون هم سه سانتی میشه با رنگ سفید تیره
    اگر ممکنه محبت کنید و وقت بزارید واس راهنمایی
    ضمنا بعضی اوقات شنا میکنن و خوبن ظاهرا((بجز دوتاشون که اوضاشون وخیم تره))
    عکس رو پیوست میکنم
    ممنون و متشکر بابت کمکتون
    و خوشحالم از آشناییتون عزیزان.

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.a4 نمایش پست ها
    سلام عرض ادب
    هفت عدد دیسکس در تانک طول۱۰۰ ارتفاع۶۰ عرض۳۰
    ده روزه که گرفتمشون..و کاملا سالم بودن تو تانک فروشنده
    دونه های سفید رو بدن بلو دایموندها
    رگه های قرمز بالای لب دوتا از نارنجی ها
    کشیدن بدن به اجسام داخل تانک
    تنفس نسبتا زیاد(نسبت به فرمایش دوستان که گفتن تو یک دقیقه باید هشتاد بار باز و بسته بشه)
    بجز دوتا از درشت تر ها باقی نمیخورن(هم غذای خشک و هم ارتمیا و دل رو امتحان کردم)
    دما هم به تدریج رسوندم به سی .سی و یک
    متیلن بلو و نمک بدون ید همراه با سیفون چهل درصدی یک روز در میون تو این مدت انجام شده
    البته از اکوا لایف ویتامینه واس ضعیف نشدنشون استفاده کردم..طبق دستور که نوشته به ازای هر پنجا لیتر یک درب پر..اما من یک در کمتر ریختم
    تاپ فیلتر با مدیای پد.کریستال و زغال اکتیو که بعد اخرین سیفون دیگه روشنش نکردم
    مدفوعشون هم سه سانتی میشه با رنگ سفید تیره
    اگر ممکنه محبت کنید و وقت بزارید واس راهنمایی
    ضمنا بعضی اوقات شنا میکنن و خوبن ظاهرا((بجز دوتاشون که اوضاشون وخیم تره))
    عکس رو پیوست میکنم
    ممنون و متشکر بابت کمکتون
    و خوشحالم از آشناییتون عزیزان.
    درود
    بعد از خریدن دیسکس باید خودتون ماهیا رو قرنطینه کنین و بعد از مدتی در صورت عدم مشاهده علایم بیماری، به تانک اصلی منتقل کنین
    علایم بیماری انگل روده در بخش زیر ذکر شده، مطالعه شود
    انگل های روده ای و شیوه های درمان
    در مورد سفید شدن چشم اگه در مراحل اولیه باشه دارای علائمی مثه کدر شدن و ابری شدن سطح چشم ماهی هست که با اضافه کردن نمک بدون ید به ازای هر ۲۰ لیتر یک قاشق غذاخوری و سیفون منظم و سنگین روزانه(حداقل 50%) مشکل رفع میشه ولی در مراحل پیشرفته باعث به وجود آمدن بافتی سفید و کرم رنگ روی سطح چشم میشه که باید از انتی بیوتیک های وسیع الطیف مثه اریترومایسین ، سیپروفلوکساسین ، استرپتومایسین و .... استفاده شود
    و در مورد دون های سفید روی بدن ماهی بخش زیر رو مطالعه کنین
    بيماري سفيدك يا ايك (Ichtyophthirius)
    مطالب مفید درباره ماهی و آکواریوم را در پیج ما دنبال کنین
    Instagram:ParsDiscus
    Telegram:@Pars_Discus

با سلام من چند روز 4 تا دیسکس خریدم احساس می کنم شکم یکی از ماهی ها باد کرده آیا دلیل بر بیماری می باشد ؟ اضافه کنم که ماهی هم خوب غذا می خوره خیلی هم گستاخ هست ماهی های دیگه رو هم اذیت می کنه فقط شکمش باد کرده کمی ناراحتم ممنون می شوم راهنمایی کنید . با تشکر

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط khani نمایش پست ها
    با سلام من چند روز 4 تا دیسکس خریدم احساس می کنم شکم یکی از ماهی ها باد کرده آیا دلیل بر بیماری می باشد ؟ اضافه کنم که ماهی هم خوب غذا می خوره خیلی هم گستاخ هست ماهی های دیگه رو هم اذیت می کنه فقط شکمش باد کرده کمی ناراحتم ممنون می شوم راهنمایی کنید . با تشکر
    درود
    احتمال زیاد به علت پر خوری هست
    یک روز غذادهی رو قطع کنین و از سولفات منیزیم استفاده کنین، اگه از پر خوری باشه مشکل رفع میشه

با سلام از اساتید گرامی لطفا منو راهنمایی کنن یکی از دیسکس هام همانطور که عکسش را گذاشتم روی بالش احساس می کنم جوش سفید زده می خواستم ببینم آیا دلیل بر بیماری می باشد اگر بیمار هست چکار کنم در ضمن هم غذا خوب می خوره هم پر حرکت هست همه چیرش نرمال می باشد ولی فقط اون خال سفید می ترسم بیماری باشه . ممنونم از بابت همه چیز

- - - Updated - - -
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20180317_150153.jpg   20180317_150153.jpg  

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    با سلام از اساتید گرامی لطفا منو راهنمایی کنن یکی از دیسکس هام همانطور که عکسش را گذاشتم روی بالش احساس می کنم جوش سفید زده می خواستم ببینم آیا دلیل بر بیماری می باشد اگر بیمار هست چکار کنم در ضمن هم غذا خوب می خوره هم پر حرکت هست همه چیرش نرمال می باشد ولی فقط اون خال سفید می ترسم بیماری باشه . ممنونم از بابت همه چیز
    درود
    روی بدن هم نقاط سفید دیده میشه یا توی عکس اونجوری افتاده؟
    دما روی چنده؟
    خودشو به جایی نمیماله؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohebbi نمایش پست ها
    درود
    روی بدن هم نقاط سفید دیده میشه یا توی عکس اونجوری افتاده؟
    دما روی چنده؟
    خودشو به جایی نمیماله؟
    سلام
    نه بدنش هیچ مشکلی نداره عکس اونطوری نشون می ده همان جایی که دایره قرمز کشیدم 3 تا نقطه سفید داره بقیه جاهش سالم هست و تا حالا هم ندیدم خودشو به جایی بماله دما هم روی 30 هستش .

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    سلام
    نه بدنش هیچ مشکلی نداره عکس اونطوری نشون می ده همان جایی که دایره قرمز کشیدم 3 تا نقطه سفید داره بقیه جاهش سالم هست و تا حالا هم ندیدم خودشو به جایی بماله دما هم روی 30 هستش .
    از مقداری نمک بدون ید استفاده کنین و تعویض اب منظم با اب دپو شده داشته باشین

سلام.
    دوماه پیش چهار تا دیسکس خریدم تقریبا یک ماه تو قرنطینه بودن ولی یکشون رنگش خیلی تیره شده و مدفون سفید داره ولی لاغر نشده تترا پریما با دل نمیخوره ولی هفتهای یه بار کرم خونی میدم فقط اونو میخوره تا اونجایی که دیدم الان چیکار کنم این ماهیو مریضیش چیه مرسی از راهنمایی

- - - Updated - - -

دو هفته هستش که تو تانک اصلی گذاشتمشون وبا ماهی انجل و لوچ دلقک نگهش میدارم علایم بیماریشم تیرگی رنگ مدفون سفید دراز یکیم کسی میره بغل اک میره قایم میشه .حجم اکواریوم 380 لیتر هفته ای دو بارم سیفون میکشم تقریبا هر سری 50 لیتر تعویض اب بدون کلر

- - - Updated - - -

img_20180320_152552.jpgاگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    ویرایش توسط Behii : 03-20-2018 در ساعت 04:52 PM

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behii نمایش پست ها
    سلام.
    دوماه پیش چهار تا دیسکس خریدم تقریبا یک ماه تو قرنطینه بودن ولی یکشون رنگش خیلی تیره شده و مدفون سفید داره ولی لاغر نشده تترا پریما با دل نمیخوره ولی هفتهای یه بار کرم خونی میدم فقط اونو میخوره تا اونجایی که دیدم الان چیکار کنم این ماهیو مریضیش چیه مرسی از راهنمایی
    دو هفته هستش که تو تانک اصلی گذاشتمشون وبا ماهی انجل و لوچ دلقک نگهش میدارم علایم بیماریشم تیرگی رنگ مدفون سفید دراز یکیم کسی میره بغل اک میره قایم میشه .حجم اکواریوم 380 لیتر هفته ای دو بارم سیفون میکشم تقریبا هر سری 50 لیتر تعویض اب بدون کلر
    اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام
    بخش زیر رو مطالعه بفرمایین
    انگل های روده ای و شیوه های درمان