صفحه 1 از 225 1231151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 2248

نام
    محمد رضا

ارایه گزارش بیماری و راهنمایی دارویی - دیسکس (بخش دوم)

سلام
    برای جلوگیری از ازدیاد مطالب بیماری های دیسکس بخش دوم راه اندازی شد تا کاربران محترم بتوانند سوالهای خود را در این بخش بپرسند خواهش بنده این است قبل از مطرح کردن سوال خود بخش اول بیماری ها را مطالعه فرمایید اطمینان کامل میدهم که جواب سوال های خود را در آنجا پیدا کنید ولی اگر جواب خود را نیافتید به مطالب زیر جهت ارائه گزارش بیماری توجه فرمایید

اکواریم:
    1- تاریخ راه اندازی
    2- نوع ماهی های موجود در تانک
    3- نحوه و مقدار سیفون
    4- در صورت امکان فاکتورهایشیمیایی آب مثل آمونیاک - نیترات و ...

وضعیت ظاهری دیسکس:
    1- ناهنجاریهای رفتاری
    2- ناهنجاریهای حرکتی
    3- تغییر رنگ
    4- وضعیت بالها
    5- رنگ و حالت مدفوع

و در آخر حتما" برای تشخیص بهتر حتما" از ماهی مریض عکس تهیه کنید و با توضیح اقداماتی که تا کنون انجام دادید در این تاپیک قرار دهید
    موفق باشید

نام
    اهورا
    با درود
    من این دیسکاس رو بیش از یکسال دارم عکس پارسالشو میذارم عکس امسالشم میذارم ... به نظرم یکم لاغر شده دیگه چند ماهیه با ولع سابق خوراک نمیخوره الان فقط تترا پریما رو میخوره به قدر کافی اما نسبت به خوراک های دیگه بی میله حتی آرتمیا زنده ، خوراک دل هم نمیخوره تف میکنه بیرون ... اساتید لطف کنن بگن بیماری وجود داره یا نه ...
    ندیدم چه شکلی مدفوع میکنه... شرایط تانک هر چی هست همونه که از یکسال پیش هم بوده و سیفون 50% هفتگی داره که 2/3 آب RO هستش دیسکس دیگم در شرایط عالی قرار داره.
    این عکس پارسالش :

اینم عکس امسالش :
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 27072012314.jpg   09062013649.jpg  
    در جهان راه یکی است و آن راه راستی است - زرتشت پیامبر ایران زمین
    آکواریوم های Bitaaaaaab
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread3273/
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread4138/
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread3273/index3.html

دوستان سلام
    دو تا دیسکس دارم که هردو لبه باله هاشون سفید شده و یه گوشه آکواریوم وایسادن و رو به بالا شنا میکنن
    یکیشون قبل از این وضعیت بعضی وقتها به سرعت شنا میکرد و خودش رو به دیواره های آکواریوم میکوبید و بعد تا چند ساعت یه جا می نشست و دوباره عادی میشد
    البته قبل از اون جریان دو تا از دیسکسهام دچار انگلی شده بودن که با مترونیدازول درمان نشدن و توی آکواریوم قرنطینه هستن و فکر کردم که رفتار این دیسکس به خاطر همون انگل باشه و در حال درمان اینها بودم که با برگشتن اون دیسکس از قرنطینه این مشکل جدید پیش اومد
    حالا دوستان اگه می تونن کمک کنن
    حجم آکواریم 160 لیتر
    دما 30 درجه
    راه اندازی یک سال
    سیفون قبل از این جریان هفته ای 30 درصد
    از همراهی دوستان ممنون

نام
    سیوان
    سلام
    اولین نشانه سختی بالای آب تو دیسکس چیه ؟

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa381 نمایش پست ها
    سلام
    اولین نشانه سختی بالای آب تو دیسکس چیه ؟
    توی دیسکس هایی که خط استرس نداشته باشن خال میزنه
    مطالب مفید درباره ماهی و آکواریوم را در پیج ما دنبال کنین
    Instagram:ParsDiscus
    Telegram:@Pars_Discus

با سلام . جداً به کمک احتیاج دارم بچه دیسکس هام روشون سفید و ابرمانند میشه و میمیرن توی راه تلفات داشتن و الان هم تو اکواریوم اینطوری شدن . راه حل عجله ای میخواستم . باتشکر از اساتید

نام
    Ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_disces نمایش پست ها
    با سلام . جداً به کمک احتیاج دارم بچه دیسکس هام روشون سفید و ابرمانند میشه و میمیرن توی راه تلفات داشتن و الان هم تو اکواریوم اینطوری شدن . راه حل عجله ای میخواستم . باتشکر از اساتید
    با سلام
    دیسکس ها تولید خودتون هست امیر جان یا از مغازه گرفتی؟
    اگه از مغازه گرفتی قرنطینه کردی؟
    سایزشون چقدریه؟
    سفید و ابری شدن ماهی به دلیل کثیفی بیش از حد آب هستش
    یه توضیحی راجع به حجم و تراکم ماهیا بدید لطفاً
    ZOOM ZOOM

ماهی ها رو از اصفهان گرفتم . از آقای سلطانی . 40 تا بودن تا رسیدن به خونه 15 تا تلفات دادم روز اول هم 7تا مردن از راه بیحال رسیده بودن . الان 18 تا دارن شنا میکنن و غذا هم میخورن . سایزشون پشت ناخونیه . حجم آب 85*35*30 , حدود 90 لیتر آب . دما رو بردم رو 32 درجه و پمپ با یه سنگ هوا . تاپ فیلتر رو از دور خارج کردم .

نام
    Ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_disces نمایش پست ها
    ماهی ها رو از اصفهان گرفتم . از آقای سلطانی . 40 تا بودن تا رسیدن به خونه 15 تا تلفات دادم روز اول هم 7تا مردن از راه بیحال رسیده بودن . الان 18 تا دارن شنا میکنن و غذا هم میخورن . سایزشون پشت ناخونیه . حجم آب 85*35*30 , حدود 90 لیتر آب . دما رو بردم رو 32 درجه و پمپ با یه سنگ هوا . تاپ فیلتر رو از دور خارج کردم .
    عجب دل و جراتی داری دیسکس به اون سایز رو با این فاصله زمانی از شهرستان خرید میکنی
    احتمالاً اون 15 تا از خفگی مردن ( فدای سرت )
    سیفون مرتب روزانه 50% انجام بده - یکم هم نمک اضافه کن ( هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری )
    ایشالله خوب میشن
    ZOOM ZOOM

بله 15 تا تو راه از خفگی مردن . فروشنده نتونسته بود نایلون رو محکم ببنده اکسیژن فشده توش نشت کرده بود . حیوونیا مرده بودن .

اضافه شده پس از 39 minutes :

راستی نگفتین دارو نمیخواد . فقط نمک کافیه ؟ حتماًبدون ید ! دما هم بمونه رویه 32 ؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید دارو نمیخواد . نمک بدون ید کافیه ؟ دما چی رو 32 بمونه؟
    ویرایش توسط amir_disces : 06-18-2013 در ساعت 02:35 PM

صفحه 1 از 225 1231151101 ... آخرینآخرین