صفحه 9 از 74 نخستنخست ... 78910111959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 731

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    دوستان گرامی
    واسه یه آک 150*80*45 آب شور دوجا قیمت گرفتم (مشهد)
    ببینین میارزه یا نه ؟

آک با همین ابعاد با چسب سیستا
    با سامپ 160 لیتری و مدیاش
    با اسکیمر دایمکس و پاور هد و نمک و ماسه و موج ساز
    بدون نورپردازی و لایو راک و ماهی و مرجان و شقایق

یه جا قیمت داده 1.800
    یه جا 2 تومن

اگه بخام خودم راه بندازم به صرفه است ؟
    شما جای من بودین چیکار میکردین ؟ ممنون میشم پیشنهادای خودتونو بگین
    سپاس
    خودتون درست کنید قطعا هزینش (اگه وقت رو هزینه حساب نکنید !) کمتر میشه

نام
    محمدرضا
    مسلما اگه خودتون این کارا رو بکنید بهتره.
    هم میتونید جنس بهتر انتخاب کنی و هم اینکه قیمت خیلی مناسب تر در میاد.حداقل 400 تومن ارزون تر این در میاد.
    خرید این لوازم هم سرگرم کنندس و هم تجربه بهت میده.

نام
    شفیع پور
    دوستان گرامی
    ببینین میارزه یا نه ؟

یه جا قیمت داده 1.800
    یه جا 2 تومن

سپاس
    ضخمات شیشه ، قدرت و مدل اسکیمر و پاور هد ، نوع نمک ، مارک و مدل موج ساز و تعداد اون ، چند خونه بودن سامپ و ... در قیمت گذاری خیلی مهم هست اگه مشخص بشه بهتر میشه نظر داد

دوستان گرامی
    ببینین میارزه یا نه ؟

یه جا قیمت داده 1.800
    یه جا 2 تومن

سپاس
    سامپ 4 خونه
    موج ساز دو عدد
    اسکیمر دایمکس
    نمک هم گفت بین سه نوع موجود در بازار بهترینشو انتخاب کرده
    ضخامت شیشه 12 میل

نام
    شفیع پور
    سامپ 4 خونه
    موج ساز دو عدد
    اسکیمر دایمکس
    نمک هم گفت بین سه نوع موجود در بازار بهترینشو انتخاب کرده
    ضخامت شیشه 12 میل
    اگر شیشه 12 میل باشه با پل و چسبش ، سامپ 4 خونه 160 لیتر ، ماسه 40 کیلو ، نمک 23 یا 20 کیلو ، اسکیمر دایمکس مناسب 500 لیتر آب تانک شما ، موجساز 2 عدد سیسکو ، مدیا سیپوراکس فله ای 10 کیلو ، مدیا میکرومک 5 کیلو و پاور هد چینی مناسب تانک شما به همراه لوله کشی اورفلو و ئاتر پمپ ...باشه قیمتی حدود 1500 الی 1600 هزینه بر می داره ...
    اگر برای تانک پایه و کمد هم بسازه که قیمت 1800 تومان قیمت مناسبی گفته

تصمیم با خود شماست ، اگر وقت و حوصله دارید که خودتان تک تک اجناس رو بخرید و درست کنید هم کسب تجربه است و هم تفریحی جالب ولی مطمئنا کار اونا تمیز تر و شسته رفته تر خواهد بود و ممکن است شما مجبور به هزینه های جانبی بیشتری هم بخاطر عدم تجربه بشید

پیشنهاد من :

اندازه تانک رو 150 * 70 * 50 بگیرید
    اندازه سامپ رو 120 * 45 * 50 بگیرید با چهار خونه برای مدیا ها و پد و یه خونه بزرگ برای رفیوجیوم در خود سامپ
    موج ساز هر چی می گیرید ایتالیایی باشه ( صدای کم ، مصرف برق پائین ، عمر بالا )
    اسکیمر دایمکس جالب نیست همون ماکرو 250 یا بالاتر بگیرید
    پاور هد هم اگر می تونید ایتالیایی بگیرید ( قلب تپنده تانک ) ( صدای کم ، مصرف برق پائین ، عمر بالا )
    مدیا میکرو مک ، سیپوراکس
    نمک هم دلتا مارین یا رد سی ( به صرفه و در دسترس )

نور هم اگر مشکل برق نداری برای نگهداری ریف ، دو تا متال ( یکی 14000 کلوین یکی 20000 کلوین ) و دو تا مهتابی 14000 کلوین و 2 تا هم آبی
    اگر مشکل پول نداری یه سیستم دست ساز ال ای دی در کنار 2 تا مهتابی 120 سانت یکی آبی یکی سفید
    اگر هم مشکل برق و مشکل پول داری 4 تا مهتابی 20000 کلوین سفید و 4 تا مهتابی آبی

