صفحه 196 از 196 نخستنخست ... 96146186194195196
نمایش نتایج: از 1,951 به 1,951 از 1951
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sasan_Azarm نمایش پست ها
    سلام. هرچی ردچری میخرم بعد ۳روز میمیرن. دیگه واقعا خسته شدم.
    تانکم ۳۷لیتره
    یدونه کت خاردار+۳تا زبرا
    توش هست.
    بعضافه خزه و گیاه
    دما هم ۲۸. فیلتر اسفنجی
    تعویض آب هم هر ۳روز.
    آب شهری (دپو میکنم)
    دیگه واقعا مغزم قد نمیده
    سیکلم طی شده.
    داداش طبق تجربه ایی که دارم
    اصلی ترین علت مرگ میگو هات دمای بالاس بعد کت خارداری که داخل آکوا داری

بهترین دما برای میگوها بین 24 الی 26 درجه هست، دمای 24 طول عمر زیاد و زاد و ولد کمتر و دمای 26 زاد و ولد زیاد با عمر کوتاه تر،(آکواریوم من رو 25 ثابته) یکبار بخاری اک من اتصال کرده بود دما رو تا 30 برده بود بالا همه میگوها آبپز شدن.

محیطی به دور از استرس و مزاحم، احتمالا کت خاردارت اذیتشن میکنه (برای من یک تانک اختصاصی هست و فقط میگو دارم، اما امروز توجه شدم یه سری مهمون ناخواسته شبیه ارمیتا و دافنی داخل تانک بوجود اومدن که میخوام برای یک هفته زبرا به تانک اضافه کنم)

هر موجودی که داخل آب زندگی میکنه به یه سختی و سیکل خاص خودش نیاز داره شما با تعویض آب هر سه روز یکبار عملا داری چرخه و سیکل آب رو بهم میزنی. بهترین گزینه برای تعویض و سیفون اب هر هفته 1/4 حجم مخزنت هست. ( برای میگوهام هر دو هفته اینکار رو میکنم برای اکواریومی به حجم 23 لیتر اونم از سطح آب تعویض میکنم و سیفون از کف نمیکنم که میگو ها اذیت نشن در ضمن دکورشون همگی مصنوعی هست برای من که نسبتا شرایط مناسبی نیست اما زاد و ولدش بسیار خوبه)

غذا هم مطمئن شو بهشون میرسه، (اسفناج رو من دادم بهشون خیلی پذیراش هستن، آب پز یا حتی خام بریز توی مخلوط کن ، من خودم خام میریزم اضافه اش رو میذارم یخچال و هروقت میبینم کف آکوا تمیزه یه قاشق براشون میریزم) هر چند همه چیز خوار هستن از غذای ماهی و اسفناج و کدو تا لجن و جلبک حتی باقیمانده گیاهان اما باید مطمئن باشی غذا همیشه در دسترسشون هست.

بیشتر ماهی ها به استفاده داروی بیش از حد واکنش نشون میدن که بیشتر به مرگ و میر منجر میشه، اگه دارویی استفاده میکنی استفاده اش رو تا مدتی متوقف کن.

وضعیت گردش اب تانکت رو هم چک کنن، بیشتر میگوها به نبود گردش اب حساس هستن و میمیرن ( من خودم برای این حجم و تانک اختصاصی میگو از یه فیلتر بیولوژیکی استفاده میکنم و راضی هستم)

و در نهایت بنظرم باید بصورت گله ایی و تعداد زیاد نگهداری شن تا استرسشون کنار همدیگه کم باشه. بهترین گزینه برای شروع رد چری هست هم مقاومتره نسبت به بقیه گونه ها هم اینکه زاد ولد راحتی داره
    ویرایش توسط yakzoa : 10-09-2020 در ساعت 04:55 PM

صفحه 196 از 196 نخستنخست ... 96146186194195196