صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 43

Lightbulb ساخت تابلو برق چند منظوره با قابلیت کنترل دما، لامپ ها، فیلتر ها و پمپ هوا

سلام دوستان من میخوام یه تابلو برق واسه داخل کمد آکواریومم که از نوع چینی هستش درست کنم و بهتون قول میدم واسه تمام مراحلش براتون عکس و توضیح بزارم.

نام
    سیروس
    فقط خواهشا سریعتر بزارین تا قبل از اینکه اکواریوم جدیدمو راه اندازی کنم بتونم ازش استفاده کنم

مراحل كار

قبل از هر چيزي خدمتتون بگم كه اكثر لوازم به جز ترموستات رو خودم داشتم و از قيمتشون اطلاعي ندارم.

تجهيزات مورد نياز:

1- كانال يا داكت به ابعاد 25*16*9

2-ترموستات ديجيتال

3-فيوز مينياتوري 6 آمپر

4- كليد چراغدار 6 عدد

5- ترمينال مينياتوري 14 عدد

6- ريل فلزي مينياتوري 15 سانتيمتر

7- پريز توكار 1 عدد

8- اداپتور 220 به 12 ( اين واسه روشنايي داخل كمد هاست)

9- سيم افشان نمره 1 قرمز و آبي

10- سر فيش برنجي 12 عدد

اضافه شده پس از 7 minutes :

روش اجرا بسيار سادس و با ديدن عكسا متوجه ميشين
    فقط قسمت سيم كشي ترموستات يكم نياز به دقت داره كه اگه يه نگا به دفترچه و نقشه ي همراه اون بندازيد به مشكل نخواهيد خورد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2012-08-31 16.43.41.jpg   2012-08-26 13.26.54.jpg   2012-08-26 13.27.06.jpg   2012-08-31 16.41.35.jpg   2012-08-31 16.43.06.jpg  

ویرایش توسط ghiacy : 11-04-2012 در ساعت 10:28 PM

نام
    شفیع پور
    دوست عزیز اگر مطلبتون رو تکمیل کنید ممنون میشم

توضیح بدین این تابلو چگونه نور ، دما ، فیلتر و پمپ هوا را کنترل خواهد کرد
    ویرایش توسط nasimeyas : 11-08-2012 در ساعت 10:37 PM

نام
    محمد رضا
    سلام
    من که از عکسها چیزی متوجه نشدم یکم فکر بیسوادی مثل من هم بکنید توضیح بدید و همینطور که دوست خوبمون nasimeyas گفت توضیح بدید که چطوری دما و نور و... را کنترل میکنه ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر مطلبتون رو تکمیل کنید ممنون میشم

توضیح بدین این تابلو چگونه نور ، دما ، فیلتر و پمپ هوا را کنترل خواهد کرد
    دوست گرامی این تابلو علاوه بر موارد بالا کنترل بسیار دقیقی بر دمای آب آکواریوم با دقت 0.1 درجه سانتیگراد هم داره.

توی تصویر اول وضعیت سیم های مصرف کننده ها( فیلتر ها، بخاری، روشنایی و پمپ هوا ) و اون سراهی مشخص کننده وضعیت نابسامان داخل کمد آکواریومه

در مورد تابلو باید بگم که:

دو رشته سیم شامل فاز و نول وارد تابلو میشه( فاز به فیوز مینیاتوری و نول به ترمینال کنار اون )

از فیوز به تک تک کلیدها ( فیش های بالا )و از خروجی کلید ها ( فیش های وسط ) به اون ترمینال های خاکستری سمت چپ تابلو که مصرف کننده هامون از اونا تغذیه میشن ( پس هر کلید، برق خروجی از تابلو رو قطع و وصل میکنه)

-! در مورد کلید ها باید بگه که از نوع چراغدار هستند و به تمام فیشهای پایین اونا نول هم باید وصل شه تا به هنگام قرار گرفتن تو حالت یک یا روشن چراغ اونا هم روشن شه

از خروجی دو تا از کلید ها یکی به اون ترانس سفید رنگ که وظیفش تامین برق مورد نیاز واسه چراغ های ال ای دی داخل کمد هاس وصل میشه و یکی دیگش به ورودی ترموستات دیجیتال و از خروجی این دوتا به ترمینال های خاکستری.

-! از نول ورودی به تابلو باید به تمام ترمینال های آبی، ورودی ترانس سفید و ترموستات دیجیتال سیم کشی بشه.

در مورد اون پریز روی تابلو هم باید بگم که گذاشتمش واسه مصارف غیر مرتبط یا گاهی اوقات که میخوام تخم آرتمیا هچ کنم پمپ مختص این کار رو بهش وصل کنم.

خب حالا فقط کافیه که تمام دو شاخه های مصرف کننده ها قطع شن و به ترمینال های آبی و خاکستری وصل شه.
    ویرایش توسط ghiacy : 11-11-2012 در ساعت 11:18 PM

نام
    hesam
    با تشکر از توضیحات جامعت.آخرین جمله ای که نوشتیو اگه عکسی ازش داری بزار.یا یکم توضیج بده.اون ترمینال خاکستریه جای وارد شدن پریز داره؟

نام
    شفیع پور
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghiacy نمایش پست ها
    دوست گرامی این تابلو علاوه بر موارد بالا کنترل بسیار دقیقی بر دمای آب آکواریوم با دقت 0.1 درجه سانتیگراد هم داره. توی تصویر اول وضعیت سیم های مصرف کننده ها( فیلتر ها، بخاری، روشنایی و پمپ هوا ) و اون سراهی مشخص کننده وضعیت نابسامان داخل کمد آکواریومه در مورد تابلو باید بگم که: دو رشته سیم شامل فاز و نول وارد تابلو میشه( فاز به فیوز مینیاتوری و نول به ترمینال کنار اون ) از فیوز به تک تک کلیدها ( فیش های بالا )و از خروجی کلید ها ( فیش های وسط ) به اون ترمینال های خاکستری سمت چپ تابلو که مصرف کننده هامون از اونا تغذیه میشن ( پس هر کلید، برق خروجی از تابلو رو قطع و وصل میکنه) -! در مورد کلید ها باید بگه که از نوع چراغدار هستند و به تمام فیشهای پایین اونا نول هم باید وصل شه تا به هنگام قرار گرفتن تو حالت یک یا روشن چراغ اونا هم روشن شه از خروجی دو تا از کلید ها یکی به اون ترانس سفید رنگ که وظیفش تامین برق مورد نیاز واسه چراغ های ال ای دی داخل کمد هاس وصل میشه و یکی دیگش به ورودی ترموستات دیجیتال و از خروجی این دوتا به ترمینال های خاکستری. -! از نول ورودی به تابلو باید به تمام ترمینال های آبی، ورودی ترانس سفید و ترموستات دیجیتال سیم کشی بشه. در مورد اون پریز روی تابلو هم باید بگم که گذاشتمش واسه مصارف غیر مرتبط یا گاهی اوقات که میخوام تخم آرتمیا هچ کنم پمپ مختص این کار رو بهش وصل کنم. خب حالا فقط کافیه که تمام دو شاخه های مصرف کننده ها قطع شن و به ترمینال های آبی و خاکستری وصل شه.
    ممنون از راهنمایتون ترموستات دیجیتال آیا سنسور مجزایی برای قرار گیری در آب هم داره ( از جنس چیه ) و اینکه به نظرتون میشه از با این ترموستات در دمای خاص دستوری خاص صادر کرد ،مثلا وقتی دما به 28 درجه رسید فلان چراغ رو روشن کنه ؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_civil نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات جامعت.آخرین جمله ای که نوشتیو اگه عکسی ازش داری بزار.یا یکم توضیج بده.اون ترمینال خاکستریه جای وارد شدن پریز داره؟

خواهش میکنم منظور از قطع کردن دوشاخه ها اینه که با سیم چین قطع شه و خود سیم زیر پیچ های ترمینال (یکی زیر ترمینال آبی که نوله یکی هم زیر ترمینال خاکستری که فاز از کلید میرسه بهش) بسته بشه.
    عکس هم چشم در اسرع وقت میزارم.

اضافه شده پس از 11 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون ترموستات دیجیتال آیا سنسور مجزایی برای قرار گیری در آب هم داره ( از جنس چیه ) و اینکه به نظرتون میشه از با این ترموستات در دمای خاص دستوری خاص صادر کرد ،مثلا وقتی دما به 28 درجه رسید فلان چراغ رو روشن کنه ؟ ممنون

آره دوست من ترموستات یه سنسور مجزا داره که باید داخل آب قرار بگیره توی عکس آخر اونو حلقه کردم و گذاشتم روی تابلو جنسش هم از استیل هستش که در مجاورت آب هیچگونه واکنشی انجام نمیده.

بعنوان مثال ما set point ترموستات رو روی 27.7 درجه تنظیم میکنیم به محض کمتر شدن شدن دما از این رنج فرمان روشن شدن بخاری رو میده که ما میتونیم یدونه چراغ سیگنال روی تابلو نصب کنیم که هنگام روشن شدن بخاری اون هم روشن شه.
    این دستگاه قابلیت این رو هم داره تا بصورت زمان بندی ( بدون نیاز به سنسور ) فرمان خاموش و روشن شده به یه مصرف کننده دیگه رو هم بده.
    ویرایش توسط ghiacy : 11-12-2012 در ساعت 09:45 AM

نام
    اشنایدر
    ترموسات رو چند خریدی؟
    برای سلامتی اقا امام زمان صلوات
    اللهم صل علی محمد وال محمد
    وعجل فرجهم

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین