صفحه 196 از 196 نخستنخست ... 96146186194195196
نمایش نتایج: از 1,951 به 1,960 از 1960
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sasan_Azarm نمایش پست ها
    سلام. هرچی ردچری میخرم بعد ۳روز میمیرن. دیگه واقعا خسته شدم.
    تانکم ۳۷لیتره
    یدونه کت خاردار+۳تا زبرا
    توش هست.
    بعضافه خزه و گیاه
    دما هم ۲۸. فیلتر اسفنجی
    تعویض آب هم هر ۳روز.
    آب شهری (دپو میکنم)
    دیگه واقعا مغزم قد نمیده
    سیکلم طی شده.
    داداش طبق تجربه ایی که دارم
    اصلی ترین علت مرگ میگو هات دمای بالاس بعد کت خارداری که داخل آکوا داری

بهترین دما برای میگوها بین 24 الی 26 درجه هست، دمای 24 طول عمر زیاد و زاد و ولد کمتر و دمای 26 زاد و ولد زیاد با عمر کوتاه تر،(آکواریوم من رو 25 ثابته) یکبار بخاری اک من اتصال کرده بود دما رو تا 30 برده بود بالا همه میگوها آبپز شدن.

محیطی به دور از استرس و مزاحم، احتمالا کت خاردارت اذیتشن میکنه (برای من یک تانک اختصاصی هست و فقط میگو دارم، اما امروز توجه شدم یه سری مهمون ناخواسته شبیه ارمیتا و دافنی داخل تانک بوجود اومدن که میخوام برای یک هفته زبرا به تانک اضافه کنم)

هر موجودی که داخل آب زندگی میکنه به یه سختی و سیکل خاص خودش نیاز داره شما با تعویض آب هر سه روز یکبار عملا داری چرخه و سیکل آب رو بهم میزنی. بهترین گزینه برای تعویض و سیفون اب هر هفته 1/4 حجم مخزنت هست. ( برای میگوهام هر دو هفته اینکار رو میکنم برای اکواریومی به حجم 23 لیتر اونم از سطح آب تعویض میکنم و سیفون از کف نمیکنم که میگو ها اذیت نشن در ضمن دکورشون همگی مصنوعی هست برای من که نسبتا شرایط مناسبی نیست اما زاد و ولدش بسیار خوبه)

غذا هم مطمئن شو بهشون میرسه، (اسفناج رو من دادم بهشون خیلی پذیراش هستن، آب پز یا حتی خام بریز توی مخلوط کن ، من خودم خام میریزم اضافه اش رو میذارم یخچال و هروقت میبینم کف آکوا تمیزه یه قاشق براشون میریزم) هر چند همه چیز خوار هستن از غذای ماهی و اسفناج و کدو تا لجن و جلبک حتی باقیمانده گیاهان اما باید مطمئن باشی غذا همیشه در دسترسشون هست.

بیشتر ماهی ها به استفاده داروی بیش از حد واکنش نشون میدن که بیشتر به مرگ و میر منجر میشه، اگه دارویی استفاده میکنی استفاده اش رو تا مدتی متوقف کن.

وضعیت گردش اب تانکت رو هم چک کنن، بیشتر میگوها به نبود گردش اب حساس هستن و میمیرن ( من خودم برای این حجم و تانک اختصاصی میگو از یه فیلتر بیولوژیکی استفاده میکنم و راضی هستم)

و در نهایت بنظرم باید بصورت گله ایی و تعداد زیاد نگهداری شن تا استرسشون کنار همدیگه کم باشه. بهترین گزینه برای شروع رد چری هست هم مقاومتره نسبت به بقیه گونه ها هم اینکه زاد ولد راحتی داره
    ویرایش توسط yakzoa : 10-09-2020 در ساعت 04:55 PM

سلام
    بستر میگو رد چری میشه شن عربی باشه؟
    میشه از فیلتر داخلی استفاده کرد و خروجی هوای فیلتر رو بست؟؟ به فیلتر فشار نمیاد؟

بستر شن عربی باشه یا مصری یا حتی شنی های درشت تر مشکلی ندارن

مهمترین قسمت برای نگهداری میگو دکور سنیگن و شلوغ هست که میگوها بتونن خودشون رو مخفی کنن و استرس نداشته باشن

فیلتر هم بستگی به حجم آکواریومتون داره اگه اکوارویم کوچیکی مثل من دارین که مخصوص میگو باشه یه بیو فیلتر خوب کارتون رو راه میندازه،یا یه فیلتر اینترنال مناسب که قدرت مکشش میگوها رو اذیت نکنه، در مورد بستن ورودی هوای فیتلر هم مشکلی نیست کافیه اون شلنگی که وصل هست رو جدا کنین ولی خروجی فیلتر رو مسدود نکنین که به آرمیچر فیلتر فشار نیاد و باعث سوختن اون نشین ، اما اگه پمپ هوا ندارین بهتر که شلنگ هوا رسان فیلتر وصل باشه تا اکسیزن مورد نیاز میگو ها رو فراهم کنین.

دو تجربه هم بگم خدمتتون
    اول اینکه اون موجودات ریز که مثل دافنی هستن ی سریاشون خود دافنی بودن و مورد دوم که بر اثر غذا دادن بیش از حد کرم پلاناریا داخل آکواریوم تکثیر شدن داخل آکواریوم. که روش از بین بردنشون هم بسیار راحته اولین کار کم کردن وعده غذایی دوم سیفون کردن آب هر هفته نزدیک به 30 % البته بگم این نوع کرم خاص با ماهی ها یا میگو ها یا سایر جاندارن آبی کاری ندارن با وجود نوع انگل بدون خطر جدی ندارن و فقط زیاد تکثیر میشن ( این موردم اضافه کنم که تکثیر این موجودات بخاطر کیفیت پایین آب هم هست)

تجربه دوم، گوپی با میگو ها بسیار سازگار ترند و من اخیرا به عنوان زایشگاه گوپی ها از این تانک هم استفاده میکنم( بعدا از اضافه کردن زبرا و دیدن مزاحمتی که ایجاد کردن برای میگوها برای تست گوپی اضافه کردم) و با توجه به وجود اون نوع کرم داخل تانک غذای خوبی برای گوپی ها هستن، مخصوصا بچه ها خوب تغذیه میکنن ازشون.(مثل آرمیتا یا دافنی علاقه خوبی از خودشون نشون دادن برای تغذیه از کرم پلاناریا) جوری که یه جفت گوپی رو وارد تانک میکنم به شدت حمله میکنن برای خوردنشون
    ویرایش توسط yakzoa : 10-27-2020 در ساعت 05:45 PM

ممنونم
    چه غذایی میشه داد به میگوها
    غذای خونگی چی بدم؟؟
    غذای شرکتی که گرونه

من از غذایی که به ماهی ها میدم برای میگوها هم استفاده میکنم، فقط سعی کنین غذا تا حدی درشت باشه که بتونین خورد شدنشون توسط میگوها رو ببنید که به مشکل کرم و کک آب دچار نشین، برای تنوع هم اسفناج فراموش نشه، بهترین وعده غذایی هست که میشه داد بهشون

گیاه مناسب اکواریوم میگو چیه؟
    میشه از کریپتون و شویدی استفاده کرد؟
    من هیچگونه تجهیزات پلنت ندارم

نام
    محسن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed abdolabi نمایش پست ها
    گیاه مناسب اکواریوم میگو چیه؟
    میشه از کریپتون و شویدی استفاده کرد؟
    من هیچگونه تجهیزات پلنت ندارم
    گیاهانی که نوشتی مناسب هست (در کل هیچ گیاهی برا میگو ضرر نداره)
    تجهیزات پلنت هم ضروری نیست چون تجهیزات پلنت برای گیاه هست نه برا میگو
    فقط فیلتراسیون مناسب سیفون هفتگی سی درصد آب فراموش نشود
    برا شروع هم از میگو های مقاوم مثله رد چری شروع کنید بهتره

سلام دوستان
    به تانک میگو میشه co2 تزریق کرد؟
    واسه میگوها مشکلی پیش نمیاد؟

کریپتون استفاده کن که نیازی به سیسنم co2 نداشته باشی، توی روز هم پمپ هوا رو خاموش کن و فقط شب ها روشن بذار ( چون سیکل پلنت برعکس میشه) برای نگهداری میگو اگه برای اولین بار میخوایی نگهداری کنی سعی کن از گیاهان مصنوعی شلوغ استفاده کنی بعد که روش نگهداری دستت اومد برای شروع آکواریوم پلنت با کریپتون، خنجری و در کل گیاهانی که سطح نگهداری پایینی میخواد و نگهدارشون اسون هست شروع کن تا دستت بیاد ( در ضمن گیاهان مقاوم هم بگیر که پوسیدگی و خراب شدنشون دلسردت نکنه شویدی برای موندگاری بیشتر به بستر نیاز داره بنظرم و اگر نه زود شروع میکنه به پوسیده شدن) که ضرر سنگین نکنی. بعد از اینکه به سیستم پلنت آشنا شدی و تجربه کافی بدست آوردی سیستم co2 هم میتونی اضافه کنی با گیاهان خاص تر.

فقط سعی کن با تعویض هفتگی آب تانک چرخه رو بهم نزنی مخصوصا داخل آکواریوم پلنت و در حد اعتدال و نیاز تانکت سیفون انجام بدی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed abdolabi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به تانک میگو میشه co2 تزریق کرد؟
    واسه میگوها مشکلی پیش نمیاد؟
    میگو بیشترین حساسیتش به تغییرات ناگهانی دما هست

سعی کن دما رو روی 25 نگهداری که دمای متعادلی هست، تغذیه مناسب ( روز یکبار کفایت میکنه)، داشتن کیفیت آب مناسب ( خودم زیاد روی این قسمت حساس نیستم فقط هفته یک چهارم اب رو سیفون میکنم برای میگو ها )

وقتی تانک پلنت داشته باشی هیچ مشکلی با تزریق گاز کربن دی اکسید برای میگوها و ماهی های به وجود نمیاد چون برای تکمیل سیکل فتوسنتز تانک پلنت حتما باید گاز تزریق بشه و همچنین نور مورد نیاز گیاها تامین بشه.

اینم برای راهنمایی بگم که تانگ پلنت خوب باید شرایط زیر رو داشته باشه

بستر کف مناسب (اصولی) و به اندازه (حتی میتونی دست ساز هم تهیه اش کنی ولی شرکتی دردسرش کمتره اما گرونتره

سیستم تزریق گاز کربن دی اکسید ( نیازی نیست که حتما شرکتی باشه میتونی به صورت دست ساز و به روش هایی که داخل فروم هم بهش اشاره شده این سیستم رو راه اندازی کنی که هزینه کمی داشته باشی)

سیستم نور خوب و مناسب ( که نور کم یا زیاد نباشه) ( میتونی با نوار های ال ای دی 220 ولت مقدار لومن مناسب گیاهان پلنت رو به وجود بیاری و احتیاجی نیست حتما نور اس ام دی شرکتی بخری (به عنوان مثال دو عدد رشته نور سفید و یک رشته نور قرمز یا ابی یا مجموع هر دو)

داشتن سیستم گردش آب خوب که گیاهان به اصطلاح گندیده نشن ( سامپ یا تاپ فیلتر)

چمن مرغوب که سطح بستر رو بپوشونه و از اون زشتی درش بیاره

گیاهان پایه کوتاه و متوسط و بلند که بستگی به ارتفاع تانکت داره ( انواع کریپتون، خنجری و ... )

داشتن دکور خوب که میتونی به یه سرچ ساده چیدمان های مناسبی برای تانک پلنت پیدا کنی

همونطورم که گفتم برای شروع باید از گیاهان مقاوم شروع کنی ( مثل کریپتون) تا روش نگهداری گیاهایی که داری رو یاد بگیری

استفاده از مواد مغذی گیاهان که بصورت کود مایع موجود هست ( هر چند بستر خودش همه کود های رو داره اما بعضی وقتا نیازه برای تامین سریع نیاز گیاهانت از کود مایع هم استفاده کنی)

و مهمترین قسمت اینه که باید قبل از اضافه کردن ماهی های حداقل 20روز از روزی که تانک پلنت رو راه اندازی میکنی گذشته باشه

** بخاطر داشتن دردسر راه انداز پلنت پیشنهاد میکنم با دکور مصنوعی شروع کنی هم هزینه اولیه کمی داره هم احتیاج به نگهداری همیشگی نداره و بعد که نیاز به گسترش داشتی میتونی تانک پلنت رو راه اندازی کنی.
    ویرایش توسط yakzoa : 11-23-2020 در ساعت 10:53 PM

صفحه 196 از 196 نخستنخست ... 96146186194195196