صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 77

نام
    شفیع پور

گفتگوهای متفرقه پیرامون صخره ( لایوراک ) در آکواریوم آب شور

در این تاپیک به بحث و گفتگو پیرامون صخره و لایوراک در آکواریوم های آب شور می پردازیم

صخره در آکواریوم :

صخره ها به دو دسته زنده و معمولی تقسیم می شوند

صخره زنده به صخره ای گفته می شود که میکرو ارگانیسم ها ، باکتریها ، پادها ، انواع جلبک ... در روی زندگی کرده و به زاد و ولد و تجزیه مواد داخل آب می پردازند

صخره معمولی ، مدتی است از آب بیرون بوده و موجودات حیاتی و ذره بینی آن از بین رفته است
    ویرایش توسط nasimeyas : 12-24-2012 در ساعت 07:02 PM

نام
    شفیع پور
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein123 نمایش پست ها
    با سلام ایا لایوراکی که چند روز بیرون از اب باشه دوباره به اب برگردونی رنگ میگیره ؟ با تشکر
    بله مشکلی نیست . اما بهتره به مدت کمی از محلول پرپلاس استفاده کنید و حتما قبل از قرار دادن در تانک با آب خود تانک آنرا را بشوئید و مواظب افزایش آمونیاک و نیترات باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein123 نمایش پست ها
    سلام روی لایوراکها قهواه ای شده دلیلش چیه؟

فسفات بالا ، جریان کم ، و نور نا مناسب یا زیاد میتونه دلیلش باشه ( مهتابی هایی که عمرشون تموم شده باشن هم دلیل مهمی در رشد دیاتوم ها هستند )

نام
    رضا
    سلام من تازه عضو شدم
    یه سوال دارم. یکی ازماهی هام (بلوتانک) بیماری سفیدک داشت که برطرف شد. مجبورشدم فونتکس بریزم که گویا قلابی بود وباعث مرگ چندتا ازماهی هام شد تونستم فونتکس اصلی پیداکنم وبیماری برطرف شد.درضمن شوری آبم روتا14پایین اوردم. حاا سوالم اینه که رنگ لایوراک هام زرد شده که به احتمال زیاد مربوط به فونتکس میباشد. بایدچیکارکنم که رنگشون خوب شه؟آیاازبین رفتن؟ چطور میتونم دوباره ماهی اضافه کنم حالا که شوری آبم اینقدپایین اومده؟ مرسی

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط REZA2007PIPE نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو شدم
    یه سوال دارم. یکی ازماهی هام (بلوتانک) بیماری سفیدک داشت که برطرف شد. مجبورشدم فونتکس بریزم که گویا قلابی بود وباعث مرگ چندتا ازماهی هام شد تونستم فونتکس اصلی پیداکنم وبیماری برطرف شد.درضمن شوری آبم روتا14پایین اوردم. حاا سوالم اینه که رنگ لایوراک هام زرد شده که به احتمال زیاد مربوط به فونتکس میباشد. بایدچیکارکنم که رنگشون خوب شه؟آیاازبین رفتن؟ چطور میتونم دوباره ماهی اضافه کنم حالا که شوری آبم اینقدپایین اومده؟ مرسی
    قبلا جواب این سوالتون رو توی بخش بیماری ها دادم
    سوالات در خصوص بيماري هاي آبزيان اب شور

نام
    رضا
    خسته نباشی
    من خدمتتون عرض کردم که تازه عضوشدم وزیادبامحیط اینجا آشنانیستم اگه زحمتی نیست لطف کنید ودوباره جوابم رو بدین ویا منو راهنمایی کنید که چطور جوابم رو پیداکنم. فقط بگین سنگهام ازبین رفتنو آیا باید عوضشون کنم؟ ویا چیکارکنم که وضعشون ورنگشون بهتر بشه.امیدوارم شاگردجدیدیتون روببخشید.باتشکروسپاس فراوان

اضافه شده پس از 4 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    قبلا جواب این سوالتون رو توی بخش بیماری ها دادم
    سوالات در خصوص بيماري هاي آبزيان اب شور
    خسته نباشی
    من خدمتتون عرض کردم که تازه عضوشدم وزیادبامحیط اینجا آشنانیستم اگه زحمتی نیست لطف کنید ودوباره جوابم رو بدین ویا منو راهنمایی کنید که چطور جوابم رو پیداکنم. فقط بگین سنگهام ازبین رفتنو آیا باید عوضشون کنم؟ ویا چیکارکنم که وضعشون ورنگشون بهتر بشه.امیدوارم شاگردجدیدیتون روببخشید.باتشکروسپاس فراوانhttp://www.aqua-quest.ir/forum/image.../new2/n204.gif
    ویرایش توسط REZA2007PIPE : 08-30-2013 در ساعت 11:16 AM

نام
    رضا
    خسته نباشی
    من خدمتتون عرض کردم که تازه عضوشدم وزیادبامحیط اینجا آشنانیستم اگه زحمتی نیست لطف کنید ودوباره جوابم رو بدین ویا منو راهنمایی کنید که چطور جوابم رو پیداکنم. فقط بگین سنگهام ازبین رفتنو آیا باید عوضشون کنم؟ ویا چیکارکنم که وضعشون ورنگشون بهتر بشه.امیدوارم شاگردجدیدیتون روببخشید.باتشکروسپاس فراوان

اضافه شده پس از 4 minutes :

خسته نباشی
    من خدمتتون عرض کردم که تازه عضوشدم وزیادبامحیط اینجا آشنانیستم اگه زحمتی نیست لطف کنید ودوباره جوابم رو بدین ویا منو راهنمایی کنید که چطور جوابم رو پیداکنم. فقط بگین سنگهام ازبین رفتنو آیا باید عوضشون کنم؟ ویا چیکارکنم که وضعشون ورنگشون بهتر بشه.امیدوارم شاگردجدیدیتون روببخشید.باتشکروسپاس فراوانhttp://www.aqua-quest.ir/forum/image.../new2/n204.gif
    از بین رفتن کرالاین ها به خاطر دمای بالا و شوری پایین هست
    شوری رو کم کم افزایش بدید و دما رو هم بیارید پایین (26)
    اگه نور و پارامتر های شیمیایی مناسب باشه روی سنگ ها دوباره کرالاین رشد میکنه ، میتونید با استفاده از محلول های purple up این روند رو تسریع کنید

نام
    رضا
    تاریخ راه اندازی آکواریوم 4ماه پیش بوده و45 روز خالی کارکرده واسه سیکل ازت ابعاد(110*35*70)تمام ماهی هایی که طی 2ماه گذشته اضافه کردم تلف شدن (یه میگوکلینر،سه تادلقک مرون،یه شنخوار،یه آرایشگر،یه لب ماتیکی،یه بیوتی فول) بیماری نبوده فقط یکی ازبلوتانکهام که ازاستارت اضافه کرده بودم رنگش مشکوک به سفیدک بود.همه چیزآبم نرماله فقط PH آبم روی 5 میباشداز فیلتر سطلی که اسمش یادم نیست وچراغ یووی داره ومارک خوبیه ووبرای 2400لیترطراحی شده استفاده میکنم و22کیلو لایوراک دارم موج سازمم یه دونه است مارک SERAبزرگ هم هست ودرحال حاضر3تاماهی برام باقی مونده که شرایطشون خوب وسرحال هستن.روزی 2بارگرانول وپولکی(هرباریکدام) غذا میدم رنگ مدفوع نرمال وهرجمعه یک چهارم آب رو سیفون میکنم.
    بفرماییدکی من میتونم ماهی اضافه کنم؟ باتشکر

