صفحه 33 از 195 نخستنخست ... 2331323334354383133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 1948

نام
    یوسف
    سلام
    میگو شدیدا به سختی اب و نیترات و تغییرات دما حساسه
    این پارامتر ها رو چک کنید
    آکواریوم گیاهی من
    [http://www.aqua-quest.ir/forum/thread5653/index27.html
    [COLOR="#008000"]

یعنی ممکنه برای سیفون باشه؟چون حدود 50% آبو سیفون میکنم و درضمن نه داخل تانک و نه داخل تشت آب بخاری برای گرم کردن ندارم.چون آب موندرو حدود 24 یا ختی بیشتر ممیذارم بمونه تا با محیط کاملا هم دما بشه.مقدار سیفونو پایینتر بیارم؟

نام
    مازیار نظریان
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliali6263 نمایش پست ها
    سلام.دوستان چند وقته میگوهام تکثیر شدن.حدود 40 تا 60 تا میگو تو یه تانک تقریبا 60 لیتری دارم.با چنتا ماهی کوچیک و حلزون کیلر و شاخدار.باهفته ای 2 بار سیفون.ولی متاسفانه هر هفته شاهد مرگ 1 یا 2 تا از میگوهای بالغ و یا بچه ها هستم.
    دلیلش ممکنه از زیاد بودن میگو داخل تانکم باشه؟یا چیز دیگه ایه؟لطفا کمکم کنین
    ریلی،ساکورا،گلدن،
    سلام عزیزم من چندین بار هم تو تاپیک خودم هم تا این تاپیک عرض کردم سیفون یکی از دلایل اصلی تلفات شماست
    شما وقتی داری میگو تکثیر میکنی نه ماهی نگه داری کن نه سیفون انجام بده
    کود مایع و دارو هم اصلا استفاده نکنی
    سیفون شوک به میگو هاتون وارد میکنه
    هر چقدر هم شما آب رو بزارید و سعی کنی با آر او ph و سختی رو کنترل کنی اما باز هم شوک وارد میکنی به میگو ها
    سیفون رو حتما قطع کن
    میگو
    آدمی را آدمیت لازم است عود را گر بو نباشد هیزم است / انسانم آرزوست

نقل قول نوشته اصلی توسط aliali6263 نمایش پست ها
    یعنی ممکنه برای سیفون باشه؟چون حدود 50% آبو سیفون میکنم و درضمن نه داخل تانک و نه داخل تشت آب بخاری برای گرم کردن ندارم.چون آب موندرو حدود 24 یا ختی بیشتر ممیذارم بمونه تا با محیط کاملا هم دما بشه.مقدار سیفونو پایینتر بیارم؟
    به علی آقا
    خوبی آقا
    داداش اینطوری که تیشه به ریششون داری میزنی
    وقتی 50 درصد آب داخل تانکو که حاویه باکتری و ph و kh و.... متناسب رو یکدفعه جایگزین 50 درصد آب فاقد تناسب میکنی خوب اولین تغییرات تو حلزونها و میگوها ایجاد میشه
    حتی یادمه خودم سالها قبل که تانک سیچلاید داشتم وقتی سیفون سنگین میزدم بعد دوسه روز ضعیفترینشون گوشه گیر میشد و در نهایت می مرد .
    بنظرم شما همون 50 درصد سیفون رو می تونی بزنی ولی در صورتی که طی چند روز و بصورت تدریجی این کار رو انجام بدی اونوقت هم میگو هات با شرایط کم کم عادت میکنن و مقاوم میشن و هم شما به ایده الت میرسی
    ویرایش توسط almonz : 02-11-2014 در ساعت 12:15 PM

نام
    مازیار نظریان
    سلام دوستان یه خواهشی داشتم ازتون من بیشتر پست های اینجا رو خوندم دیدم دوستانی که 80% راهنمایی اشتباه میکنند و نه تنها طرف رو تشویق به میگو داشتن و تکثیر کردن نمیکنند بلکه با جملات باعث میشن که دوستان از پلنت و شریمپ کاملا زده شه و دور میگو یک خط قرمز بکشه
    شاید تو ایران مرجع درستی در مورد شریمپ ها نباشه اما همه با کمک کردن و تشویق کردن دوستان رو راغب به نگه داری شریمپ کنیم نه اینکه سعی کنیم تنها نگه دارنده شریمپ خودمون باشیم

امیدوارم از این به بعد راهنمایی های درست رو از طرف شما ببینیم نه اینکه شریمپ نگه داشتن آک .... میخواد تلفات شما به .. بستگی داره و ...

من این زیر چند تا نکته در مورد شریمپ ها که بارها پرسیده شده رو عرض میکنم

برای نگه داری شریمپ شما احتیاجی به داشتن حتمی تانک پلنت و آکواریوم گیاهی و سویل و خزه و .... ندارید
    شما میتونید حتی تو یک آکواریوم خالی بدون بستر شن گیاه و ... نگه داری کنی و تکثیر کنی / و آکواریوم های شن دار سنگ دار وسایل تزیینی و ... هیچ ضرری برای میگو نداره مگر اینکه اونها دارای عناصر مضر و .. باشند مثلا سنگی که مقداری خیلی کمی آهک داشته باشه و یا وسیله ای و مایعی که دارای مقدار خیلی ناچیزی مس یا ... باشه خوب اینها طبیعتا برای میگو سم هستند و نه تنها میگو بلکه برای خیلی از ماهی ها و... مضر هستند
    البته این نکته هم نباید فراموش کرد که طبیعتا آکواریوم گیاهی برای میگو خیلی مفید تر و باعث میشه میگوی شما خیلی سرحال و شاداب و تکثیر خیلی بهتری داشته باشه
    مقاوم ترین میگو از نظر بنده و خیلی از شریمپ باز های داخل ایران ابتدا
    1. آمانو Amano است که به خاطر زیبا نبودن معمولا دوستان سراغ شریمپ های رنگی میرن که بعد از آمانو
    2. رد چری 3. رد فایر 4. ساکورا است که هم شرایط نگه داریشون خیلی راحت تر از میگو های دیگست هم تکثیرشون خیلی راحته / مثلا این 3 میگو خیلی به مقدار co2 حساس نیستن و برعکس 80% میگو ها تو هر دو حالت خیلی مقاوم تر از میگو های دیگه هستند
    5. پینوکیو
    4 بقیه میگو ها که کم کم داخل بحث تخصصی میشند

تلفات میگو های شما اصلی ترین دلیلش سیفون است
    سیفون شما هر چقدر هم کم و سعی کنید با خوابوندن آب از قبل یا اظافه کردن آب RO سعس کنید آبتون رو همگام سازی کنید باز آب تانک با آب سیفونی خیلی تفاوت داره به همین دلیل به میگو هاتون شوک Ph و شوک ... وارد میکنید
    میگو ها رو سعی کنید با ماهی های تترا و کلا ماهی های خیلی ریز پلنت نگه داری کنید و در مورد کت ها از سیامی / کت اتو / کت سفره / کت لیزارد / استفاده کنید
    ماهی کریدوراس هم از ماهی هایی است که کاملا بی آزار است و راحت میتونید نگه داری کنید

دمای میگو ها رو سعی کنید بین 24 تا 26 نگه داری کنید ( البته این نظر کلی بود در مورد میگو های تخصصی باید دمای مورد نیاز رو به کار ببری )

ph رو سعی کنید بین 6 تا 7 یا نهایتا 7/5 نگه داری کنید

ممنون مطالب صرفا تجربه سخصی بود که امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

در ضمن مطالب بالا در مورد ابتداری کار شماست و در مورد یه تانک ابتدایی با همین چند نوع میگوی مقاوم بود در مورد میگو های دیگر باید تخصصی کار بشه و گفته های بالا هیچ کمکی نمیکنه و ممکنه باعث مرگ بعضی از میگو های تخصصی بشه

ارادتمند
    میگو

نقل قول نوشته اصلی توسط lmaziar نمایش پست ها
    سلام دوستان یه خواهشی داشتم ازتون من بیشتر پست های اینجا رو خوندم دیدم دوستانی که 80% راهنمایی اشتباه میکنند و نه تنها طرف رو تشویق به میگو داشتن و تکثیر کردن نمیکنند بلکه با جملات باعث میشن که دوستان از پلنت و شریمپ کاملا زده شه و دور میگو یک خط قرمز بکشه
    شاید تو ایران مرجع درستی در مورد شریمپ ها نباشه اما همه با کمک کردن و تشویق کردن دوستان رو راغب به نگه داری شریمپ کنیم نه اینکه سعی کنیم تنها نگه دارنده شریمپ خودمون باشیم

امیدوارم از این به بعد راهنمایی های درست رو از طرف شما ببینیم نه اینکه شریمپ نگه داشتن آک .... میخواد تلفات شما به .. بستگی داره و ...

من این زیر چند تا نکته در مورد شریمپ ها که بارها پرسیده شده رو عرض میکنم

برای نگه داری شریمپ شما احتیاجی به داشتن حتمی تانک پلنت و آکواریوم گیاهی و سویل و خزه و .... ندارید
    شما میتونید حتی تو یک آکواریوم خالی بدون بستر شن گیاه و ... نگه داری کنی و تکثیر کنی / و آکواریوم های شن دار سنگ دار وسایل تزیینی و ... هیچ ضرری برای میگو نداره مگر اینکه اونها دارای عناصر مضر و .. باشند مثلا سنگی که مقداری خیلی کمی آهک داشته باشه و یا وسیله ای و مایعی که دارای مقدار خیلی ناچیزی مس یا ... باشه خوب اینها طبیعتا برای میگو سم هستند و نه تنها میگو بلکه برای خیلی از ماهی ها و... مضر هستند
    البته این نکته هم نباید فراموش کرد که طبیعتا آکواریوم گیاهی برای میگو خیلی مفید تر و باعث میشه میگوی شما خیلی سرحال و شاداب و تکثیر خیلی بهتری داشته باشه
    مقاوم ترین میگو از نظر بنده و خیلی از شریمپ باز های داخل ایران ابتدا
    1. آمانو Amano است که به خاطر زیبا نبودن معمولا دوستان سراغ شریمپ های رنگی میرن که بعد از آمانو
    2. رد چری 3. رد فایر 4. ساکورا است که هم شرایط نگه داریشون خیلی راحت تر از میگو های دیگست هم تکثیرشون خیلی راحته / مثلا این 3 میگو خیلی به مقدار co2 حساس نیستن و برعکس 80% میگو ها تو هر دو حالت خیلی مقاوم تر از میگو های دیگه هستند
    5. پینوکیو
    4 بقیه میگو ها که کم کم داخل بحث تخصصی میشند

تلفات میگو های شما اصلی ترین دلیلش سیفون است
    سیفون شما هر چقدر هم کم و سعی کنید با خوابوندن آب از قبل یا اظافه کردن آب RO سعس کنید آبتون رو همگام سازی کنید باز آب تانک با آب سیفونی خیلی تفاوت داره به همین دلیل به میگو هاتون شوک Ph و شوک ... وارد میکنید
    میگو ها رو سعی کنید با ماهی های تترا و کلا ماهی های خیلی ریز پلنت نگه داری کنید و در مورد کت ها از سیامی / کت اتو / کت سفره / کت لیزارد / استفاده کنید
    ماهی کریدوراس هم از ماهی هایی است که کاملا بی آزار است و راحت میتونید نگه داری کنید

دمای میگو ها رو سعی کنید بین 24 تا 26 نگه داری کنید ( البته این نظر کلی بود در مورد میگو های تخصصی باید دمای مورد نیاز رو به کار ببری )

ph رو سعی کنید بین 6 تا 7 یا نهایتا 7/5 نگه داری کنید

ممنون مطالب صرفا تجربه سخصی بود که امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

در ضمن مطالب بالا در مورد ابتداری کار شماست و در مورد یه تانک ابتدایی با همین چند نوع میگوی مقاوم بود در مورد میگو های دیگر باید تخصصی کار بشه و گفته های بالا هیچ کمکی نمیکنه و ممکنه باعث مرگ بعضی از میگو های تخصصی بشه

ارادتمند
    سلام آقا مازيار عزيز فرمايشات شما كاملا متينه
    و خيلي مفيد
    ولي يه نكته رو فراموش نكنيد كه ميشه موجودات رو با شرايط و اقليمهاي متفاوت عادت داد
    چه بسا كه ديديم جانداران آبزي لب شور و آب شيرين رو به مرور جابجا كردن يا پرنده ها و يا ساير موجودات و غيره
    و يا اگه در جريان باشين همين ميگوهاي ردچري كه ابتدا اومده بود همه ميگفتن بايد حتما دما فلان باشه co2 نباشه يا مقدارش كم باشه آبش حتما ro باشه باسختي خيلي كم (كه البته درستم هست شما ميگوي پرورش يافته تو آب ro سبك رو منتقل كني به تانكي كه با آب شير با سختي بالاي 400 داره كار ميكنه بهتون قول ميدم حداقل 60 درصد تلفاتو ميده )ولي الان خيليامون ميگو داريم و تو تانكمونم خيلي از اين شرايط رو هم اعمال نميكنيم و اتفاقه زيادي هم نمي افته
    بحر حال من ميخوام هفتگي مقداري سيفون كنم و الانم يكماهه كه دارم انجام ميدم ولي نه مثل داش علي يهو ، سيفون خاص خودمو دارم و اگه تونستم با اين شرايط تكثير كنم و تلفات نداشته باشم (كه شكر خدا تاحالا هم نداشتم) نتيجه رو اينجا اعلام ميكنم تا ساير دوستان هم استفاده كنن .

حالا دوتا سوال كت سفره (يا همون پروانه) تو تانك ميگو كسي تجربشو داشته - اصلا خاصيت داره و ابنكه حداكثر چقدر رشد ميكنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط almonz نمایش پست ها
    و خيلي مفيد
    ولي يه نكته رو فراموش نكنيد كه ميشه موجودات رو با شرايط و اقليمهاي متفاوت عادت داد
    چه بسا كه ديديم جانداران آبزي لب شور و آب شيرين رو به مرور جابجا كردن يا پرنده ها و يا ساير موجودات و غيره
    و يا اگه در جريان باشين همين ميگوهاي ردچري كه ابتدا اومده بود همه ميگفتن بايد حتما دما فلان باشه co2 نباشه يا مقدارش كم باشه آبش حتما ro باشه باسختي خيلي كم (كه البته درستم هست شما ميگوي پرورش يافته تو آب ro سبك رو منتقل كني به تانكي كه با آب شير با سختي بالاي 400 داره كار ميكنه بهتون قول ميدم حداقل 60 درصد تلفاتو ميده )ولي الان خيليامون ميگو داريم و تو تانكمونم خيلي از اين شرايط رو هم اعمال نميكنيم و اتفاقه زيادي هم نمي افته
    بحر حال من ميخوام هفتگي مقداري سيفون كنم و الانم يكماهه كه دارم انجام ميدم ولي نه مثل داش علي يهو ، سيفون خاص خودمو دارم و اگه تونستم با اين شرايط تكثير كنم و تلفات نداشته باشم (كه شكر خدا تاحالا هم نداشتم) نتيجه رو اينجا اعلام ميكنم تا ساير دوستان هم استفاده كنن .

حالا دوتا سوال كت سفره (يا همون پروانه) تو تانك ميگو كسي تجربشو داشته - اصلا خاصيت داره و ابنكه حداكثر چقدر رشد ميكنه؟
    دوست عزیز کت سفره از بی آزار ترین موجودات آبزی هست. خیالتون راحت. سایزشم خیلی بزرگ نمیشه.

نام
    مازیار نظریان
    نقل قول نوشته اصلی توسط almonz نمایش پست ها
    و خيلي مفيد

سلام عزیزم
    ;کت سفره همون طور که مهدی عزیز فرمودند از بی آزار ترین موجودات هستند
    برای تجربه نگه داری میتونی به تاپیک من یه نگاه بندازی بنده تو هر تانکم حداقل 15 عدد کت سفره دارم تقریبا 40 تایی کت سفره دارم که عمده دونه ای 3 هزار خریداری کردم
    خیلی هم رازیم
    در مورد فرمایش هاتون در مورد رد چری و رد فایر من هم عقیدم و منظرو صحبتم همین جملات شما بوده به دلیل اینکه:
    رد چری و رد فایر در مراجع اینترنت و کتاب ها شرایط خاصی برای نگه داریشون توصیه شده که برای اون میگو های خارجی و شرایط زیستگاه طبیعیشون این گفته ها کاملا صدق میکنه
    اما شما نباید اینو فراموش کنی که مخصوصا این 2 یا 3 نوع میگو ( رد چری . رد فایر . ساکورا ) با اطمینان میشه حدث زد حداقل میانگین بین نسل 10 تا نسل 100 این میگو ها هستند که به دست شما میرسند و از اونجا که تکثیر این میگو ها خیلی راحت تره برای همین احتمال نسل 50 به بعد زده میشه
    و تو این زمان و تکثیر ها طبیعتا میگو خیلی مقاوم تر و شرایط زندگیش با شرایط طبیعیش خیلی فرق کرده برای همین بنده عرض کردم با کمترین امکانات هم میتونید این میگو ها رو نگه داری کنید

اما در مورد صحبت شما در رابطه با سیفون این یه صحبت کلی است که میگو طی زمان میتونه به شرایط عادت کنه / بله این صحبت شما کاملا درسته من هم چند باری دیدم میگو های لب شور رو تونستن تو تانک خیلی معمولی و شیرین تکثیر کنند اما اون کار تو هزاران بار 1 بار اتفاق افتاده / بنده نظرم کلی است
    این طوری مثال بزنم که همه سعی نمیکنن برای یک سیفون هر روز و روزی 7% آب رو سیفون کنند چون خیلی زحمت و زمان بره / بیشتردوستان سیفون رو هفته ای 1 بار انجام میدن اونم خیلی ابتدایی که 99% باعث مرگ و میر میگو ها میشه
    نتیجه هم اینکه فعلا برای کسانی که تلفات میدن و در ابتدای نگه داری شریمپ هستند بیام سیفون رو منع کنیم بهتره تا اینکه بگیم سیفون رو طی 5 روز انجام بدن چه بسا که با تجربه ای که من دارم همون سیفون 5 روزه هم قول میدم باعث مرگ میگه حالا اگر شریمپ های شما عادت کردند که خدا رو شکر اما این دلیل نمیشه تمومی شریمپ ها مثل شریمپ های شما عادت کنند

ممنون از نظر دادنت داداش منم تقریبا با نظرت موافقم اما برای کسانی که بیشتر از 3 ماه است نگه داری میکنند
    ارادتمند
    ویرایش توسط lmaziar : 02-12-2014 در ساعت 04:44 PM
    میگو

سلام
    آقا مازیار 1 سوال داشتم من الان میگو رد ریلی و ردچری و ردفایر دارم میخواستم میگو اضافه کنم خودم بیشتر دلم میخواد اورنج بگیرم و پینوکیو به نظر شما بگیرم؟؟؟ در مورد نگهداریشون میشه بگی؟؟
    شرایطم هم سیفون ندارم و آکواریوم گیاهی است و تخصصی میگو فقط دارم
    تونست بسازه از شاه ،کافر به جای تاج،عمامه جای شنل،عبا جای تخت،به سمت منبر سلطنت خرامان رفت . . .
    اینطوری شدش که جامعه ی ما هم زد به فساد دامن،شد برا فرار از افسردگی مواد راه حل و من لغزیدم

نام
    مازیار نظریان
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    آقا مازیار 1 سوال داشتم من الان میگو رد ریلی و ردچری و ردفایر دارم میخواستم میگو اضافه کنم خودم بیشتر دلم میخواد اورنج بگیرم و پینوکیو به نظر شما بگیرم؟؟؟ در مورد نگهداریشون میشه بگی؟؟
    شرایطم هم سیفون ندارم و آکواریوم گیاهی است و تخصصی میگو فقط دارم
    سلام مخلص داش مهدی گل هم ما هستیم
    اول اینکه کم پیدایی یا ما سعادت نداریم ببنیمتون

مهدی داداشی اورنج خیلی خوشگله اما خیلی هم حساسه اگه میخوای یگیری مسئله ای نداره اتفاقا به میگو های الانتم میخوره اما حواست باشه میگوی حساسیه

اما پینوکیو خیلی مقاومه خیلی بی آزاره بد یه زیبایی خاصی داره مثلا 99% میگو ها تو کف گشت و گزار میکنن اما پینوکیو عاشق پرواز کردن و شنا کردن تو وسط آکواریوم اونم به طرز آروم یعنی چه طوری بهت بگم وقتی میبینیش آدم فکر میکنه تو جزایر هاوایی داره قدم میزنه / اصلا هم عجله ای نداره آروم شنا میکنه
    شرایط تانکتم که عالیه
    فقط به خاطر رشد بهتر به نظر من غذای مخصوص شریمپ بگیر از این 3 را ها که 10 هزار تومانه واسه 1 سالشون بسه
    آمانو هم بگیر آمانو خیلی مقاومه و چون میگوی متفاوتی هست یه زیبایی خاصی داره
    میگو

صفحه 33 از 195 نخستنخست ... 2331323334354383133 ... آخرینآخرین