صفحه 138 از 195 نخستنخست ... 3888128136137138139140148188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,371 به 1,380 از 1948

نام
    مجید
    نقل قول نوشته اصلی توسط dk3nji نمایش پست ها
    اقا محمد عزیز زنگ زذم به فروشنده گفت من که گفتم ضد عفونی کن بعد بزار تو اب ولی خالی میبنده نگفت :( یادش رفت که بگه الانم از سر خودش باز کرد :( گفت اینا رو با داروی مس شستشو میدن تا جلبک نزنه واسه همینه که مردن :( بیچاره بلک عزیزم :( میخواستم برم جنازه شیریمپ هامو خجالت بکشه :( ولی درگیر مساله دیگه ای بودم
    سلام دوست من
    مشکل شما یک بار برای دوست من هم ایجاد شد
    اکثر گیاهانی که به صورت پانچی وارد ایران می شوند این داروی مس را دارند.
    پیشنهاد می شود دوستان عزیزی که میگو در دخل تانک دارند قبل از انتقال این گیاهان به تانک حتما و حتما گیاهان را با آب فراوان شستشو دهند .
    موفق و موید باشید
    بچه مشهدی

نام
    حمید
    سلام به همه دوستان عزیز .من تو اک اصلیم که پر گیاه هستش حدود صد تا میگو دارم که برای اولین بار می خوام یسری که تخم تو شکمشون هست رو انتقال بدم به تانک تکثیرم که توی اون تانک حدود 150 بچه گوپی هست به نظرتون این کار جواب میده یا کار اشتباهی هست؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط "hamid" نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز .من تو اک اصلیم که پر گیاه هستش حدود صد تا میگو دارم که برای اولین بار می خوام یسری که تخم تو شکمشون هست رو انتقال بدم به تانک تکثیرم که توی اون تانک حدود 150 بچه گوپی هست به نظرتون این کار جواب میده یا کار اشتباهی هست؟
    سلام
    کار نشد نداره بهتره این کار نشه اما اگر خواستید بکنید شرایط تانک اصلی و تکثیر رو مثل هم کنید و در آب به آب کردن عجله نکنید و سعی کنید استرس به میگوها وارد نشه.

سلام دوستا من حدود 100 تاشریمپ ریختم تو این تانک . بلو . بلک . اورنج . یلو . ریلی . چری . فایر رد و تایگر

از دیروز تا حالا چنتاشون تلف شدن چی کار کنم

تانک حدود 20 لیتر اب می گیره

دما 25

نور یه 36 وات برای خزه ها
    20150525_160244[1].jpg20150525_160235[1].jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط COSTMAN نمایش پست ها
    سلام دوستا من حدود 100 تاشریمپ ریختم تو این تانک . بلو . بلک . اورنج . یلو . ریلی . چری . فایر رد و تایگر

از دیروز تا حالا چنتاشون تلف شدن چی کار کنم

تانک حدود 20 لیتر اب می گیره

دما 25

نور یه 36 وات برای خزه ها
    20150525_160244[1].jpg20150525_160235[1].jpg
    سلام اقا کی این تانکو اب کردین ؟چه هحلولهایی برای طی شدن سیکل اکواریوم استفاده کردین ؟ ماده حامله اگر انتقال بدین و شرایط اب هر دو اکواریوم برابر نباشه فوت خواهد کرد کلا شریمپ با تغییرات ناگهانی چه دما و چه شیمی اب مشکل داره و تحملش کمه و باید اب به اب کردن بسیار ارام و کم کم انجام بشه یعنی در ابتدا مقداری از اب کواریوم داخل اب مشما بریزین و بعد از بیست دقیقه مقداری از ابه مشما کم کنید و دوباره از اب اکواریوم داخل مشما بریزین به مقدار یک لیوان هر بار به مدت بیست دقیقه و مشما یا نایلون یا هر چیزی که شریمپ هارو درونش حمل میکنید رو باید در بش بسته بشه و داخل اب اکواریوم باشه برای هماهنگی دما این نوع انتقال کمترین تلفات رو خواهد داد اگر محیط اکواریوم شما برای نگهداری از شریپ اماده شده باشه یعنی اب تست شده باشه و متعادل باشه که در قسمت بیمهرگان اکواریومی میگو ها نهوه نگهداری و شرایط اب هر نوع از میگو هارو توضیح داده موفق باشید

سلام
    تو تانک گیاهی شریمپ چه ماهی هایی میشه نگه داشت؟
    افتادن در گل و لاي ننگ نيست،ننگ در اين است که همانجا بماني

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_125 نمایش پست ها
    سلام
    تو تانک گیاهی شریمپ چه ماهی هایی میشه نگه داشت؟
    سلام وست عزیز از کت ها کت اتو , کت چینی زرد , کت باله بلند , کت سفره , از ماهی گوپی و تترا نؤن و رازبورا , کاردینال , گلکسی , مولی ها و کلا زنده زا ها ولی باید گیاهان انبوهی داشته باشی که پناه گاه باشه چون کلا میگو در پایین ترین قسمت چرخه غذایی هست ولی در کل اگر علاقه به نگهداری شریمپ دارین اگر براتون ممکنه فقط در تانک گیاهی شریمپ بدون ماهی بریزین بسیار موفق تره نگهداری و پرورشش موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط shrimp lovemy نمایش پست ها
    سلام وست عزیز از کت ها کت اتو , کت چینی زرد , کت باله بلند , کت سفره , از ماهی گوپی و تترا نؤن و رازبورا , کاردینال , گلکسی , مولی ها و کلا زنده زا ها ولی باید گیاهان انبوهی داشته باشی که پناه گاه باشه چون کلا میگو در پایین ترین قسمت چرخه غذایی هست ولی در کل اگر علاقه به نگهداری شریمپ دارین اگر براتون ممکنه فقط در تانک گیاهی شریمپ بدون ماهی بریزین بسیار موفق تره نگهداری و پرورشش موفق باشید
    دوست عزیز این کت زرد بچه میگو ها رو نمی خوره اگر گیرش بیاد؟ سیامی چطور؟

--------------

عزیزان میگو اگر نتونه پوست بندازه میمیره؟

احساس میکنم یکی از میگوها کمی رنگش زرشکی شده و زیر پوسته کمی سفید شده دقیقا شبیه به زمانی که میگو ها میخان پوست بندازن.
    البته چند روز پیش میدیدم نمیتونه خوب شنا کنه و راه بره. بیرون که آوردمش دیدم یکی از پاهاش ظاهرا کمه! صدمه دیده حتما. اما امروز که نگاه میکردم خوب شنا میکنه و راحت از در و دیوار بالا میره و پاهاش همه هستند . اما هنوز رنگش همونطوری هست.
    آیا ممکنه دیر پوست انداخته باشه رنگش اینطوری شده باشه؟ یا کلا این نیست و مریض هست؟

--------------

یک مطلب دیگر،

یک جانوران ریزی شبیه شپش ( به قول یکی از دوستان تو تاپیک دیگری ) پیدا شدند و جهشی راه میرن. در اون تاپیک اعلام شده بود که با سیفون آب و کم غذا دادن به مرور از بین میرن.
    اینا واسه میگو ضرر ندارد؟

اتفاقا من خیلی کم غذا میدم چون فقط 3 تا رازبورا و 3 تا کت اتو دارم
    و فقط برای رازبورا ها غذا میریزم و گاهی برای میگو ها هم غذای میگو

[QUOTE=nioton;370026]دوست عزیز این کت زرد بچه میگو ها رو نمی خوره اگر گیرش بیاد؟ سیامی چطور؟

------------عزیزان میگو اگر نتونه پیمیره؟

احساس میکنم یکی از میگوها کمی رنگش زرشکی شده و زیر پوسته کمی سفید شده دقیقا شبیه به زمانی که میگو ها میخان پوست بندازن.
    البته چند روز پیش میدیدم نمیتونه خوب شنا کنه و راه بره. بیرون که آوردمش دیدم یکی از پاهاش ظاهرا کمه! صدمه دیده حتما. اما امروز که نگاه میکردم خوب شنا میکنه و راحت از در و دیوار بالا میره و پاهاش همه هستند . اما هنوز رنگش همونطوری هست.
    آیا ممکنه دیر پوست انداخته باشه رنگش اینطوری شده باشه؟ یا کلا این نیست و مریض هست؟

--------------

یک مطلب دیگر،

یک جانوران ریزی شبیه شپش ( به قول یکی از دوستان تو تاپیک دیگری ) پیدا شدند و جهشی راه میرن. در اون تاپیک اعلام شده بود که با سیفون آب و کم غذا دادن به مرور از بین میرن.
    اینا واسه میگو ضرر ندارد؟

اتفاقا من خیلی کم غذا میدم چون فقط 3 تا رازبورا و 3 تا کت اتو دارم
    و فقط برای رازبورا ها غذا میریزم و گاهی برای میگو ها هم غذای میگو

سلام دوست عزیز کت اتو داری خوبه دیگه کت زرد یا چینی هم همون کارو میکنه احتمالا بله بچه میگو بعضی هاشون میخورن اون میگو به دلیل سن بالا احتمالا این طوری شده و کم بود ید که میتونین دارو کم بود ید رو از نسیم یاس خریداری کنید تو سایت ش دیدم اون جانوارو میتونید سر یه بطری کوچیکو سوراخ کنید به اندازه خیلی کم که میگو داخل نشه و داخلش رو غذای بو دار بریزین مثل مارینه یک سنگ برای سنگین شدن و اب پر کنید میرن تو بطری چند بار تکرار کنید انشاالاه ریشه کن میشن با داروی ضد حلزون هم نابود میشن اما شما میگو دارین نمیشه استفاده کنید موفق باشید

نگهدار ی شریمپ

سلام بچه ها یه سری اطلاعات در باره ی نگهداری شریمپ میخواستم و اینکه لیست قیمت انواعشو از کجا میتونم گیر بیارم؟