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    اگر شیشه 12 میل باشه با پل و چسبش ، سامپ 4 خونه 160 لیتر ، ماسه 40 کیلو ، نمک 23 یا 20 کیلو ، اسکیمر دایمکس مناسب 500 لیتر آب تانک شما ، موجساز 2 عدد سیسکو ، مدیا سیپوراکس فله ای 10 کیلو ، مدیا میکرومک 5 کیلو و پاور هد چینی مناسب تانک شما به همراه لوله کشی اورفلو و ئاتر پمپ ...باشه قیمتی حدود 1500 الی 1600 هزینه بر می داره ...
    اگر برای تانک پایه و کمد هم بسازه که قیمت 1800 تومان قیمت مناسبی گفته

تصمیم با خود شماست ، اگر وقت و حوصله دارید که خودتان تک تک اجناس رو بخرید و درست کنید هم کسب تجربه است و هم تفریحی جالب ولی مطمئنا کار اونا تمیز تر و شسته رفته تر خواهد بود و ممکن است شما مجبور به هزینه های جانبی بیشتری هم بخاطر عدم تجربه بشید

پیشنهاد من :

اندازه تانک رو 150 * 70 * 50 بگیرید
    اندازه سامپ رو 120 * 45 * 50 بگیرید با چهار خونه برای مدیا ها و پد و یه خونه بزرگ برای رفیوجیوم در خود سامپ
    موج ساز هر چی می گیرید ایتالیایی باشه ( صدای کم ، مصرف برق پائین ، عمر بالا )
    اسکیمر دایمکس جالب نیست همون ماکرو 250 یا بالاتر بگیرید
    پاور هد هم اگر می تونید ایتالیایی بگیرید ( قلب تپنده تانک ) ( صدای کم ، مصرف برق پائین ، عمر بالا )
    مدیا میکرو مک ، سیپوراکس
    نمک هم دلتا مارین یا رد سی ( به صرفه و در دسترس )

نور هم اگر مشکل برق نداری برای نگهداری ریف ، دو تا متال ( یکی 14000 کلوین یکی 20000 کلوین ) و دو تا مهتابی 14000 کلوین و 2 تا هم آبی
    اگر مشکل پول نداری یه سیستم دست ساز ال ای دی در کنار 2 تا مهتابی 120 سانت یکی آبی یکی سفید
    اگر هم مشکل برق و مشکل پول داری 4 تا مهتابی 20000 کلوین سفید و 4 تا مهتابی آبی

بسیار بسیار سپاس به خاطر رهنماییی دقیقتون
    ضمنا قیمت رو بدون پایه و کمد گفته و اینکه گفت یه خونه سامپ رو برای این در نظر گرفته که وقتی برق میره آب تو اون خونه جمع بشه

به نظرتون خود آک رو بدم بسازه و بقیه کاراشو خودم انجام بدم ؟
    در اونصورت خود آک چند میارزه ؟

ضمنا میشه آک رو با یه فیلتر سطلی مثل سری پروفشنال e ایهام راه اندازی کرد ؟ یه مدل داره واسه آکهایی با طرفیت 700 لیتر

نام
    شفیع پور
    بسیار بسیار سپاس به خاطر رهنماییی دقیقتون
    ضمنا قیمت رو بدون پایه و کمد گفته و اینکه گفت یه خونه سامپ رو برای این در نظر گرفته که وقتی برق میره آب تو اون خونه جمع بشه

به نظرتون خود آک رو بدم بسازه و بقیه کاراشو خودم انجام بدم ؟
    در اونصورت خود آک چند میارزه ؟

ضمنا میشه آک رو با یه فیلتر سطلی مثل سری پروفشنال e ایهام راه اندازی کرد ؟ یه مدل داره واسه آکهایی با طرفیت 700 لیتر
    خواهش می کنم ... وظیفه است

به نظر من تانک و سامپ رو بده بسازه چون ظریفتر در می آرن

تانک و سامپ هم فکر کنم حدود 500 تا 550 هزینه ساختش بشه

برای حجم تانک شما و آب شور فیلتر سلطی توصیه نمیشه ... سامپ قوی تر و قدرت مانور برای کارای دیگه هم داره

فقط بگو خونه آخر رو که باید باشه برای وقت خاموشی پمپ ، برق رفتن و همچنین ذخیره آب ولی رف رو هم داخل سامپ در بیاره طوری که جریان رف زیاد نباشه

پیشنهاد برای رف :

1- سامپ 4 خونه ابتدایی داشته باشه ، بعد یه خونه بزرگتر برای برگشت آب از سامپ به تانک اصلی ( خونه پنجم ) و بعد اون یه قسمت رف باشه ، طوریکه شیشه اون اونقدر بلند باشه که آب خونه پنجم بهش نریزه بلکه آب رف به خونه پنجم بریزه
    برای تأمین آب رف هم از خروجی آب تانک به سامپ یه سه راهی بزن و یکی به خونه اول سامپ بریزه یکی هم با یه فلکه تنظیم به رف
    نمی دونم تونستم خوب توضیح بدم یا نه ، اگه متوجه نشدی تصویر شماتیکشو برات بزارم

2- یه تانک آبشور موفق از رفیوجیوم و ای تی اس حتما بهره می بره چون هرکدوم وظایف مهمی دارند . ( اگه می خواهی از داروها و مکمل های کاهش فسفات و نیترات خلاص بشی )

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    خواهش می کنم ... وظیفه است

به نظر من تانک و سامپ رو بده بسازه چون ظریفتر در می آرن

تانک و سامپ هم فکر کنم حدود 500 تا 550 هزینه ساختش بشه

برای حجم تانک شما و آب شور فیلتر سلطی توصیه نمیشه ... سامپ قوی تر و قدرت مانور برای کارای دیگه هم داره

فقط بگو خونه آخر رو که باید باشه برای وقت خاموشی پمپ ، برق رفتن و همچنین ذخیره آب ولی رف رو هم داخل سامپ در بیاره طوری که جریان رف زیاد نباشه

پیشنهاد برای رف :

1- سامپ 4 خونه ابتدایی داشته باشه ، بعد یه خونه بزرگتر برای برگشت آب از سامپ به تانک اصلی ( خونه پنجم ) و بعد اون یه قسمت رف باشه ، طوریکه شیشه اون اونقدر بلند باشه که آب خونه پنجم بهش نریزه بلکه آب رف به خونه پنجم بریزه
    برای تأمین آب رف هم از خروجی آب تانک به سامپ یه سه راهی بزن و یکی به خونه اول سامپ بریزه یکی هم با یه فلکه تنظیم به رف
    نمی دونم تونستم خوب توضیح بدم یا نه ، اگه متوجه نشدی تصویر شماتیکشو برات بزارم

2- یه تانک آبشور موفق از رفیوجیوم و ای تی اس حتما بهره می بره چون هرکدوم وظایف مهمی دارند . ( اگه می خواهی از داروها و مکمل های کاهش فسفات و نیترات خلاص بشی )

ازینکه اینقدر دقیق جوابمو میدی خیلی ممنونم
    اگه شماتیک سامپ رو هم بزاری که عالی میشه
    ضمنا این عکس باعث شد که به فکر فیلتر سطلی بیوفتم ولی همانطور که شما گفتی دست تو سامپ بازتره و کاراییش بهتر

http://0.1.1.img98.net/out.php/i437869_dsc03685.jpg

نام
    شفیع پور
    ازینکه اینقدر دقیق جوابمو میدی خیلی ممنونم
    اگه شماتیک سامپ رو هم بزاری که عالی میشه
    ضمنا این عکس باعث شد که به فکر فیلتر سطلی بیوفتم ولی همانطور که شما گفتی دست تو سامپ بازتره و کاراییش بهتر

http://0.1.1.img98.net/out.php/i437869_dsc03685.jpg
    سلامت باشی

عکس رو هم قرار میدم...
    در تصویری که گذتشتی رف و یه خونه برای ذخیره آب و محل قرار گیری اسکیمر وجود داره ، تازه فسفات راکتور و کلسیم راکتور هم داره و صد در صد سیستم دوزینگ هم داره که جمع کردن این سیستم برای ما خیلی پر هزینه خواهد بود

نام
    شفیع پور
    در تصویر زیر نمای شماتیک یک سامپ با رف مستقل رو می تونید ببینید

توضیحات :

مزیت این روش اینه که حجم آب ورودی به رف قابل کنترله ( رف به جریان کم نیاز دارد )
    آب مستقیم از تانک وارد رف می شود و مواد مغذی باکتریها و گیاهان به آنها می رسد
    یک واتر پمپ کاهش یافته ( مصرف برق کمتر ، سر و صدای کمتر )

اگر سئوال دیگه ای بود در خدمتم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست nasimeyas0176.jpg  

صفحه 9 از 74 نخستنخست ... 78910111959 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع