صفحه 180 از 312 نخستنخست ... 80130170178179180181182190230280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,791 به 1,800 از 3115

نام
    Farhad
    نقل قول نوشته اصلی توسط P!nk نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخ
    من این موضوع رو میدونستم ولی منظور من چیز دیگه ایی بوده.منظور من اینه که چرا جدا جدا کردن این لامپ هارو یعنی سفید و صورتی
    تو خود سایت جیسمن صورتیشو گفته از قرمزو سفیده من حالا میگم همون سفیدو توش قرمزو یخورده بیشتر میکردن که لامپ های سفید هم تو فتوسنتز تاثیر گذار باشن و یا یچیز دیگه اینکه وقتی صورتی واسه فتوسنتزه سفید پس چیکارست(صحبت من همون لامپ های مارک داره)
    با اجازه اساتید

به این عکس ها خوب دقت کن :

screen shot 2014-12-22  1.39.15 am.png

گیاه بیشتر این طیف رو دوست داره اونم بخاطر سازگاری بعد از میلیون ها ساله ! شاید قدیما اینطوری نبوده...

screen shot 2014-12-22  1.40.36 am.png

دمای رنگی یا همون کلوین بین 3400 ~ 5000

گیاه نمیتونه دمای رنگ رو بشناسه یعنی نمیتونه تشخیص بده که الان شما 6500k گذاشتین . طیف رنگی و شدت تابش بیشتر رو گیاه تاثیر میزاره

حالا چرا همه ۶۵۰۰ سفید دوست دارند و برا تانک میزارن ؟ بهش میگن دمای رنگ طلا . البته اگر بخواییم درست رفتار کنیم باید 3000k , 5000k, 7000k رو با هم ترکیب کنیم
    که هرکدوم در حدود 30% کارایی دارند و لامپ 10000k در حدود 10% ... اما همه اینها رمز و رازهاییه که یه پلنت باز با تمرین و تعویض میتونه بهش دست پیدا کنه و جواب بگیره.
    مابین اینها تقریبا ۶۵۰۰ میشه . سفید بودنش هم در سبزرنگ شدن برگها حتی میتونه تاثیر بزاره و تانک رو زیبا کنه . شما تانکی که با نور آبی یا زرد داشته باشی رو هیچوقت نمیپسندی و سردرد میگیری

حالا چرا لامپ صورتی ساختن ؟ خواستن طیف آبی و قرمز رو ببرند بالا تشدید کنند برای رشد و فتوسنتز
    حالا چرا نور سفیده ؟ نوری که سفیدیش بیشتره طیف 500nm بیشتری داره .تقریبا میشه گفت طیف سبز رنگ بیشتری داره.
    چرا سفیدی نساختن که قرمز و آبیش هم بالا باشه ؟ ساختن لامپ متال .البته سفید دیگه نیست اگر دقت کنی همه رنگ داخلش هست و بیشتر به زردی میزنه .
    سبز و قرمز و آبی همه تقریبا هم سطح و با شدت بیشتری قرار گرفتند. البته اونجا بازم کلوین مطرحه .

به نظر من گیاه هایی که ما کار میکنیم اصلا سفید رو دوست ندارند که هیچ عاشق قرمزند . (البته من اینو از خودم نمیگم خیلی مطلب خوندم در این باره)
    راستی چرا همه قرمز کار نمیکنند : اگر گیاه دوست داشته باشه پس جلبکم دوست داره ! خطرناک شد .

من خیلی سعی کردم ساده بگم ببخشید

دمای رنگ Giesemann 5800k که به 6000k معروفه تو بازار به اسم midday تازه به زردی میزنه ! سفیدم نیست .
    و صورتی Aqua flora در عکس پایین :

screen shot 2014-12-22  2.05.48 am.png
    ویرایش توسط feryfrt : 12-22-2014 در ساعت 02:54 AM
    آکواریم گیاهی من

اینستاگرام : farhad.taraj , تلگرام : @farhadtaraj
    تلگرام مغازه : @moonlightaquarium

نام
    مهدی
    سلام فری جان
    بابت توضیح کامل و عالیت ممنونم
    حالا من یک سوال دارم
    زیر کابینتی 6500 کلوین با fpl 6500 کلوین چه تفاوتی داره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdimazy نمایش پست ها
    سلام فری جان
    بابت توضیح کامل و عالیت ممنونم
    حالا من یک سوال دارم
    زیر کابینتی 6500 کلوین با fpl 6500 کلوین چه تفاوتی داره؟
    ممنون
    تغاوت اصلیش در شکل ظاهریشه
    اما طیف نوریشون خیلی شبیه همه
    البته سوالت ناقصه !!کدوم برند و کدوم مدل؟؟
    اونوقت باید بریم چارت نوریشو ببینیم و تفاوت هارو پیدا کنیم

