صفحه 960 از 960 نخستنخست ... 460860910950958959960
نمایش نتایج: از 9,591 به 9,598 از 9598

نام
    Plankton

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahintm نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید به اساتید محترم

دوستان من 2تا گلدفیش داشتم که 2هفته پیش یکیش به خاطر بیماری از دست دادم

قبل از این که بمیره کل آب آکواریوم پر شده بود از مخاط پنبه ای شکل و یا شایدم مدفوع بود به این شکل

ولی این یکی از اون روز به بعد رفتار عجیبی از خودش نشون میده دلیلشم نمیفهمم

* همش رو سطح آب خودشو رو شیشه چپ و راست میکشه انگار که تقلا میکنه از شیشه بره بیرون

یا شایدم اینجوری خودشو میخارونه

* بیشتر وقتا رو سطح آب نفس میکشه و گاهی حباب میده بیرون و شبا نزدیک سطح اب میخوابه

* رنگ پریدگی داره و یکم حس میشه که لاغر هم شده

* مدفوعش بعضی وقتا به رنگ غذاست بعضی وقتا هم سفیده

* بعضی وقتا تا میام سریع میدوه اینور اونو

قبلن این کارو نمیکرد

این علائم هارو داره

وقتایی که آرومه تو 4 ثانیه دم و بازدم میکنه

کمبود اکسیژن نداره و دما هم تقریبا مناسبه

آب هم چک کردم مشکلی ندیدم

نمیدونم چشه از چه دارویی استفاده کنم

خیلی واسم ارزش داره این ماهی

مدیرهای عزیز ممنون میشم اگه کمکم کنین

سلام
    با توضیحاتی که دادید احتمالا ماهی شما انگل پوستی داره
    اگر مدفوع سفید و حالت کش دار هست ، احتمال هگزامیتا هم وجود داره
    تاپیک مورد نظر رو گذاشتم تا مطالعه کنید روش درمان هم داخل تاپیک هست
    انگل های روده ای و شیوه های درمان
    برای انگل پوستی 1 لیتر از آب آکواریم بردارید 4 قاشق چای خوری نمک بدون ید داخلش بریزید و ماهی رو 3 الی4 دقیقه داخل محلول آب نمک بزارید
    اگر دیدید ماهی داره تعادل خودش رو از دست میده زودتر از 3 دقیقه از محلول خارج کنید و به آکواریم برگردونید
    حتما تعویض آب انجام بدید و برای استریل کردن آکواریم از پرمنگنات پتاسیم استفاده کنید
    3 میلی گرم برای هر لیتر از آب تانک و تعویض آب 24 ساعت بعد
    faezeh.aqua

نام
    Plankton
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iman90 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه جفت ماهی پلاتی قرمز داشتم که یکیشون(ماهی ماده) از چهار پنج روز پیش دمش کم کم جمع شد و باریک شد، از فروشنده ای که دو ماه پیش خریده بودمش سوال کردم که چیکار کنم گفت دمای آب رو ببرم بالا، منم دما رو برم روی 29 30 ولی متاسفانه دیشب دیگه یه جا ثابت مونده بود و آخر هم مرد، الان اون یکی پلاتی هم دمش یه مقدار جمع شده،کسی میدونه علت این حالت چیه و باید چیکار کرد؟ دو تا پلاتی طلایی میکی موس هم دارم که بزرگترن و خدا رو شکر هنوز مشکلی پیدا نکردن
    سلام
    جمع کردن باله و گوشه گیری میتونه علائم خیلی از بیماری ها باشه و درمان هر کدوم متفاوت هست
    اگر ماهی تعادل خوبی نداره و کمی کمر ماهی خم هست ، ماهی به شدت ضعیف شده و کار زیادی نمیشه براش انجام داد
    تو این موارد پیشنهاد میشه ماهی بیمار رو جدا کنید و به تانک قرنطینه انتقال داده بشه تا بهتر بتونید درمان انجام بدید و آلودگی رو کنترل کنید
    دما و هوادهی رو بالا ببرید
    برای هر لیتر 2 قاشق چای خوری نمک بریزید
    اگر محلول جنرال تونیک دارید 1 سی سی برای هر 10 لیتر استفاده کنید و هر 24 ساعت تعویض آب انجام بدید
    faezeh.aqua

سلام
    من آکواریوم 80 لیتری دارم با 14 تا گوپی. تو آکواریوم چند مدل گیاه (شویدی و گندمی و پشت سرخ و نخودی و... ) دارم. 2 روز قبل آب رو به مقدار 30 درصد از کف سیفون کردم. همون روز هم co2 دست ساز اضافه کردم که خوب هم داره کار میکنه. مشکلم اینه که از همون موقع ماهیام اول دماشون جمع شد و رفتن کف. بعد الان دماشون کنده کنده شده. انگار پوسیدگی گرفتن. لطفا نوع مریضی و علتش (اشتباه کارم) رو راهنمایی کنید. اگر درمان هم دارن بفرمایین. ممنونم

با سلام من چند تا ماهی گوپی دارم که متاسفانه دم ماهی نر یکدفعه جمع میشود و بعد باله بالایی جمع میشود و ماهی گوشه گیر و در انتها میمیرد من نمک به اب هم اضافه کردم اما مشکل حل نشد چیکارکنم photo_2021-10-10_09-15-43.jpgphoto_2021-10-10_09-15-48.jpg

ماهی تارنجی کاملا با دم سالم هست اما بنفشه هم همینطور بود اما یکدفعه این حالت پیش می اید و این دفعه چندم هست که این اتفاق می افتد .
    ویرایش توسط aqua-quest 2021 : 10-10-2021 در ساعت 02:23 PM

اینا بالشون پوسیده به خاطر باکتری. منشاء ش هم آب بی کیفیت . استرس . استفاده از وسایل پلاستیکی داخل آب . دمای پایین آب

باید برن قرنطینه و دما هم روی 30 و مقادیری نمک بدون ید . تانک اصلی هم باید سیفون بشه
    Pray4Death EvisCerationPlague

نقل قول نوشته اصلی توسط CaNNibalCorpse نمایش پست ها
    اینا بالشون پوسیده به خاطر باکتری. منشاء ش هم آب بی کیفیت . استرس . استفاده از وسایل پلاستیکی داخل آب . دمای پایین آب

باید برن قرنطینه و دما هم روی 30 و مقادیری نمک بدون ید . تانک اصلی هم باید سیفون بشه

با سلام این مطلبی را که نوشتید مربوط به کدام موضوع هست؟ و ضمنا من در یک پست قبلی 2 تا عکس گذاشتم ایا این موضوع به این مطلب هم ارتباط داره و ایا به غیر از نمک دارو دارد چون من قبلا از داروی magic pro برای شرکت پروتکت را برای خوردگی باله استفاده کردم ؟
    ممنون
    ویرایش توسط aqua-quest 2021 : 10-11-2021 در ساعت 01:25 PM

تاریخ راه اندازی آکواریوم : 30 روز پيش
    2- ابعاد آکواریوم ، ماهیان موجود و لوازم مورد استفاده (تزئینی و ... ) : ١٢٠ ليتر/ شن ، صدف ، كنده درخت ، گياه / ٢سيلور، ٢ گورامي ،٩ تا كالر ويدو ،٤ انجل ، ٣ مولي ، ١ لجن خوار
    3- سابقه اضافه کردن آخرین ماهی یا لوازم (تغییرات در تانک): ديروز براشون بخاري نصب كردم
    4- سابقه بیماری ها و چگونگی درمان تا کنون: نداشتن
    6- نشانه های ظاهری ماهی (وضعیت شنا کردن ، باز و بسته بودن باله ها ، تند یا کند بودن تنفس ، تنفس از سطح ، تنفس سر به پایین ، عدم تعادل به طور کامل اعلام شود ): يكي از كالر هام سرش قرمز تر شده و لبش ورم كرده و يه حالت پرزي شده حركت و تعادل و اشتهاش طبيعيه ، بقيه اشون هم سالم هستن
    7- نوع و مقدار تغذیه : غذاي جلبكي ميدم بهشون
    8- وضعیت و رنگ مدفوع:قهوه اي
    9- تاریخ آخرین و مقدار سیفون (کیفیت و دمای آب هم ذکر شود): ديروز ، ٧٠ ليتر
    10 - دمای آب و تغییرات آن: ٢٣ درجه بود بخاري گذاشتم شد ٢٩ درجه
    11- عکس ماهی بيمار 81ddf46f-6009-4a53-8604-8ebc7e127cde.jpeg

اون كالري كه مريضه همه چيش نرماله جز سرش ، سرش يكم قرمز شده و لباش ورم كرده حالت پرزي شده امروز از بقيه جداش كردم انقد بي حال شد كه دوباره انداختمش تو اكواريوم ، تا رفت تو اكواريوم خيلي نرمال حركت كرد و حالش خوب شد ولي دهنش و سرش همون شكليه نميدونم مريضيش چيه و چجوري خوب ميشه ميشه راهنماييم كنيد؟
    ویرایش توسط Hanish : 10-14-2021 در ساعت 12:19 PM

این نوع ماهی های کالر اینقدر دستکاری ژنتیکی شده و اینقدر رنگ مصنوعی به هورمون هاشون تزریق میشه که بای دیفالت بیمار ن و از خیلی از مشکلات فک و دهان و سر و چشم و... رنج میبرن . اصولا ماهی های سالمی نیستن

خرید این ماهی فقط جیپ یکی سری انسان بیمار رو پر میکنه . تو ایران هم مثل چی این ماهی هارو میخرن به خاطر رنگ شون که فقط چند ماهی رنگ دارن و بعد چند ماهی فک و دهان و چشم شون دچار مشکل میشه حتی فلج هم میشن. حالا یکی تو شب اول فک و دهان چشم ش بهم میریزه یکی چند ماه بعد . اینا هیچکدوم دلیل بیماری خاصی نیست . همه ش به خاطر دستکاری های هورمونی هست که ساید افکت ش میشه این مسائل
    ویرایش توسط CaNNibalCorpse : دیروز در ساعت 02:29 AM
    Pray4Death EvisCerationPlague