صفحه 3 از 35 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 350

نام
    مهدي
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    میتونی وقتی یزره منجمده به ماهیت بدی
    همه جوره امتحان كردم اما نشد....شما هم اين مشكل رو داريد يا نه؟؟؟؟

با سلام خدمت دوستان عزیزم. با اجازه اساتید با تجربه میخوام طرز تهیه غذای دست ساز قلاور رو که خودم درست کردم به همراه چند تا عکش براتون بذارم
    خوشحال میشم اگه باهاتون تبادل نظر داشته باشم و اشکالات کارم برطرف شه.
    از مواد مختلفی برای ساخت غذاهای دست ساز استفاده میشه مثل:
    1.دل گاو
    2.دل گوسفند
    3.دل مرغ
    4.میگو
    5.اسفناج
    6.کاهو
    7.فلفل دلمه ای در رنگ های مختلف
    8.سبوس گندم یا برنج
    9.انواع غذا های شرکتی
    10.سیر
    11.پودر ژلاتین
    12.گوجه فرنگی
    13.هویج
    14.مولتی ویتامین ها
    و غیره که تو این اموزش از بعضی از این مواد استفاده شده است .
    دل گوساله به عنوان ترکیب اصلی, اسفناج و کاهو به عنوان ملیم , فلفل دلمه ای برای تقویت رنگ البته دل و اسفناج هم همین خواص را دارند , سیر به عنوان ضد عفونی کننده و ضد باکتری , ژلاتین برای جلوگیری از از هم پاشیدن یا وا شدن غذا بعد از ریختن در اب, مولتی ویتامین
    برای شروع به یه نکته ی خیلی خیلی مهم توجه کنید مخصوصا متاهل های عزیز . اینکه اگه اولین بار هست دارین این کارو میکنید بهتره کسی خونه نباشه چون قراره حسابی اشپز خونتون بهم بریزه و انواع بوها رو که تاحالا به مشامتون نیومده رو استنشاغ کنید. ( به بیان ساده تر قراره ان کارو در بیارید)

اول باید دل گاو یا گوسفندی که خریدین رو خوب بشورید و چربی و رگهای اونو جدا کنید حتی مقدار کمی از چربی میتونه باعث صدمات یا حتی تلفات ماهیتون بشه چون چربی به راحتی درون رگ های ماهی خوشگلتون رسوب میکنه و خدای نکرده . بعد اونو به تکه های کوچک تر برای چرخ کردن خرد کنید .اندازشم میتونید تو شکل ببینید تقریبا نیم کیلو میشه
    imag0492.jpg
    imag0493.jpg
    نوبت به اسفناج میرسه .. اونو خوب بشورید و ساقه ها شو ازش جدا کنید چون هضم رو برای ماهیاتون مشکل میکنه
    imag0495.jpg
    من برای این غذا از 3/4 فلفل دلمه قرمز و 1/4 فلفل نارنجی استفاده کردم. شما میتونین همشو قرمز بزنید
    imag0498.jpg
    برگ کاهو رو هم باید قسمتای سبز رنگشو از قسمت کلفتش! که سفید رنگه جدا کنید و با فلفل و اسفناج به مدت 30 ثانیه داخل اب درحال جوشیدن بریزید فقط تا زمانی که نرم بشن

بعد اونا رو داخل میکسر میریزیم یا میتونیم اونارو رو تخته ساتوری کنیم تا جایی که نه زیاد له بشد نه بزرگ باشن متناسب با اندازه ماهیتون.
    imag0503.jpg
    2-3 تا سیر کوبیده شده و چند قطره مولتی ویتامین بهش اضافه میکنیم و همه ی موادو با هم مخلوط میکنیم.
    سپس پودر ژلاتین رو به کمی اب در حال جوش اضافه میکنیم تا به حالت ژلاتین در بیاد بعد از اینکه کمی سرد شد اونو به مخلوطمون اضافه میکنیم
    imag0505.jpg
    کارمون تموم شد فقط موند بسته بندی
    imag0506.jpg
    موفق باشید

مسیح من مال تورو امتحان کردم

نام
    arya
    به نظرتون اگر تو این خوراک لبو بریزیم تو رنگ تاثیر داره چون هم طبیعیه هم قوی

نام
    مسیح
    نقل قول نوشته اصلی توسط PARSA2013 نمایش پست ها
    مسیح من مال تورو امتحان کردم
    خب نتیجه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arya555 نمایش پست ها
    به نظرتون اگر تو این خوراک لبو بریزیم تو رنگ تاثیر داره چون هم طبیعیه هم قوی
    داداش ب نظر من نیازی ب استفاده ازاون نیست چون وقتی پخته نباشه هضمش سخته وقتی بپزیش ک نرم بشه تمام خواصش میره از زعفرون میتونی استفاده کنی+فلفل های رنگی

نام
    حسن
    سلام
    به نظر شما میکس دل غنی تر هست یا میکس ماهی قزل آلا ؟ از لحاظ پروتئین و اینجور حرفا
    هر کسی از ظن خود شد یار من

نام
    مسیح
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasoo نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما میکس دل غنی تر هست یا میکس ماهی قزل آلا ؟ از لحاظ پروتئین و اینجور حرفا
    سلام
    بنده پوشت قزل الا رو مورد انالیز قرار ندادم ولی توی میکس دل میتونید بعنوان مکمل ازش استفاده کنید چون چربش کمتره وکلسترول کمتری هم داره نسبت ب گوشت قرمز
    بیس اصلی غذادست ساز دله ولی نه اینکه همش باشه مثلا 100-200گرم دل
    50گرم گوشت ماهی
    50گرم اسفناج
    100گرم میگو
    اینا بعنوان مثال بود

نقل قول نوشته اصلی توسط omid omran نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیزم. با اجازه اساتید با تجربه میخوام طرز تهیه غذای دست ساز قلاور رو که خودم درست کردم به همراه چند تا عکش براتون بذارم
    خوشحال میشم اگه باهاتون تبادل نظر داشته باشم و اشکالات کارم برطرف شه.
    از مواد مختلفی برای ساخت غذاهای دست ساز استفاده میشه مثل:
    1.دل گاو
    2.دل گوسفند
    3.دل مرغ
    4.میگو
    5.اسفناج
    6.کاهو
    7.فلفل دلمه ای در رنگ های مختلف
    8.سبوس گندم یا برنج
    9.انواع غذا های شرکتی
    10.سیر
    11.پودر ژلاتین
    12.گوجه فرنگی
    13.هویج
    14.مولتی ویتامین ها
    و غیره که تو این اموزش از بعضی از این مواد استفاده شده است .
    دل گوساله به عنوان ترکیب اصلی, اسفناج و کاهو به عنوان ملیم , فلفل دلمه ای برای تقویت رنگ البته دل و اسفناج هم همین خواص را دارند , سیر به عنوان ضد عفونی کننده و ضد باکتری , ژلاتین برای جلوگیری از از هم پاشیدن یا وا شدن غذا بعد از ریختن در اب, مولتی ویتامین
    برای شروع به یه نکته ی خیلی خیلی مهم توجه کنید مخصوصا متاهل های عزیز . اینکه اگه اولین بار هست دارین این کارو میکنید بهتره کسی خونه نباشه چون قراره حسابی اشپز خونتون بهم بریزه و انواع بوها رو که تاحالا به مشامتون نیومده رو استنشاغ کنید. ( به بیان ساده تر قراره ان کارو در بیارید)

اول باید دل گاو یا گوسفندی که خریدین رو خوب بشورید و چربی و رگهای اونو جدا کنید حتی مقدار کمی از چربی میتونه باعث صدمات یا حتی تلفات ماهیتون بشه چون چربی به راحتی درون رگ های ماهی خوشگلتون رسوب میکنه و خدای نکرده . بعد اونو به تکه های کوچک تر برای چرخ کردن خرد کنید .اندازشم میتونید تو شکل ببینید تقریبا نیم کیلو میشه
    imag0492.jpg
    imag0493.jpg
    نوبت به اسفناج میرسه .. اونو خوب بشورید و ساقه ها شو ازش جدا کنید چون هضم رو برای ماهیاتون مشکل میکنه
    imag0495.jpg
    من برای این غذا از 3/4 فلفل دلمه قرمز و 1/4 فلفل نارنجی استفاده کردم. شما میتونین همشو قرمز بزنید
    imag0498.jpg
    برگ کاهو رو هم باید قسمتای سبز رنگشو از قسمت کلفتش! که سفید رنگه جدا کنید و با فلفل و اسفناج به مدت 30 ثانیه داخل اب درحال جوشیدن بریزید فقط تا زمانی که نرم بشن

بعد اونا رو داخل میکسر میریزیم یا میتونیم اونارو رو تخته ساتوری کنیم تا جایی که نه زیاد له بشد نه بزرگ باشن متناسب با اندازه ماهیتون.
    imag0503.jpg
    2-3 تا سیر کوبیده شده و چند قطره مولتی ویتامین بهش اضافه میکنیم و همه ی موادو با هم مخلوط میکنیم.
    سپس پودر ژلاتین رو به کمی اب در حال جوش اضافه میکنیم تا به حالت ژلاتین در بیاد بعد از اینکه کمی سرد شد اونو به مخلوطمون اضافه میکنیم
    imag0505.jpg
    کارمون تموم شد فقط موند بسته بندی
    imag0506.jpg
    موفق باشید

من اینو درست کردم ماهیم نمیخوره . فحش میده !!! چی کار کنم؟

سلام ارداناى عزيز
    يك عدد دل گاو يا گوساله يا گوسفند (چربى و رگها جدا بشه )، ده عدد ميگوى آبهاى آزاد ( پرورشى نباشه) ، دويست و پنجاه گرم بر گ و ساقه هاى
    جوان اسفناج و كاهوى بخار پز شده ، پنجاه تا هشتاد گرم سويا ، كمتر از. پنجاه گرم سبوس گندم ، يك عد فلفل دلمه قرمز ، يك عدد فلفل
    دلمه زرد(هر دو متوسط باشه ) ، پنج يا هفت حبه سير متوسط ، مقدارى زعفران .
    مقدار گفته شده به نسبت دل گاو هستش، اگه اندازه دل كوچكتر بود ، ميزان ساير مخلفات را كاهش بديد .
    بعد از اين كه همه را با همديگه چرخ كرديد ، مقدارى ژلاتين را در آب گرم حل كرده و بعد از سرد شدن به مواد اضافه كرده و خوب چنگ مي زنيد.
    سپس مواد را در تعدادى پاكت فريزر ريخته (مانند لواشك آن را پهن كنيد ) و در فريزر نگهدارى كنيد.
    ارداناى عزيز توجه بفرمائيد در يك ماه اول روزهاى پنجشنبه از اين غذا استفاده كنيد ، به اين خاطر كه روز جمعه به ماهيات استراحت بدى.
    من در حال حاضر روزهاى فرد از اين غذا استفاده مى كنم و روزهاى جمعه مطلفأ هيچ غذائى به ماهى ها نميدم .
    بالغ بر سى عدد فلاور ، پرت ، نايف ، پنگوسى ، سيچلايد ، تگزاس ، اسكار و لاك پشت گوش فرمز را با اين اوصاف تغذيه مى كنم .
    ضمنأ هفته اى يك بار ، بيش از نيمي از آب تانك را سيفون مى كنم .
    برات آرزوى موفقيت دارم.
    ویرایش توسط H-K : 11-14-2013 در ساعت 10:52 PM

نام
    علیرضا
    سلام و خسته نباشید
    من هرچی تلاش کردم نتونستم اجازه استفاده از چرخ گوشت رو برا میکس دل و میگو از خونواده بگیرم
    به نظر شما دوستان با چی درستش کنم ؟ اگه یه وسیله ارزون قیمت باشه هم میتونم بخرم
    خودم بیفتک کوب تو ذهنم بود ولی فک کنم فقط میشه دل و میگو رو نازک کرد نمیشه باهاش مخلوط شون کرد

biftak.jpg

صفحه 3 از 35 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین