نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

نام
    محسن

Post تانک سایز(مناسب ماهی های سایز متوسط)

سلام به همه
    در این بخش میخوام روش ساخت تانک برای سایز کردن ماهی ها رو بهتون یاد بدم.
    در این روش ما مخزن هایی میسازیم که ماهی هایی حداکثر تا سایز دیسکس های مولد بتونیم توشون نگهداری کنیم.در این مخزن ها به دلیل نوع ساخت محدودیت هایی برای نگهداری از تعداد ماهی ها و همچنین اندازه اونها وجود داره.
    این روش در حال حاضر در برخی از مراکز وارد کنندگان اصلی کشور(نمیخوام نام ببرم) انجام میشه و با راه اندازی سیستم های گرمایش حرکتی و سیستم های تصفیه مدار بسته در مجموع سیستم بسیار کاملی خواهند بود.
    با توجه به اینکه هنوز آپلود سنتر نداریم و مجبورم عکس ها رو به پست متصل کنم،تصاویر رو شماره گزاری کردم و روی شماره ها توضیح میدم و این رو هم بگم که سعی میکنم خیلی ساده طراحی کنم و گام به گام پیش بریم تا سوالی برای پرسیدن پیش نیاد ولی در هر صورت باز ما در خدمتیم.

توضیحات کلی:
    عرض این مخازن (به دلیل قرارگیری سیستم تصفیه)کمتر از50سانت در نظر گرفته نمیشود.
    طول این مخازن(بخش اصلی مخزن)بیش از120سانت در نظر گرفته نمیشود به دلیل کندی جریال اب و سیستم فیلترینگ در فاصله دورتر مخزن و قرار گیری جرم در این منطقه.
    ارتفاع مخزن بیش از50سانت در نظر گرفته نمیشود به دلیل ایجاد فشار زیاد بر روی ورودی آب و عدم تعادل احتمالی بین ورودی آب که در اثر فشار اب ایجاد میشود و خروجی اب که در اثر فشار هوا ایجاد میشود.
    (به همین دلیل هست که نمیشه تعداد زیادی از ماهی و یا ماهی های بزرگ رو اینجا سایز کرد)

تصویر شماره 1:
    نمای مخزن(جام ساده) از بالا نشون میده.
    در این نوع مخزن سازی،مخازن به دو قسمت تصفیه خانه و مخزن اصلی تقسیم می شوند که به وسیله تیغه ای شیشه ای که در تصویر شماره4 مشاهده میکنید از هم جدا می شوند.این جدایی به طور کامل بوده و اطراف تیغه ها به خوبی درز بندی خواهند شد.

تصویر شماره2:
    برای احتمال سر ریز آب(در سیتم های تصفیه معمولی) و برای گردش دائم آب(در سیتم های تصفیه مدار بسته) سوراخی در کف مخزن تعبیه خواهد شد که در آینده دلیل آن را توضیح خواهم داد.

تصویر شماره3:
    در این تصویر نمای سوراخ های دیواره حائل را از بالا مشاهده می نمایید.

تصویر شماره4:
    در این تصویر شما دیواره اصلی حائل را از نمای روبرو مشاهده می نمایید.سوراخی که به صورت مربعی و در پایین دیواره تعبیه شده است محل عبور آب جهت تصفیه شدن را نشان میدهد و سوراخ دایره شکلی که در بالا و سمت راست مشاهده می نمایید جهت خروج اب تصفیه شده از آن بخش تعبیه شده است.
    تا این قسمت رو داشته باشید تا بقیه قسمت ها رو هم طراحی کنم.
    پس:پایان بخش اول
    لطفا در این تایپیک از طرح سوال خودداری بفرمایید.

نظر،انتقاد،پیشنهاد:
    teruy.aquaquest@lpsk.ir
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1.jpg   2.jpg   3.jpg   1.jpg   4.jpg  

ویرایش توسط teruy : 09-12-2012 در ساعت 01:33 PM

نام
    حامد رضايي
    ندیده بودم تاپیک رو محسن جان
    ممنون از زحمتی که کشیدی ، این همون سامپ داخلی هست که اگر اشتباه نکنم در ادامه هم توضیح خواهی داد که اب با یک پاور هد فیلتر اینترنال ، از سامپ به تانک بر میگرده

کاملتر این طرح هم به این شکله که مخزن اصلی و فیلتر جداگانه ساخته میشه و فیلتر رو داخل تانک قرار میدن و برای صرفه جویی در مصرف انرژی برای برگشت آب از تصفیه به تانک اصلی از فشار هوا استفاده میکنند
    • [SIZE=2]انسانی از گرسنگی مرد و خویشاوندان در مراسم عزایش ، گوسفندها قربانی کردند[/SIZE]

نام
    محسن

تانک سایز قسمت دوم

سلام
    ممنون از لطفت حامد جان
    ولی این طرح کاملتر از کامل هست:)
    به این دلیل که هم برای صرفه جویی در هزینه به جای ساخت دو تانک فقط یکی ساخته میشه و اون رو به دو بخش تقسیم می کنند و دوم ایننکه از پاور هد استفاده نمیشه و از سیستم گردش اب بر پایه فشار هوا استفاده میشه.
    در بخش دوم این طرح چند قدم دیگه به جلو می ریم.

تصویر شماره 1:
    این تصویر نمای مخزن رو از بالا نشون میده و همونطور که می بینید قسمت تصفیه به بخش های مختلفی تقسیم میشه که تعداد و اندازه اونها بستگی به نوع مدیا(بنا بر ماهی که قراره توش رشد کنه) داره که شما میخواین استفاده کنید.

تصویر شماره 2:
    در این تصویر نمای مخزن رو از کنار می بینید.در واقع همون نمایی که شما به طور معمول از یه مخزن می بینید.در این تصویر هم به خوبی محل دریچه ورودی آب رو که قبلا توضیح داده بودم قابل رویت هست و البته محل قرار گیری لوله ای که در سوراخی که از قبل در کف مخزن تعبیه شده بود( و در تصویر شماره 1هم مشخص می باشد) هم قابل مشاهده می باشد.
    کاربرد این لوله در مخزن زمانیست که بعد از سیفون کردن مخزن قصد آب نمودن آن را دارید و در صورت بالا رفتن ارتفاع آب از لوله تعبیه شده،آب اضافی از طریق این لوله از مخزن خارج می شود و یا اگر از سیتم های تصفیه مدار بسته استفاده می شود آب سر ریز شده از این طریق به سیستم تصفیه کلی هدایت می شود.

تصویر شماره3:
    در این تصویر نمای مخزن رو در واقع از طرف پشت اون مشاهده می کنید.
    می بینید که اب وارد شده از طریق دریچه تعبیه شده به سیستم تصفیه آب مخزن به روش فشار آب،از طریق استفاده از فیلتر هایی که با فشار هوا کار می کنند و پس از طی نمودن مراحل تصفیه به مخزن باز می گردد.مزین این روش ارزان بودن ،کارایی و تحت تسلط بودن همه فاکتورهای آب می باشد.

نکته ها:
    این سیستم مخزن دارای اضافاتی نیز می باشد که در صورت نیاز و ارائه روش های سیستم های تصفیه بسته و یا سیستم گرمایش حرکتی به آنها نیز اشاره خواهد شد.
    این طرح بسیار قابلیت ارتجاعی داشته و با کمی کنجکاوی می توان طرح های دلخواه و مناسب حال خود را در آن ایجاد نمود.
    لطفا از طرح سوال در این تایپیک خودداری فرمایید.

نظر،انتقاد،پیشنهاد:
    teruy.aquaquest@lpsk.ir
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1.jpg   2.jpg   3.jpg  

نام
    س.ع
    سلام به اقا محسن
    شرمنده من خیلی طلبه شدم سر از کار این سیستم دربیارم. با این توضیحاتی که دادی یه چیزایی دستگیرم شده ولی اگر امکانش هست یه عکس از تانک ساخته شده بذاری ممنون میشم.
    یه سوال دیگه هم برام پیش اومده اینکه این سیستم جوابگو هست..!!؟

نام
    احسان
    آقای بهزادی متاسفانه دیگه فعالیتی در این سایت ندارند.مدیران لطف کرده و قفل کنید.

نام
    ایلیا
    افسوس
    افسوس
    افسوس
    چی بگم؟
    همه با هم غریبن
    فقط چشارو بستن و چریدن
    آدما از کنار هم رد شدن ولی حتی همدیگه رو ندیدن
    به هم میگن عزیزم
    ولی شاید فقط از رو غریزه ست

نام
    StarFish
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2224052 نمایش پست ها
    آقای بهزادی متاسفانه دیگه فعالیتی در این سایت ندارند.مدیران لطف کرده و قفل کنید.
    آقا احسان تاپیک های قدیمی رو بی خودی بالا نیارید
    نیاز به قفل کردن باشه قفل میشه

به عنوان یه عضو جدید به تک تک شما سلااااااااااام عرض می کنم.
    دوستان:
    می خوام سالن تکثیر وسایز راه اندازی کنم تانک های سایز را 100*40*60 در نظر گرفته ام به نظر شما ابعاد مناسبه؟
    می خوام کف تانک را سوراخ کنم می دونید که یک لوله روی سوراخ تعبیه می شه و آب را تا ارتفاع خاصی از سطح سیفون می کنند این برای ایمنی و جلوگیری از تخلیه اتفاقی کل آب تانک هست من بجای اینکه این لوله استوانه ای درون تانک باشه لبه آن را هم سطح کف تانک در نظر گرفتم، با توجه به اینکه می خوام مدار بسته طراحی کنم وآب دائماَ در گردش باشه لازم هست چیزایی مثل بالن و... در نظر بگیرم؟ در صورت لزوم لطفا توضیح بدین.
    با سیستم مدار بسته درحال گردش دائمی چند تا دیسکس 2.5اینچی وچند تا دیسکس 4اینچی می تونم درتانک ها نگه داری کنم؟

کلمات کلیدی این موضوع