اضافه شده پس از 9 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط feryfrt نمایش پست ها
    با اجازه اساتید

به این عکس ها خوب دقت کن :

screen shot 2014-12-22  1.39.15 am.png

گیاه بیشتر این طیف رو دوست داره اونم بخاطر سازگاری بعد از میلیون ها ساله ! شاید قدیما اینطوری نبوده...

screen shot 2014-12-22  1.40.36 am.png

دمای رنگی یا همون کلوین بین 3400 ~ 5000

گیاه نمیتونه دمای رنگ رو بشناسه یعنی نمیتونه تشخیص بده که الان شما 6500k گذاشتین . طیف رنگی و شدت تابش بیشتر رو گیاه تاثیر میزاره

حالا چرا همه ۶۵۰۰ سفید دوست دارند و برا تانک میزارن ؟ بهش میگن دمای رنگ طلا . البته اگر بخواییم درست رفتار کنیم باید 3000k , 5000k, 7000k رو با هم ترکیب کنیم
    که هرکدوم در حدود 30% کارایی دارند و لامپ 10000k در حدود 10% ... اما همه اینها رمز و رازهاییه که یه پلنت باز با تمرین و تعویض میتونه بهش دست پیدا کنه و جواب بگیره.
    مابین اینها تقریبا ۶۵۰۰ میشه . سفید بودنش هم در سبزرنگ شدن برگها حتی میتونه تاثیر بزاره و تانک رو زیبا کنه . شما تانکی که با نور آبی یا زرد داشته باشی رو هیچوقت نمیپسندی و سردرد میگیری

حالا چرا لامپ صورتی ساختن ؟ خواستن طیف آبی و قرمز رو ببرند بالا تشدید کنند برای رشد و فتوسنتز
    حالا چرا نور سفیده ؟ نوری که سفیدیش بیشتره طیف 500nm بیشتری داره .تقریبا میشه گفت طیف سبز رنگ بیشتری داره.
    چرا سفیدی نساختن که قرمز و آبیش هم بالا باشه ؟ ساختن لامپ متال .البته سفید دیگه نیست اگر دقت کنی همه رنگ داخلش هست و بیشتر به زردی میزنه .
    سبز و قرمز و آبی همه تقریبا هم سطح و با شدت بیشتری قرار گرفتند. البته اونجا بازم کلوین مطرحه .

به نظر من گیاه هایی که ما کار میکنیم اصلا سفید رو دوست ندارند که هیچ عاشق قرمزند . (البته من اینو از خودم نمیگم خیلی مطلب خوندم در این باره)
    راستی چرا همه قرمز کار نمیکنند : اگر گیاه دوست داشته باشه پس جلبکم دوست داره ! خطرناک شد .

من خیلی سعی کردم ساده بگم ببخشید

دمای رنگ Giesemann 5800k که به 6000k معروفه تو بازار به اسم midday تازه به زردی میزنه ! سفیدم نیست .
    و صورتی Aqua flora در عکس پایین :

screen shot 2014-12-22  2.05.48 am.png
    طیف نوری رشد گیاه های داخل آب با گیاه های بیرون آّب فرق میکنه
    به عنوان مثال توی ارتفاع نود سانتی چیزی حدود 30-40 درصد نور قرمز حذف میشه !!
    و یکی از دلایلی که ما برای آکواریوم لامپ 6500استفاده میکینم این هست
    نور صورتی ترکیبی ار رنگ های آبی قرمز و سبز هست و البته زرد خیلی کم
    حالا اگر ما نور زرد رو بیشتر کنیم رنگمون سفید میشه
    حالا چرا صورتی استفاده میکنن؟؟
    دلیلش اینه که نور زرد قابل جذب توسط گیاها نیست اما برای جلبکا هست
    توی محصولات جیسمن لامپ سفید بیشتر طیف قرمزو تامین میکنه اما صورتی جیسمن بیشتر نور آبی رو تامین میکنه
    نور سبز هم باعث میشه که گیاها قشنگ تر دیده بشن !!
    ترکیب نور قرمز و آبی یه حال بنفش ایجاد میکنه و نور سبز رو اضافه میکنن تا گیاها سبز تر و قشنگ تر دیده بشن
    ویرایش توسط ali tech : 12-22-2014 در ساعت 03:51 AM
    تانک گیاهی من
    [URL="http://www.aqua-quest.ir/forum/thread11979/"]فروش گیاه بلکسیا و پگوستمون ارکتوس

نام
    مهدی
    ممنونتم علی جان
    حالا طبق گفته خودت کدوم و چه مدلش مناسبه؟
    از این حرفه ای ها نگو .. از این مدلا که قابل تهیه برای عام باشه بگو لطفا
    ممنونتم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdimazy نمایش پست ها
    ممنونتم علی جان
    حالا طبق گفته خودت کدوم و چه مدلش مناسبه؟
    از این حرفه ای ها نگو .. از این مدلا که قابل تهیه برای عام باشه بگو لطفا
    ممنونتم
    بستگی داره fpl چون ابعاد و واتش رند نیست یه مقداری استفاده ازش سخته اما اگه ابعادش به تانکت و تانکت لیتراژش به اعداد وات اف پی ال بخوره خوبه
    اما t5 راحت هست
    t5 اندازه های مناسب داره
    در کل فرقی نمیکنه
    هرجور راحتی!!!
    ویرایش توسط ali tech : 12-22-2014 در ساعت 05:25 AM
    تانک گیاهی من
    [URL="http://www.aqua-quest.ir/forum/thread11979/"]فروش گیاه بلکسیا و پگوستمون ارکتوس

نام
    Farhad
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali tech نمایش پست ها
    تغاوت اصلیش در شکل ظاهریشه
    اما طیف نوریشون خیلی شبیه همه
    البته سوالت ناقصه !!کدوم برند و کدوم مدل؟؟
    اونوقت باید بریم چارت نوریشو ببینیم و تفاوت هارو پیدا کنیم

اضافه شده پس از 9 minutes :

طیف نوری رشد گیاه های داخل آب با گیاه های بیرون آّب فرق میکنه
    به عنوان مثال توی ارتفاع نود سانتی چیزی حدود 30-40 درصد نور قرمز حذف میشه !!
    و یکی از دلایلی که ما برای آکواریوم لامپ 6500استفاده میکینم این هست
    نور صورتی ترکیبی ار رنگ های آبی قرمز و سبز هست و البته زرد خیلی کم
    حالا اگر ما نور زرد رو بیشتر کنیم رنگمون سفید میشه
    حالا چرا صورتی استفاده میکنن؟؟
    دلیلش اینه که نور زرد قابل جذب توسط گیاها نیست اما برای جلبکا هست
    توی محصولات جیسمن لامپ سفید بیشتر طیف قرمزو تامین میکنه اما صورتی جیسمن بیشتر نور آبی رو تامین میکنه
    نور سبز هم باعث میشه که گیاها قشنگ تر دیده بشن !!
    ترکیب نور قرمز و آبی یه حال بنفش ایجاد میکنه و نور سبز رو اضافه میکنن تا گیاها سبز تر و قشنگ تر دیده بشن
    من در مورد گیاه های آکواریمی نوشتم نه در مورد گیاه های طبیعت . تمام اون تصاویر هم مربوط به گیاه های آکواریمی هست

T5 با FPL فرق اصلیشون در تکنولوژی ساخت و intensity یا شدت نور و Lumen و و و...

لامپ 6500 استفاده کردند گفتم کلوینی محسوب میشه که نزدیک به اون شکل و طیف عملکرد فتوسنتزه و نزدیک به daylight. اگر طیف ۹۰۰۰ رو ببینید خیلی شبیه به اون طیف عملکرد فتوسنتز نیست و پیک آبی رنگ بیشتره . پس
    ۶۵۰۰ اصلا ربطی به فاصله نداره . فاصله و این داستانها به intensity یا شدت بستگی داره که اونو میشه تامین کرد نه به ۶۵۰۰کلوین . اتفاقا کلوین های بالاتر میتونند نفوذپذیری بیشتری داشته باشند در عمق های بیشتر پس چرا همه نمیان ۴ تا 22000k یا 12000k بزارن برای پلنت ؟

گیاه هایی که ما استفاده میکنیم بیشتر گیاه هایی هستند که در عمق های خیلی خیلی کم رشد میکنند.
    نور صورتی که تولید شده گفتم تشدید نور قرمز و آبیه . شما میگید ترکیب آبی و قرمز و سبز پس فرقش با نور های دیگه چیه ! طیف 500~600nm بالاتر باشه بیشتر به سفیدی میزنه نه دقیقا مختص نور زرد . نور سبز بیشتر اینطوره. از بازتاب این طیف ما شفاف و سبزی بهتری میبینیم طبق گفته خودتون درسته . چون سبز بیشتری داریم .

