صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 5678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 77

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam123 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    من جهت تعویض تانک مجبور شدم 1 ماهی لایوارکهارو خارج از آب بذارم که کاملا سفید شدن الان حدود 1 ماه که تانک جدیدو راه اندازی کردم و لایوراکهای مردرو داخلش گذاشتم حدود 1 هفتس که نورشو راه انداختم zetlight7000کلا نیترات و فسفاتمم صفر هستش الان 5 روزی هست که دارم از پرپل تک کنت استفاده میکنم(هرشب) اینکه هرشب استفاده میشه مشگلی بوجود نمیاره؟و اینکه چقدر طول میکشه تا رنگ لایوراکها عوض شه ممنون از جوابتون
    اگه هدف رشد جلبک Coralline هست افزودن پرپل تک کافی نخواهد بود ! کل سنگ های شما سنگ خشک بودن ، شما باید مقادری Coralline به سیستمتون اضافه کنید (حالا به هر شکلی ، مثلا استفاده از یه تیکه لایوراک کوچیک پر از Coralline)
    و باید به فکر سیکل نیتروژن هم باشید

بیشتر از دوز توصیه شده استفاده نکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    اگه هدف رشد جلبک Coralline هست افزودن پرپل تک کافی نخواهد بود ! کل سنگ های شما سنگ خشک بودن ، شما باید مقادری Coralline به سیستمتون اضافه کنید (حالا به هر شکلی ، مثلا استفاده از یه تیکه لایوراک کوچیک پر از Coralline)
    و باید به فکر سیکل نیتروژن هم باشید

بیشتر از دوز توصیه شده استفاده نکنید
    اینکه میفرمایید بیش از دوز مصرف نکنم هیچ اطلاعاتی راجع به اینکه چند روز یکبار باید استفاده بشه نیست !!!!واینکه بعد از گذاشتن لایوراک با جلبک coralline چقدر طول میکشه که سنگها رنگ بگیرن؟

نام
    رضا
    اینکه میفرمایید بیش از دوز مصرف نکنم هیچ اطلاعاتی راجع به اینکه چند روز یکبار باید استفاده بشه نیست !!!!واینکه بعد از گذاشتن لایوراک با جلبک coralline چقدر طول میکشه که سنگها رنگ بگیرن؟
    این جدا بستگی به شرایط داره (نور ، جریان ، کلسیم ، الکالاینیتی ، ph مواردی هستند که اهمیت بیشتری دارند ، مقدار منیزیم رو هم باید کنترل کنید) ، اگه من جای شما بودن اصلا اهمیتی به این قضیه نمیدادم الان (کلا اگه بتونید شرایطی مناسب رو فراهم کنید Coralline اینقدر رشدش سریع خواهد بود که میتونه تا حدودی دردسر بشه) !
    برای مثال توی ph بالاتر (حدود 8.3) calcification خیلی سریع تر انجام میشه
    کلا ممکنه چندین ماه طول بکشه
    به نظر من یکی از اشتباهات افرادی که وارد آب شور میشن این هست که کلی وقت و هزینه رو صرف رشد Coralline میکنند

باسلام
    کسی میدونه علت حباب روی لایوراک چیه ؟ ممنون

نام
    رضا
    باسلام
    کسی میدونه علت حباب روی لایوراک چیه ؟ ممنون
    عکس بذارید
    وضعیت جریان توی تانک چه طور هست ؟

جریان اب داخل تانک خوبه این مربوط به لایوراکیه که تازه تهیه کردم و داخل رف گذاشتم

نام
    رضا
    جریان اب داخل تانک خوبه این مربوط به لایوراکیه که تازه تهیه کردم و داخل رف گذاشتم
    ممکنه داخل خود سنگ هوا وجود داشته باشه (با توجه به خارج شدن از آب به خاطر جا به جایی)
    و یا میکرو حباب ها به قسمت هایی از سنگ گیر کنند و تشکل حباب های بزرگ رو بدن
    عکس بذارید تا بهتر بشه نظر داد ، مواردی که گفتم صرفا حدس بود و ممکنه درست نباشن

20170104_004724.jpg[QUOTE=rn4j1m1;411697]ممکنه داخل خود سنگ هوا وجود داشته باشه (با توجه به خارج شدن از آب به خاطر جا به جایی)
    و یا میکرو حباب ها به قسمت هایی از سنگ گیر کنند و تشکل حباب های بزرگ رو بدن
    عکس بذارید تا بهتر بشه نظر داد ، مواردی که گفتم صرفا حدس بود و ممکنه درست نباشعکسی که فرموده بودینو گذاشتم

نام
    رضا
    عکس بذارید تا بهتر بشه نظر داد ، مواردی که گفتم صرفا حدس بود و ممکنه درست نباشعکسی که فرموده بودینو گذاشتم
    این طور به نظر میرسه که این حباب ها به خاطر فعالیت جلبک ها (اگه نور مناسب توی محیط وجود داشته باشه - فوتوسنتز) و یا باکتری ها (سیانو باکتری ها) هستند (اگه سنگ توی محیطی قرار داده که جریان کم هست) عکس خیلی واضح نیست ...

با سلام خدمت دوستان من به یه مشگلی خوردم بخاطر تعویض تانک مجبور شدم چند وقت لایوراکهارو بیرون از آب نکهداری کنم که کاملا سفید شدن الان حدود 4 ماه که تانک جدیدو راه انداختم و همه شرایط آب اوکیه بخاطر اینکه لایوراکها زودتر رنگ بگیرن از محلول پرپل تک کنت استفاده میکنم حدود 1 ماهه هر 3 روز 1 بار حالا داستان اینجاس که لایوراکها بجای اینکه بنفش بشن دارن سبز میشن علتتش چیه نورمم زتلایت 7000 واینکه برای لایوراکها نور آبی بهتره یا سفید؟20170204_024636.jpg20170204_024624.jpg

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 5678 آخرینآخرین