صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678
نمایش نتایج: از 71 به 73 از 73

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam123 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من به یه مشگلی خوردم بخاطر تعویض تانک مجبور شدم چند وقت لایوراکهارو بیرون از آب نکهداری کنم که کاملا سفید شدن الان حدود 4 ماه که تانک جدیدو راه انداختم و همه شرایط آب اوکیه بخاطر اینکه لایوراکها زودتر رنگ بگیرن از محلول پرپل تک کنت استفاده میکنم حدود 1 ماهه هر 3 روز 1 بار حالا داستان اینجاس که لایوراکها بجای اینکه بنفش بشن دارن سبز میشن علتتش چیه نورمم زتلایت 7000 واینکه برای لایوراکها نور آبی بهتره یا سفید؟
    من قبلا هم در مورد تمامی سوالاتتون پاسخ دادم و شما صرفا نادیده میگیرید و بعد از مدتی دوباره پرسش ها رو تکرار میکنید !
    باید بتونید فسفات و نیترات رو کنترل کنید ، مخصوصا فسفات
    در غیر این صورت رشد جلبک های مزاحم طبیعی هست (البته کیفیت عکس ها مناسب نیست و من نمیتونم تشخیص بدم این دقیقا چی هست)

در مورد جلبک coralline قبل از نور شرایط مناسب شیمیایی و ثبات برخی پارامتر ها اهمیت زیادی داره
    افزایش و ثبات ph (8.1~8.3) باعث افزایش سرعت calcification میشه که در نهایت میتونه باعث افزایش رشد مرجان ها و coralline بشه (فسفات پایین هم سرعت calcification رو افزایش میده)
    همچنین مقدار مناسب و ثبات alkalinity ، کلسیم و منیزیم خیلی مهم هست (به ترتیب اهمیت نوشتم ، کنترل و ثابت نگه داشتن alkalinity خیلی مهم هست)
    اگه شاهد تغییرات زیاد pH هستید ، میتونید از kalk توی ورودی سیستم ATO استفاده کنید ، اینجوری علاوه بر تامین بخشی و یا تمام alkalinity و کلسیم میتونید pH رو هم توی رنج بالاتری نگهدارید (مانیتورینگ pH توی استفاده از kalk اهمیت زیادی داره هیچ وقت نباید باعث افزایش بیش از حد pH بشه و سرعت تغییرات هم باید محدود باشه)

وقتی تونستید شرایط شیمیایی رو کنترل کنید ، اونوقت میتونید به فکر نور باشه
    همونطور که قبلا هم گفتم سفید و یا آبی بودن نور مهم نیست ، نور یاید مناسب باشه اما معمولا ملتی که از نور با دمای رنگ بالاتر استفاده میکنید coralline توی سیستمشون سریعتر رشد میکنه (باز هم میگم شرایط شیمیایی مناسب خیلی خیلی مهم هست و اگه نتونید پارامترهایی که اهمیت داره رو کنترل کنید با مناسب ترین نور دنیا هم موفق نخواهید شد)

سلام دوستان من لتیوراکام رنگش سبز میشه بعد دوباره رنگ اولش میشه سفید .بعضی جاهام بنفش هست ولی خیلی کم.بخوام بنفش شه باید حتما محلول بزنم یا راه دیگه هست.دمام روی 28 هستش تانکم 350 لیتر و 5 ععد ال ایدی اب سفید 80 سانتی داذم

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.1368 نمایش پست ها
    سلام دوستان من لتیوراکام رنگش سبز میشه بعد دوباره رنگ اولش میشه سفید .بعضی جاهام بنفش هست ولی خیلی کم.بخوام بنفش شه باید حتما محلول بزنم یا راه دیگه هست.دمام روی 28 هستش تانکم 350 لیتر و 5 ععد ال ایدی اب سفید 80 سانتی داذم
    لطفا عکس بذارید (با کیفیت)
    و در مورد شرایط ، تجیهزات ، پرامتر های آب و ... بیشتر توضیح بدید
    فقط با توجه به رنگ نمیشه قطعا نوع جلبک یا باکتری رو مشخص هست و مشکل هم ممکنه مربوط به شیمی آب ، جریان ، تغذیه نامناسب ، سیستم filtration نامناسب ، نگهداری نامناسب و .... باشه ، سوالتون کلی هست و من هیچ اطلاعاتی در مورد تانک شما ندارم

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678