تاریخ راه اندازی آکواریوم 4ماه پیش بوده و45 روز خالی کارکرده واسه سیکل ازت ابعاد(110*35*70)تمام ماهی هایی که طی 2ماه گذشته اضافه کردم تلف شدن (یه میگوکلینر،سه تادلقک مرون،یه شنخوار،یه آرایشگر،یه لب ماتیکی،یه بیوتی فول) بیماری نبوده فقط یکی ازبلوتانکهام که ازاستارت اضافه کرده بودم رنگش مشکوک به سفیدک بود.همه چیزآبم نرماله فقط PH آبم روی 5 میباشداز فیلتر سطلی که اسمش یادم نیست وچراغ یووی داره ومارک خوبیه ووبرای 2400لیترطراحی شده استفاده میکنم و22کیلو لایوراک دارم موج سازمم یه دونه است مارک SERAبزرگ هم هست ودرحال حاضر3تاماهی برام باقی مونده که شرایطشون خوب وسرحال هستن.روزی 2بارگرانول وپولکی(هرباریکدام) غذا میدم رنگ مدفوع نرمال وهرجمعه یک چهارم آب رو سیفون میکنم.

نام
    رضا

مطمعنید ph پنج هست ؟
    در مورد آب شور این عدد خیلی خیلی غیر معقول هست !! به نظر من تسترتون مشکل داره ، با یه تستر دیگه تست کنید ، ph باید بین 8 تا 8.4 باشه
    گفته بودید شوری روی 1014 هست ، این مقدار رو کم کم بالابیارید تا حداقل به 1019 برسه (اگه تانک fish only هست) ، دما رو هم کاهش بدین به 26 درجه

- ابعاد تانکتون مناسب نیست برای آب شور
    - مقدار لایوراک کم هست (حداقل 22 کیلو دیگه اضافه کنید)
    - فیلتر سطلی هم کلا برای آب شور مناسب نیست ، اون عدد 2400 هم مربوط به قدرت واترپمپ فیلتر توی ارتفاع 0 هست (با واحد لیتر در ساعت) نه حجم تانک
    - اسکمیر دارید ؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    مطمعنید ph پنج هست ؟
    در مورد آب شور این عدد خیلی خیلی غیر معقول هست !! به نظر من تسترتون مشکل داره ، با یه تستر دیگه تست کنید ، ph باید بین 8 تا 8.4 باشه
    گفته بودید شوری روی 1014 هست ، این مقدار رو کم کم بالابیارید تا حداقل به 1019 برسه (اگه تانک fish only هست) ، دما رو هم کاهش بدین به 26 درجه

- ابعاد تانکتون مناسب نیست برای آب شور
    - مقدار لایوراک کم هست (حداقل 22 کیلو دیگه اضافه کنید)
    - فیلتر سطلی هم کلا برای آب شور مناسب نیست ، اون عدد 2400 هم مربوط به قدرت واترپمپ فیلتر توی ارتفاع 0 هست (با واحد لیتر در ساعت) نه حجم تانک
    - اسکمیر دارید ؟
    خسته نباشی
    آره اسکیمر دارم مارکش تعریفی نیست یعنی واترپمپ همراهش نبود وخودم واترپمپش روخریدم ولی بدنه اش خوب بودوحالا هم خوب داره کاررمیکنه متاسفانه تواهواز بفهمن جدیدی تیغت میزنن. من پولش مهم نبودواسم فقط چیزخوب میخواستم که ...
    قربان من22کیلو لایوراک دارم شماهم میگین 22کیلودیگه اضاف کن اونوقت جایی نمیمونه واسه ماهییام فیلترسطلی هم 4طبقه اس که هرطبقه اش یک کیلو مدیاهای مختلف خورده چراغ یووی هم داره بنظرتون جواب نمیده؟ متشکرم

نام
    رضا
    سلام استاد بزرگوار
    آره بازهم منم. خسته نباشی. طبق فرموده حضرتعالی:من داروی PURPLE UP گرفتم وریختم واسه تسریع بازسازی سنگهای لایو راکی که توسط فونتکس رنگ وحالتشون عوض شده بود،طبق دوزی که روی بروشور بود. میخواستم بپرسم زمان ریختن این دارو یاهردارویی باید اسکیمرو خاموش کنم؟ یافرقی نداره!
    بعدش اینکه زمانیکه دارو رو ریختم یکی از بلو تانکهام مثل زمانیکه فونتکس ریخته بودم بیقراری میکرد و بالا پایین میکرد.
    امیدوارم مزاحم اوقات شریفتون نشده باشم.باتشکر فراوان

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین