صفحه 180 از 190 نخستنخست ... 80130170178179180181182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,791 به 1,800 از 1892
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid51 نمایش پست ها
    27 بود. الان 31-2
    تغییری نداشتم. دو هفته پیش همه رو با هم خریده بودم. مریض ک شدن دارو استفاده نکردم. دوستان گفتن راهش افزایش دما و نمکه ک انجام دادم ولی افاقه نکرد و از بین رفتن
    اکثرا گوپی بودن. یک فایتر و چنتا لوچ پاکستانی. فقط بچه گوپی هام موندن

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

نتیجه نداد این کار

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    داروی ازوو مجیک بگیر طبق دستور روش نوشته اضافه کن
    قبل از اضافه کردن سیفون بزن
    نمک هم تو اب داشته باش همیشه 1 گرم به ازا هر لیتر

سلام .
    ماهیام سفیدک گرفتن و حدود یک ماه نمک به آب اضافه کردم . قبلش هم گیاها و حلزونم رو خارج کردم . الان که میخوام دوباره بذارمشون تو آکواریوم امکان انتقال بیماری هست ؟ گیاها رو باید ضد عفونی کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام .
    ماهیام سفیدک گرفتن و حدود یک ماه نمک به آب اضافه کردم . قبلش هم گیاها و حلزونم رو خارج کردم . الان که میخوام دوباره بذارمشون تو آکواریوم امکان انتقال بیماری هست ؟ گیاها رو باید ضد عفونی کنم ؟
    سلام
    خیرنیازی نیست ضدعفونی کنید
    تو آبی که میزبان نباشه انگل بعد از مدتی از بین میره
    فقط با سیفون نمک باقی مانده در تانک اصلی رو خارج کنین

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

با سلام
    میخواستم بدونم انتی بیوتیک نیومایسین با متیلن بلو تداخل دارویی داره یا نه؟
    ممنون

مریضی ماکروها

من چند تا ماکرو و تعدادی سیچلاید دارم ولی ماکرو هام خود به خود میمیرند علت چیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ERFANN نمایش پست ها
    من چند تا ماکرو و تعدادی سیچلاید دارم ولی ماکرو هام خود به خود میمیرند علت چیست
    سلام دوست عزیز
    خوش اومدین
    مشکل شما اینه : سیکل ازت و سیکل ازت و بازهم سیکل ازت
    رجوع کنین به سيكل ازت در اكواريوم

دانستن این چرخه و حفظ تعادل ان یکی از رموز اولیه موفقیت در نگه داری ماهیان زینتی است و بی توجهی به ان چیزی جز خستگی، اتلاف وقت و هزینه زیاد بهمراه نخواهد داشت و این تفریح را برایمان به کابوس مبدل خواهد کرد.

این چرخه در طبیعت همواره وجود دارد ولی در یک محیط مثل اکواریوم باید این چرخه ایجاد وتکمیل گردد.

نقطه شروع، ورود ماهی به اکواریوم و غذا دادن به ان است. تجزیه غذا و مدفوع ماهی باعث ایجاد NH3, در محیط میشود که برای ماهی سمی است. NH3 در محیط به میزان کم توسط گیاهان طبیعی داخل اب جذب شده و باقیمانده بصورت ازاد در اب باقی میماند و با گذشت زمان این میزان بالا میرود تا به حداکثر میرسد.(روز های هفتم تا جهاردهم)
    همزمان با این عمل باکتری هایی که بطور ازاد در هوا وجود دارند شروع به اکسیده کردن NH3 میکنند و انرا تبدیل به NO2یا نیتریت میکنند که ان نیز بنوبه خود سمی است. این میزان نیز بتدریج بالا میرود تا به حداکثربرسد (روزهای چهاردهم تا بیست و پنجم)

در این مدت باکتری های دیگری موسوم به نیترو باکتر ها شروع به ازدیاد میکنند که کارشان تبدیل نیتریت ها به NO3 یا نیترات است.

از روز 27 به بعد منحنی نیتریت ها سقوط کرده و میزان نیترات ها بالا میرود که در روزهای 30 (بعلاوه 14 و منهای 7 روز) میزان نیتریت و امونیا Amonia بوسیله کیتهای تست نیتریت غیر قابل اندازه گیری میشود و اکواریوم ما چرخه حیاتی خود را کامل کرده است.

لازم به ذکر است که نیترات ها به میزان کم سمی نیستند و به وسیله گیاهان نیز جهت رشد مصرف میشوند. (کود نیتراته)
    و بمرور زمان که میزانشان در محیط بسته ما (اکواریوم) بالا میروند توسط تعویض قسمتی از اب یا همان عمل سیفون کردن این میزان به حد قابل قبول میرسد.

شمای بالا فکر می کنم ساده ترین و قابل فهم ترین شمایی است که من در اینترنت پیدا کرده و برای شما قرار داده ام.

با توجه به مطالب بالا باید دانست که اکثر ماهی های موجود تحمل طی این چرخه را ندارند و درست بعد از یک هفته کم و بیش با مرگ بی دلیل ماهی هایمان مواجه میشویم.
    بعضی نا امید شده و دست میکشند بعضی شروع به تعویض مکرر کل اب اکواریوم و شستشوی ان میشوند که در نهایت خسته شده و این سرگرمی برایشان پر دردسر و کثیف بنظر میاید بعضی سراغ دارو های گوناگون رفته و یک سری از انواع ماهی ها را به دیار باقی میفرستند.
    آکواریوم اسکار من و حالا آفریقایی ها لطفا نظر بدین http://www.aqua-quest.ir/forum/thread14104/

801-copy.jpg

سلام
    دوستان این نقطه های کوچیک چی هستند برای خودشون برک میزنند ؟ انگل ، باکتری ؟؟ مفیدن یا باعث بیماری ؟
    تانک 50 لیتری 1 هفته هست راه اندازی شده و توش 9 تا زبرا دارم تا چرخه طی بشه .

نام
    حمید
    سلام
    کمک فوری نیاز دارم!!!
    یه ماهی گوپی دارم حدود یه ماه شاید دوماه باشه امروز به صورت یهویی ( احتمالا روده ش ) از زیر شکمش تقریبا میشه گفت ناحیه تناسلیش زده بیرون چکارش کنم؟
    اگه زجر میکشه که خلاصش کنم؟
    کمک کنید خواهشا انقدر بزرگ نیس که بتونم بخیش بزنم وگر نه این کار ازم بر میاد!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadoo نمایش پست ها

سلام
    دوستان این نقطه های کوچیک چی هستند برای خودشون برک میزنند ؟ انگل ، باکتری ؟؟ مفیدن یا باعث بیماری ؟
    تانک 50 لیتری 1 هفته هست راه اندازی شده و توش 9 تا زبرا دارم تا چرخه طی بشه .
    سلام معمولا مشکل ساز نیستن اگر غذادهی کنترل شده باشه از بین میرن جای نگرانی نیست گاها توسط ماهیها هم خورده میشن
    نقل قول نوشته اصلی توسط hami97 نمایش پست ها
    سلام
    کمک فوری نیاز دارم!!!
    یه ماهی گوپی دارم حدود یه ماه شاید دوماه باشه امروز به صورت یهویی ( احتمالا روده ش ) از زیر شکمش تقریبا میشه گفت ناحیه تناسلیش زده بیرون چکارش کنم؟
    اگه زجر میکشه که خلاصش کنم؟
    کمک کنید خواهشا انقدر بزرگ نیس که بتونم بخیش بزنم وگر نه این کار ازم بر میاد!!!
    سلام نر هست یا ماده ؟
    اگر بیرون زدگی روده باشه این امکان وجود داره که با روش درمانی انگل روده ای برطرف بشه(مترونیدازول)
    معمولا توی ماهیهای زنده زا وبخصوص جنس ماده اینجور بیماریها رایج هست وبدلیل کم ارزش بودن ماهی اغلب هزینه و وقت برای درمان نمیذارن

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

نام
    حمید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1362 نمایش پست ها

سلام نر هست یا ماده ؟
    اگر بیرون زدگی روده باشه این امکان وجود داره که با روش درمانی انگل روده ای برطرف بشه(مترونیدازول)
    معمولا توی ماهیهای زنده زا وبخصوص جنس ماده اینجور بیماریها رایج هست وبدلیل کم ارزش بودن ماهی اغلب هزینه و وقت برای درمان نمیذارن
    سلام
    ماده هستش و نمیدونم دقیقا رودش هست یا نه!!
    برای من خیلی ارزش نداره ولی خوب یه موجودی رو که نگهداری میکنی باید براش وقت بزاری!!
    (( یا بکش یا دانه ده یا از قفس آزاد کن ))