صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 77
    یکی جواب بده دیگه
    این چه وضعشه؟
    اک که فقط دیسکس و فلاور نیس
    یکی جپاب سوالایه ما بده
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread10113/#post291041

آکواریوم من
    سر بزنید ممنون

سلام
    من ديشب 20 کیلو لايوراک گرفتم که واسه اینکه هرچی داخلش هست بیاد بیرون حدود یک ساعت تو آب شیرین گذاشتم
    میخواستم ببینم خاصیت خودشو از دست نداده ؟؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanaki نمایش پست ها
    سلام
    من ديشب 20 کیلو لايوراک گرفتم که واسه اینکه هرچی داخلش هست بیاد بیرون حدود یک ساعت تو آب شیرین گذاشتم
    میخواستم ببینم خاصیت خودشو از دست نداده ؟؟
    سلام
    بله ! احتمالا دیگه هیچ موجود زنده ای همراه با اون سنگ ها نیست !!

با سلام به اساتید
    تازه کار هستم
    1با توجه به عکس اواتار من چون عکس اپلود نشد مجبور شدم بزارمش پروفایلم تا ببینین (اک اماده ماهیران tl550 ومحل سکونت بندرعباس ممنون میشم سوالاتم رو جواب بدین
    1-اگه مقدار سنگ ها رو زیاد کنم ضرری برا ماهی و... نداره حجم فعلی 15 کیلو
    2 اگه مقدار سنگ رو زیاد کنم زیباییش بیشتر میشه یا کمتر خودم مرجان وشقایق بیشتر از ماهی دوست دارم
    3با توجه به حجم حدود100 لیتر نیاز به یه موج ساز کوچیک دارم یا نه و اصلا تاثیری میزاره
    4 وقتی عکس رو میگرفتم یه موجود کوچیک شبیهه خرچنگ دیدم طبیعی هستش یا نه
    5 میخوام یه نور مخفی بزارم نورش بیفته رو سنگا چه نوری باشه و اصلا میشه همچین چیزی میشه ضرری نداره برا موجودات
    6چه نوع مدیایی اضافه کنم که خیالم راحت باشه بابت تلفات
    7 پیشنهادتون برا زیبایی بیشتر وخوب بودن شرایط محیطی اک چی هست

اضافه شده پس از 7 minutes :

img_2452.jpg

اینم از عکس لطفا جواب همه سوالامو بدین
    ویرایش توسط asef.rp : 06-24-2015 در ساعت 06:14 PM

نام
    هادی
    سلام دوست عزیز
    با اجازه اساتید محترم
    لایوراک برای تانک آبشور مفیده اما اگه بیش از حد معمول اضافه کنید باید گردش آب قوی تو تانک داشته باشید اما هنوز میتونید لایوراکهای کوچک برای تزیین کنار این لایوراک استفاده کنید
    یه موج ساز از برند معتبر تهیه کنید که کار گردش آب را انجام بده
    در مورد اون خرچنگ هم یه عکس ازش قرار بدید اما فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه
    سیستم نور هم مبنونید از led یا مهتابی یا لامپ متال هالید با کلوین مناسب آبشور استفاده کنید و چون شما میخواهید بیشتر ریف داشته باشید باید سیستم نور قوی و مناسب تهیه کنید
    مدیا هم میتونید از میکرومک و سرامیک و بیوبال و .... استفاده کنید.البته مدیاهایی با مارکهای مختلف تو بازار هست که میتونید استفاده کنید.من خودم قبلا از پد jbl و میکرومک و نخودی و بیوبال استفاده میکردم
    بازم از اساتید عذر میخوام اگه مشکلی هست اصلاح بفرمایند

نقل قول نوشته اصلی توسط asef.rp نمایش پست ها
    با سلام به اساتید
    تازه کار هستم
    1با توجه به عکس اواتار من چون عکس اپلود نشد مجبور شدم بزارمش پروفایلم تا ببینین (اک اماده ماهیران tl550 ومحل سکونت بندرعباس ممنون میشم سوالاتم رو جواب بدین
    1-اگه مقدار سنگ ها رو زیاد کنم ضرری برا ماهی و... نداره حجم فعلی 15 کیلو
    2 اگه مقدار سنگ رو زیاد کنم زیباییش بیشتر میشه یا کمتر خودم مرجان وشقایق بیشتر از ماهی دوست دارم
    3با توجه به حجم حدود100 لیتر نیاز به یه موج ساز کوچیک دارم یا نه و اصلا تاثیری میزاره
    4 وقتی عکس رو میگرفتم یه موجود کوچیک شبیهه خرچنگ دیدم طبیعی هستش یا نه
    5 میخوام یه نور مخفی بزارم نورش بیفته رو سنگا چه نوری باشه و اصلا میشه همچین چیزی میشه ضرری نداره برا موجودات
    6چه نوع مدیایی اضافه کنم که خیالم راحت باشه بابت تلفات
    7 پیشنهادتون برا زیبایی بیشتر وخوب بودن شرایط محیطی اک چی هست

اضافه شده پس از 7 minutes :

img_2452.jpg

اینم از عکس لطفا جواب همه سوالامو بدین
    با سلام
    به نظر من و چیزی اکه دوستان قدیمی در این صنف یاد گرفتم واسه اک ریف میتونید به ازای هر 4 تا6 لیتر یه کیلو لایو راک استفاده کنید که این حجم از لایو راک و شن موجود در اک کاره کل مدیا ها رو انجام میده و به جای پد حتما از فیاتر ساکس استفاده کنید که خدتون متونید بسازید و 1000 بار از پد بهتره و موج ساز حتما باید باشه و اگه میخاین مدیا داشته باشین از ماتریکس سیچم استفاده کنید که هر لیترش واسه 400 لیتر اب اکواریوم مناسبه و رو خودش نوشته باز این نظر منه

درود.
    بنده در قسمت سوالات نور سوالي پرسيدم كه شما عنوان كرديد"" در صورت روشن نبودن مطلق سيستم روشنايي كرولاين ها از بين ميروند""
    متاسفانه من به دليل اطلاعاتي كه از يكي از سايت هاي معتبر ايرانيي دريافت كرده بودم در حدود دو هفته سيستم روشنايي ام خاموش بود...الان كه رفتم نور رو روشن كردم ديدم دقيقا حرف شما صحيح است و لايوراك هاي نازنينم كه كاملا بنفش بودند و گل كلسيم(اگه اشتباه نگفته باشم) رو انها بود سفيد رنگ شدند ،حالا تكليفم چيه؟
    ميخواين تا چند روز ٢٤ ساعت سيستم رو شناييم روشن باشه؟ مثلا هفت روز.فايده اي داره؟ يا روغني كه زمين ريخت ديگه نميشه جمع كرد!!!!!!!!

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin m far نمایش پست ها
    درود.
    بنده در قسمت سوالات نور سوالي پرسيدم كه شما عنوان كرديد"" در صورت روشن نبودن مطلق سيستم روشنايي كرولاين ها از بين ميروند""
    متاسفانه من به دليل اطلاعاتي كه از يكي از سايت هاي معتبر ايرانيي دريافت كرده بودم در حدود دو هفته سيستم روشنايي ام خاموش بود...الان كه رفتم نور رو روشن كردم ديدم دقيقا حرف شما صحيح است و لايوراك هاي نازنينم كه كاملا بنفش بودند و گل كلسيم(اگه اشتباه نگفته باشم) رو انها بود سفيد رنگ شدند ،حالا تكليفم چيه؟
    ميخواين تا چند روز ٢٤ ساعت سيستم رو شناييم روشن باشه؟ مثلا هفت روز.فايده اي داره؟ يا روغني كه زمين ريخت ديگه نميشه جمع كرد!!!!!!!!
    روشن بودن 24 ساعته تاثیری نداره ، coralline سریع از بین میره اما رشد مجدد نیازمند زمان نسبتا زیادی هست و مهم تر از اون شرایط شیمیایی و سیستم نور مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    روشن بودن 24 ساعته تاثیری نداره ، coralline سریع از بین میره اما رشد مجدد نیازمند زمان نسبتا زیادی هست و مهم تر از اون شرایط شیمیایی و سیستم نور مناسب
    ممنون از راهنمايي خوبتون
    بعضي از لايوراك ها قهوه اين بعضي سبز بعضي هم ''زرشكي!!'' اين رنگ ها رو ميشه برام توضيح بديد لطفا؟
    ویرایش توسط amin m far : 07-16-2015 در ساعت 08:32 PM

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من و چیزی اکه دوستان قدیمی در این صنف یاد گرفتم واسه اک ریف میتونید به ازای هر 4 تا6 لیتر یه کیلو لایو راک استفاده کنید که این حجم از لایو راک و شن موجود در اک کاره کل مدیا ها رو انجام میده و به جای پد حتما از فیاتر ساکس استفاده کنید که خدتون متونید بسازید و 1000 بار از پد بهتره و موج ساز حتما باید باشه و اگه میخاین مدیا داشته باشین از ماتریکس سیچم استفاده کنید که هر لیترش واسه 400 لیتر اب اکواریوم مناسبه و رو خودش نوشته باز این نظر منه
    سلام
    راجع به اين ساكس توضيح بيشتري ميدي؟ممنون

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین