صفحه 231 از 232 نخستنخست ... 131181221229230231232 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,301 به 2,310 از 2314

موضوع: سامپ - Sump

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadkxy` نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    اساتید من یه آکواریوم دارم به ابعاد طول90 ارتفاع50 و عرض 30
    میخوام سامپ داخلی براش درست کنم یعنی 10 سانت از 30سانت رو بدم برای سامپ و 20 سانت از عرض برای نما بمونه
    حالا میخواستم ببینم با ا این اندازه ها که گفتم سایز شیشه ها رو چند بگیرم؟؟ اندازه تیغه ها
    ممنون میشم راهنمایی کنید

این اندازه ها خوبه

فایل پیوست 115061
    سلام دوست عزیز،سامپ برای حجم های بالای ۲۰۰ لیتر بیشتر استفاده میشه، سامپ جانبی هم برای تانکی با غرض ۴۰ تا ۵۰ استفاده میشه، برای عرض ۳۰ و این حجم توصیه میکنم تاپ سامپ یا فیلتر دیگه ای استفاده کنید،عرض ۲۰ برای تانک مناسب نیست... .با این حال اگر بازم تصیمیم به انجامش دارید، خونه های ۲ سانتی رو کلا حذف کنید و سامپ رو فقط با چهار تا شیشه جدا کننده که میشه پنج خونه بسازید،مثل طرح خودتون، سه تای وسط ۱۵ و خونه اول و دوم هم حدودا ۲۲ میشه.دو تا شیشه اول و سوم،جدای فاصله از کف، باید یک سانت از لبه بالا فاصله داشته باشن که سر ریز نشن.موفق باشید.
    {(من گرفتار سنگینی سکوتی هستم،که گویا قبل از هر فریادی لازم است)}

نام
    علی
    سلام دوستان
    لطفا نظرتون رو راجع به این طرح سامپ بدهید
    ممنون
    sump4.png
    آکواریوم تروفئوس http://www.aqua-quest.ir/forum/thread14099

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی ابراهیم پور نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا نظرتون رو راجع به این طرح سامپ بدهید
    ممنون
    سلام
    از چه اورفلو ــیی قرار هست استفاده کنید (اگه قرار هست herbie یا beananimal باشه بهتر هست ورودی سامپ مستقیما داخل فیلتر ساکس نباشه)
    اون فیلتر سبز چی هست ؟! اگه باز هم برای filtration مکانیکی هست که دیگه لازم نیست
    بخش مدیا رو هم بهتر هست از واتر پمپ جدا کنید

نام
    علی
    نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    سلام
    از چه اورفلو ــیی قرار هست استفاده کنید (اگه قرار هست herbie یا beananimal باشه بهتر هست ورودی سامپ مستقیما داخل فیلتر ساکس نباشه)
    اون فیلتر سبز چی هست ؟! اگه باز هم برای filtration مکانیکی هست که دیگه لازم نیست
    بخش مدیا رو هم بهتر هست از واتر پمپ جدا کنید
    سلام
    اورفلو تانک از نوع اورفلو داخلی و معمولی هستش که آب از سطح تانک واردش میشه.
    اون فیلتر سبز مرحله دوم فیلتر مکانیکی است و توسامپ قبلی هم اینکار رو کردم و خیلی خوب جواب داده. چون فیلتر های ساکس که استفاده میکنم خیلی متراکم نیستند.
    بخش مدیاها و واتر پمپ اگر مشترک باشه مشکلی بوجود میاد؟
    میخوام طرح سامپ خیلی ساده باشه و نظافت کردنش راحت باشه.اگه بخوام مدیا رو جدا کنم دوباره باید دوتا خونه به سامپ اضافه شهsump3.png
    این هم نما از بالا
    آکواریوم تروفئوس http://www.aqua-quest.ir/forum/thread14099

سلام
    من چند تا ابهام دارم
    1- چرا با پاور هد اب رو وارد سامپ نمیکنیم؟ مثلا توسط پاور هدی با قدرت کم اب رو از تانک وارد سامپ میکنیم و به همراه یک واتر پمپ هم اب رو از سامپ برمیگردونیم به تانک.
    به نظرم وقتی با پاور هد اب وارد سامپ بشه، دبی اب ورودی بالاتر میره و میشه با یک سامپ با حجم کمتر اب رو به خوبی تصفیه کرد. نظرتون چیه؟
    2-هرچی لوله ی ورودی سامپ، در عمق کمتری از تانک قرار بگیره، بهتره یا برعکس؟
    3- اگر برای یک تانک 400 لیتری، اب رو با یک پاورهد 1800 لیتری(یا کمتر) وارد سامپ کنم و با یک واتر پمپ 2000 لیتری که توی سامپ قرار میگریه، اب رو برگردونم به تانک، طرح خوبیه؟
    4-چرا تاپ سامپ(یا همون تاپ فیلتر دست ساز) به حجم کمتری نیاز داره نسبت به سامپی که پایین قرار میگیره؟ ایا به خاطر این نیست که برعکس سامپ، توی تاپ سامپ اب توسط پاورهد از تانک وارد تاپ سامپ میشه؟
    ممنون ار توجهتون
    ویرایش توسط mabbaszadeh1995 : 03-31-2018 در ساعت 06:21 PM

نام
    حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط mabbaszadeh1995 نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا ابهام دارم
    1- چرا با پاور هد اب رو وارد سامپ نمیکنیم؟ مثلا توسط پاور هدی با قدرت کم اب رو از تانک وارد سامپ میکنیم و به همراه یک واتر پمپ هم اب رو از سامپ برمیگردونیم به تانک.
    به نظرم وقتی با پاور هد اب وارد سامپ بشه، دبی اب ورودی بالاتر میره و میشه با یک سامپ با حجم کمتر اب رو به خوبی تصفیه کرد. نظرتون چیه؟
    2-هرچی لوله ی ورودی سامپ، در عمق کمتری از تانک قرار بگیره، بهتره یا برعکس؟
    3- اگر برای یک تانک 400 لیتری، اب رو با یک پاورهد 1800 لیتری(یا کمتر) وارد سامپ کنم و با یک واتر پمپ 2000 لیتری که توی سامپ قرار میگریه، اب رو برگردونم به تانک، طرح خوبیه؟
    4-چرا تاپ سامپ(یا همون تاپ فیلتر دست ساز) به حجم کمتری نیاز داره نسبت به سامپی که پایین قرار میگیره؟ ایا به خاطر این نیست که برعکس سامپ، توی تاپ سامپ اب توسط پاورهد از تانک وارد تاپ سامپ میشه؟
    ممنون ار توجهتون
    درود
    1- استفاده از 2 واترپمپ برای ورود و خروج آب به سامپ کاملا اشتباهه، چون باید حجم ورودی و خروجی آب دقیقا یکسان باشه تا سامپ سرریز یا خشک نشه. با دو پمپ به هیچ طریقی نمیشه این کار رو انجام داد چون ارتفاع آب متفاوته. برای همین از اورفلو استفاده میکنند.
    2- نظری ندارم.
    3- به همون دلیلی که عرض کردم اینکار شدنی نیست. سامپ یا سرریز میشه یا خالی.
    4- دلیل حجم کم تاپ سامپ نسبت به سامپ، کمبود فضای روی تانک و سنگینی تاپ سامپ هست که پلها باید بتونند وزن اون رو تحمل کنند.
    ویرایش توسط hossein8439 : 04-01-2018 در ساعت 08:24 AM

سلام
    ممنون از پاسخ خوبتون.
    خب اگه دبی هردوتا رو نزدیک به هم یا برابر بگیریم، میشه با شیر، دبی هارو کنترل کرد بدون این که فشار زیادی به واترپمپ بیاد. البته واترپمپ هایی هم هستن که میشه دبیشون رو کم و زیاد کرد و دیگه فشاری هم به واترپمپ نمیاد.
    http://nasimkala.com/SOBO-Submersible-Pump-WP-3550
    من شرح کامل ایده ای که دارم رو این جا توضیح دادم البته یکم طولانی شده:
    سیستم اور فلو بدون سوراخکاری (لوله و اتصالات pvc )
    ویرایش توسط mabbaszadeh1995 : 04-01-2018 در ساعت 12:01 PM

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mabbaszadeh1995 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ خوبتون.
    خب اگه دبی هردوتا رو نزدیک به هم یا برابر بگیریم، میشه با شیر، دبی هارو کنترل کرد بدون این که فشار زیادی به واترپمپ بیاد. البته واترپمپ هایی هم هستن که میشه دبیشون رو کم و زیاد کرد و دیگه فشاری هم به واترپمپ نمیاد.
    http://nasimkala.com/SOBO-Submersible-Pump-WP-3550
    من شرح کامل ایده ای که دارم رو این جا توضیح دادم البته یکم طولانی شده:
    سیستم اور فلو بدون سوراخکاری (لوله و اتصالات pvc )
    اصلا و ابدا ممکن نیست بتونید دو واترپمپ رو با هم "کاملا" هماهنگ کنید
    این قضیه کلا درد سر اضافه خواهد بود ...

سلام به همگی

ابعاد آکواریوم من 120 در 60 (ارتفاع) و 50 عرضش هست، حدود 6 ماهه راه اندازی شده و تا الان از فیلتر سطلی استفاده کردم... ولی از کیفیت آب راضی نیستم. به این خاطر که نهایت قدرت فیلتراسیوون فیلترم برابر با حجم تانک من هستش.

به همین خاطر میخوام سامپ رو جایگزین کنم. خوبیش اینه که داخل فیلتر سطلیم یه وات پمپ با قدرت 500 گالن در ساعت هستش و به راحتی قابل جدا شدنه.

حالا سوالم اینه که اور فلو هایی که نیاز به سوراخ کردن تانک ندارن، کارایی خوبی دارن یا نه؟
    ظاهرشون یه جواریی شک بر انگیزه، تجربش رو نداشتم و اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

مورد بعدی اینکه من یه تانک بدون استفاده با این ابعاد دارم. 60 طول، 30 عرض و 50 ارتفاع که میشه 90 لیتر. این رو میتونم برای سامپ استفاده کنم؟

نام
    Mephistopheles
    خفنترین دلیل آب کم کردن سامپ چیست؟
    Pray4Death EvisCerationPlague