صفحه 10 از 74 نخستنخست ... 891011122060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 731

نام
    امیر حسین
    واتر پمپ کاهش یافته چیه؟ میشه یکم توضیح بدید
    نرو بدون تو اینجا سخته
    نرو بدون تو اینجا سخت میگذره
    همین!

نام
    شفیع پور
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    واتر پمپ کاهش یافته چیه؟ میشه یکم توضیح بدید
    منظورم اینه که دیگه لازم نیست برای رف یه واتر پمپ جدا در نظر بگیریم ، با این روش یه واتر پمپ کمتر استفاده کردیم در نتیجه کاهش صدا و مصرف برق را خواهیم داشت

در ضمن دوستان با کمی حوصله می تونند یه سیستم ای تی اس هم روی همین سامپ تعبیه کنند که اون هم نیاز به واتر پمپ نداشته باشه و فقط از همون آب خروجی تانک به سامپ استفاده کنه با جریان مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    منظورم اینه که دیگه لازم نیست برای رف یه واتر پمپ جدا در نظر بگیریم ، با این روش یه واتر پمپ کمتر استفاده کردیم در نتیجه کاهش صدا و مصرف برق را خواهیم داشت

در ضمن دوستان با کمی حوصله می تونند یه سیستم ای تی اس هم روی همین سامپ تعبیه کنند که اون هم نیاز به واتر پمپ نداشته باشه و فقط از همون آب خروجی تانک به سامپ استفاده کنه با جریان مناسب
    بسیار ممنونم
    فقط چند تا سوال
    محل قرارگیری بیوبال و سرامیک و نخودی و بقیه مدیاها دقیقا کجاست ؟
    این اور فلو که میگن چیه و کجا باید تعبیه بشه ؟

نام
    شفیع پور
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    بسیار ممنونم
    فقط چند تا سوال
    محل قرارگیری بیوبال و سرامیک و نخودی و بقیه مدیاها دقیقا کجاست ؟
    این اور فلو که میگن چیه و کجا باید تعبیه بشه ؟
    بیوبال در اورفلو قرار میگیره ( نکته مهم : به هیچ وجه بیوبال نباید در آب غوطه ور بشه بلکه باید آب از روش رد بشه )

اورفلو رو در تانک اصلی یکی از کناره ها میسازن

مزیتهای اورفلو :

1- میتونی لوله های ورود و خروج آب رو بدون مزاحمت از داخل اون رد کنی .

2- محل مناسب قرار گیری بیوبال ( با رد شدن آب از روی آن محل زندگی باکتری ها خواهد شد )

3- میتونی یه پد روی بیوبالها بزاری تا ذرات و آشغالها رو همون اول قبل ورد به تانک جذب کنه که کار نظافت رو راحت تر می کنه

4- مکش آب هم از سطح و هم از کف تانک

....

تصویر زیر اورفلو تانک خودم رو نشون میده

نمای اورفلوی تانک من از بالا

نمای اورفلو از بالا ( داخل آنرا پر از بیوبال نمودم - حدود 5 کیلو - و روی آنرا پد قرار دادم )

......
    ......
    .....

سرامیک رو بی خیال شو ( پولتو دور نریز )

نخودی هم نگیر چون قراره مدیاهای دیگه بگیری

سامپ :

خونه اول سامپ رو انواع پد ریز ، درشت و پشم شیشه بزار
    خونه دوم رو سیپوراکس
    خونه سوم میکرومک
    خونه چهارم رو هم باز سیپوراکس
    خونه پنجم هم میتونی یه کنترل سطح آب نصب کنی که آب از یه سطحی پائین تر نیاد و همیشه آب کسر شده جایگیزین بشه
    خونه ششم هم که رف هست 10 سانت شن

بازم ممنون گرامی
    نیاز به دنیراتور و کلسیم رئاکتور مجزا نداریم؟
    سوال دوم اینکه واسه تامین اکسیژن ، خود اسکیمر جدا از کار اصلیش اینکارو انجام میده یا پمپ هوا هم لازم داریم ؟
    در مورد سیستم دوزینگ هم برام جالبه بدونم . متاسفانه مطلبی ازش در سایت پیدا نکردم .

