صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از 41 به 43 از 43

نام
    یوسف
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Kit نمایش پست ها
    سلام عزیزان دل...
    با اینکه سطح اطلاعات من به هیچ عنوان با شما اساتید قابل قیاس نیس...اما خواستم منم تجربه کاریم رو به صورت تصویر اینجا ارائه کنم...
    دوستان لطفا ارائه روش کنید.ممنون
    این دستگاه یه تایمر دیجیتال + مدار فتوسل هست
    سه خروجی برای "
    بخاری(برق بدون کنرل آخه اکثر بخاری ها اتومات هستن)
    تصفیه (متصل به تایمر...10دققه روشن میشه/50دقیقه خاموش)
    فتوسل (در طول روز آک رو روشن و شبا خاموش میکنه)
    بجای فتوسل اگه تایمر بزاری بهتره
    فوتوسل باید سیمکشی به بیرون بشه چون داخل وقتی شب لامپ خونه رو روشن کنی اکواریوم هم روشن میشه، پس شب و روز نداره
    جدا ازین بعضی اوقات برای کشتن خزه ها مجبوری مدت زمان روشنایی رو کم کنی بنابرین با داشتن تایمر انعطاف بالاتر میره

تصفیه رو یکسره کنی بهتره چون قطع و وصل مداوم استهلاک رو بالا میبره
    خدایا
    آنکه تو را دارد، چه ندارد؟
    و آنکه تو را ندارد، چه دارد؟ امام حسین(ع)

این سیستم با نگه داشتن شاسی غذا میریزه:
    شاسی جریانو وصل میکنه و جریان به یه سیم پیچ میره و سیم پیچ میله ای رو بالا میکشه که راه غذارو بسته و راه غذا باز میشه
    با ول کردن شاسی میله می افته و راهو می بنده
    میتونیم یه پریز تایمردار بگذاریم و خازنی بذاریم که تو یه ساعت برقراری جریان پر شه(زمان بر حسب ثانیه=جریان عبوری/ظرفیت خازن)و اتصالی رو که به آی سی نات میره قطع کنه و آی سی هم برقش از پریز تایمردار بیاد که وقتی خازن پره:
    الف)خازنو خالی کنه
    ب)به سیم پیچ برق بده
    در مسافرت از این استفاده میشه

نام
    مهدی
    بسم الله الرحمن الرحیم
    این اولین پست بنده هست
    داشتم توی اینترنت میچرخیدم که این مطلب رو دیدم و توی سایت عضو شدم و حالا میخوام مطلبی رو عرض کنم
    با توجه به گفته های دوستان مشخص هست که از کار فنی و الکترونیک سر رشته دارند .
    بنده مدرک لیسانس الکترونیک دارم و خوب یکی از بزرگترین علاقمندی هام توی زندگی ماهی هام هست .
    از مسائل متفرقه بگذریم

من برای آکواریوم های خودم دستگاهی ساختم با هزینه بسیار کم تر از دستگاه های ساخت شما و با دقت و فعالیت چند برابر دستگاه های شما .
    دستگاه ساخته شده توسط من دارای یک ساعت دیجیتال هست که دستور روشن و خاموش کردن هر دستگاهی رو صادر میکنه
    به صورت ساده میتوان گفت که دستگاه به صورت زیر عمل میکند :
    1. ساعت دیجیتال تنظیم شده و همیشه ساعت دقیق را نمایش میدهد
    2. یک سیستم تایمر راس ساعت ( ابتدای روز ) روشنایی و CO2 آکواریوم را فعال میکند همچنین سیستم تایمر غذا را نیز فعال می کند .
    3. یک سیستم تایمر راس ساعت ( ابتدای شب ) روشنایی و CO2 را خاموش کرده و پمپ هوا را روشن میکند .
    4. یک سیستم تایمر از بین ساعت تنظیم شده برای ابتدای روز تا ابتدای شب هر 2 ساعت ماهیان را تغذیه می کند .
    5. با توجه به اتوماتیک بودن بخاری آکواریوم ترموستارت در این مدار گنجانده نشده است . هر چند امکان اضافه کردن را دارد .
    6. امکان تنظیم یک آلارم راس ساعت مشخص شده برای دستگاه موجود است .

با تمام این امکانات دستگاه با قیمت حداکثر 90 هزار تومان قابل ساخت است ! که بنده چند عدد ساختم

به نظر بنده سیستم های ساخته شده توسط شما کمی مشکل در ساخت دارند .
    مثلا روشن و خاموش کردن چراغ آکواریوم توسط فتوسل اصلا کاربردی نیست !
    یا حتی روشن و خاموش کردن فیلتر با تایمر !

متاسفانه با توجه به این که تمام مدارات طراحی و ساخت خودم هست امکان آموزش نیست . و قصد دارم به عنوان یک دستگاه کامل حالت صنعتی و فروشی به این دستگاه بدم ( که قیمت هم به حدود 70 تومن کاهش پیدا میکنه ) .
    اما در حال حاضر در حد توان پاسخگوی سوالات و مشکلات شما هستم و خوشحال میشم تجربیات شما رو هم در این انجمن ملاحظه کنم .

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345