اینم در مورد Green ! :
    You need a mix of blue and red for your plants, and green for you (brightness as perceived by humans). If your lighting looks extremely bright and your plants seem ultra-green, it means that you have lighting that outputs strongly in the green spectrum. Do not equate this with good lighting for your plants, because plants don't use light in the green spectrum for photosynthesis.
    Lighting Spectrum and Photosythesis - Lighting - Aquatic Plant Central

اینم یه سایت دیگه در مورد Green , Yellow
    Aquatic plants use light in the red and blue areas of the spectrum most efficiently. They are less efficient at using green and yellow light, but they are also capable of using even this part of the spectrum as long as the intensity is adequate.
    http://www.cichlid-forum.com/article...anted_tank.php

http://richardbrown81.hubpages.com/h...anted-aquarium

اگر ما بتونیم بالانس قرمز و آبی رو طوری برقرار کنیم که جلبک کمتر نفوذ کنه میشدیم آقای tom barr
    ویرایش توسط feryfrt : 12-22-2014 در ساعت 12:07 PM
    آکواریم گیاهی من

اینستاگرام : farhad.taraj , تلگرام : @farhadtaraj
    تلگرام مغازه : @moonlightaquarium

نام
    حسین
    سلام
    واسه یه تانک 100*50*60
    چند وات لازمه
    اگه fpl بخوام کار کنم چه مارکی از همه بهتره؟
    ممنون

نام
    علیرضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط Day hosein نمایش پست ها
    سلام
    واسه یه تانک 100*50*60
    چند وات لازمه
    اگه fpl بخوام کار کنم چه مارکی از همه بهتره؟
    ممنون
    تانكت ميشه سيصد ليتر بستگي به گياهات داره كه چي باشن. ارتفاع ٦٠ كه زياده مگر اينكه هف هشت سانتشو بستر بريزي ده سانتم كم آب گيري كني كه بشه ٤٠ تا٤٥ ارتفاع ابگيريت. اگر تانك با گياههاي كم نور بخواي ميشه هر ليتر نيم وات كه٤ تا اف پي ال ميشه پر نور هم هر ليتر ا وات كه پول برقت و حرارتش زياد ميشه. من جاي شما باشم ٢٥٠ ميدم دو رديف ال اي دي يه متري ميزنم . اخر سر هم بعد چند سال هم پول برق ندادي هم ميتوني الذ ايب دي تو نخواستي بفروشي. اف پي ال گرماش زياده من يه دونه تةو تانكم دارم تابستونا مجبورم فن بزارم خنك كنه سطح تانكو

سلام
    دوستان من برای یه تانک 400 لیتری به اطول 140 و عرض 42 و ارتفاع 80 از دو تا برد 130 سانی متری که روی هر کدوم 31 پاور ال ای دی 3 وات هست که مجموعا 62 تا میشه میخوام استفاده کنم که 40 تا سفید و 22 تا قرمز که روی قرمز ها لنز 45 و روی سفیدها لنز 60 درجه قرار میدم فاصله ال ای دی ها هم 4 سانتیمتره و فاصله دو تا برد هم از هم 14 سانتی متره حالا لطف کنید و نظر بدیدled3.jpg
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread9027/#post263969 از اکواریوم من دیدن کنید

نام
    مسعود
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.maleki88@gmai.com نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من برای یه تانک 400 لیتری به اطول 140 و عرض 42 و ارتفاع 80 از دو تا برد 130 سانی متری که روی هر کدوم 31 پاور ال ای دی 3 وات هست که مجموعا 62 تا میشه میخوام استفاده کنم که 40 تا سفید و 22 تا قرمز که روی قرمز ها لنز 45 و روی سفیدها لنز 60 درجه قرار میدم فاصله ال ای دی ها هم 4 سانتیمتره و فاصله دو تا برد هم از هم 14 سانتی متره حالا لطف کنید و نظر بدیدled3.jpg
    سلام،
    دوست عزیز توی تاپیک مربوطه سوال کنی دوستان بهتر راهنمایی میکنن:
    گفتگو پیرامون LED در آکواریوم های گیاهی
    قربانت.