ممنون میشم لینکشو بدی
    سپاس

نام
    شفیع پور
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    بازم ممنون گرامی
    نیاز به دنیراتور و کلسیم رئاکتور مجزا نداریم؟
    سوال دوم اینکه واسه تامین اکسیژن ، خود اسکیمر جدا از کار اصلیش اینکارو انجام میده یا پمپ هوا هم لازم داریم ؟
    در مورد سیستم دوزینگ هم برام جالبه بدونم . متاسفانه مطلبی ازش در سایت پیدا نکردم .

ممنون میشم لینکشو بدی
    سپاس
    تنظیم دنیتراتور مشکله و اگه شما یه رف و یه ای تی اس قوی داشته باشی مشکل نیترات و فسفات تانکت حل می شه ...

کلسیم راکتور در صورتی لازمه که بخوای مرجان های sps نگهداری کنی وگرنه برای مرجانهای معمولی با اضافه کردم دستی کلسیم و سیفون ماهیانه می تونی حد تعادل رو نگه داری...

برای تانک همون اکسیژن اسکیمر کافیه ولی یه پمپ هوای باطری خور برای مواقع رفتن برق نیاز داری

سیستم دوزینگ دستگاهی است مکنده با مینی کامپیوتر داخلی که در زمان های مشخص و تعریف شده مایع خاصی ( کلسیم مایع ، منیزیم مایع ، تنظیم کننده PH ، تنظیم کننده KH ، کاهنده فسفات و ... ) را از ظرفی مکش کرده و به تانک ( سامپ ) اضافه می کند ... از مزیت های این دستگاه اتصال آن به سنسورهای تشخیص دنده پارامترهای آب و همچنین عدم نیاز مستمر و اضافه نمودن دستی مواد به تانک های پر از ریف می باشد

لینک زیر نمونه های مختلف دستگاه دوزینگ رو ارائه داده
    Dosing Pumps for Aquariums / Top Off Units

لینک زیر هم مدل متداول تر اونو نشون میده

ورود به سایت

سلام
    دوستان و اساتید محترم
    برای جدا سازی بخشی از دفترم تصمیم به خریدن یک آکواریوم دارم.
    آکواریوم آب شور به ابعاد عرض 50 و طول 250 سانتی متر و ارتفاع کف تا سقف که کلا از کف تا زیر سقف کاذب 250 سانت جا دارم.
    70 سانت برای کمد زیر در نظر گرفتم و مابقی هرچی که راهنمایی بفرمایید تا زیر سقف.
    من اصلا قصد ساخت ندارم و میخوام کاملا بدم به یک شرکت. از ساخت تا راه اندازی و خرید ماهی و حتی قرارداد نگهداری سالیانه.

تا الان هم جز ماهی قرمز عید هیچ ماهی دیگه نداشتم چه برسه به اکواریوم.

اول راهنمایی بفرمایید که بالای کار چقدر باید تاج بخوره. یعنی ابعاد دقیق شیشه چقدر میشه؟
    دوم و مهمترین قسمت احتیاج دارم که شما بزرگواران یک شرکت معتبر و با انصاف و متخصص به من معرفی بفرمایید.
    هزینه مالی مهم نیست.
    بهترین قطعات و مارک های موجود و مناسب برای کار من؟
    ماهی هم زیاد میخوام. فقط ماهی هایی با رنگ های شارپ و رنگارنگ. میگو . خرچنگ. اسب دریای. صخره زنده. گیاهای طبیعی هم میخوام زیاد باشه.
    بهترین تجهیزات و مارک ها رو میخوام.
    میخوام یکبار هزینه کنم و یک آکواریوم ایده آل داشته باشم.
    خیلی دلم میخواد بالای 5 متر بشه اما اگر اینکار رو بکنم مجبور میشم یک یا دو میز کارمند ها رو حذف کنم که شدیدا به کار دفتر صدمه میزنه.
    خواهش میکنم خواهش میکنم در اسرع وقت راهنمایی بفرمایید.
    برای 40 روز آینده برنامه افتتاحیه دفتر جدید رو دارم و برام خیلی مهمه این اکواریوم راه بیفته تا اون موقع.
    خودم در نظر دارم 70-80 تایی موجود زنده داشته باشم تو این اکواریوم. تا نظر شما اساتید چی باشه.

پیشاپیش از لطف و محبت شما بزرگواران سپاسگذارم.

نام
    امیر حسین
    بهترین قطعات هر چیزی یک مارک خوب داره مثلا:
    برای فیلتر سطلی ایهام یا برای اسکیمر تانزی ((خیلی چیز معرکه ایه))بهتر از jbl_tetra or.......
    شما یک سامپ خیلی بزرگ (((اندازه آکوا))) طولش باشه ارتفاعش حد اقل 50 داخل سامپ باید مواد درجه یک استفاده کنید ((sera )) هر سه ماه یک بار باید عوض _اسکیمر که باید
    1 خیلی قوی باشه
    2 حد اقل دو یا سه تا
    رفریجیوم که توش گیاه باید باشه ((صبح که چراق های تانک اصلی روشنه خاموشه وقتی چراق تانک اصلی خاموشه این روشنه که توش گیاه میکارن))
    ats که بهتره رو سامپ پیاده بشه
    با یک بار هزینه عمرا به جایی برسید چون شما باید یک سری ممحلول ها و..... هزار چیز دیگه به تانک اضافه کنید((بهتره از سیستم دوزینگ استفاده بشه))
    سیفون های 30 تا 40 روزه که نمک زیادی میخواد برای این حجم
    وشما باید به این که میخوایید تانک ریف باشه یا fish only چون فرق زیادی دارند((در نگهداری و قیمت و......))
    شما باید به شرکتی یا مغازه ای بدید که فقط به پول فکر نمیکنه
    چون بعضی از مغازه ها و شرکت ها فقط و فقط به فکر سود هستند((((((استفاده از تجهیزات ارزان و بدرد نخور))))))))
    بعد شما چه قدر میخوایید وقت بزارید؟آیا رسیدگی روزانه یا هفتگی میتوانید بکنید ؟چون خیلی چیز ها به این سوال بستگی داره
    نمک و انواع مایعات برایت ول_رد سی

بعد شما به این که چطوری میخوایید به ماهی ها غذا بدید رو کردید چون با ارتفاع بالا دو تا مشکل هست که
    1دست شما به زور به بالای تانک میرسه
    2 نور به ریف و لایو راک ها نمیرسه
    نرو بدون تو اینجا سخته
    نرو بدون تو اینجا سخت میگذره
    همین!

نام
    شفیع پور
    با تشکر از امیر حسین عزیز

شما می تونید به شرکت قوی و حرفه ای دریاپری ( تو اینترنت سرچ کنید دریا پری پیداش می کنید ) مراجعه کنید یا بهشون ایمیل بزنید تا کاملا با قیمت راهنمایی تون کنند ، این شرکت حتی می تونه سیستم رو از طریق نرم افزار بصورت اتوماتیک راه اندازی کنه بطوریکه همه چیز با رایانه کنترل بشه

در خصوص طول که خیلی عالیه ولی اگه تونستید عرض رو کمی بیشتر در نظر بگیرید ...

ارتفاع کمد زیر هم از هفتاد به 1 متر تغییر بدید تا قدرت مانور در سیستم تصفیه بیشتر بشه

ارتفاع بیشتر از 80 سانت برای آک توصیه نمیشه زیرا : تمیز کردن شیشه سخت میشه ، نور به کف تانک نمیرسه ( مگر اینکه مشکل برق نداشته باشید و متال استفاده کنید )

اگه 40 روز دیگه افتتاحیه هست همین امروز دست بکار بشید که مراحل کار طولانی است و آب نیاز به طی نمودن سیکل ازت و آماده شدن برای نگهداری ماهی و ریف دارد

سئوالی بود در خدمتم

نام
    حسین
    سلام دوستان
    من1تانک160*80*45دارم که میخوام تبدیل به آب شورش کنم
    تو مباحثی که مطرح شده واسم چنتا سوال پیش آمده
    1.مگه آب شور کفش ماسه نداره؟چطور مشه از فیلتر زیر شنی استفاده کرد؟
    2.حجم سامپ رو چطور میشه تعیین کرد؟
    3.ats چیه؟ و کاراییش چیه؟
    4.آکواریوم آب شور بجز هزینه راه اندازی اولیه آیا هزینه نگهداریش هم بالاست؟
    ممنون میشم

صفحه 10 از 74 نخستنخست ... 891011122060 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع