صفحه 1 از 97 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 964

سوالات در خصوص تکثیر ماهیان زنده زا

سلام محسن جان

ديدم زدن گزينه تشكر براي اين پست كمه داداش

واقعا عالي بود .دستت طلا.

ي سوال در مورد تكثير عمده زنده زاها داشتم.

تو سالن هاي تكثير چطوري موقع زايمان بچه هارو از والدين جدا ميكنن؟؟؟؟ طوري داره ميانه ي مخزن؟؟؟ از همون طوري هايي كه واسه تكثير گلدفيش استفاده ميشه ميشه استفاده كرد؟؟؟؟؟

ممنون
    تازه كار ها حتما بخونن :::: سيكل ازت

نام
    محسن
    سلام علی جان
    توی مزرعه های تکثیر ماهی های مولد رو توی یه سبد بافته شده از تور به تعداد مناسب نگهداری میکنند.
    این سبد ها خودشون روی حوضچه هایی به عرض2/40 و طول3 و عمق70 سانت قرار دارند.
    میزان فرو رفتگی خود این سبد ها در آب 60 سانته یعنی انتهای سبد با کف حوضچه که معمولا سیمانی با شیب کم به وسط هست
    10 سانت فضا دارد و لارو ها بعد از متولد شدن خوب به خود از دسترس والدین جدا میشن
    و بعد از بازه های زمانی خاص اونا رو از این حوضچه های خارج و به حوضچه های پرورش منتقل میکنند.
    امیدوارم کافی بوده باشه

نام
    بهنام
    سلام
    مطلب خیلی مفیدی بود محسن جان
    این در مزرعه بود که استخر هست
    ولی در سالن که اینطور نیست.در سالن باید ماهی در زمان زایمان به زایشگاه منتقل بشه

سلام بچه ها.
    خيلي ممنون بابت اطلاعات خوبتون.

خوب بهنام جان راست ميگه تو سالن هاي تكثير كه استخر نداريم.

يعني هر ماهي كه ميبينيم آمادست رو جدا كنيم و تو زايشگاه بذاريم؟؟؟؟

ممنون
    تازه كار ها حتما بخونن :::: سيكل ازت

نام
    محسن
    سلام
    ممنون از بهنام عزیز که به نکته خوبی اشاره کرد اما من همین کار رو دارو توی یه مخزن 1000 لیتری برای گوپی و یه مخزن 500 لیتری برای مولی
    انجام میدم.دقیقا همین روش هست و هیچ تغییر خاصی توی اون انجام ندادم.
    همون سبد های توری رو ساختم و توی مخازنم گذاشتم و ماهی های مولد رو توی اون قرار دادم و دقیقا به همون روش هست.
    علی جان جدا کردن ماهی توی سالن و گذاشتن اون توی زایشگاه عملا غیر ممکنه و دلیلش هم اینه که این کار در سطح گسترده امکانپذیر نیست.

سلام
    ایول بابا دمت گرم مطلب خیلی خوب و مفیدی بود یه چیز من چند با دم شمشیری خریدم هر بار هم بدون دلیل مردن دما اب هم 28 گذاشتم و نور هم بهشون میرسید دیگه چی میخوان؟

من یک جفت دم شمشیری نر و ماده خریدم شکم ماهی ماده اماده واسه زایمان بود اما بچه نریخت که نریخت تا اخرم مرد پناهگاه هم واسشون درست کرده بودم
    [center:49d7bbce95]http://reefland.ir/themes/Mashhadtea...mages/logo.gif [/center:49d7bbce95]

نام
    pouraghdam
    سلام استاد عزیز
    ممنون از اطلاعات مفیدت.
    منم یه سوال داشتم دمایی که کفتید در جنسیت زنده زاها تاثیر میزاره آیا فقط تو خانواده زنده زاها صادقه؟یا تو ماهی های دیگه هم تاثیر داره؟
    تو همانی که همه عمر به دنبال خودت نعره زنانی
    ..............................به خود آی.

نام
    محسن
    سلام
    من مقاله هایی رو از بزرگان جهان در خصوص تاثیر دما در جنسیت ماهی ها(تخم ها و لاروها)مطالعه نموده ام
    اما خود هیچ کدام را به جز زنده زاها تجربه ننموده ام.لکن از آنجا که نویسندگان آن مقاله ها همگی از اساتید بنام حوزه پرورش ماهیان
    زینتی بوده اند و کار آنها کپی برداری نبوده بنابر این باید به عرض برسانم که بله این مورد در همه ماهی ها صدق میکن.
    گفتن این مورد را نیز ضروری می دانم که این قاعده به صورت 100% در بین نوزادان رواج نخواهد داشت به این شکل که اگر شما دما را به گونه ای تنظیم کنید
    که همه لاروها ماده شوند سرانجام لارو های نر را هم بین آنها خواهید دید هر چند که تعداد آنها زیاد نخواهد بود.

دلاي من 24 هست_ آيا خوبه يا نه؟
    شما كفتي 26 تا 29؛ آيا زياد نيست اين دما ؛ جون اكثر كتاب ها 24 رو بيشنهاد كردند

نام
    امیر قاضی لو
    با سلام
    با تشکر از مطلب مفیدتان. شاید بد نباشه این نکته هم اشاره بشه که اخیرا میگن تعیین جنسیت دمایی در دو بازه صورت میگیره با افزایش دما در یک بازه ماده زایی اتفاق میافته و در یک بازه دیگر نر زایی. در واقع اینا دو تا ژن هستند که تو یه بازه خاصی از از دما میزان بیان نشون افزایش *داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط teruy نمایش پست ها
    سلام
    من مقاله هایی رو از بزرگان جهان در خصوص تاثیر دما در جنسیت ماهی ها(تخم ها و لاروها)مطالعه نموده ام
    اما خود هیچ کدام را به جز زنده زاها تجربه ننموده ام.لکن از آنجا که نویسندگان آن مقاله ها همگی از اساتید بنام حوزه پرورش ماهیان
    زینتی بوده اند و کار آنها کپی برداری نبوده بنابر این باید به عرض برسانم که بله این مورد در همه ماهی ها صدق میکن.
    گفتن این مورد را نیز ضروری می دانم که این قاعده به صورت 100% در بین نوزادان رواج نخواهد داشت به این شکل که اگر شما دما را به گونه ای تنظیم کنید
    که همه لاروها ماده شوند سرانجام لارو های نر را هم بین آنها خواهید دید هر چند که تعداد آنها زیاد نخواهد بود.

صفحه 1 از 97 1231151 ... آخرینآخرین